» »

Samsung Galaxy Note Update Februar

Samsung Galaxy Note Update Februar

1
2
»

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

CaqKa je izjavil:

...

GO Contacts EX ? Super zadeva, če le ne bi tko počasi štartala na mojem podhranjenem Wildfireju...

trenutno imam exdialer, ki je baje nekaj podbnega kot je v MIUI/Cyanogen. nekaj sicer štrajka ker ne naloži dovolj hitro call loga... ampak je pa substitut napram touchwizovemu skropucalu.
bom čekno ampak kolkor se spomnim mi pri teh GO zadevah ni bil dizajn všeč, ko je vse tak mavrično. mam raje bolj sleek design.

RejZoR ::

Go Contacts EX imaš tud skine. Vem da sem si namesto glossy modre dal črno tipkovnico (črna z zelenim in belim highlightom izbranih elementov).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CaqKa ::

bdoxx je izjavil:

če imaš neko osebo zapisano kot priimek ime in začneš tipkat ime, jo ne bo našlo, če boš pisal priimek pa bo našlo. ko faking prav napišeš potem moreš še pa enkrat kliknit rezultate da ga v dialer flikne in šele nato zelenega za klic.


men najde tudi če napišem priimek ali ime,
še 1x pa nerabiš kliknit samo potegneš od leve proti desni ko ti najde....
za čšž-je pa nevem ker jih ne uporabljam

nevem kako imaš ti imena pa priimke shranjene, ampak pri meni morem vpisat tisto kar je prvo vpisano v imenik. včasih je to ime, včasih je to priimek.

kar se tiče da kontakt potegneš na levo ali na desno, to dela samo v kontaktih ali pa v call logu. ko so na t9 številčnici pa ne dela. takrat se ti pojavi dropdown, zgornji prostor pa je neizkoriščen.
sense ima to elegantno rešeno, da je call log in številčnica eno in isto...

da ne omenjam da na sense dela če iščeš janeza novaka da enostavno iščeš "ja no" pa bo našlo. to so na samsungu samo pobožne sanje, pa mislim da tudi na exdialer to ne dela.

kontakt ki ga imam v imeniku:

ne najde ga pa po ta drugi besedi:

v ta drugem primeru je htc delal.
na prvi sliki je še prikazano kakšen dropdown se ti pokaže in da na njem ne more desno ali pa levo slajdat.

CaqKa ::

po drugi strani poleg zgornjih izboljšav od kakega updejta pričakujem da se porihta še obupni splaner.
tale splanner je tak odveče waste dodatnega prostora na tem velikem telefonu da kr ni res... zakaj morejo zgoraj celodenvni dogodki tolk placa zavzet?
pa zakaj more tot koledar ko nisi ne netu gnjavit da ni sinhroniziran, in to gnjavit čisto vsakič?
pa zakaj je samsung skril/odstranil orginalni googlov koledar ki je dosti bolj uporaben od tega skropucala?

to so zadeve ki mene skrbijo za update in ki bi jih rad tem touchwiz developerjem sporočil. BMK za en klinčev bug update, ki niti ne vem če se me tiče. kličem pa s telefonom vsaki dan in sem vsaki dan jebeno razočaran, zakaj morem tolko krat tapkat, da nekoga najdem v imeniku in ga pokličem.

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

Go Contacts EX imaš tud skine. Vem da sem si namesto glossy modre dal črno tipkovnico (črna z zelenim in belim highlightom izbranih elementov).

tile skini niso rano presežek, vsi so neki načičkani....
bom jaz raje počakal na update exdialerja da začne hitreje delat, ko ima še vseeno boljše funkcije kot pa go contacts.

bdoxx ::

zakaj da fak pa ne greš v imenik iskat kontaktov,? saj zato je tam?

S-planer? men je zakon, updejta se mi parkrat na dan (fb, gmail..), ko pa ni na netu pa ne gnjavi nič . . .
Sicer pa je na Playu n-alrernativ za s planer...

razne ex.. pa go.. stvari nevem če bojo kdaj delale tako tekoče kot stok na notu, bom poiskal članek 1x kjer to piše in tudi zradai česa. . .

BoLhCa ::

Verjetno zato, ker ne rad porabi 12 klikov za en klic.. Tudi sam sem že navel to absurdno začetniško napako Samsunga in ravno zato uporabljam exDialer. Še ena blesova, iz začetnega menija ne morm odstranit "phone", da bi tja postavil exDialer, tako da imam sedaj dva dialerja na prvi strani.. oh ja

RejZoR ::

Hočeš rečt iz docka? Ponavadi se da razen če gre za hardcodan knof kot na HTC Sense, ko imaš na sredini velik dialer knof.

Drugače pa je exDialer dost fajn zadevca ker je dost plain in se hitro zažene, samo prediction algoritem za smartdialer pa ima gnil do konca. GO Contacts najde pravi kontakt po 3 pritiskih, exDialer pa vedno šele po četrtem znaku, kar je tečno. Se da to kaj spremenit?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

BoLhCa je izjavil:

Verjetno zato, ker ne rad porabi 12 klikov za en klic.. Tudi sam sem že navel to absurdno začetniško napako Samsunga in ravno zato uporabljam exDialer. Še ena blesova, iz začetnega menija ne morm odstranit "phone", da bi tja postavil exDialer, tako da imam sedaj dva dialerja na prvi strani.. oh ja


LOL? d***l

tipka za imenik je zraven tipke za telefon....

BoLhCa ::

Ne a res? Uau hvala ker si povedal, ker poleg mene, noben tega ni vedel. Rešil si nas.

Preden odpiraš klun pojdi po default poti nekoga poklicat, potem pa še po poti z exdialerjem pa mi povej, kateri porabi manj klikov.

Mislim kake mi greš prbijat ej..

Imam pa tudi jaz zate eno novico, s telefoni lahko sedaj pošiljaš tudi sms-e. To so kratka textovna sporočila. Kar uporabno, probaj!

CaqKa ::

bdoxx je izjavil:

zakaj da fak pa ne greš v imenik iskat kontaktov,? saj zato je tam?

S-planer? men je zakon, updejta se mi parkrat na dan (fb, gmail..), ko pa ni na netu pa ne gnjavi nič . . .
Sicer pa je na Playu n-alrernativ za s planer...

razne ex.. pa go.. stvari nevem če bojo kdaj delale tako tekoče kot stok na notu, bom poiskal članek 1x kjer to piše in tudi zradai česa. . .

ker je iskanje s t9 htrejše, tipke so večje, pa hkrati ti rezultate nameče tudi glede na call log.
druga zadeva je ta, ker sem se na htcju tako navadil. in če zna htc naredit da je zadeva hitreje in je zato potreben samo softverski poseg, zakaj ne bi istega še od samsunga pričakoval ali zahteval?

kar se tiče s planerja... jaz sem napisal zakaj mi ni všeč, kaj so tiste zadeve ki me motijo... zakaj pa je tebi tako boljši kot drugi pa mi ni jasno.. oziroma nisi zapisal. z "men je zakon" si nič ne morem pomagat.

BoLhCa je izjavil:

Verjetno zato, ker ne rad porabi 12 klikov za en klic.. Tudi sam sem že navel to absurdno začetniško napako Samsunga in ravno zato uporabljam exDialer. Še ena blesova, iz začetnega menija ne morm odstranit "phone", da bi tja postavil exDialer, tako da imam sedaj dva dialerja na prvi strani.. oh ja

greš v "modus" z seznamom aplikacij, stisneš tipko menu in klikneš na edit. se sprehodiš do strani z exdialerjom in ga neseš na eno od onih petih mest... isto lahko narediš za bilokatero aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

Drugače pa je exDialer dost fajn zadevca ker je dost plain in se hitro zažene, samo prediction algoritem za smartdialer pa ima gnil do konca. GO Contacts najde pravi kontakt po 3 pritiskih, exDialer pa vedno šele po četrtem znaku, kar je tečno. Se da to kaj spremenit?

ex dialer > menu > preferences > language and filter (na dnu) > filter results sorting
nastavi na pogostost

CaqKa ::

bdoxx je izjavil:

LOL? d***l

tipka za imenik je zraven tipke za telefon....

ok.. da bolj podrobno razložim... ko iščeš po imenu se uporabi qwerty tipkovnica oziroma kar pač imaš nastavljeno za pisanje texta. jaz imam qwerty. pri tej so tipke neprimerno manjše, pa še vsako črko posebej morš iskat.
iskanje s pomočjo t9 ki je v dialerju namesto v imeniku je dosti hitrejše...
s tem da je zelo zjebano na samsungu in ne pride hitrost tega tolko do izraza. probaj na kakšnem htcju, ali pa si naloži ex dialer pa boš videl o čem govorimo.
poleg tega da t9 dialer na htc ne išče samo po imenih, priimkih ampak tudi po številkah.. če recimo za nekega kolega veš da ima recimo nekje vmes cifro 555, si to vtipkal in ga nevem kolko hitreje imaš na spisku, kot pa če vpisuješ njegovo ime.

M-XXXX ::

BoLhCa je izjavil:

Verjetno zato, ker ne rad porabi 12 klikov za en klic.. Tudi sam sem že navel to absurdno začetniško napako Samsunga in ravno zato uporabljam exDialer. Še ena blesova, iz začetnega menija ne morm odstranit "phone", da bi tja postavil exDialer, tako da imam sedaj dva dialerja na prvi strani.. oh ja

Seveda je prednost, da rabiš manj korakov, vendar vseeno...

unih 5 klikov ti porabi koliko? cca 2-3 sekunde? Malo manj? Da res bo konec sveta, hitro po HTC-ja... Najbolj pogoste, se pa itak na namizje zmeče da imaš klic v 2 klikih..

CaqKa ::

M-XXXX je izjavil:

Seveda je prednost, da rabiš manj korakov, vendar vseeno...

unih 5 klikov ti porabi koliko? cca 2-3 sekunde? Malo manj? Da res bo konec sveta, hitro po HTC-ja... Najbolj pogoste, se pa itak na namizje zmeče da imaš klic v 2 klikih..

sem si dal eno aplikacijo, ko sem pogledal koga najpogosteje kličem in sem jih zmetal v en folder na namizje... vendar zdaj ko mi exdialer z zadnjim updejtom dela dovolj hitro več nimam potrebe po tistem folderju.

in ja.. tiste 2-3 sekunde ti lahko grejo zlo na živce. sploh ko smo že vsi navajeni na telefonsko in t9 številčnico in se da softver tako napisat kot na htcju, je kurčevo jebeno mene prepričat da naj pa zdaj qwerty uporabljat samo zato ker je to smart fon.
če je faking smart fon, potem naj ve koga hočem klicat.

kaj misliš zakaj je google iskalnik in mail tako uspel? zato ker je za večino svojih uporabnikov, tiste bedne 2-3 sekunde skenslal kar se jih je dalo. zakaj misliš da eni za iphon in mace pravijo kako so enostavni? ker so skenslali toto jebeno sekundo, dve, tri...

in ne moreš da verjameš, za take zadeve imamo celo znanstvene metode. reče se ji GOMS analiza.

WamPIRe- ::

Js na Androidu za klicanje uporabljam uporabljam NubDial.
Link na Google Play: http://goo.gl/fxyOf
Tist updejtan dialer (zgoraj na sličicah) se skrije. Če je tak original na ICS pol je to sramota.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

BoLhCa ::

@CaqKa Hvala! Zanimivo, da tega prej nisem nikjer našel, pa sem spraševal tudi lastnike SII in Note telefonov! OK, sedaj imam malo boljše mnenje o telefonu!

@M-XXXX o pa še kako je pomembno, v končni fazi je še vedno prvo telefon in potem vse ostalo in je zelo pomembno, da pokličeš osebo s tremi kliki ali pa kot je originalno 6-7...

M-XXXX ::

Koliko klicev imaš dnevno? Da bi hotel prišparat 2 minute na dan, bi potreboval cca 100-150 klicev na dan... Da jih ti pokličeš, ne da jih dobiš... Jea right...

Fenomenalna reklama:

BoLhCa ::

Res je, da če nočeš razumet pač nočeš. Ne gre se zdej, da bi lovil 2minuti na dan. Gre se zato, da se kar najhitreje opravi in to default dialer nikakor ne izpolni! Tudi E6600 CPU je čisto ok, vendar nam gre na živce čakanje ane, zato pa kupimo Core i7..
Default dialer na Samsungu je zanič, počasen, pretirano klikov potrebuješ za en navadni klic in konc. exDialer k sreči reši to zadevo in odkar ga imam nameščenega je celotna izkušnja s telefonom veliko boljša, saj ni nepotrebnega klikanja, kt dab bil pijen!

CaqKa ::

M-XXXX je izjavil:

Koliko klicev imaš dnevno? Da bi hotel prišparat 2 minute na dan, bi potreboval cca 100-150 klicev na dan... Da jih ti pokličeš, ne da jih dobiš... Jea right...

me veseli da ti galaxy note ustreza.

CaqKa ::

galaxy s2 userji se na samsung slovenija pogovarjajo o update za s2:

http://slo-tech.com/forum/t465279/p3504...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745461 (26364) Cooper
»

Samsung Galaxy Note (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
375104774 (58510) camper66
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636679 (28183) deja
»

Android 4.4 prinaša manjše, a pomembne novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834407 (27074) bkupljen
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312418 (9670) BoLhCa

Več podobnih tem