» »

Samsung Galaxy Note Update Februar

Samsung Galaxy Note Update Februar

«
1
2

addy93 ::

Par dni nazaj sem prižgal telefon (Galaxy Note) in mi je izpisalo da je na voljo posodobitev. Okay, posodobim... Vse deluje kul, nova tipkovnica, nova lockscreen animacija... Po nekem času sem "opazil" da baterija ne zdrži toliko kot pred updateom. Zjutraj odklopim telefon, normalna uporaba... ob 16h prazna baterija. Ste uporabniki note-a opazili kakšne spremembe po updateu kar se tiče baterije?

Lp, Addy.

bdoxx ::

možen vzrok je da nisi imel baterije polne ko si updejto. drugač pa skalibriraj baterijo http://androidadvices.com/calibrate-bat...
obstaja tud program na marketu Battery Calibration, samo nevem če je uporaben :)

BoLhCa ::

Pri katerem operaterju si ?

addy93 ::

Sem pri tusmobilu.

Maticko... Battery calibration je pa neki čuden. "root your device first". Pa nekateri pravijo, da ne učinkuje...

bdoxx ::

BoLhCa je izjavil:

Pri katerem operaterju si ?


posodobitev ni vezana na to, kjer imaš naročninio . . .

Limit-sky ::

Samsung, go Samsung... :D
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

BoLhCa ::

Jah zakaj zaboga pa je jst še nimam tega updejta??

bdoxx ::

nastavitve -> vizitak telefona -> programska posodobitev -> posodobi -> narediš samsungov acc -> se loginaš -> updejtaš

Mr Hilter ::

S časom se ti bo življenje baterije podaljšalo. Sploh če si updejtal s prazno baterijo.
Drugače pa na servis, lahko je pri updejtu šlo kaj narobe (nažalost RAM2 ne bo prijetna izkušnja).

BoLhCa ::

@maticko, če grem tja mi napiše no update founds, pa tudi po nobenmu samsung accountu me ne vpraša...

bdoxx ::

probaj še z kies-om

BoLhCa ::

pizda popizdu bom ej! Kies mi javi "Your device does not support upgrading via Kies" ....
Samsung account mi izbere državo Sierra Leone in nikjer še nisem našu, da bi spremenil~

Mar bi na HTC-jih ostal, pa kupu Sensation XL

kpkp ::

Včeraj sem posodobil, zaenkrat nisem opazil nič negativnega. Za update pa mi je telefon sam javil (SGN mobitel)...

addy93 ::

No ja. Mogoče se pa motim in je z baterijo vse ok... :-)

Jaz nimam nikakršnih težav kar se tiče programov...

Bolhca.. Pejd na nastavitve->računi in sinhronizacija in poglej če imaš samsung račun... Če nimaš, klikni dodaj račun in izberi samsung... sledi navodilom in potem probaj še enkrat update-at. Jaz imam tušmobilovo omrežje, vendar sem telefon kupil pri mobitelu... Saj je pri obeh enak uvoznik... tko da bi ti moralo vse normalno delat.

BoLhCa ::

Tudi to sem že probal in ne najde nič. Tako da ja.. to je odvisno pri katerem operaterju si, ni kaj.

Zdej sem tudi bil pri prijatelju, kateri ga je danes kupil (Mobitel) in takoj ko sva ga užgala, je našel posodobitev. Brez da je imel Samsung account...

Torej ni tukaj nobenega, ki bi mu našlo posodobitev, pa bi bil na SiMobilu?

še nekaj, katero državo vam izbere pri Samsung Accountu??

CaqKa ::

prosim imejmo samo eno tem za en specifičen teleofn:
Samsung Galaxy Note

Jaz imam kupljenega v avstriji in sem na simobilu.
vendar updejta ni našel na 3gju od simobila ampak ko sem bil na domačem wifiju...

nevem zakaj mislite da bi to bilo povezano z operaterjem.

tudi razlike v porabi baterije nisem opazil. update sem dobil pred nekaj dnevi...
xxla6 mislim da imam sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BoLhCa ::

Tudi na domačem Wi-Fiju sem probal seveda. Se pravi imam edinega Nota v državi, kateri se noče updejta? Impresivno ni kaj..

M-XXXX ::

Potem pa inštaliraj uradni rome preko mobile odina (non wipe verzijo) :P
Drugače, pa vse verzije se ne posodobijo na isti datum... Niti ne dobijo iste posodobitve.

CaqKa ::

BoLhCa je izjavil:

Tudi na domačem Wi-Fiju sem probal seveda. Se pravi imam edinega Nota v državi, kateri se noče updejta? Impresivno ni kaj..

katero verzijo pa sploh imaš trenutno?

BoLhCa ::

2.3.5.

bdoxx ::

BoLhCa je izjavil:

2.3.5.

:))

nekaj deleš nekje narobe :), jaz ko sem kupo fone par mescov nazaj sem ga sprobo brez sim kartice pa se je sam updejto na 2.3.6...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

BoLhCa ::

Pa dobro a lahko mi že nehate nakladat, da delam nekaj narobe?? Pizda kaj zaboga pa lahko tle narobe narediš jebemti..
Daš update in ti ne najde nič, kaj tle lahko narobe nardim? Džises ej!

bdoxx ::

sicer pa zakaj sploh potrebuješ 2.3.6 verzijo :)

BoLhCa ::

Nima veze ali jo rabim ali ne rabim, veze ima to, da imam edini Nouta, ki ne najde updejta!!
In če obstaja zunaj nova verzija, jo HOČEM imeti, tudi če edino kar naredi spremeni verzijo.

M-XXXX ::

Daleč najlažja rešitev je flashanje roma... Sicer je več dela kot update preko wifi-ja, vendar jambranje ne bo nič pomagalo, prav tako pametovanje ostalih...

Pojdi na tole stran: http://forum.xda-developers.com/showthr...
Izberi rom (po možnosti najnovejši NONWIPE (če nočeš zbrisat), za sloveniji se mi zdi, da je zadnju uradni XXLA6 in slediš navodilom spodaj, priporočam, da se držiš sledečih:

1.Easy way is Mobie Odin Pro.
- first Root your currant ROM
- install mobile odin pro
- download KL7/KL8/LA1, extract n keep files on a folder in memory card(Int/Ext)
- open Mobile odin pro - select open file - point to downloaded folder n select 'code' file (when single file downloaded then select that only)(see image)


In to je to!

bdoxx ::

al pa počaka par tednov na ics pa upa da mu bo takrat updejtalo :)

BoLhCa ::

M-XXXX tole nikakor ne pride v poštev!

1. Nikakor ne mislim plačevati za aplikacijo, katere niti podrazno ne potrebujem
2. Nikakor ne mislim rootat telefona, ker potem gre garancija papa.

Upgrejd firmware je free stvar in free tudi hočem. Pisal sem tudi na SiMobil, tam seveda niso vedli nič, so me preusmerli na RAM2 uni kurci mi še vedno niso odpisali, maile pa sem pošiljal prejšnji petek, se pravi točno 1 teden in še vedno nič.

Res mi je žal, da sem podaljšal s SiMobilom, saj imajo odnos v pizdi, odzivnost nikakršna, strokovnost totalno nična..

Mobitel ti proda vsaj telefon, katerega lahko updejtaš, pa še Mobitel TV imaš, ti pa ti ne ponudijo nič..

aja ne pardon.. ko jim pošlješ mail, imajo naštiman avtomatski odgovor!! a a, kaki frajerji~

bdoxx ::

kar je M-XXXX napisal je zastojn tako da nevem o kakih aplikacijah ti sanjaš

M-XXXX ::

1. Nikakor ne mislim plačevati za aplikacijo, katere niti podrazno ne potrebujem

Pošlji mi mail na ZS :)

2. Nikakor ne mislim rootat telefona, ker potem gre garancija papa.

To je neverjetno kako vsi komplicirajo s tem rootom... Ga pa odstraniš, pa pride garancija nazaj...

BoLhCa ::

@maticko Klik! ;)

@M-XXXX jah nit nisem vedel, da lahko odstraniš, ko je enkret rootano.

addy93 ::

Bolhca... Nastavitve->Aplikacije->Neznani viri obkljukaj... Potem poskusi se enkrat Nastavitve-> Računi in sinhronizacija-> izberi samsung... itd.

BoLhCa ::

In ko izbereš samsung account, kaj vi lahko delate oz. vam javi? Jst ga izberem in imam samo Account information, change password in terms and conditions..

In če kliknem account information, vpišem geslo in pol vse kar je notri je email, date of birth in county... spodaj lahko kliknem edit ampak ne morm nič editirat.. je to prou al?

Bananovec ::

M-XXXX je izjavil:

1. Nikakor ne mislim plačevati za aplikacijo, katere niti podrazno ne potrebujem

Pošlji mi mail na ZS :)

2. Nikakor ne mislim rootat telefona, ker potem gre garancija papa.

To je neverjetno kako vsi komplicirajo s tem rootom... Ga pa odstraniš, pa pride garancija nazaj...

Sploh pri Samsungovih Androidih, kjer je to najlažje narediti.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Tipson ::

Na tvojo srečo nisi edini k nemore *Legalno* updejtat telefon. sm isto kupu nota mesec nazaj in se zmer smrdim na 2.3.5. Isto sm iskal informacije o *ne updejtanju* pri simobilu, ampak edin odgovor k sm ga dubu je * da so samo posredniki telefonov in da nimajo nc pr tem*, pol mi pa nej en razlozi zakaj majo pa usi pr mobitelu usi 2.3.6?
in ce bojo zabusaval pr ics, ma takoj zamenam operaterja. mi je ze žal da ga nism kupu u nemciji...

Tipson ::

5.03.2012, 09:42
Evo govoril z uradnim servisom za Samsung in je reku, da JE vezano na operaterja in SiMobil nima 2.3.6 updejta in ga verjetno niti ne bo, se bo šlo direktno na ICS, nekje do prvega maja.. koliko je pa to res, pa bomo videli, če ne prej v maju.. Jajca!

iz joker foruma btw. in ja je OCITNO vezano pr kermu operaterju si.

Tipson ::

We are afraid we have some bad news for the Galaxy Note users out there. The Android 4.0 Ice Cream Sandwich update for the phoneblet has been pushed back from its initially announced Q1 launch to Q2.

tko da bomo se mal cakal.

BoLhCa ::

Heh, sej sem tud tuki to napisal, nis rabu iz Jokerja kopirat :P Glede zamude pa naj se gladko jebejo, nikoli več ne kupim nič od Samsunga :/

bdoxx ::

Samsung has just confirmed that the official Android 4.0 Ice Cream Sandwich update for the Galaxy Note would only be released in the second quarter of the year.

The good news is that the update will bring not only ICS and its new features, but also a Premium Suite that includes some S Pen-specific applications (like S Note - which "lets you combine your notes or sketches with other digital content, giving you a new way to create your own stories").

Moreover, Galaxy Note users will get an exclusive Angry Birds Space level, plus a special package of other 30 different game levels.


hurray za samsung :)

CaqKa ::

kaj je sploh taka fama okrog teh updejtov?
kiro novo funkcijo tako blazno pričakujete?

Mesar ::

Ni nekih posebnih novih funkcij. Pča kaki bug če popravlen pa to.
Your turn to burn!

CaqKa ::

in kateri bug te tako moti?

mene recimo moti kurčev dialer, pa ne najdem načina kako developerjem sploh povedat, da je gnil za uporabo napram htcjevemu...

bdoxx ::

kupiš htcja?

Mesar ::

Ne.
Your turn to burn!

CaqKa ::

bdoxx je izjavil:

kupiš htcja?

novembra sem dal 500€ za telefon, kar poemni da zdaj leto do dve ne menjam telefona...
poleg tega da so htcji tak zelo podhranjeni z spominom da je kr hudo...
na samsungu trenutno nimam težav naložit navigacije pa še kup drugih aplikacij... na legendu sem naložil navigacijo pa je zmanjkalo spomina...
pa nič ne kaže da bi htc to svojo hibo s serijo ONE rešil.

poleg tega da se vrnem nazaj na temo... folk teži za updejt za brezveze in niti ne vedo za kaj bi ga imeli...
ko pa nekdo napiše kaj bi bilo fino izboljšat pa dobi odgovor da si naj kupi drugi telefon... ahh..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

bdoxx ::

kaj točno te moti pri dialeru?

CaqKa ::

čšž ne prepozna, če imaš neko osebo zapisano kot priimek ime in začneš tipkat ime, jo ne bo našlo, če boš pisal priimek pa bo našlo. ko faking prav napišeš potem moreš še pa enkrat kliknit rezultate da ga v dialer flikne in šele nato zelenega za klic.
če imaš ob tem recimo več blažev boš moral najprej še v dropdownu izbrat katerega blaža želiš, kar pomeni še dodaten klik in morebitno skrolanje.
sense dialer nima težav z čšž, nima težav s tem v katerem delu se posamezne črke ali številke nahajajo ko jih iščeš, lahko se recimo spomniš samo nicknejma pa bo našlo kontakt. če je več blažev pa je to rešeno tako da so kr takoj prikazani in je tisti ki si ga največkrat klical oziroma nazadnje, bolj pri vrhu in nič ne izbiraš iz butastega dropdowna.

ziga1990 ::

CaqKa je izjavil:

čšž ne prepozna, če imaš neko osebo zapisano kot priimek ime in začneš tipkat ime, jo ne bo našlo, če boš pisal priimek pa bo našlo. ko faking prav napišeš potem moreš še pa enkrat kliknit rezultate da ga v dialer flikne in šele nato zelenega za klic.
če imaš ob tem recimo več blažev boš moral najprej še v dropdownu izbrat katerega blaža želiš, kar pomeni še dodaten klik in morebitno skrolanje.
sense dialer nima težav z čšž, nima težav s tem v katerem delu se posamezne črke ali številke nahajajo ko jih iščeš, lahko se recimo spomniš samo nicknejma pa bo našlo kontakt. če je več blažev pa je to rešeno tako da so kr takoj prikazani in je tisti ki si ga največkrat klical oziroma nazadnje, bolj pri vrhu in nič ne izbiraš iz butastega dropdowna.


podpis tud moj tattoo to dela pa je star telefon
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bdoxx ::

če imaš neko osebo zapisano kot priimek ime in začneš tipkat ime, jo ne bo našlo, če boš pisal priimek pa bo našlo. ko faking prav napišeš potem moreš še pa enkrat kliknit rezultate da ga v dialer flikne in šele nato zelenega za klic.


men najde tudi če napišem priimek ali ime,
še 1x pa nerabiš kliknit samo potegneš od leve proti desni ko ti najde....
za čšž-je pa nevem ker jih ne uporabljam

kpkp ::

Baje da Samsung čaka na Google in 4.0.5, ker s 4.0.3 na S2 naj nebi bili popolnoma zadovolni (predvesem battery bug).

RejZoR ::

CaqKa je izjavil:

čšž ne prepozna, če imaš neko osebo zapisano kot priimek ime in začneš tipkat ime, jo ne bo našlo, če boš pisal priimek pa bo našlo. ko faking prav napišeš potem moreš še pa enkrat kliknit rezultate da ga v dialer flikne in šele nato zelenega za klic.
če imaš ob tem recimo več blažev boš moral najprej še v dropdownu izbrat katerega blaža želiš, kar pomeni še dodaten klik in morebitno skrolanje.
sense dialer nima težav z čšž, nima težav s tem v katerem delu se posamezne črke ali številke nahajajo ko jih iščeš, lahko se recimo spomniš samo nicknejma pa bo našlo kontakt. če je več blažev pa je to rešeno tako da so kr takoj prikazani in je tisti ki si ga največkrat klical oziroma nazadnje, bolj pri vrhu in nič ne izbiraš iz butastega dropdowna.


GO Contacts EX ? Super zadeva, če le ne bi tko počasi štartala na mojem podhranjenem Wildfireju...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745215 (26118) Cooper
»

Samsung Galaxy Note (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
375104363 (58099) camper66
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636329 (27833) deja
»

Android 4.4 prinaša manjše, a pomembne novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834104 (26771) bkupljen
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312346 (9598) BoLhCa

Več podobnih tem