» »

Prekomerna telesna teža ljudi

Prekomerna telesna teža ljudi

1 2
3
4

gruntfürmich ::

Looooooka je izjavil:

Genetika kot izgovor je bullshit.

genetika ima ogromno z debelostjo.

Looooooka je izjavil:

Telo si je pa tiste hidrate lepo zatlaclo "v rit".Ce jih ne pokuris bojo sle pa lepo v speh, ko jih bo prevec.

daj mi prosim raloži, kako naše telo iz ogljikovih hidratov proizvede maščobe (špeh)?
s kemijsko formulo, katalizatorjem, in zaporedjem prosim!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> daj mi prosim raloži, kako naše telo iz ogljikovih hidratov proizvede maščobe (špeh)?

bo dovolj dobro zate.

Okapi ::

V mišicah manjkajo celice, v katerih se beljakovine lahko spremenijo v ATP.
Saj se ne kar v mišicah neposredno. Beljakovine iz mišic se razgradijo na aminokisline in te jetra predelajo v glukozo. Dejstvo je, da se beljakovine v mišicah trošijo za energijo, ampak kot prvo, ne pri anaerobnih procesih (kratkotrajni intenzivni vadbi), in kot drugo, v večjem obsegu pridejo na vrsto šele, ko začne zmanjkovati maščobnih zalog.

O.

jype ::

Ja, saj to se tudi iz sličice zgoraj vidi, ampak eni vseeno tarnajo, da ti "pobere mišice", če se ne bašeš z beljakovinami, kar ne drži.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich> daj mi prosim raloži, kako naše telo iz ogljikovih hidratov proizvede maščobe (špeh)?

bo dovolj dobro zate.


torej trdiš da se s pomočjo zapletenih kemičnih procesov v našem telesu iz OH sintetizira popolnoma drugačna maščoba?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

da ti "pobere mišice", če se ne bašeš z beljakovinami, kar ne drži.
To itak. Tule hočemu Lionu razložiti, da si čisto napačno predstavlja, ko misli, da pri intenzivnem naporu najprej kuriš mišice (ko zmanjka cukra v krvi), potem šele maščobe.

On misli, da če zjutraj sekaš drva, ješ pa samo večerjo, sčasoma ostaneš brez mišic (ker si jih zjutraj pokuril) in s kupom špeha (ker hrano čez noč uskladiščiš v špeh). Kar seveda niti približno ni res.

sintetizira popolnoma drugačna maščoba?
Kakšna "popolnoma drugačna"?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

gruntfürmich> torej trdiš da se s pomočjo zapletenih kemičnih procesov v našem telesu iz OH sintetizira popolnoma drugačna maščoba?

Pojma nimam kaj ti razumeš pod zapletenim kemičnim procesom. Če tole








potem ja, se.

Bananovec ::

Gray_Warden je izjavil:

Problem je v tem, da ne jemo ob pravih urah in ne jemo pravih količin. Recimo...zjutraj bi se morali lepo najesti in bi imeli do kosila mir. Za kosilo spet kak pošteno obrok in bi imeli takrat, ko pridemo iz službe spet lepo mir. Ko pridemo domov, si privoščimo kakšno solato ali kaj podobnega, za večerjo ob 18.00 pa kaj lahkega ampak vseeno takega da bomo siti.

Ampak ne, večina niti zajtrkuje ne, kaj šele da bi si privoščili lahko malico ko pridejo iz službe. Namesto tega rajši jemo čez celi dan vsakič malo redilnega sranja, zaradi katerega niti približno nismo siti. Veliko ljudi ima večerjo po 20.00 uri, kar je spet velika napaka.

rezultat je očiten......
Bo treba počasi urnik in način prehranjevanja malo spremeniti.


Največji problem pri računalničarjih pa je to, da smo cel dan pred računalnikom. Velikokrat se zgodi, da smo ob 2 zjutraj še vedno budni in pridno programiramo.....ob tem pa postanemo lačni.

Še dobro da obstaja prepečenec:D

Toliko za informacijo je telesu vseeno kdaj poješ in kolikokrat poješ, vse dokler poješ zadosti.

Edit: Pa saj je že bilo razloženo, ampak nič ne škodi, če slišiš 2x.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Okapi je izjavil:

V mišicah manjkajo celice, v katerih se beljakovine lahko spremenijo v ATP.
Saj se ne kar v mišicah neposredno. Beljakovine iz mišic se razgradijo na aminokisline in te jetra predelajo v glukozo. Dejstvo je, da se beljakovine v mišicah trošijo za energijo, ampak kot prvo, ne pri anaerobnih procesih (kratkotrajni intenzivni vadbi), in kot drugo, v večjem obsegu pridejo na vrsto šele, ko začne zmanjkovati maščobnih zalog.

O.


Od zadnjega stavka me boli glava. Če z "v večjem obsegu" misliš na drastično stradanje v smislu koncentracijskega taborišča, potem da, če pa govorimo o normalnem življenju, potem ne. Koliko mišic lahko pokuriš z napačno dieto, torej recimo da vnašaš veliko premalo beljakovin ti ne bi znal povedat, lahko pa povem, da boš brez vnosa beljakovin definitivno zgubljal mišično maso, čeprav boš vnesel enako količino kcal.

Sicer pa te še enkrat pozivam, da navedeš vire, ker tvoje trditve precej odstopajo od ustaljenega znanja (prepričanja?) po raznih fitnes forumih in knjigah.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Avenger> lahko pa povem, da boš brez vnosa beljakovin definitivno zgubljal mišično maso, čeprav boš vnesel enako količino kcal.

Si prepričan? Ker kar potrebuješ je zgolj dovolj velika količina ustreznih hranilnih snovi. Pravzaprav od beljakovin, iz katerih so mišice dejansko zgrajene, ne rabiš zaužiti _nobene_.

Avenger> Sicer pa te še enkrat pozivam, da navedeš vire, ker tvoje trditve precej odstopajo od ustaljenega znanja (prepričanja?) po raznih fitnes forumih in knjigah.

Vsaka skripta o metabolizmu (medicinski in biotehniški faks mata tega polno) ti zelo dobro razloži, kako reči delujejo, tako pri človeku, kot pri ostalih organizmih. Pametno si je prebrat tudi o celični rasti in celičnem metabolizmu, da sploh razumeš kako mišice delujejo, kaj "kurijo" in na kakšne načine to sploh lahko (in zakaj ne morejo "mišice porabljat lastnega tkiva").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

da boš brez vnosa beljakovin definitivno zgubljal mišično maso,
Ja, ampak nihče se ne prehranjuje brez vnosa beljakovin (oziroma aminokislin).

Pa celo če bi se res nekaj časa hranil povsem brez beljakovin, bi ta čas izgubil precej manj mišic, kot si očitno predstavljaš.
Sicer pa te še enkrat pozivam, da navedeš vire,
Zguglaj si katerikoli visokošolski učbenik o človeškem metabolizmu, ali pa poglej na Wikipedijo.

O.

thramos ::

Avenger je izjavil:

Sicer pa te še enkrat pozivam, da navedeš vire, ker tvoje trditve precej odstopajo od ustaljenega znanja (prepričanja?) po raznih fitnes forumih in knjigah.


Kot vidiš zgoraj, so trditve podkrepljene z viri tako na fitnes forumih kot tukaj zelo redke. No, vseeno, glede količin beljakovin, je o trditvah prodajalcev teh beljakovin in njihovih "pomočnikov" pametno biti malo skeptičen. No, zelo skeptičen.

Sam na to temo žal ne najdem nič uporabnega in kredibilnega.

Pravzaprav od beljakovin, iz katerih so mišice dejansko zgrajene, ne rabiš zaužiti _nobene_.


No, seveda, samo na malo daljši rok boš zelo bolan.

(in zakaj ne morejo "mišice porabljat lastnega tkiva").


Kako se to posredno dogaja, je razložil že Okapi.

ABX ::

Ker sem bolj lene narave jaz pazim na svoje zdravje in težo s tem da se izogibam sladkorju (fruktoza je druga debata).

Telo ga ne potrebuje in enkrat ko se ga odvadiš ga ne iščeš več. Torej piješ samo vodo in sladice so izjema.

183cm / 78kg.

P.S: To pomeni se izogibat vsej hrani v kateri se umetno doda sladkor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

thramos> Kako se to posredno dogaja, je razložil že Okapi.

Dovolj posredno se itak dogaja vsa organska kemija, tako da to ne pove ničesar.

thramos> No, seveda, samo na malo daljši rok boš zelo bolan.

Če ne ješ _nobenih_ beljakovin, dejstvo pa je, da ti ni treba jest nobenih specifičnih beljakovin, ker se prave sintetizirajo, če jih primanjkuje.

thramos ::

Sintetizirajo se nekatere aminokisline. Te se ne. Brez njih ni ravno fajn, v kakšni skripti iz medicinskega faksa lahko prebereš več o tem.

Looooooka ::

Gonja proti sladkorju je brezvezna.
Treba je ravnati isto kot z alkoholom...po pameti in brez pretiravanja.
Zadnjic so mi pritisk dvignili vegeterjanci z zelo "strokovnim" prevodom angleskega clanka, kjer so magicno prisli do zakljucka, da je vnos belega sladkorja smrtno nevaren za cloveka.
Pa klinc ce je pisalo...pretiravanje, zloraba, dolgotrajne posledice itd...vazno da se koga prestrasi :)

Avenger ::

Okapi je izjavil:

Zguglaj si katerikoli visokošolski učbenik o človeškem metabolizmu, ali pa poglej na Wikipedijo.

O.


Jah glej, moje mnenje o tej temi temelji na henganju na domačih in tujih fitnes forumih, pogovorih s fitnes trenerji, prebrani knjigi o ketonski dieti in delnih drugih knjigah. Tvoje očitno na neimenovanem visokošolskem učbeniku o metabolizmu in Wikipediji (v članku Human nutrition ne piše ravno na široko o tem, v članku Metabolism tudi ne) linkov pa ne želiš dat, tko da mislm, da vemo kje sva. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ABX ::

Looooooka je izjavil:

Gonja proti sladkorju je brezvezna.
Treba je ravnati isto kot z alkoholom...po pameti in brez pretiravanja.
Zadnjic so mi pritisk dvignili vegeterjanci z zelo "strokovnim" prevodom angleskega clanka, kjer so magicno prisli do zakljucka, da je vnos belega sladkorja smrtno nevaren za cloveka.
Pa klinc ce je pisalo...pretiravanje, zloraba, dolgotrajne posledice itd...vazno da se koga prestrasi :)


Ne ni nevaren, vendar je tako kot alkohol, užitek ki ima posledice pri prekomerni uporabi. S tem da ima isto negativno lastnost, zasvoji.
In tako kot alkohol ni potreben telesu.

Torej ga uživaj kot užitek ki ima lahko negativne posledice in ne kot dnevna rekreacija.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

_IKE_ ::

Tele zadeve glede potrebnih količin znajo biti zanimive, še sploh ko pogledaš starejšo generacijo, ki je jedla marsikaj in pila pa vseeno dočakala zavidljivo starost ....


nasvete na raznih fitnes forumih pa jemljite z rezerve , za njimi večinoma stojijo finančni interesi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

ABX ::

_IKE_ je izjavil:

Tele zadeve glede potrebnih količin znajo biti zanimive, še sploh ko pogledaš starejšo generacijo, ki je jedla marsikaj in pila pa vseeno dočakala zavidljivo starost ....


Res je, ampak če malo paziš (ne zagovarjam nobene diete), boš živelj kvalitetnejše in dlje.
Življenje naj bo užitek, ampak pomembno se je zavedat kaj škodi in to jemat v mejah razuma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Okapi ::

Jah glej, moje mnenje o tej temi temelji na henganju na domačih in tujih fitnes forumih
Ja, saj. Odlična referenca:D

linkov pa ne želiš dat,
Kaj točno bi sploh rad vedel?

O.

_IKE_ ::

moj stari oče ne pazi pri hrani ne pijači, svoje so dodala še leta ko je bil v partizanih pa jih ima 84 in je brez večjih zdravstvenih težav...


Jih bom jaz dočakal 84, pa nisem spal zunaj več let, kolikor toliko gledam kaj jem in pijem se gibam nadpovprečno? Verjetno ne ....

ABX ::

Moj deda je dal skozi 2 svetovno vojno od začetka do konca, je bil težek kronik do 85 leta in še danes pri 90 letih se sprehaja okoli.
Ne potrebuje očal in ni plešast.

Nekateri so pač naravni talenti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JohanP ::

thramos je izjavil:

Sam to je glukoneogeneza tudi iz maščob, ne samo beljakovin? In stradanja, torej "nizkointenzivne vadbe" ...
Kaj pa je vir "šele po 48 urah doseže 10g/h (MAX!)"?


Mislim da ne. Prekurzorji za sintezo glukoze so lahko laktat, glicerol in aminokisline. V osnovi pa gre pri glukoenogenezi za dva različna cikla. Glukoze-laktatni cikel ob naporu in Glukoze-alaninski cikel ob stradanju. Prvi gre nekako po poti, mišice ob naporu (laktat)- jetra / kri(eritrociti)-jetra, drugi pa mišice ob stresu (alanin) - jetra.
Nas zanima isti, ta drugi cikel (stradanje) ko zmanjka vseh ostalih virov in postanejo aminokisline poglavitni subtrat.

Vira nimam - graf tako kaže :D
IMO taka glukoneogeneza (stradanje) služi predvsem na dolgi rok, za dobavo zadostne količine glukoze v možgane, ki jo kurijo cca 100g/dnevno in za eritrocite. Ni športna ;)

_IKE_ ::

_IKE_ je izjavil:

moj stari oče ne pazi pri hrani ne pijači, svoje so dodala še leta ko je bil v partizanih pa jih ima 94 in je brez večjih zdravstvenih težav...


Jih bom jaz dočakal 94, pa nisem spal zunaj več let, kolikor toliko gledam kaj jem in pijem se gibam nadpovprečno? Verjetno ne ....






EDIT: Popravil starost, sem ga malo v prvotnem postu malo pomladil ....

Okapi ::

, za dobavo zadostne količine glukoze v možgane, ki jo kurijo cca 100g/dnevno in za eritrocite.
Pri stradanja možgani (pa menda tudi mišice na splošno) preklopijo na pretežno kurjenje ketonskih teles (posredno torej maščobnih kislin) in se poraba glukoze drastično zmanjša.

O.

fraising ::

Oh bogu hvala za kompliciranje.... Ne bi mogli bolj zakomplicirat stvari kot sama je...

Preberite naslednje študije in linke pa vam bo vse kristalno jasno, ne upoštevajte kar vsakega, ki je neki slišu od svoje stare mame...


http://forum.bodybuilding.com/showthrea...
http://www.alanaragon.com/articles
http://forum.bodybuilding.com/showthrea... (glede meal frequency)
http://www.bodyrecomposition.com/resear...
http://www.wannabebig.com/diet-and-nutr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

jype ::

skiro> forum.bodybuilding.com

Kaj pa če bi raje prebral http://maddox.xmission.com/ ? Meni se zdi precej bolj verodostojen vir.

thramos> Sintetizirajo se nekatere aminokisline. Te se ne. Brez njih ni ravno fajn, v kakšni skripti iz medicinskega faksa lahko prebereš več o tem.

Ja. "Teh" je dovolj v praktično vsaki hrani, vključno z ekstremno siromašno.

ABX> Moj deda je dal skozi 2 svetovno vojno od začetka do konca, je bil težek kronik do 85 leta in še danes pri 90 letih se sprehaja okoli.

Pol ga naš zgleda ni dost pil, al kako? Neumni dohtarji so mu pa rekl da bo umrl, če ne bo nehal!

_IKE_> Jih bom jaz dočakal 84, pa nisem spal zunaj več let, kolikor toliko gledam kaj jem in pijem se gibam nadpovprečno? Verjetno ne ....

Odvisno je predvsem od tebe. Meni se ne zdi nič posebnega dočakat več kot sto let za človeka, ki na svoje zdravje dejansko pazi tudi med vikendi in na zabavah.

Okapi ::

Meni se ne zdi nič posebnega dočakat več kot sto let za človeka, ki na svoje zdravje dejansko pazi tudi med vikendi in na zabavah.
Sem precej prepričan, da je dočakati 100 let preveč random dogodek, da bi lahko kakorkoli vplival na to. Mogoče do enih 80 let imaš nekaj malega več šans, če misliš na to že 50 let prej, od tam naprej je pa prevelika loterija, da bi se splačalo samo zaradi tega omejevati. Poleg tega so kar prepričljivi dokazi, da zmerno uživanje alkohola koristi.

O.

jype ::

Okapi> Poleg tega so kar prepričljivi dokazi, da zmerno uživanje alkohola koristi.

Jasno, nacionalno povprečje je pa prepričljiv dokaz, da "zmerno" pomeni "zelo malo".

fraising ::

jype je izjavil:

skiro> forum.bodybuilding.com

Kaj pa če bi raje prebral http://maddox.xmission.com/ ? Meni se zdi precej bolj verodostojen vir.




Oh jype prav bogi si.

ps. ostalih ne boš komentiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

JohanP ::

Okapi je izjavil:

, za dobavo zadostne količine glukoze v možgane, ki jo kurijo cca 100g/dnevno in za eritrocite.
Pri stradanja možgani (pa menda tudi mišice na splošno) preklopijo na pretežno kurjenje ketonskih teles (posredno torej maščobnih kislin) in se poraba glukoze drastično zmanjša.

O.


Ketogeneza je imo naslednja, naslednja faza (stradanja). Ko zmanjka citosolni NADH.... se piruvat obrne proti Acetil-CoA....

jype ::

skiro> Oh jype prav bogi si.

Bolje kot slaboumen.

Avenger ::

fraising je izjavil:

jype je izjavil:

skiro> forum.bodybuilding.com

Kaj pa če bi raje prebral http://maddox.xmission.com/ ? Meni se zdi precej bolj verodostojen vir.




Oh jype prav bogi si.

ps. ostalih ne boš komentiral?


Verjetno niso vredni komentarja.

Aragon je imel nekaj časa nazaj precej zanimivo diskusijo z nekim profesorjem glede sladkorja. Je tudi mnenja, da obrokov ni nujno treba delit na toliko delov kolikor je ustaljeno prepričanje. Na žalost se nisem toliko poglabljal v njegovo prepričanje, da bi bil zdaj pameten, ampak lahko rečem, da je njegovo mnenje bolj manjšinsko.

Razlog, da so fitnes forumi kredibilni, oziroma zakaj je v veliko meri njihovo večinsko, ustaljeno mnenje pravilno (odstopanja so pač vedno, zaradi različnih tipov teles, ki jih imamo, vendar se tudi tu najdejo predalčki in pravila za večino folka), je v tem, da se ti ljudje običajno dobro informirajo in v praksi in na svoji koži preizkušajo prehranjevalne teorije in na podlagi lastnih izkušenj pridejo do rezultatov, tako da se potem precej jasno vidi kaj kako deluje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Avenger> Razlog, da so fitnes forumi kredibilni, oziroma zakaj je v veliko meri njihovo večinsko, ustaljeno mnenje pravilno

Ja, pa ni. Kolk ljudi na teh forumih je pa že poskušalo z veganskimi dietami? Praktično nihče. Pa kljub temu obstajajo vegani, ki zgledajo kot se za bilderje spodobi - z napihnjenimi mišicami.

Potem pa vprašaš enega takega kako je to možno, pa rečejo da ni, da je ziher jedel kaj drugega. Super pravilno mnenje, res.

Avenger> v praksi in na svoji koži preizkušajo prehranjevalne teorije in na podlagi lastnih izkušenj pridejo do rezultatov, tako da se potem precej jasno vidi kaj kako deluje.

In si kljub temu popolnoma narobe razlagajo metabolizem.

thramos ::

jype je izjavil:


Ja. "Teh" je dovolj v praktično vsaki hrani, vključno z ekstremno siromašno.


Boš podal kakšen dokaz za svoje trditve? Sej vem odgovor. No, mimogrede sporoči vsem bolanim in umirajočim zaradi pomanjkanja beljakovin, naj, hm, prenehajo zbolevati in umirati, ker misliš, da imajo beljakovin dovolj.

Če koga zanimajo malo bolj preverjena dejstva, kot so jypetova natolcevanja. Protein deficiency and malnutrition are a cause of ill health and death in developing countries.

Nek znanstveni konsenz je, da je potrebno vsaj 0.8 g beljakovin na kg telesne teže. Za "sedentary" lifestyle. Za športnike naj bi bile potrebe večje, mnenja so sicer deljena, ampak vseeno:

Several studies have concluded that active people and athletes may require elevated protein intake (compared to 0.8 g/kg) due to increase in muscle mass and sweat losses, as well as need for body repair and energy source.[15][16][17] Suggested amounts vary between 1.6 g/kg and 1.8 g/kg,[16] while a proposed maximum daily protein intake would be approximately 25% of energy requirements i.e. approximately 2 to 2.5 g/kg.[15] However, many questions still remain to be resolved.[16]

Razlog, da so fitnes forumi kredibilni,


Informacije na te forume prihajajo predvsem s strani prodajalcev športne prehrane. Vmes so tudi kakšna znanstvena dejstva (izbrana, da se skladajo s prepričanji), ampak se ponavadi izgubijo med miti in lažmi. Izkušnje tistih uporabnikov, ki se ne skladajo z splošnim prepričanjem ponavadi niso najboljše sprejete. Saj se najde kaj uporabnega, ampak pridobivat informacije zgolj tam je neumnost. Če pogledaš malo širše, pa hitro ugotoviš, da je neumnost večina "nujnosti", ki se oglašujejo na teh forumih.

_IKE_ ::

thramos je izjavil:

jype je izjavil:


Ja. "Teh" je dovolj v praktično vsaki hrani, vključno z ekstremno siromašno.


Boš podal kakšen dokaz za svoje trditve? Sej vem odgovor. No, mimogrede sporoči vsem bolanim in umirajočim zaradi pomanjkanja beljakovin, naj, hm, prenehajo zbolevati in umirati, ker misliš, da imajo beljakovin dovolj.

Če koga zanimajo malo bolj preverjena dejstva, kot so jypetova natolcevanja. Protein deficiency and malnutrition are a cause of ill health and death in developing countries.

Nek znanstveni konsenz je, da je potrebno vsaj 0.8 g beljakovin na kg telesne teže. Za "sedentary" lifestyle. Za športnike naj bi bile potrebe večje, mnenja so sicer deljena, ampak vseeno:

Several studies have concluded that active people and athletes may require elevated protein intake (compared to 0.8 g/kg) due to increase in muscle mass and sweat losses, as well as need for body repair and energy source.[15][16][17] Suggested amounts vary between 1.6 g/kg and 1.8 g/kg,[16] while a proposed maximum daily protein intake would be approximately 25% of energy requirements i.e. approximately 2 to 2.5 g/kg.[15] However, many questions still remain to be resolved.[16]

Razlog, da so fitnes forumi kredibilni,


Informacije na te forume prihajajo predvsem s strani prodajalcev športne prehrane. Vmes so tudi kakšna znanstvena dejstva (izbrana, da se skladajo s prepričanji), ampak se ponavadi izgubijo med miti in lažmi. Izkušnje tistih uporabnikov, ki se ne skladajo z splošnim prepričanjem ponavadi niso najboljše sprejete. Saj se najde kaj uporabnega, ampak pridobivat informacije zgolj tam je neumnost. Če pogledaš malo širše, pa hitro ugotoviš, da je neumnost večina "nujnosti", ki se oglašujejo na teh forumih.


+1

ABX ::

jype je izjavil:


ABX> Moj deda je dal skozi 2 svetovno vojno od začetka do konca, je bil težek kronik do 85 leta in še danes pri 90 letih se sprehaja okoli.
Pol ga naš zgleda ni dost pil, al kako? Neumni dohtarji so mu pa rekl da bo umrl, če ne bo nehal!


Ma pusti stat, ene par let nazaj se ga je tako napil, da je tresnil v nek jarek, si razbil lobanjo in imel možgansko krvavitev. Doktorjem ni jasno kako je preživel, no zdaj počasi je mir, če ne drugo zaradi tega ker s vsemi tabletami ki poje spi 16 ur na dan. Ampak ko je zbujen gre še vedno rad malo okoli.

Pri 75 ko je imel prvi infarkt je šel peš v bolnico (4km stran).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

xnnx ::

Da ne bom odpiral nove teme bi lako prosil če lahko kdo imenuje kakšno salamo ki ima čim manj kalorij. pa koliko ima.
lp
Earth provides enough to satisfy every man's need but not every man's greed.

blackbfm ::

piščančja prsa od pivke recimo, nekje 1% maščob

sicer pa glej etiketo če kupuješ že pakirane stvari, važno je da ima čimveč beljakovin in čim manj maščob..za primerjavo mislim da ima mortadela tam blizu 30%, pa kakšnih hrenovk se tudi izogibaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

LeQuack ::

Največ maščob in seveda kalorij je ponavadi v suhih salamah, najmanj pa kot že omenjeno kakšna piščančja ali puranja prsa. Hrenovke tudi nimajo toliko kalorij, niti maščob, odvisno od znamke.
Quack !

noraguta ::

ma z maščobam ni nič narobe. ravno tako so potrebne kot vse ostalo. brez maščob nebi pozim nihče delal. kaki vegiji samo v indiji vegetirajo. so pa galofaks piščančja prsa dober sistem da si sfukaš metabolizem(če so poglavitni vir prehrane).

Ja, pa ni. Kolk ljudi na teh forumih je pa že poskušalo z veganskimi dietami? Praktično nihče. Pa kljub temu obstajajo vegani, ki zgledajo kot se za bilderje spodobi - z napihnjenimi mišicami.

Potem pa vprašaš enega takega kako je to možno, pa rečejo da ni, da je ziher jedel kaj drugega. Super pravilno mnenje, res.
bedarije na kvadrat noben vegan ne dela pozimi nič konkretnega. sem pa tja se malo športajo, resnega dela ko je treba na mrazu stisnit pa niso sposobni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

blackbfm ::

vsak način prehranjevanja - khm.. veganstvo, vegaterianstvo - kjer rabiš umetne tablete/dodatke da dobiš vse potrebne snovi je pač zgrešeno že v osnovi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

blackclw> vsak način prehranjevanja - khm.. veganstvo, vegaterianstvo - kjer rabiš umetne tablete/dodatke da dobiš vse potrebne snovi je pač zgrešeno že v osnovi

Pojma nimaš.

blackbfm ::

sej smo že debatirali o tem:D

jype ::

Smo ja. Izkazalo se je, da ne veste niti kaj besedi pomenita, kaj šele da bi se dejansko poučili o prehrani iz dejanske literature, ne pa iz reklamnih letakov za kozmetično-prehranske dodatke.

blackbfm ::

ni hrane rastlinskega izvora ki bi vsebovala vitamin b12, vsaj v obliki katero lahko telo ponuca, case closed

pa se najde sigurno še kakšna stvar

veg* = fail

jype ::

blackclw> ni hrane rastlinskega izvora ki bi vsebovala vitamin b12, vsaj v obliki katero lahko telo ponuca, case closed

Že v solati je dovolj B12, če je ne opereš. Praktično vsaka reč, ki se je dotaknejo kvasovke, ima dovolj B12, da ti ni treba nobenih dodatkov.

blackclw> pa se najde sigurno še kakšna stvar

Ja, ziher se najde še kaj, ampak ti itak ne veš niti kaj pomeni bit vegan, niti kaj vegetarijanec.

blackclw> veg* = fail

Mhm, ampak ne tolk kokr maxximum*, power*, fit* in kar je še teh neumnosti, kjer se praktično bašeš samo z dodatki, na koncu ti pa od skorbuta zobje izpadejo. Maš pa mišice, to pa!

blackbfm ::

Jype ne nakladaj

Vitamin B12 deficiency @ Wikipedia

Sploh tiste stavke beri kjer je beseda vegan :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

blackclw> Sploh tiste stavke beri kjer je beseda vegan :D

Mi ni treba, ker o tem vem več kot Wikipedija (žal pa ti ne veš, kaj pomeni "vegan").
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921637 (6780) Twixz
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221785 (17314) m0LN4r
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751955 (45572) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823370 (20803) Okapi

Več podobnih tem