» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

««
«
1 / 8
»»

Dr_M ::

Torej, nov telefon, nova tema. :)

Skratka, oce si je po 126 letih nabavil nov telefon (zamenjal Nokio 6630), to je Galaxy Note.

Kot ze vemo, je to OGROMEN telefon, verjetno najvecji. Podobnost z SGS2 je vec kot ocitna, tako zunanjost, kot ostale funkcije, z izjemo displaya.
En velik minus je to, da je potrebno odstranit baterijo, ce hoces odstranit SD kartico.
Pa da ne bom prevec dolgovezil... (nimam casa, se moram it mal igrat :))8-)

Galaxy S in Galaxy Note (uganite kateri je kater :)):)))

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

kmetek ::

dej zraven še jajca 6630 :))

JayKay ::

vem da še Galexy Nexusa ni v SLO, ampak za nekoga, ki se v kratkem odloča za nov tel, je Nexus boljša izbira kot Note. Novejši OS, manjši zaslon, ampak telefon fizično lepše sede v roko (beri: ni prevelik). Sem se imel priložnost z njim igrat v soboto.

listje123 ::

Rad bi vidu enga k s tem mobičem kliče :))

Dr_M ::

Note je bistveno drugacna zadeva kot nexus. Tablica in telefon v enem. :)
Definitivno tudi Note dobi ICS, brez skrbi, kar se velikosti tice, ja je velik, ampak to je cena za velik in pregleden zaslon. Je pa relativno lahek in celo tanjsi od SGS. Pa se bolje pase v roko, kot SGS2 :))
Ni pa to telefon za vsakogar, sploh za pozerje ne, za te bo Nexus. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bias ::

Zadnjič sem si ga ogledal, ga ima kolega. Ja rad mam igračke in raznorazne gadgete.

Dokler je v roki (igračkanje, mail, sms, splet, bla bla) je vse ok.

ob glavi je ogromen. v roko sede zelo lepo, je tanek in relativno lahek.

Ker tablico imam (Asus transformer 32gb) imam tudi iPad, imam android telefon in še ostalo šaro..

Bi imel Note? Bi na testu, ampak za moj okus in ob vsem kar imam preprosto prevelik.

Za nekoga ki nima tablice in je nima namen kupit...pa da nima pretesne kavbojke, am, ja bi šlo.

M-XXXX ::


Meni je stvar fenomenalna, tako kot so rekli praktična zmogljivost/uporabnost tablice ki jo lahko ves čas nosiš s sabo. Vendar tablice vseeno ne dam^^

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

powr ::

Koliko dni zdrzi baterija pri note (uporaba kot telefon)?

krop ::

Top šit zadeva:D

M-XXXX ::

powr je izjavil:

Koliko dni zdrzi baterija pri note (uporaba kot telefon)?

Ne morem kakšne točne informacije dat, sem pa včeraj ob 3h ponoči izklopil telefon iz napajanja, včeraj cel dan uporabe, zdajle sem ga dal polnit pri 15%. (ogromno interneta + smsi + klici + igre + muzika)

Dr_M ::

Odvisno koliko "drkas" telefon. :))
Se mi zdi, da tko ob eni zmerni uporabi zdrzi toliko, kot pri SGS, torej nekje 2 dni, mogoce nekaj ur vec.

Bom pa rekel takole, je rahlo prevelik, z eno roko prakticno ne mores nocesar nardit. Tako za vsakdanjo uporabno mogoce kar neprimeren, ampak verjetno bi se navadil.
Sem pa mnenja, da bodo prihajajoci 4.6" naravnost popolni.:) Najboljse razmerje med uporabnostjo in velikostjo.


Ko drzim Note-a v roki, se mi lastniki iphoneov kar zasmilijo s tistim mikro displayem. :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mare3 ::

Preprosto prevelika stvar da bi se ji reklo mobilni telefon. Kot prvo ga z eno roko sploh ne moreš uporabljati, kot drugo res butasto izgledaš s tako ciglo na ušesu ko se pogovarjaš. Če ga imaš pa kot tablico je pa premajhen da bi bil tablica... Skratka čisto mimo.

Dr_M ::

Kot sem ze rekel, to ni telefon za vsakogar. Ce ti je glavna stvar v zivljenju cool faktor, tole res ni zate.
Sicer je pa to cisto stvar navade, 10 let nazaj bi te tudi cukasto gledali, ce bi telefoniral s kaksnim telefonom v velikosti SGS2, danes je pa to cisto normalno.
Za enega starejsega cloveka, ki nima vec popolnega vida,ob enem hoce met se dober telefon, je pa tole super zadeva. Stevilke in crke so res velike, tako lahko tak clovek vse vidi tudi brez ocal.
Zdej samo se cakam nekoga, ki bo izjavil, da je tezko s tem telefonom upravljat med voznjo avtomobila :))

Je blo pa zanimivo danes v sluzbi. Vsi so svoje SGS2 pospravili, ko sem tole zadevo potegnil iz zepa. Ocitno le ni tako ne-cool :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blue ::

Note je HUGE :)
pred par minutami je sodelavec opravil klic. LOL
skoraj pol face mu je zakril :)
Jst sem mislil, da je moj Desire HD velik...

pol3ni ::

Ja imam ga tudi sam in bo kmalu tri tedne.Ja najprej ko sem ga odprl sem si mislil jao kaj sem si nabavil,Ampak po dveh dneh uporabe se mi zadeva sploh ni zdela več velika,tako da mi sploh ni žal da sem si ga nabavil.
Glede telefoniranja pa je če citiram izjavo enega od sodelavcev ki je izjavil ,da zgleda kot da bi telefoniral s plazmo.:D
Pravijo pa tudi da bi se ga lahko hitro navadili.Kaj si pa kdo dejansko misli ko z njim tel. pa me prav boli k.... Važno da meni odgovarja

M-XXXX ::

Ja imam ga tudi sam in bo kmalu tri tedne.Ja najprej ko sem ga odprl sem si mislil jao kaj sem si nabavil,Ampak po dveh dneh uporabe se mi zadeva sploh ni zdela več velika,tako da mi sploh ni žal da sem si ga nabavil.

Hehe sem prišel do istega zaključka. Ni telefon velik, ostali so majhni :)

pol3ni ::

Hehe sem prišel do istega zaključka. Ni telefon velik, ostali so majhni


Točno tako:)

Zero0ne ::

Tisti, ki ga že imate, kako tole sede v žepe? Gre v hlače, vsi nosite moške torbice... ?
uname -o

M-XXXX ::

Brez problema gre v žep. V istem žepu nosim Note + Pametno kartico za avto v usnjenem ovitku) pa ni nobenega problema.

francek1 ::

V take hlače gre brez težav...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

CaqKa ::

Gre v hlače ja.. samo raje ga imam v torbi. tudi sam mislim da se ga bom po kratki uporabi kar hitro navadil... bivši htc legend ki sem ga imel, mi je že sedaj malček pa mi sploh ni jasno kak sem lahko delal s tistim.

meni se zdi da je odlična kombinacija kar se velikosti tiče, za takega ki bi rad mel nek PDA ob sebi, pa da bi rad imel fon, foto in pda v eni napravi. pa še beležke več nebom rabil nosit.

bdoxx ::

fone trga v nulo v vseh pogledih :), moj naslednji fone za notom bo ziher še za kaksen cm dalsi in širši.

Dr_M ::

Note je pr nas pravi prodajni hit. Na mobitelu prakticno vse prodajo.
Trend se spreminja, koncno enkrat na boljse. Kmalu slonovi uhlji ne bodo vec cudni :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

CaqKa je izjavil:

bivši htc legend ki sem ga imel, mi je že sedaj malček

Jaz imam še večje težave, ko dam flyerja iz rok in vzamem legenda. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

RejZoR ::

Men je že čudno med HTC Wildfire in Samsung Wave. Slednji je sicer daljši ampak precej ožji. In je prov čuden feeling, ko ju kdaj zamenjam, pa noben ni niti slučajno blizu Note-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CaqKa ::

kaj je še komu koledar malo čudn?
oni na htc legendu mi je bil prav všeč, tale tukaj pa mi prav ni user frienldy...
da ne omenjam da mi guglovih koledarjev, po nekem čudnem ključu meče vse v facebook koledarje?!?
Vsaka ideja da bi senseov koledar spravil gor dobrodošla..
ker sem bil prej na sense navajen mi tudi dialer ni všeč, ko ne prepozna šumnikov v imeniku tak kot jih je sense... zadevo sem rešil da sem dal gor exdialer.

CaqKa ::

https://market.android.com/details?id=c...

Sketchbook mobile danes na marketu za samo 10 centov :>

bdoxx ::

men je pa S Planner čist zakon :), maš pa na miljone takšnih in drugačnih alternativ na marketu....

osiris12345 ::

tudi jaz pridno uporabljam nota že kak teden in moram rečt da me je zelo navdušil :)

prej sem uporabljal s2

edino popravek za s-pen še čakam ker me malo moti tist milimeter ali dva nenatančnosti :)

Skyman ::

haha zih 2 pederuse noste okol v eni denarnica v drugi fon

pol3ni ::

Ali mi lahko kdo pove zakaj mi noben predvajalnik ne dovoli da
si prevrtim film na čas ko sem ga nehal gledat.
Z drsnikom mi pokaže na katerem delu filma sem ko pa drsnik spustim mi ga da na začetek.Poizkusil pa sem več predvajalnikov pa je pri vseh isto.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

sirotka ::

Imam ga 4 dni in sem prezadovoljen. Kar se tiče s pena, sem se navadil na zamik in me (skoraj) več ne moti. Imam pa težave s prikazovanjem določenih temmih barv, naj bi prišel popravek, ker ima večina telefonov težave s tem. Baterija 2 dni nekje, s tem da drugi dan proti večeru gre na hlape:). Je že kdo rootal?

CaqKa ::

pol3ni je izjavil:

Ali mi lahko kdo pove zakaj mi noben predvajalnik ne dovoli da
si prevrtim film na čas ko sem ga nehal gledat.
Z drsnikom mi pokaže na katerem delu filma sem ko pa drsnik spustim mi ga da na začetek.Poizkusil pa sem več predvajalnikov pa je pri vseh isto.
Hvala

morebiti je film v takem formatu ki ne pušča previjanja...

lahko kdo na hitro razloži kaj je Kies? ker vidim da eni govorijo da imajo na kiesu update... jaz pa kot kies vidim na fonu samo neko aplikacijo s katero bi naj lahko telefon na remote upravljal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

knesz ::

Kies je programerski polizdelek, ki ti bremza winse, naj bi pa delal nekaj podobneka kot kakšen Nokia PCsuite. Se pravi, upravljanje telefona, varnostne kopije...

CaqKa ::

Aja, to je za winse? jaz pa sem na telefonu iskal :>

Dr_M ::

Ja, kies za PC. :)
Zna bit precej zoprn, men na enmu racunalniku dela bp, na drugmu sploh ne prepozna telefona.
Se pa Note nadgrajuje preko FOTA (Firmware Over-the-Air).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

Dr_M je izjavil:

Ja, kies za PC. :)
Zna bit precej zoprn, men na enmu racunalniku dela bp, na drugmu sploh ne prepozna telefona.
Se pa Note nadgrajuje preko FOTA (Firmware Over-the-Air).

Ja, sam mi še vedno nimamo 2.3.6

M-XXXX ::

Hm, jaz imam updajte vsaj že ene 3 tedne...

CaqKa ::

jaz imam cca 2 tedna 2.3.6 v bistvu mi je takoj ko je prišel na mrežo povedal da je update.

sirotka ::

Hm, men kaže pa, da ni posodobitev.
XXKJ4

pol3ni ::

CaqKa je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Ali mi lahko kdo pove zakaj mi noben predvajalnik ne dovoli da
si prevrtim film na čas ko sem ga nehal gledat.
Z drsnikom mi pokaže na katerem delu filma sem ko pa drsnik spustim mi ga da na začetek.Poizkusil pa sem več predvajalnikov pa je pri vseh isto.
Hvala

morebiti je film v takem formatu ki ne pušča previjanja...

lahko kdo na hitro razloži kaj je Kies? ker vidim da eni govorijo da imajo na kiesu update... jaz pa kot kies vidim na fonu samo neko aplikacijo s katero bi naj lahko telefon na remote upravljal...



Sem prišel do rešitve.Očitno je prišlo do napake pri prenosu filma na telefon.
Sem namestil drug program za prenos na telefon,ki omogoča prenos podatkov brez kabla.Tako da zadeva deluje.
Sem pa ravno danes dobil kabel na katerega priklopiš USB ključ.Si naložiš film,musko itd predvaja vse brez problema

pol3ni ::

sirotka je izjavil:

Hm, men kaže pa, da ni posodobitev.
XXKJ4


Probaj še ročno posodobit.Greš na:
nastavitve
vizitka telefona
programska posodobitev
posodobi

Boš videl če bo kaj našlo

sirotka ::

pol3ni je izjavil:

sirotka je izjavil:

Hm, men kaže pa, da ni posodobitev.
XXKJ4


Probaj še ročno posodobit.Greš na:
nastavitve
vizitka telefona
programska posodobitev
posodobi

Boš videl če bo kaj našlo

Ne, žal ni nič. Ne vem kaj ga matra...

CaqKa ::

problem, če puščam wifi na telefonu vklopljen, mi domačega omrežja včasih ne zazna več, se ne poveže sam na njega.
signal ima vse črtice. vklopim in izklopim wifi, pa se mi pojavi tak menu za izbiro najdenih wifijev, pa pri mojem domačem piše "disabled" pa vse črtice?!?
ko kliknem na njega neki mrda, potem se pa oni napis spremeni v "Remembered" telefon pa še vedno ni na mreži?!

ko sem zdaj probal se mi je zgodilo to da se je telefon čez nekaj trenutkov po tem "remembered" povezal.

zakaj se ne povezuje sam od sebe, pa še takrat ko mu ročno rečem naj se poveže se noče? pozna kdo kakšno rešitev.

prebral sem da bi naj bile težave če imaš router ki ima mixed mode oddajo signala b, g in n. vendar imam na novo amisovo optiko z telsey CPL7 modem/routerjem, za katerega sem sicer že ugotovil da ima adresso na 192.168.1.254 vendar še gesla nisem ugotovil, da bi probal izklopit mixed mode.

addy93 ::

Ali kdo ve kako prek Samsung Kies Air, naložim muziko, filme ter apk. files na svojega notea?

Zero0ne ::

addy93 je izjavil:

Ali kdo ve kako prek Samsung Kies Air, naložim muziko, filme ter apk. files na svojega notea?


Telefon povežeš na svoje wi-fi omrežje
Odpreš na telefonu Kies Air
Odpreš na računalniku internetni brskalnik in greš na IP naslov, ki ti ga napiše Kies Air
(če te Kies Air vpraša za dovoljenje za dostop, izbereš"dovoli")
Izbereš ustrezno kategorijo (music, movies,...) in klinkeš upload, izbereš file.
uname -o

BoLhCa ::

OK včeri sem si kupil Samsung Note-a in danes problem, namreč zvok ne deluje več ?! Je kakšna fora morda, da sem kje/kako sprožil mute?! Sem gledal povsod kaže, da je sound on.
Ko dam predvajati komad, se sam sekunde seštevajo, zvoka nikjer. Če me kdo kliče, se samo pojavi spredaj ime priimek in nobenega zvoka.
Za zgrešeni klic/sms, bi morala spredi nekje utripat LED diodica? No ker pri meni jo nikjer ne vidim, dab kej utripalo.
So to kake nastavitve al sem fasal direkt defekten telefon ?? :O

ziga1990 ::

če si vse nastavitve pogledu potem ga nes na servis
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BoLhCa ::

Pa sej to ne morš verjet..Prekleta jajca, porabil sem 6-7h da sem prenesel iz Desirja na tegale, da sem namestil aplikacije, jih prilagodil, a danes pa ga naj že pucam in brišem podatke/vezave/meile in nesem na servis.
Na servis v Ljubljano, da bo tam teden/dva ali več, da morm kupit vinjeto, ker je seveda nimam, včeri sem mel slučajno kolega, ki je šel dol v ljubljano..
Joj popizdu bom.
Ne ni šanse, to mi bodo stroške in pri naročnini ter prenosu podatkov, odbili vsak dan k bo stran od mene!!

ziga1990 ::

eh jaz bom vedno kupoval htc-je
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333461 (150480) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263869 (2592) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275594 (4363) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312400 (9652) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014177 (13065) CaqKa

Več podobnih tem