» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

Dr_M ::

http://www.ebay.de/itm/LCD-display-touc...

Baje, da se da dobit tudi samo zgornji del. Je mal cenej. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

KernelPanic ::

Hmm, a pod garancijo ga pa ne bi zamenjali? :D Samo vprasam ... :D

kpkp ::

haha, ja za peneze :D
ebay in malo sreče je najcenejša varjanta

pirx ::

Pozdrav!

Se še komu telefon včasih nenormalno pregreva? Jaz sem svojega nabavil lani decembra in dokler je na njem laufal originalen Android 2, je bilo vse v redu. Po nadgradnji na ICS 4, pa se je začel nekontrolirano pregrevati. Pisal sem na Janus Trade (uraden zastopnik) in so rekli, da se zavedajo problema in da Samsung dela na popravku. Vendar še vedno nič iz tega, čeprav je zdaj minilo že kar nekaj časa, razni forumi na spletu pa so tudi polni tovrstnega pritoževanja.

Telefon je drugače res super in v veliko primerih ga lahko nadomestim za računalnik, ampak to pregrevanje (včasih ga je prav mučno držati) in nenormalna poraba baterije (včasih se izprazni v dveh do treh urah) mi že počasi gre na živce. Najbolj me seveda skrbi, da se zadeva ne pokvari! Me prav zanima, če so isti problemi tudi pri novih Noteih, torej tistih, ki so bili kupljeni z že nameščenim ICS 4.

KernelPanic ::

Meni se nenormalno greje, ce vklopim GPS cipovje, v zgornjem desnem delu telefona se pregreva, mislim, da je tam GPS cipovje. No lahko se motim!

pirx ::

Tega pa nisem opazil, vendar je tudi res, da GPS funkcije nisem veliko uporabljal.

addy93 ::

Tudi meni se to dogaja. Zadnjič sem na poti v Novo mesto vklopil GPS... V avtomobilu je bilo vroče+procesor in je ekran ratal popolnoma neodziven. Telefon pod kamero se je pa segrel do te mere, da so mi začele švicati dlani... Če sem slide-al po meniju se je kar na polovici ustavil. Še dobro da imam na "home screen" task killer in sem z enim klikom ugasnil vse, v ozadju zagnane aplikacije... Po tem se je spravil v red. Meni se zdi da so za ves lagg ICS-a krivi naši ponudniki. Kva če men nek kup siolovih programov itd.

Btw. ima kdo težave z slikanjem ob vetrovnem vremenu??? Ali pa slikanje ponoči? Pixli se cepijo... kr neki.

mayhem ::

Meni se tudi ogreje ampak spet ne tako, kot pravite. Neka toplota je, če vržem kako grafično aplikacijo ali igro drugače pa ne. Pa še to morem nekaj časa uporabljati, da se segreje.
Lep pozdrav.....

CaqKa ::

hah.. ne še nisem opazil sem še vedno na 2.3.6 :> gps večinoma vklopljen.

tisti ki uporabljate.. lahko malo opišete razlike pri s-memo, kaka je nova verzija zdaj ko je z ics, kaj so razlike na orginalno?

kpkp ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

CaqKa ::

ima s-memo kako nove fičrje napram onemu v 2.3.6?
predvsem me zanima tisto prepoznavanje številk in oblik in če zna kr v s-memo računat kake simpl enačbe.

addy93 ::

CaqKa

Pri ICS-u dobiš nov S-MEMO... Ni več 2mm zamika, je kot nalašč za risanje likov, enačbe se pišejo normalno, vendar moraš spraksati samo pisavo... Imaš tudi različna ozadja za zapisek (članek, galerija...) Nekih drastičnih sprememb ni... Zgolj izpopolnili so ga. Pri tem 4.0 updateu mi je najbolj všeč opcija reset phone in upravitelj opravil kot pri HTC one X... In nisem siguren ali je pri 2.3.6 bil med nastavitvami samsung dive... Res krasna stvar.


Komaj čakam, da dobimo NARAVNI UI. Juppiiii xD

CaqKa ::

ni več zamika? katerega zamika?
ozadja so že na 2.3.6 različna, 8 jih je.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

addy93 ::

Zamik... Primi Spen v desno roko in pod kotom 60-90 stopinj riši in boš videl, da ne riše točno na sredini. Ne, 2.3.6 ima 8 različnih podlag. Tu so prav template-i z že narejenim okvirčkom za video, fotografijo... Ali pa za delanje receptov... xD
Tule je pa video zamika.

bdoxx ::

na starejših verzijah pomaga tudi če vtipakaš *#0*# -> S-Pen test greš z pislaom lepo mirno počasi po robih se v vsakem robu ustaviš ga malo pobarvaš čist do kota...
nekak tak menda :).

CaqKa ::

addy93 je izjavil:

Zamik... Primi Spen v desno roko in pod kotom 60-90 stopinj riši in boš videl, da ne riše točno na sredini. Ne, 2.3.6 ima 8 različnih podlag. Tu so prav template-i z že narejenim okvirčkom za video, fotografijo... Ali pa za delanje receptov... xD
Tule je pa video zamika.

ok se pogovarjamo o istem zamiku ki sem ga tudi sam opazil.
video sicer malo pretirava... ker tak mimo ne sekle. težava v tem videu je pomojem ta da je tip desničar, v spen nastavitvah pa je nastavil da je levičar, potem se je tako sranje tudi meni dogajalo.
to sem bentil že takoj na začetku da zakaj kmeti če so že dali levo in desno nastavitev, niso dali še ene ki je 0.

no pa smo spet pri eni napaki notea, za katero bodo nekateri trdili da note itak nima napak :) (možno da smo o tem govorili v kateri drugi temi :> )

templatei.. glede na opis mi verjetno ne bodo prav prišli, ampak ok se pustim presenetit.
morem prit xda teme skozi, da vidim kaki je postopek da ostanem na rootu.

addy93 ::

Pri meni je bilo skoraj identično kot na videu... Ni pretiravanja. S tem, da sem imel naštiman za desničarja. Mene je presenetilo, da je Samsung priznal napako in da je obljubil, da bo z naslednjim updateom le ta, odpravljena. Res, ko smo dobili ICS so odpravili tudi to napako... tko da sem zadovoljen.

Dr_M ::

Pred casom sem spet v roke uzel fotrov telefon in opazil mocno degradacijo amoled zaslona.
Se se komu podobno dogaja?
Najbolj cudno mi je to, ker nikjer nima nobenih ikon ali widgetov postavljenih tako, da bi naredili tak vzorec.

CaqKa ::

na kaj naj bom pozoren?

Dr_M ::

Ce povecas sliko, se lepse vidi.
Drugace pa, siroka temna crta in tanka svetla.

addy93 ::

Nisem opazil nič takega...


Se komu telefon izklopi ob blažjem udarcu??? Namreč včeraj se mi je večkrat zgodilo, da ko sem butnil zgornji del ob daljinec se takoj izklopi. Pa imam plastični ovitek od Puro. Sicer ne gre za močan udarec. Povsem nežen, sam tok da butne.

BTW. Ko se telefon polni. Je telefon oziroma zaslon tako neodziven... Is it just me or...???

bdoxx ::

addy93 je izjavil:

Nisem opazil nič takega...


Se komu telefon izklopi ob blažjem udarcu??? Namreč včeraj se mi je večkrat zgodilo, da ko sem butnil zgornji del ob daljinec se takoj izklopi. Pa imam plastični ovitek od Puro. Sicer ne gre za močan udarec. Povsem nežen, sam tok da butne.

BTW. Ko se telefon polni. Je telefon oziroma zaslon tako neodziven... Is it just me or...???


1. men ne =), preživel hude padce pa se ni vgasnil,
2. pri meni je isto odziven

nesi na servis :)

freextr ::

a ima se gdo tezave z novim softwerjem ics 4.0.3 namrec po updejtu telefon ne ve vec da je +386 predpona - oz. kokr se ji ze rece - npr. ko dobim od nekoga sms ki ga imam shranjenega v imeniku brez+386 mi v logu izpise za posiljatelja njegovo tel. st. z +386 in ne njegovega imena. isto je npr. ko dobim sms od mobitela da imam sporocilo v tel. predalu ne izpise imena kontakta ampak samo tel. st.. V prejsnji verziji 2.6.x je vse delovalo kot mora. predlog? taksen ki ne bo predlagal da vpisem pred vse kontakte +386.

potem me moti da recimo call history ne pokaze vseh dejavnosti neke tel.st. oz. kontakta na enkrat - izpise samo podrobnosti o doticnem klicu razen v primeru da je bilo iz ene in iste tel. st. vec zaporednih klicev v tem primeru so vsi casi prikazani na enkrat. v 2.6 temu ni bilo tako in sem lahko z enim klikom na klic takoj videl vse kdaj me je ta klicala. ima kdo kaksen predlog kako doseci nacin prejsnjega call history log-a?

baterija se mi zdi tud meni da zdrzi manj casa.

mi je pa zacel sistem ze v prejsnji verziji 2.6 javljati takoj ob vklopu da imam sporocilo v tel. predalu (new voice mail) ni iste vrste kot pa ko res dobim sms od mobitela da imam sporocilo. pojavi se v trenutku ko vklopim telefon in ga ne morem odstranit iz statusne vrstice. poskusal sem tudi z nekim clear cash in zaustavitvijo nekega servisa ki je sicer odstrani sporocilo iz statusne a se je po porih sek. spet zagnal in glej ga zlomka sporocilo je spet tam :(.

ce ima kdo kaksen predlog prosim na dan z njim.

hvala
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

FlyingBee ::

posodbitve so precenjene

pino ::

freextr je izjavil:

a ima se gdo tezave z novim softwerjem ics 4.0.3 namrec po updejtu telefon ne ve vec da je +386 predpona - oz. kokr se ji ze rece - npr. ko dobim od nekoga sms ki ga imam shranjenega v imeniku brez+386 mi v logu izpise za posiljatelja njegovo tel. st. z +386 in ne njegovega imena. isto je npr. ko dobim sms od mobitela da imam sporocilo v tel. predalu ne izpise imena kontakta ampak samo tel. st.. V prejsnji verziji 2.6.x je vse delovalo kot mora. predlog? taksen ki ne bo predlagal da vpisem pred vse kontakte +386.

potem me moti da recimo call history ne pokaze vseh dejavnosti neke tel.st. oz. kontakta na enkrat - izpise samo podrobnosti o doticnem klicu razen v primeru da je bilo iz ene in iste tel. st. vec zaporednih klicev v tem primeru so vsi casi prikazani na enkrat. v 2.6 temu ni bilo tako in sem lahko z enim klikom na klic takoj videl vse kdaj me je ta klicala. ima kdo kaksen predlog kako doseci nacin prejsnjega call history log-a?

baterija se mi zdi tud meni da zdrzi manj casa.

mi je pa zacel sistem ze v prejsnji verziji 2.6 javljati takoj ob vklopu da imam sporocilo v tel. predalu (new voice mail) ni iste vrste kot pa ko res dobim sms od mobitela da imam sporocilo. pojavi se v trenutku ko vklopim telefon in ga ne morem odstranit iz statusne vrstice. poskusal sem tudi z nekim clear cash in zaustavitvijo nekega servisa ki je sicer odstrani sporocilo iz statusne a se je po porih sek. spet zagnal in glej ga zlomka sporocilo je spet tam :(.

ce ima kdo kaksen predlog prosim na dan z njim.

hvala


ruken tole gor pa si resen

http://forum.xda-developers.com/showthr...
LP Pino

bdoxx ::

lahko pa še počakaš 2tedna da dobimo uradno JB 4.1

tattoo ::

bdoxx je izjavil:

lahko pa še počakaš 2tedna da dobimo uradno JB 4.1


A je to potrjeno?

Drugače pa sem včeraj nabavil novega Nota in sem si želel zvečer ogledati dnevnik na http://tvslo.si/. Na kar opazim, da se pojavi zahteva po Flash Playerju, grem na internet in sem namestil brezplačno verzijo Adobe Flash Player 11.1. Sedaj se okno odpre, mi zažene 3 sekunde reklam ampak potem se ustavi in se pojavi znak za nalganje, ki pa traja v nedogled. Zadevo sem odprl vsaj 10x in skos enako. Kakšen predlog kaj narediti oz. kateri flash player downlodat, da si bom lahko ogledal oddaje iz tvslo.si? FYI youtube mi dela super in tudi hitro nalaga.

addy93 ::

Mislim, da se flash ukinja po ICS... Se pravi ko pride Jelly Bean je konec.

d0rK ::

Tattoo poskusi z uradno rtvslo aplikacijo ki je pa play trgovini. Tam mislm da delajo vsi programi. Flasha na Androidu uradno ni več nažalost.

tattoo ::

d0rK je izjavil:

Tattoo poskusi z uradno rtvslo aplikacijo ki je pa play trgovini. Tam mislm da delajo vsi programi. Flasha na Androidu uradno ni več nažalost.


Sem uredil stvar z uradno rtv aplikacijo, hvala.

tattoo ::

Upam, da bo mi lahko kdo pomagal ... ko berem angleške pdf-je iščem možnost, da mi ob kliku na besedo ponudi možnost prevoda iz angleščine v slovenščino. Zanima me, kateri pdf reader in kateri slovar bi rabil za kaj takšnega?

CaqKa ::

dva dni nazaj so se mi zacele na zaslonu pojavljat taksni valovi...
sel sem guglat "samsung galaxy note display flickering" in naletel na tole:androidforums.com/samsung-galaxy-note/639275-solved-screen-flicker-network-loss-battery-death.html

tudi moj telefon je star sedaj malo vec kot leto...
ima se kdo podobne simptome?

bdoxx ::

nop, za 1x men deluje solidno star pa je leto pa pau menda.

drugač pa pazi da ti baterije ne raz*uka
http://www.androidpit.com/galaxy-note-e...
xD

CaqKa ::

ja moja baterija je prav tako malenkost napihnjena, tako da sem naročil že dve novi.
glede na to kolko je takih primerov, pa imam občutek da je tukaj imel samsung nek design flaw pri baterijah in upam da jih bodo nazaj jemali... to je prvič da mi je baterija šteknila po letu in nekaj mescih...

Drugače pa tudi opažam, da neki zajebava telefon in mi ga ne pošilja v deep sleep (sploh). http://www.allaboutgalaxynote.com/how-t...

addy93 ::

Jaz sem pa imel težavo, da se mi telefon ob najlažjem udarcu ali pa "ukrivljanju" izklopi. In pl sem porajtu, da so žičke, ki so v stiku z baterijo bile precej notr potisnjene... Sem to naredil in vse deluje kul. Moti me pa to, da je odzivnost ekrana slaba medtem ko se polni. FAIL. Ampak to je bojda samo pri meni. Aja, pa še ena stvar je... Telefon, ko izklopim polnilec, mi kar piše, da se še zmer polni... Kot da je v docku, in pol se mi vklopi način "vožnja"... In pol morm vzet krtačko in spucat vtikač...


Vse do zdaj mi je ratalo popravit na nek način... Good luck

Dr_M ::

ICS update je naredu kar veliko stalo, ce nisi naredil factory reseta. Mojmu fotru se npr ne ugasne display, ce je na polnilcu.

CaqKa ::

jaz razmisljam it nazaj na 2.3.6 stock...
kljub temu da bom potem ob chrome... UI in stem UX je na dolocenih mestih kr nazadoval (jebena "are you sure?" popup okna...)
tako da mi sploh ni jasno ko eni popizdevajo ker njihov telefon se nima zadnjega android updejta...

addy93 ::

Marca pride JB, prvo se to splača počakati... :-D

Halfdead987 ::

To je zelo ne-kul od Samsunga... Da Marca,ko že skoraj limonina pita pride vi dobite žele bonbonček.

CaqKa ::

kater feature pa je v jelly bean, ali pa lemon pie tako nujen, kaj šele uporaben, da bi se zaradi tega moral sekirat?

addy93 ::

CaqKa je izjavil:

kater feature pa je v jelly bean, ali pa lemon pie tako nujen, kaj šele uporaben, da bi se zaradi tega moral sekirat?


http://www.samsung.com/global/microsite...


Samsung posted details about the Note's Premium Suite update on the product website. Enabled by an upgrade to Android 4.1 "Jelly Bean," the feature suite includes many of the abilities the Note II boasts, such as dual-window multitasking, pop-up Notes, the ability to cut and paste just part of an image and the improved S Note app.

FlyingBee ::

pač izboljšujejo kar se dobro, ni pa ne vem kaj, recimo iz Honeycomba ko sem na ICS na galaxy tab 7.7 prešaltal je vse bolj gladko, JB pa bo marca še izboljšal kot pravijo

CaqKa ::

no vsaj en ki ve zakaj upgrade. pozabil si se na touchwiz iz galaxy s3, razn ce so skenslali iz naslednjega updejta.

ampak globalno ce govorimo o jb, ni nekih hudih revolucionarnosti, in folk pizdi da ni updejtano, samo zato ker lahko. po mojih opazanjih so taki, ki vejo zakaj zelijo updejtat zelo redki.
s-note namesto s-memo, je pa bil ze v 4.04 updejtu. vsaj jaz ga imam.


tem govoricam kako bo bolj gladko delovanje in kako bo manj baterije porabilo pa ne nasedam.
jaz ne opazim razlike v gladkosti kakor tudi ne v porabi baterije (en mesec nazaj sem nalozil iz 2.3. na 4.0.4).
najbolj butasto in nadlezno mi je sedaj to, da ce dam telefon na tiho ali pa vklopim 3g, da me sprasuje are you sure... tega na 2.3 ni bilo.

dialerja tudi niso nic popravljali da bi delal po t9 nacinu kot na sense od htcja.

reklame v notification še tudi niso blokirane.

uro lahko se vedno samo na minuto natanco nastavljas...

widget za flash lucko ne dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

http://db.tt/tOqJdShI

moji bateriji pa zdaj ze krepko klenka...
70% porabljene energije po eni uri brskanja (stalno vklopljen ekran)

bdoxx ::

CaqKa ::

ne morem... pol mi telefon vec ne pase v avto nosilec.
mam ze naroceno na ebay. sicer pa mislim da bi se ta baterija morala dat zamenjat kot stvarna napaka, glede na to da je napihnjena

FlyingBee ::

dejte pomagat, ima žena galaxy note-ta, kupljenega preko naročnine na mobitelu, zdaj pa ima tušmobil free 20 in bi rada izkoristila 2 gb zastonj prenosov in sem pri namestitvah obkljukal podatkovni mobilni prenos in s tem sem mislil omogočiti 3g, vendar se razen na gmail, noče povezati preko 3g

CaqKa ::

kako pa se to pokaže da se "noče povezati preko 3g"?

FlyingBee ::

wi-fi imam izklopljen in bi se moral avtomatsko povezati preko 3g, ker imam vklopljeno funkcijo mobilni podatkovni promet

CaqKa ::

nisi odgovoril na vprašanje:

CaqKa je izjavil:

kako pa se to pokaže da se "noče povezati preko 3g"?


FlyingBee je izjavil:

wi-fi imam izklopljen in bi se moral avtomatsko povezati preko 3g, ker imam vklopljeno funkcijo mobilni podatkovni promet

kje je ta funkcija vklopljena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770337332 (154351) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263951 (2674) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275705 (4474) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312672 (9924) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014414 (13302) CaqKa

Več podobnih tem