» »

HTC ONE

HTC ONE

1 2
3
4 5

mihco ::

Kako folijo :S

BladE_ ::

simongrega1 je izjavil:

Kako dolgo pa potuje to do nas?


Mislim, da sem jo dobil v dobrih dveh tednih...
Akcija - Reakcija

simongrega1 ::

mihco je izjavil:

Kako folijo :S



In ti verjameš, da je ta HTC One, ki ga on uporablja v tem videu, enak našemu? Ti naši enkrani so vedno slabši - pač kitajsko jajce....na žalost...a plačaš pa zanj kot da je iz zlata:((

BladE_ je izjavil:

simongrega1 je izjavil:

Kako dolgo pa potuje to do nas?


Mislim, da sem jo dobil v dobrih dveh tednih...


Hvala

Zgodovina sprememb…

simongrega1 ::

A mi lahko kdo pove kako nastavim pri HTC ONE iz 3g omrežja na 2G?

mihco ::

simongrega1 je izjavil:

A mi lahko kdo pove kako nastavim pri HTC ONE iz 3g omrežja na 2G?

Settings/mobile data/network mode

simongrega1 ::

mihco je izjavil:

simongrega1 je izjavil:

A mi lahko kdo pove kako nastavim pri HTC ONE iz 3g omrežja na 2G?

Settings/mobile data/network mode


hvala

black ice ::

Je že kdo dobil update 4.3?

wired ::

black ice je izjavil:

Je že kdo dobil update 4.3?

Ker nimam dev edicije oz. nisem iz US/Azije, ne:)
Za Evropo je planiran (mislim da) enkrat v novembru. Dobimo pa zato Sense 5.5.

black ice ::

Aja, sem mislil, da bomo v Evropi dobili update z manjšim zamikom.

black ice ::

Ravnokar posodabljam na Jelly Bean in Sense 5.5. Ostali?

wired ::

black ice je izjavil:

Ravnokar posodabljam na Jelly Bean in Sense 5.5. Ostali?

Downloading... :)

Kakšen je Sense 5.5? Blinkfeed se kot sem slišal sedaj da odstraniti, kaj pa ikone za hitre nastavitve v opravilni vrstici - ali se jih da spreminjati?

Maxl ::

Da se jih spreminjat ja :)

tx-z ::

A ma kdo kakšn dobr razlog zakaj ne bi vzel HTC one-a?
A je 32GB prostora dovolj ? Js povprečno rabim na mobitelu nekje med 15-20GB.
A je to, da se baterije ne da menjat real issue al je pač brezveze na to gledat?

To sta mi edina dva razloga zakaj ga morda ne bi vzel.
tx-z

Mavrik ::

Tole sta v resnici dve res najmanjši malenkosti. Razen če si res vajen konstantno menjavati baterijo na svojem telefonu (kdo sploh to počne O.o?), baterija ni noben problem.

Plac pa je odvisen od tebe, jaz mam na mojem konstantno kakšnih 6-8GB fraj, ker poslušam muziko preko Spotifya in mi tako ostane kar precej placa.

Še največji razlog je verjetno kamera, ki ni tako dobra kot na nekaterih ostalih telefonih (kar ne pomeni, da je zanič)... je pa res da Zoe funkcionalnost to odtehta :) Med vsemi telefoni ko jih imam trenutno One izstopa kot daleč najbolj kvaliteten. Morda ima konkurenco v Nexusu 5, ki ga še nisem uspel dobiti - predvsem zaradi Snapdragona 800 in koprocesorjev.
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Po parih dneh One uporabe (lastim si tudi S4) bi rekel takole:

Naj nekdo spravi S4 v HTC one ohišje in HTC one delovanje pa imamo čistega zmagovalca. Recimo polno softwere tweakov je v S4 naravnost pefektnih in v One res falijo. Po drugi strani ima ONE res cool ohišje ter delovanje, je pa baterija kar opazno slabša, da ne govorim, da ni izmenljiva kar je ogromen minus. No pa tudi micro SD kartica nebi škodila.

Je pa kar nekaj stvari katere me motijo, vendar se jih mogoče da urediti če kdo ve:

-da se pri prihodu SMS-ov osvetli zaslon?
-da tudi če odpreš SMS aplikacijo in smsa NE prebereš kaže v SMS aplikaciji ikonco neprebranega smsa?
-da bi v notification baru imel hiter dostop do ikonc (Samsungov način je svetlobna leta pred HTC-jevim)
-nastavitev transparentnosti ozadja?


Za zdaj to, če ima kdo kakšno idejo kako kaj prilagodit?

Mavrik ::

M-XXXX je izjavil:

Po parih dneh One uporabe (lastim si tudi S4) bi rekel takole:

Naj nekdo spravi S4 v HTC one ohišje in HTC one delovanje pa imamo čistega zmagovalca. Recimo polno softwere tweakov je v S4 naravnost pefektnih in v One res falijo. Po drugi strani ima ONE res cool ohišje ter delovanje, je pa baterija kar opazno slabša, da ne govorim, da ni izmenljiva kar je ogromen minus. No pa tudi micro SD kartica nebi škodila.


Ej, daj povej kako pogosto ti menjaš v S4 baterijo, da ti to sploh pride v poštev? Meni One preživi dan brez večjih težav (4.3 je tu nekoliko še izboljšal situacijo). Je pa res da sem primerjal z N4, kjer se pozna da je baterija slabša.

M-XXXX je izjavil:


Je pa kar nekaj stvari katere me motijo, vendar se jih mogoče da urediti če kdo ve:

-da se pri prihodu SMS-ov osvetli zaslon?


Ja, uporabiš ActiveNotifications.

M-XXXX je izjavil:


-da tudi če odpreš SMS aplikacijo in smsa NE prebereš kaže v SMS aplikaciji ikonco neprebranega smsa?

Ne razumem kaj to pomeni. Kje v SMS aplikaciji je kakšna ikonica?

M-XXXX je izjavil:


-da bi v notification baru imel hiter dostop do ikonc (Samsungov način je svetlobna leta pred HTC-jevim)


Do kakšnih "ikonic"? Tvoja terminologija je ful čudna ker očitno uporabljaš isto besedo za kup različnih stvari. Do hitrih nastavitev prideš tako, da potegneš z vrha zaslona z dvema prstoma.

M-XXXX je izjavil:


-nastavitev transparentnosti ozadja?


Transparentnosti ozadja česa in kaj bi naj bilo spodaj?
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Ej, daj povej kako pogosto ti menjaš v S4 baterijo, da ti to sploh pride v poštev? Meni One preživi dan brez večjih težav (4.3 je tu nekoliko še izboljšal situacijo). Je pa res da sem primerjal z N4, kjer se pozna da je baterija slabša.

V povprečju bi rekel med 1 ter 2x na teden.

Ja, uporabiš ActiveNotifications.

Mi lahko prosim posreduješ link do aplikacije? Ker ne najdem nič s takim imenom :/

Ne razumem kaj to pomeni. Kje v SMS aplikaciji je kakšna ikonica?

Ko imaš neprebrano sporočilo se na namizju na sami SMS ikonici pojavi številka 1 (1 neprebran sms), številka 2 za dva neprebrana smsa...) Takoj ko odpreš aplikacijo številka zgine tudi če nisi sporočila prebral in imaš še vedno neprebran sms. Rad bi, da številka ostane dokler je sms neprebran.

Do kakšnih "ikonic"? Tvoja terminologija je ful čudna ker očitno uporabljaš isto besedo za kup različnih stvari. Do hitrih nastavitev prideš tako, da potegneš z vrha zaslona z dvema prstoma.

Oprosti, imaš prav. Sem pa mislil točno to, hvala!

Transparentnosti ozadja česa in kaj bi naj bilo spodaj?

Ko pritisneš na aplikacije (greš v meni) je vse za ikoncami črno. V večina aftermarket launcherih lahko nastaviš da je delno transparentno, vidiš pa ponavadi ozadje, ki je nastavljeno na namizju. Črna je zamorjena, ni ravno moja barva.

Mavrik ::

Aha sori, aplikacija je DynamicNotifications: isto kot na MOTO X ti prižge zaslon z ikonico na sredi ko dobiš notification.

Kar se pa tiče transparence in številke pri SMSih: to je vse implementacija HTC Launcherja, ki se ne da prilagoditi. Komot pa lahko zamenjaš launcher na Nova ali karkoli drugega, kar ti bo omogočalo to :)
The truth is rarely pure and never simple.

mihco ::

Se da nastaviti da telefon ostane po klicu zaklenjen? Tudi ce med klicem "zaklenem" ekran z power gumbom je telefon po koncanem klicu spet odklenjen in na home screenu.

M-XXXX ::

Aha sori, aplikacija je DynamicNotifications: isto kot na MOTO X ti prižge zaslon z ikonico na sredi ko dobiš notification.

Super, nekaj takega sem iskal. Ni sicer točno to kar bi človek hotel je pa bolje kot 0.

Kar se pa tiče transparence in številke pri SMSih: to je vse implementacija HTC Launcherja, ki se ne da prilagoditi. Komot pa lahko zamenjaš launcher na Nova ali karkoli drugega, kar ti bo omogočalo to :)

Sranje :/ Sicer imam Apex premium, vendar se mi zdi da deluje stock sense za odtenek bolje (deluje res tekoče).


Še eno vprašanje: če se da, ter kje se da nastaviti, da bi zvonenje začelo lepo potiho in se počasi povečevalo do polne glastnosti (ker to kar je zdaj je res brutalno :D)

black ice ::

Zmanjšaš glasnost zvonenja?

tx-z ::

Pri bateriji se mi gre predvsem za to, da bi jo dal vn k mobitel zašteka; ker kaj narest v tem primeru? Ker to v enm letu kokr mam trenutni mobitel sm mogu vsaj ene 20x narest, sicr ne vem kaj bi naredu druzga kokr bateirjo dal vn. V tem primeru pa pač kaj, nesš na servis?
tx-z

Mavrik ::

Ne, pritisneš combo za hard reset.

Se mi pa še to nikoli ni zgodilo na tem telefonu, niti na Nexus 4 in S3. Ne vem kaj maš ti to za cigla O.O
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tx-z ::

A pa prime ne glede na to kok je zašteku? Trenutno mam HTC Evo 3D, ampak to treba tut pr S3 in S4 dostkrat narest...
tx-z

M-XXXX ::

Hm, pri meni S4 ni nikoli zaštekal. Ampak res nikoli...

Če pa rabiš resetirati ONE držiš gumb za vklop in naredi hard reset.

Maxl ::

Kakšen hard reset? Držiš 10 sekund power gumb in se resetira, tako kot če bi odstranil baterijo. In po resetu ne izgubiš nobenih podatkov.

M-XXXX ::

Maxl je izjavil:

Kakšen hard reset? Držiš 10 sekund power gumb in se resetira, tako kot če bi odstranil baterijo. In po resetu ne izgubiš nobenih podatkov.

Softwere reset je da programsko resetiraš, hard reset fizične naprave, je da prekineš električni tok.

Maxl ::

Hard reset pomeni, da ponastaviš telefon na tovarniške nastavitve.
http://whatis.techtarget.com/definition...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

M-XXXX ::

https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/doc...

Ok, brezveze, da se loviva za besede. Meni se zdi izraz primeren (dokler se seveda ve, da se govori o resetiranju naprave in ne hardwara) če pa komu nebi bilo jasno pa lahko z veseljem razložim.

first_line ::

Jaz imam One X in ni bilo še nikoli treba baterije dajati ven, pa redno flešam in čaram s fonom. To rabi samo Samsung >:D

tx-z ::

A je kakšn bralec tle k je mel oba mobija? Sej overall se mi zdita oba skor enaka (Galaxy S4 in One)....ampak če kupujš novga, je pa odločitev res pomojm sam kaj preferiraš ?:P
tx-z

M-XXXX ::

Še eno vprašanje: kako iščeš po številki oziroma delu le nje? Z drugimi besedami: kolega me vpraša: kdo ima številko, ki se konča z 999? Kako poiščeš vse številke v mobitelu ki vsebujejo 999?



tx-z je izjavil:

A je kakšn bralec tle k je mel oba mobija? Sej overall se mi zdita oba skor enaka (Galaxy S4 in One)....ampak če kupujš novga, je pa odločitev res pomojm sam kaj preferiraš ?:P

Jaz imam trenutno oba, One in S4.

tx-z ::

Prej sm oba mal testiral, in na konc še zmer nimam pojma za kaj bi se odloču. Raj bi Onea, ampak deluje tak temačn, siv, mrtev, medtem kot Galaxy S4 je pa vse neki modro, svetlo, živo....Js se sicr ne spoznam na to kej dost, vem da se da to vse prilagajat ampak overall bo S4 še zmer vedn bl tak živahn, veseu, HTC pa bolj resn.

Pač glede specifikacij mi je vseen za kerga se odločm, kr obadva ustrezata zahtevam, zdej je pa odločitev sam še na GUIju :)
tx-z

M-XXXX ::

Po skoraj enem tednu uporabe: S4 je boljši v vsem! Htc one je pa lepši in premium feeling. Dejansko to je to.

BladE_ ::

M-XXXX je izjavil:

Še eno vprašanje: kako iščeš po številki oziroma delu le nje? Z drugimi besedami: kolega me vpraša: kdo ima številko, ki se konča z 999? Kako poiščeš vse številke v mobitelu ki vsebujejo 999?


Še iz časov, ko sem uporabljal HTCja in je imel najbolj napreden dialer bi to danes moralo delovati z lahkoto... recimo, da shraniš "janez", ki ima številko "031 569 959" bi ga lahko lociral s tem, da vtipkaš 031569959 oziroma 52693(janez) ali pa 5699(031569959)... v vsakem primeru bi ti moral locirati "janez"...

V kolikor tvoj dialer tega ni sposoben zamenjaj z ExDialer...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

M-XXXX ::

Še iz časov, ko sem uporabljal HTCja in je imel najbolj napreden dialer bi to danes moralo delovati z lahkoto... recimo, da shraniš "Janez", ki ima številko "031 569 659" bi ga lahko lociral s tem, da vtipkaš 031569959 oziroma 52693(janez) ali pa 5699(031569959... v sakem primeru bi ti moral locirati janeza...

Točno moje prve misli in potem hladen tuš: po številkah ne išče, al pa jaz ne znam. Kolega z ONE X ima isto težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

tx-z ::

Aja a to ne dela? men na htc evo 3d išče oboje, po številkah in po imenu, kar je pač prej..

M-XXXX, kako to misliš v vsem? kakšna posebna stvar k ti je tok bolj ušeč oz. ti je boljša pri S4?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

M-XXXX ::

M-XXXX, kako to misliš v vsem? kakšna posebna stvar k ti je tok bolj ušeč oz. ti je boljša pri S4?

Boljša kamera
boljša baterija
izmenljiva baterija
tanjši
svetlejši meniji
polno bonbončkov (poteg levo/desno za klic), ekran se ne ugaša
telefon se osvetli ko pride sms recimo
veliko preglednejša sms aplikacija
večji zaslon
meni osebno boljši zaslon

Pa polno takih malenkosti še imaš...

mm46 ::

- S4 dela boljše slike, je pa kamera app počasnejši (delay med tapom na sprožilec in dejanskim zajemom). Video mi je boljši pri One, med drugim zaradi optične stabilizacije in ker posname zelo glasen zvok brez hreščanja.
- Pr men je baterija isti k..., oziroma malenkost boljša pri S4, oba moram zvečer polnit.
- je tanjši, je pa meni osebno precej manj udoben za držanje v roki. Ultra glossy in drseča plastika samo še poslabša občutek v roki (razni ovitki pri meni odpadejo)
- Svetlejši meniji? Meni se zdi overall sense precej svetlejši, izgleda lepši, med tabi se premikaš s swajpom, default launcher ima uporaben search (google search po appih je neuporaben)... v glavnem meni osebno je UI modernejši, bolj clean, z manj neumnimi spremembami (pri obeh je kar nekaj sprememb samo zato da je nekaj spremenjeno). Tudi deluje hitreje in bolj tekoče.
- sms-ov malo pošljem tako da sta men obe aplikaciji isti klinc.
- Zaslon je na s4 dober, veliko boljši kot tisto skropucalo na s3, še vedno pa je meni lcd boljši. Na One bi lahko bil malo večji glede na velikost telefona.

Ostalo pa uporabljam malo ali pa sploh ne, tako da ne bom komentiral. Bolj ali manj vse "smart" in "air" fičrje pri samsungu sem po enem tednu izklopu ker delajo kadar se jim zazdi.
Vse to je moje osebno mnenje po enem mesecu uporabe obeh... jaz bom obdržal One, ker mi je, veliko boljši paket.

Mavrik ::

HTC Zoe je pa itak killer feature kar se tiče slikanja.
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

- Svetlejši meniji? Meni se zdi overall sense precej svetlejši, izgleda lepši, med tabi se premikaš s swajpom,

Mišljeno je bilo, da ima One temačno vse skupaj (notification bar, ozadje stock launcherja v aplikacijah in podobno). To mi ne potegne :/

Maxl ::

Hvala bogu, da se folk raje odloča za nakup S4. Vsaj nima vsak ta drug enak telefon kot ti :D.

M-XXXX, pač to je tvoje mnenje, tako kot je moje mnenje, da mi je TW obupen in da mi Galaxy S modeli delujejo ceneno in da ga zaradi tega ne bom nikoli kupil. Pač nekdo da več na fičerje (ki so v 99% neuporabni), nekdo pa več na druge lastnosti aparata ;).

M-XXXX ::

Maxl je izjavil:

Hvala bogu, da se folk raje odloča za nakup S4. Vsaj nima vsak ta drug enak telefon kot ti :D.

M-XXXX, pač to je tvoje mnenje, tako kot je moje mnenje, da mi je TW obupen in da mi Galaxy S modeli delujejo ceneno in da ga zaradi tega ne bom nikoli kupil. Pač nekdo da več na fičerje (ki so v 99% neuporabni), nekdo pa več na druge lastnosti aparata ;).

Seveda, nikjer nisem rekel, da je to slabost za vse. Vprašanje je bilo kaj komu ustreza/neustreza in sem navedel kaj mene moti...

Uglavnem: kako iščeš po številkah? Mi lahko kdo pomaga?

Maxl ::

Se ne da.

en_muhc ::

Da ne odpiram nove teme, si bom dovolil sposoditi slednjo in vas prosim za vaše mnenje ali koristne napotke.
Imam bom 250 in ga želim unovčiti za nakup HTC ONE ali Note 3.
Iz vseh + in - kar sem prebral na spletu, sem ta dva dal v ožji izbor. HTC se mi zdi OK kot price performance, Note 3 pa nekaj kar bi lahko izkoristil kot dober nakup (24x14,58€), ki si ga drugače ne bi privoščil.

M-XXXX ::

en_muhc je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, si bom dovolil sposoditi slednjo in vas prosim za vaše mnenje ali koristne napotke.
Imam bom 250 in ga želim unovčiti za nakup HTC ONE ali Note 3.
Iz vseh + in - kar sem prebral na spletu, sem ta dva dal v ožji izbor. HTC se mi zdi OK kot price performance, Note 3 pa nekaj kar bi lahko izkoristil kot dober nakup (24x14,58€), ki si ga drugače ne bi privoščil.

Omenjena dva telefona niti približno ne moreš primerjat ker to se gre za čisto različen razred. Velikost. Če ti je Note 3 velikost sprejemljiva Go for it, 100% ti ne bo žal!

FlyingBee ::

na dolgi rok je Note 3 boljši nakup, tudi ceno bo obdržal višjo, ker One ima baterijo, ki se je ne da zamenjati in ga bo težje prodat po 2 letih

prijatla ::

Živjo zanima me ali mi lahko pomaga kdo ki se spozna na htc rebootanje. Med rebootanjem se je spraznila baterija sedaj pa negre več nazaj v sistem. Ko ga prižgem se pokaže logo in tam zatrokira. Mi lahko prosim pomagate. Hvala

Mavrik ::

Ko je ugasnje ga pusti na polnilcu (mel boš samo baterijo na sredi zaslona in ga NE PRIŽIGAJ) dokler ne dobi dovolj elektrike za zagon.
The truth is rarely pure and never simple.

Maxl ::

Kitkat update je že na poti. Developerji custom romov ga že imajo :).
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162007 (52810) Dr-4Skull
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367123 (5975) first_line
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727443 (25406) hojnikb
»

HTC potrjuje, da bo One pozen

Oddelek: Novice / Android
225147 (3409) FlyingBee

Več podobnih tem