» »

HTC ONE

HTC ONE

«
1
2 3
...
5

Beki ::

2



Torej kaj mislite glede novega HTC-ja...

Je ze kaj znano kdaj pride na slovenske police (V redno prodajo ne preko Operaterjov)
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Beki ::

Dimensions 137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in)
Weight 143 g (5.04 oz)
DISPLAY Super LCD3 capacitive touchscreen, 16M colors
Size 1080 x 1920 pixels, 4.7 inches (~469 ppi pixel density)

Protection Corning Gorilla Glass 2
- HTC Sense UI v5

MEMORY
Card slot No
Internal 32/64 GB, 2 GB RAM
NFC Yes (Market dependent)


CAMERA Primary 4 MP, 2688 x 1520 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Video Yes, 1080p@30fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization, check quality
Secondary Yes, 2.1 MP, 1080p@30fps, HDR
OS Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean), upgradable to v4.2.2 (Jelly Bean)
Chipset Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600
CPU Quad-core 1.7 GHz Krait 300
GPU Adreno 320

Colors Black, Silver, Red
- SNS integration
- Dropbox (25 GB storage)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player
- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk

BATTERY Non-removable Li-Po 2300 mAh battery

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Beki ()

bluefish ::

Oblikovno meni všečen (sicer bi raje kupil kaj manjšega), vendar mnogi kritizirajo baterijo.

Beki ::

Kaj pa glede cene kaj mislite koliko bo?

NA ebayu je (FULL UNLOCKED) 750$ kar je ptem 580EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Beki ()

bluefish ::

Severneje od nas je 32GB varianta 600€, nekateri imajo naveden prihod 30. 4.

Halfdead987 ::

Upam da si se pri bateriji zmotil...4mp?!

bluefish ::

A ti bi rad fotografije posnete s telefonom tiskal na A1 format?

Halfdead987 ::

Jaz jih sploh ne bi tiskal. To bo mnoge odvrnilo od nakupa. Čeprav ni vse v megapikslih.

Zgodovina sprememb…

Beki ::

Evo glede kamere primerjava...

http://gizmodo.com/5990360/htc-one-ultr...

Drugače pa ima "UltraPixel Camera" . ki naj bi se odlično obnesla v slabo osvetlenem prostoru...

Je pa recimo res tudi kaj potrebujes sliko recimo cca 3000x2000 je pa drugo vprašanje

Halfdead987 ::

Izgleda zelo lepo. Ima velike možnosti, da bo nasledil S3.

s1m0n ::

Nočem žalit telefona ampak kamera je slaba, še vedno preveč šuma, artifaktov... Ko bi se le držali konkurence več MP je boljše :)
HTC tudi ne predhodniku HTC One X ni imel kamere, ki bi lahko konkurirala s konkurenco (S3, iPhone5...).

Ostalo HW je super, zvočnik(a) prav lepo igrata.

Halfdead987 ::

Ne razumem zakaj šparajo na kameri:) Ta v iPhonu stane 8€..

Jinto ::

Ne šparajo na kameri, sam ti si neumen.

http://gizmodo.com/5990360/htc-one-ultr...

Beki ::

Ja folk vid pač stevilko 4MP in s tem smatra da je kamera porazna...

Halfdead987 ::

Sej ni vse v megapixlih ampak ogromno jih misli, da je. Vsaj 80%.

blackbfm ::

po tistih fotkah zgoraj v linku se obnese precej porazno glede na hype..pričakoval bi precej bolj čisto sliko

Jinto ::

Je pa precej primerljiva z ostalimi kamerami, ki imajo podobno velik senzor (1/3"). To da je 4mpixel še ne pomeni, da so šparali, je pa hype res bil brez vezen.

bluefish ::

Sicer pa test: http://www.theverge.com/2013/3/11/40863...

In pripadajoč video:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ttommy ::

Samo, a ni malo noro kakšne cene dosegajo ti telefoni? Pa ja spodoben prenosnik dobimo za 350€. Cen teh gizmotov pa so krepko nad 500€.......
Gamer

bluefish ::

Hja, hruške in jabolka.
Če že primerjaš, potem tudi pri prenosnikih izberi višji cenovni in zmogljivostni rang. Tam so cene recimo po 2000€, 1200€ minimum.

blackbfm ::

kaj pa je prenosnik za 350, nič posebnega..za tak keš dobiš že spodoben stacionarni pc:) sam jeba je ker ni ravno prenosljiv, še manj pa za v žep

djordjevic ::

s1m0n je izjavil:

HTC tudi ne predhodniku HTC One X ni imel kamere, ki bi lahko konkurirala s konkurenco (S3, iPhone5...).

No, to pa je groba laž.
No grave is deep enough to keep us in chains.

volvo5er ::

Problem kamere pri One X je predvsem ta, da je izbočena ven iz ohišja in da ni steklo nič poglobljeno, tako da se zelo enostavno spraska. Temu primerna postane tudi kvaliteta fotk.

djordjevic ::

Glede izbočenosti pa se strinjam. Debilna poteza oblikovalcev, debilna.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Beki ::

Torej kdaj se pričakuje prihod na slovenski trg , je kdo kje zasledil?

volvo5er ::

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Dvomim da ga bodo dobili že v začetku aprila, ali pač. Napovedan prihod je bil za Tajvan, VB in Nemčijo konec marca, na ostale trge pa konec aprila.

blackbfm ::


Čas pogovora do 1080 minut
Čas pripravljenosti do 500 ur


zgleda so se za eno nulo zmotl pr obeh cifrah:))

dottor ::

Glede na moj One X tudi menim da so kakšno ničlo preveč dali zraven. Je pa res, da ima One večjo baterijo (2300 proti 1800mAh). Menim, da bi mogli začet v vse kar ima več kot 2 jedri ugrajevat 3000mAh baterije. Res da to pomeni debelejši telefon ampak menim, da bi večina uporabnikov za daljši čas baterije zanemarila debelino.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Halfdead987 ::

dj_dottor
greš na ebay in naročiš 3000mAh:)

dottor ::

In kako jo zamenjaš? Prej moreš doktorirat kako telefon razstavit brez da kej uničiš ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Halfdead987 ::

Lol, sem pozabil da je HTC xD
my bad

Beki ::

volvo5er je izjavil:

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Dvomim da ga bodo dobili že v začetku aprila, ali pač. Napovedan prihod je bil za Tajvan, VB in Nemčijo konec marca, na ostale trge pa konec aprila.



So že spremenili .... "Prihaja v maju."

bdoxx ::

The HTC One on the other hand emerged on top in the video recording, music and social networking categories, but those were all narrow victories. And its still camera was really nowhere near the level of the Samsung Galaxy S4 13MP shooter. Ultrapixels or not, 4MP can barely rival 2010 flagships on most occasions.

gsmarena, kamera nič posebnega

none1337 ::

Kako zelo težka odločitev med HTC one in pa s4 :D Malo se nagibam h HTC one

HTC one pros:

1: Kamero nameravam uporabljati bolj v clubih (temen prostor) kjer naj bi ultrapixel uničil te ostale 13mp kamere. Tudi zvok pobere precej boljše.
2: Zvočniki od ONE spet uničijo s4 ... Zelo pomembno :D
3: ONE je lepši :P
4: Imam občutek, da bo "Zoe" funkcija prišla prav.

S4 pros:

1: Večji ekran
2: Boljše slike čez dan (ampak mnda ni neke velike razlike za običnega uporabnika)
3: S-health ... Zakon ampak bo itak potrebno dokupit drage dodatke :D Verjetno nekaj takega kar se sliši odlično v teoriji ampak bo le malokdo izkoristil.
4: Sledi očem, ne izklopi ekrana ko ga gledaš ... in cel kup ostalih "malih" novosti. (Katere se mi zdijo da bo večina na koncu isklopila.)
5: Novejši android,malo več baterije, menljiva betarija in možnost sd kartice ... Vse kar je meni precej nepomembno :D

Damn težko :D Če bi HTC one imel isto 5" ekran in pa malo boljše slike čez dan bi bil povsem nobrainer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: none1337 ()

djordjevic ::

Po preletu projev in consov, je izbira jasna. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

M-XXXX ::

djordjevic je izjavil:

Po preletu projev in consov, je izbira jasna. ;)

Jap, na žalost s4. Kaj šele, da se navedejo ostale prednosti S4 :/

djordjevic ::

Meni je gladko vseeno, katerega vzame. Prednosti in pomanjkljivosti, ki jih je našteval on, pač kažejo v prid One.
No grave is deep enough to keep us in chains.

none1337 ::

M-XXXX je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Po preletu projev in consov, je izbira jasna. ;)

Jap, na žalost s4. Kaj šele, da se navedejo ostale prednosti S4 :/


Kaj pa so še ostale prednosti s4 :D ? Če je na koncu 5% močnejši mislim, da za 99% uporabnikov nima nobene veze. Kaj pozabljam ?

M-XXXX ::

djordjevic je izjavil:

Meni je gladko vseeno, katerega vzame. Prednosti in pomanjkljivosti, ki jih je našteval on, pač kažejo v prid One.

Se strinjam. Vendar on je naštel vse prednosti ONE, dobro polovico S4 pa je pozabil/spustil.

Lastnosti ONE
boljša kamera v slabih pogojih, povsod drugje je slabša
slabša baterija
neizmenljiva baterija
ni podpore spominski kartici
počasnejši procesor
manjši zaslon (tukaj je malo subjektivnega, kakor komu kaj paše).
starejša verzija androida (sicer bo slej kot prej dobil 4.2 ampak vseeno trenutno nima).
S4 ima cel kup novosti, ki jih One nima (sledenje obrazu, scrolanje, dotik dela z vsem in ne samo prsti), howernekaj (nevem kako je poimenovano).
težji od s4

Dejanska prednost One je:
lepota
kamera v res slabih svetlobnih pogojih
zvočniki


Seveda ni dejanske primerjave glede na število prednosti/slabosti. Ene imajo seveda večjo veljavo kot druge. Recimo ONE izgled definitivno prevlada nad razliko v frekvenci procesorja.
Sem še kaj pozabil?

Je pa dejansko tako, da sta oba telefona res top modela in z nobenim ne moreš zafrknit. Oba sta praktično perfektna in na koncu je bolj osebna preferenca katerega vzameš. Vendar to ne spremeni dejstva da razlike so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

blackbfm ::

4: Sledi očem, ne izklopi ekrana ko ga gledaš ... in cel kup ostalih "malih" novosti. (Katere se mi zdijo da bo večina na koncu isklopila.)


Dober material za marketing, takole na blef pa bi rekel da samo dodatno pije baterijo na ze tako pozresem telefonu.

Fotke od htc one pa po recenzijah sodec niso deal maker...precej povprecne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ivanuscha ::

So že updatali softwer za kamero, izboljšave so precej velike. Res smola za HTC, saj je većino recenzij že napisanih...

djordjevic ::

HTC pač zna failat s stilom, ne. Počakajmo par mesecev, da se pokažejo kake serijske napake, kot so se pri One X.
No grave is deep enough to keep us in chains.

M-XXXX ::

Dober material za marketing, takole na blef pa bi rekel da samo dodatno pije baterijo na ze tako pozresem telefonu.

Samsung je pri S3 in ostalih 4.1 modelih višjega razreda uvedel smart stay. Dokler gledaš v ekran ostane prižgan. Primerljiva zadeva z ostalimi temi novostmi: naravnost fenomenalna zadeva, ki dejansko deluje kot se šika. Verjamem, da je nekaterim neuporabno vendar večini je čista zmaga...

mm46 ::

M-XXXX je izjavil:

Dober material za marketing, takole na blef pa bi rekel da samo dodatno pije baterijo na ze tako pozresem telefonu.

Samsung je pri S3 in ostalih 4.1 modelih višjega razreda uvedel smart stay. Dokler gledaš v ekran ostane prižgan. Primerljiva zadeva z ostalimi temi novostmi: naravnost fenomenalna zadeva, ki dejansko deluje kot se šika. Verjamem, da je nekaterim neuporabno vendar večini je čista zmaga...

Jaz ima screen time na 5min in avtomatsko pritisnem sleep gumb ko telefona ne rabim več, ker sem to pač počel zadnjih 5 let, sploh pri samsungu mi je blo všeč, da ima sleep gumb priročno ob strani za razliko od htc-ja. Poleg tega, smart stay ne dela v temnejših prostorih ali če ga gledaš pod kotom, tako da je zame neuporaben.

PINki ::

Obstaja tudi aplikacija na marketu in jo ima lahko vsak drug telefon. Drugače pa mislim isto kot mm46, poleg tega da vsak tak proces laufa v ozadju in porablja baterijo po nepotrebnem.

Pač zaslon imam naštiman na 2min in verjetno poskrolam v tem času. Če bi me tako motilo bi pa zvišal zaslon na 5min da sveti.

M-XXXX ::

Jaz ima screen time na 5min in avtomatsko pritisnem sleep gumb ko telefona ne rabim več, ker sem to pač počel zadnjih 5 let, sploh pri samsungu mi je blo všeč, da ima sleep gumb priročno ob strani za razliko od htc-ja. Poleg tega, smart stay ne dela v temnejših prostorih ali če ga gledaš pod kotom, tako da je zame neuporaben.

Čak, ker ne dela v temnih prostorih ali pri gledanju pod kotom (recimo da je tega skupaj 30-40% vse uporabe). Kar pomeni da 60-70% ti pride prav. Ampak je to vseeno fail. Seveda enim to bolj koristi kot drugim, vendar enačit to s failom je pa še večji fail.

Obstaja tudi aplikacija na marketu in jo ima lahko vsak drug telefon. Drugače pa mislim isto kot mm46, poleg tega da vsak tak proces laufa v ozadju in porablja baterijo po nepotrebnem.

Pač zaslon imam naštiman na 2min in verjetno poskrolam v tem času. Če bi me tako motilo bi pa zvišal zaslon na 5min da sveti.

Omenjen bonbonček ti prihrani več štroma, kot če bi imel recimo ekran prižgan 5minut... Kar pomeni, da je v končni fazi več prednosti kot slabosti in za to se gre.

blackbfm ::

težko verjamem da realtime procesiranje slike prihrani kaj štroma:) že siri na iphonu žre, pa obdelava podatkov sploh ne poteka na samem telefonu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mm46 ::

M-XXXX je izjavil:

Jaz ima screen time na 5min in avtomatsko pritisnem sleep gumb ko telefona ne rabim več, ker sem to pač počel zadnjih 5 let, sploh pri samsungu mi je blo všeč, da ima sleep gumb priročno ob strani za razliko od htc-ja. Poleg tega, smart stay ne dela v temnejših prostorih ali če ga gledaš pod kotom, tako da je zame neuporaben.

Čak, ker ne dela v temnih prostorih ali pri gledanju pod kotom (recimo da je tega skupaj 30-40% vse uporabe). Kar pomeni da 60-70% ti pride prav. Ampak je to vseeno fail. Seveda enim to bolj koristi kot drugim, vendar enačit to s failom je pa še večji fail.

Obstaja tudi aplikacija na marketu in jo ima lahko vsak drug telefon. Drugače pa mislim isto kot mm46, poleg tega da vsak tak proces laufa v ozadju in porablja baterijo po nepotrebnem.

Pač zaslon imam naštiman na 2min in verjetno poskrolam v tem času. Če bi me tako motilo bi pa zvišal zaslon na 5min da sveti.

Omenjen bonbonček ti prihrani več štroma, kot če bi imel recimo ekran prižgan 5minut... Kar pomeni, da je v končni fazi več prednosti kot slabosti in za to se gre.

Kje sem pa napisal da je fail? Piše "zame neuporaben". Sicer pa ne vem zakaj bi karkoli prišparal, če imam v vsakem primeru ekran prižgan točno toliko časa kot ga rabim, hkrati pa mi ne laufa skupaj z zaslonom še kamera.

PINki ::

mm46 je izjavil:

Sicer pa ne vem zakaj bi karkoli prišparal, če imam v vsakem primeru ekran prižgan točno toliko časa kot ga rabim, hkrati pa mi ne laufa skupaj z zaslonom še kamera.

FIX

koyotee ::

Tema je o htc one in ne s4.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162813 (53616) Dr-4Skull
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367178 (6030) first_line
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727648 (25611) hojnikb
»

HTC potrjuje, da bo One pozen

Oddelek: Novice / Android
225180 (3442) FlyingBee

Več podobnih tem