» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

addy93 ::

Da imaš vklopljen "prenos podatkov" ni dovolj. Da ti bo internet delal moraš imeti naslednje nastavitve:

Nastavitve->
Več->
Mobilna omrežja->
Imena dostopnih točk->
levo spodaj meni tipka-> nova APN----->
Ime: TUS INTERNET
APN: internet.tusmobil.si
Proxy: Ni nastavljeno
Vrata: Ni nastavljeno
Uporabniško ime: tusmobil
Geslo: internet
Strežnik: Ni nastavljeno
MMSC: http://mms.tusmobil.si:8002
MMS proxy: 91.185.221.85
Vrata MMS: 8080
MCC: 293
MNC: 70
Vrsta overjanja: Ni nastavljeno
Vrsta APN: internet + mms
Protokol APN: IPv4
Omogoči/onemogoči APN: APN omogočen
Nosilec: Ni določeno

Mislim, da ne smeš imeti omejenih podatkov v ozadju. Nastavitve-> poraba podatkov-> Meni tipka (levo spodaj)-> omeji podatke v ozadju ne imej obkljukane.


Če osvežiš Gmail prek WIFI-a... Nebi smelo bit težav. Če hočeš, da telefon to stori prek mobilnega omrežja, se pravi, "3g" omrežja, ti svetujem da izklopiš Wifi. Saj ti bo v primeru da imaš WIFI vklopljen takoj prek WIfia loadal.

FlyingBee ::

že v naprej hvala, ker si napisal, vendar ne dela na mojem Note-tu, ne vem zakaj, vse sem 3 krat preveril, če sem vse prav napisal

addy93 ::

Okay, dajva lepo po vrsti. Napiši mi kaj bi rad od telefona oziroma kaj ne štima. In povej mi ali internet - prek Tušmobilovega omrežja dela kakorkoli?? Ali dela v "browserju", "gmailu", "youtube" tušmobilov internet?

FlyingBee ::

imam free 20 paket, torej bi rad imel to kar ta paket ponuja, internet praktično kjer koli v Sloveniji "zastonj" ... preko wi-fi dela vse --> v "browserju", "gmailu", "youtube", ... zdaj pa bi rad enako imel tudi kadar wi-fi ni v dosegu

Galaxy Note je bil kupljen na Mobitelu, prej nisem uporabljal 3G omrežja, zdaj pa mi paket pri Tušmobilu to omogoča in bi seveda rad uporabljal ... mi pa nič razen gmail-a ne dela kadar imam wifi izklopljen

addy93 ::

Okay... Katero različico sistema imaš??? Ice cream Sandwich?

FlyingBee ::

ja, Ics, naredil pa sem točno tako kot si napisal

CaqKa ::

FlyingBee je izjavil:

imam free 20 paket, torej bi rad imel to kar ta paket ponuja, internet praktično kjer koli v Sloveniji "zastonj" ... preko wi-fi dela vse --> v "browserju", "gmailu", "youtube", ... zdaj pa bi rad enako imel tudi kadar wi-fi ni v dosegu

Galaxy Note je bil kupljen na Mobitelu, prej nisem uporabljal 3G omrežja, zdaj pa mi paket pri Tušmobilu to omogoča in bi seveda rad uporabljal ... mi pa nič razen gmail-a ne dela kadar imam wifi izklopljen

ti lahko še trikrat napišeš kaj bi rad... ampak če ne boš povedal kako to zgleda da "ne dela", ti bomo težko pomagali.
dvakrat sem že napisal da opšiši kako zgleda da "ne dela", pa še kr nič.

eno je da imaš to pri operaterju vklopljeno, drugo pa da imaš na telefonu.
Pa recimo, probajmo to najlažjo pot in bom privzel, da sploh nimaš vklopljenega 3g na telefonu.
Drži tipko on/off (na strani telefona zgoraj desno), da si te pojavi menu in izberi drugo opcijo da vklopiš podatkovni prenos.
 vklop 3g

vklop 3g


ko to vklopiš in če imaš izklopljen wifi, bi se morala na mestu kjer je prej bila ikona za wifi (zgornja vrstica zraven ure) pojaviti ikona podobna temu, na kateri bo pisalo ali 3G, ali pa H.
 ikona 3g

ikona 3g

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

FlyingBee ::

gre se za to, da sem najprej to naredil, sicer tega nimam kadar za kratek cas drzim power button, ampak sem v namestitvah vklopil mobilni podatkovni prenos in ker ni delalo, sem pisal sem potem pa se vpisal to kar si ti podal... zdaj pa sem se vedno ob vseh teh namestitvah brez interneta, ce je wifi izklopljen

FlyingBee ::

se mi je kar zdelo, da je nekaj banalnega, samo restartat sem moral in dela

radecan ::

Pozdravljeni!

Imam namen kupiti rabljen note ( http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa... ) in me zanima, na kaj naj bom pozoren, moram pa poudariti, da imam mobitelovo naročnino, na računu se pa vidi, da je mobitel bil kupljen pri simobilu. Ali mobitele še zaklepajo in, če, se da odkleniti?



hvala in lp!
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

JerryP ::

radecan je izjavil:

Pozdravljeni!

Imam namen kupiti rabljen note ( http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa... ) in me zanima, na kaj naj bom pozoren, moram pa poudariti, da imam mobitelovo naročnino, na računu se pa vidi, da je mobitel bil kupljen pri simobilu. Ali mobitele še zaklepajo in, če, se da odkleniti?



hvala in lp!


Mobilnikov pri simobilu ne zaklepajo že več kot dve leti, tako da mora tale note biti odklenjen in ga lahko uporabljaš tudi na drugem omrežju.

Zdj na kar moraš biti pazljiv je predvsem ohranjenost:
-baterije (preveri če je napihnjena)
-zaslona (screen burn in, to je če ima kakšne vtise grafike v zaslonu, ki nikakor ne izgine in kar je vidno najbolj na svetlem ozadju, ter mrtve piksle)
-pri bateriji pa še indikator prisotnosti vlage ;-)

CaqKa ::

JerryP je izjavil:

Mobilnikov pri simobilu ne zaklepajo že več kot dve leti, tako da mora tale note biti odklenjen in ga lahko uporabljaš tudi na drugem omrežju.

Zdj na kar moraš biti pazljiv je predvsem ohranjenost:
-baterije (preveri če je napihnjena)
-zaslona (screen burn in, to je če ima kakšne vtise grafike v zaslonu, ki nikakor ne izgine in kar je vidno najbolj na svetlem ozadju, ter mrtve piksle)
-pri bateriji pa še indikator prisotnosti vlage ;-)

mah... napihnjenost baterije... glih dva dni nazaj naročil iz ebaya za 3,45$, tako da se za baterijo ne bi sekiral preveč glede na to kako poceni se jih da dobit..

kje pri bateriji imaš indikator prisotnosti vlage?

JerryP ::

Ja baterija je res potrošni material, ni nevsakdanje če jih maš tud več in jih izmenjuješ. Zdj določene Samsung baterije imajo manjšo nalepko kar na bateriji
 slika

slika

, določeni ga imajo pa pod baterijo. Nisem čist siguren kje ga ima note, ker si ga ne lastim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

bdoxx ::

mislim da je nima nikjer na vidnem mestu.

bdoxx ::

em je že kdo slučajno menjaval ''zadnje steklo'' pri kameri?, se mi je malo vlage not nabralo xD

addy93 ::

A se komu sanja, če se da zamenjati ta alu okvirček na telefonu...?

bdoxx ::

kakšen alu okvirček?

addy93 ::

To kar je okoli telefona...Tovarniško narejeno. Ta kovina, ki je okoli telefona...

Dr_M ::

Ubistvu je plastika. In da se zamenjat, samo moras telefon dat narazen.

addy93 ::

Dr_M je izjavil:

Ubistvu je plastika. In da se zamenjat, samo moras telefon dat narazen.


Mogoče se motim, vendar meni tole zgleda kot alu... :-O

Rider G-3X ::

Je dejansko plastika, samo vrhnji sloj daje zgled da je aluminij. Ga imam znucanega na robovih tako da se lepo vidi plastika.

CaqKa ::

addy93 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ubistvu je plastika. In da se zamenjat, samo moras telefon dat narazen.


Mogoče se motim, vendar meni tole zgleda kot alu... :-O

nevem katero barvo notea imaš... ampak na mojem temnomodrem, je ta barva pretemna za aluminij... tisti okvirček okoli fotoaparat šipice je bolj v aluminijasti barvi...

Knejc ::

Pozdravljeni. Jas imam Samsung Galaxy Note in ko ga napolnim mi kaže da se telefon še vedno polni in mi prazni z enakim piskom kot da bi priklopil telefon na polnilec. Mogoče gdo ve kako rešiti ta problem?
Lp.

radecan ::

Živjo fantje!

Note-a si lastim sedaj kakšen mesec in sem se zadnje dni začel srečevati z enim problemom. Namreč, ko se telefon zaklene (nimam na nobeno kodo, samo potegneš za odklep), se velikokrat zgodi, da se noče več odklenti, oz. se touchscreen naredi čeha in izgleda, kot da ne prime. Če pa držim tipko za ugasnit se tisti mini meni odpre za na tiho, podatkovna povezava, restart...tisto pa prime normalno.

Furam ICS 4.0.3 ... ima kdo podoben problem? zgodi se okoli 2x dnevno.


lp
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

addy93 ::

Knejc je izjavil:

Pozdravljeni. Jas imam Samsung Galaxy Note in ko ga napolnim mi kaže da se telefon še vedno polni in mi prazni z enakim piskom kot da bi priklopil telefon na polnilec. Mogoče gdo ve kako rešiti ta problem?
Lp.


Veliko ljudi se sooca z to tezavo. Vcasih se unici ta zadevca kamor priklopis telefon... Vcasih se pa nabase prah tam notri. Meni se je isto to zgodilo... Vzames zobno scetkico ali nekaj z scetinami in rahlo ocistic tisto odprtinco... Res nezno in z nekovinskim predmetom. Men je nonstop piskal... Upam da pomaga.

Lp

Amm ja. Pod odprtinco mislim tisti del kamor vklopis polnilec v telefon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: addy93 ()

addy93 ::

radecan je izjavil:

Živjo fantje!

Note-a si lastim sedaj kakšen mesec in sem se zadnje dni začel srečevati z enim problemom. Namreč, ko se telefon zaklene (nimam na nobeno kodo, samo potegneš za odklep), se velikokrat zgodi, da se noče več odklenti, oz. se touchscreen naredi čeha in izgleda, kot da ne prime. Če pa držim tipko za ugasnit se tisti mini meni odpre za na tiho, podatkovna povezava, restart...tisto pa prime normalno.

Furam ICS 4.0.3 ... ima kdo podoben problem? zgodi se okoli 2x dnevno.


lp


Men se to zgodi ko zelim narisati vzorec za odklep... Kod da bi izgubil stik. Jst se ne obremenjujem... Jaz se ne obremenjujem. Zaklenem in odklenem in dela brez tezav. Sem pa porajtal da se to pogosto dogaja ko imas telefon dolgo casa v zepu... Ali pa ce dezuje... Ali pa ce je ful mrzlo...

Se mi ni ze dolgo zgodilo. Ne vem pa v cem je tezava. Software or hardware

harmony ::

Note z Android Jelly Bean 4.2.2 je popolno drugo doživetje napram prejšnjim različicam.

addy93 ::

harmony je izjavil:

Note z Android Jelly Bean 4.2.2 je popolno drugo doživetje napram prejšnjim različicam.


Je že zunaj??? :-O

wini ::

custom rom je 4.2.2 se pravi da rabiš root

addy93 ::

Pravlar sem dal telefon da se nadgradi... Komaj čakam da vidim kaj so dejansko nadgradili...

FlyingBee ::

eni pa znajo prodajat http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

ne vem sicer, če mu bo to koristilo:

Samsung Galaxy Note - KOT NOV!
Cena: 230,00 €

Ko imate v roki enkrat takšen telefon, ni več poti nazaj. Zaradi njega želite vedno več, ker vas znova in znova navdušuje. Priraste vam k srcu in težko se poslovite od njega, zato bo tudi meni hudo. A ker razlog slovesa ni v njem, temveč v prehodu na ugodnejši paket, me srce toliko ne boli. Vedno bo blizu mene, pa čeprav nekje daleč.
Note, hvala ti za vse prečudovite trenutke, tvoje sposobnosti in kvaliteto, ki jo še nekaj let ne bo ujel noben telefon!

Klemen

p.s.: hvala ti tudi zato, ker si ostal odlično ohranjen (nimaš ene praske na ekranu) in si mi pustil, da te nosim v torbici in v gumastem zaščitnem ovoju.
p.p.s.: Aja, pa še to: še slabo leto si v garanciji, če še ne veš!
p.p.p.s.: Ko te bom oddal (šmrk!), te bom oddal v originalni embalaži z vsem, kar je bilo poleg, ko sem te dobil, kupcu pa bom daroval še zaščitni ovoj.

denabiker ::

največja sramota za note, vsi sosedje imajo jelly bean, samo še mi ne. Pišem za uradno različico

Dejan99 ::

Na facebooku Samsung-Slovenija jih ljudje še dolgo sprašujejo kdaj bo, oni pa generično odgovarjajo, da nimajo informacij. Res se trudijo ja.
Priporočam, da si preko odina naložite nemško official verzijo (DBT), da boste vsaj redno dobivali prihodnje popravke. Ko bodo pri nas izdali jelly bean, bo to verjetno zadnji release (kot pri ICS, ko smo obstali na 4.0.3).

bdoxx ::

kaj jočete :)? zamenjajte telefon z tistim ko ma JB, 1/2 sveta še nima JB na notu oz so ga dobili v začetku maju, zakaj bi SLO imela?, tisti ki so pa dobili update, pa si želijo da ga ne bi.
multi windowa itak ne bo za nota. 4.0.3 pa dela dobro.

denabiker ::

nimam note (ga ima punca), ampak sramota je, da imajo uraden jelly bean Hrvaška, Srbija, Romunija, ...pa Kenija, Vietnam,...mi pa še kar ne!

Na note je problem tudi baterija na ICS, kjer je z JB rešeno

Dejan99 ::

Note tudi dobi multi window funkcionalnost z jelly beanom.
4.0.3 sicer deluje v redu, če se sprijazniš z bugom, ki ti baterijo sprazni v dveh urah, če prej ne ugotoviš, da te nakaj greje v žepu.

Za mobitel je ravno danes prišel update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

harmony ::

Dejan99 je izjavil:

Note tudi dobi multi window funkcionalnost z jelly beanom.
4.0.3 sicer deluje v redu, če se sprijazniš z bugom, ki ti baterijo sprazni v dveh urah, če prej ne ugotoviš, da te nakaj greje v žepu.

Za mobitel je ravno danes prišel update.


Men tud po 3-5 dni izdrži baterija. Je pa res, da uporabljam PA 3.55 4.2.2 JB ROM

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Evo, moj note je ravno na wifi-ju "dolpotegnil" zajeten paket (na Mobitelu). Na ekranu piše, da gre za JellyBean....

LP

Jože

bdoxx ::

kaj je multi window? da vidim če nadgradim?

M-XXXX ::

bdoxx je izjavil:

kaj je multi window? da vidim če nadgradim?

Tole:

bdoxx ::

najlepša hvala, sem neki čito da naj nebi bilo podpore za to.

FlyingBee ::

najsič, to ti je sammy ;-)

Dr_M ::

Evo, tudi pri nas imamo na Noteu napihnjeno baterijo. Pa sumim, da je nekako povezano s crknjeno pol leta staro sandisk ultra 32GB microsd kartico.

bdoxx ::

jaz sem jo lih prejšn tedn menjo (isto bila lepo napihnjena) :)
kako pa naj bi bilo povezano z sd kartico?

Dr_M ::

Kartica crknila, zato sem sel preverjat se baterijo, ker je display utripal, potem se je pa se telefon kar ugasnil.

bdoxx ::

verjetno pač bad luck :)
utripajoč displej pa je ponavadi znak zanič baterije ja.

FlyingBee ::

ni ga junaka proizvajalca baterij, ki se mu določen procent baterij po določenem času ne napihne

bdoxx ::

je pa razlika, zdaj ko mam novo baterijo, prej mi je komaj cel šiht zdržala (tud še prej ko še ni bila napihnjena) ali pa še to ne :), zdaj pa 2dni kamot.

CaqKa ::

M-XXXX je izjavil:

bdoxx je izjavil:

kaj je multi window? da vidim če nadgradim?

Tole:


to je stock? če ja lahko greš prosim v settingse in poveš verzijo.

tt2advanced ::

neki podobnga se men dogaja,a kdo ve kaj je to? Pol pa počas stisnem tipko za zaklepanje, pa odklenem telefon in je spet dobr..
What Else Is There?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333579 (150598) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263877 (2600) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275600 (4369) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312403 (9655) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014179 (13067) CaqKa

Več podobnih tem