» »

Katera banka?

Katera banka?

««
7 / 10
»»

J.McLane ::

MrStein je izjavil:

Barko je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu


¨Naši¨ to vse že imajo - zdaj mi pa konkretno navedi katera banka nima spletnega bančništva in/ali mobilne banke - ne zdaj. da ta li ona pa nima za Iphone.

Imajo za 0 EUR na leto? Ali za 100 EUR na leto?
Plačevanje s telefonom? Kako recimo s Sparkasse plačam s telefonom?

Imaš aplikacijo in poskeniraš qr kodo na položnici. Ponovna aktivacija aplikacije, če se ti kaj zgodi s telefonom je zastonj.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Plačevanje s telefonom? Kako recimo s Sparkasse plačam s telefonom?

Ne vem za sparkasse, ampak marsikatera banka ima aplikacijo s katero normalno plačuješ preko nfc.

Dober dan ::

Kako pa ste kaj zadovoljni komitenti pri Unicredit banki? Našel sem tale paket.

MrStein ::

J.McLane je izjavil:


Imaš aplikacijo in poskeniraš qr kodo na položnici. Ponovna aktivacija aplikacije, če se ti kaj zgodi s telefonom je zastonj.

Mislil sem na plačevanje v trgovini, na bencinski itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Pri vseh teh Petrolovih, Mercatorjevih in ne vem kerih karticah še, se pa vedno dobi prostor še za tisto brezstično Maestro.

Sparkasse kolikor mi je znano nima direkt aplikacije za plačevanje preko NFC, priznam pa da na uri bi bila pa taka aplikacija kar priročna, na telefonu pa niti ne. Zakaj bi to imel na telefonu, ali je bolj varno kot brezstična Maestro?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

Govora je bilo, kaj katera banka omogoča.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Barko ::

cronos1234 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Tolk enga nepotrebnega dela za par eur/mesec?


Včasih je bilo merilo za izbiro banke ali ima spletno banko (če da, ali je uporabna) in pa kakšne obresti ti nudijo na denar ki jim ga posodiš.
Dandanes imajo spletno banko/mobilno praktično vsi zadosti dobro, obresti pa so povsod nič.

Zato so dandanes edino merilo izbire banke (če izvzamemo kredite) postali mesečni stroški, kateri znašajo na letni ravni od nekaj deset do 100+ EUR.
Tudi banke so se temu prilagodile z izmišljenimi stroški v stilu "vodenje računa" (plačati moraš da si oni zabeležijo koliko denarja si jim dal???hahaha ipd.

Če se tebi zdi cca. 100 EUR letno (konkretna izkušnja z NLB) premajhen znesek letno da bi se s tem ukvarjal - dobro zate.
Nekaterim se ne in odprtje računa pri N26 + 1x prenakazilo mesečno se nekaterim zdi vredno tega zneska. Nekateri pa to počnejo iz principa ker jim gredo vedno novi izmišljeni stroški na k...

Pravzaprav: če mi nakažeš 100 EUR bom jaz premetaval denar zate celo leto :D

Odgovor OP:
Sparkasse Udobni pozitivni račun + mBills.
V mBills imaš plačevanje položnic zastonj + gratis kreditno Mastercard. Mesečni strošek: 0,24 EUR za nakazilo v mBills. Porabljen čas: 2 minuti.

Srečno!


No, saj to je to, kar sem v enem od zgornjih postov trdil - večina tukaj postavlja enačbo: dobra banka = zastonj operater plačilnega prometa (N26, Revolut ipd. namreč niso banke, to tukaj itak nihče ne loči)

Ti operaterji v bistvu ne delajo nič drugega kot premetavajo denar, tu se domet njihovih storitev konča. Za več pa je že treba plačat. Je pa zanimivo, da se tukaj nihče ne zgraža, da je treba zdaj N26 plačevat za malenkost večji obseg storitev. Očitno se "free lunch

BuDi79 ::

koyotee je izjavil:


Je pa zanimivo, da se tukaj nihče ne zgraža, da je treba zdaj N26 plačevat za malenkost večji obseg storitev. Očitno se "free lunch


Ja, ker 95% komitentov tega povečanega obsega storitev ne rabi.

Če bi velike domače banke ponujale manjši obseg storitev zastonj verjetno ne bi veliko ljudi pomislilo na Revolut in N26 (ki btw. JE banka), tako pa povečujejo obseg storitev, ki ti ga zaračunajo že v 'najmanjšem' paketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

J.McLane ::

Ima kdo Curve, kaj bi bila praktična prednost take kartice? Apple Pay? Še kaj drugega?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

vse kartice v eni. plačaš s curve in potem imaš nekaj časa da spremeniš s katere kartice ti trgajo.

oz. po domače imaš bolj prazen tošl :)

J.McLane ::

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic? Imam samo dve, v denarnici bi lahko imel itak samo Maestro, ampak dokler imam plac nosim s sabo še MasterCard, ki je pa za plačevanje na Pos nisem uporabil še nikoli, sploh ne vem 4 mestnega pina. :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Dober dan ::

J.McLane je izjavil:

Ima kdo Curve, kaj bi bila praktična prednost take kartice? Apple Pay? Še kaj drugega?


Nekega smisla ravno nima, razen če imaš veliko bančnih računov in posledično veliko kartic. Jaz osebno imam v Curve dodano samo Slovensko banko, ker je to edina možnost trenutno, da lahko plačujem z Apple pay. Monese, Revolut in N26 pa itak podpirajo Apple pay, tako da ni potrebe. Dejansko je samo še nekaj plastike več. Da bi pa samo s Curve kartico hodil naokrog in se zanašal, da ne bo nikoli zatajil, pa jok brate odpade..

Groot ::

J.McLane je izjavil:

Ima kdo Curve, kaj bi bila praktična prednost take kartice? Apple Pay? Še kaj drugega?


Kot so že drugi omenili, preprosto več kartic v eni. Večini to sicer ni neka posebnosti, ki bi jo rabili. Meni osebno pride prav ker lahko kombiniram v eni kartici tako osebni, kot tudi poslovni račun (imam ločen račun za s.p.).

Hkrati je meni osebno velika dodana vrednost dodaten nivo zaščite pri spletnih nakupih ali pa plačilih kje v tujini itd. Če mi skimmajo Curve, so moje "glavne" kartice še vedno nedotaknjene, samo v appu jih ustrezno odstraniš.

Dober dan je izjavil:


Nekega smisla ravno nima, razen če imaš veliko bančnih računov in posledično veliko kartic. Jaz osebno imam v Curve dodano samo Slovensko banko, ker je to edina možnost trenutno, da lahko plačujem z Apple pay. Monese, Revolut in N26 pa itak podpirajo Apple pay, tako da ni potrebe. Dejansko je samo še nekaj plastike več. Da bi pa samo s Curve kartico hodil naokrog in se zanašal, da ne bo nikoli zatajil, pa jok brate odpade..


V nekje enem letu uporabe (praktično vsakodnevno plačilo s kartico v trgovini, na spletu) niti enkrat še nisem imel težav.

BuDi79 ::

J.McLane je izjavil:

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic?
Jaz vedno pred bankomatom naletim na koga z vsaj tremi ali štirimi karticami (iz katerih dviguje denar).

blackbfm ::

J.McLane je izjavil:

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic? Imam samo dve, v denarnici bi lahko imel itak samo Maestro, ampak dokler imam plac nosim s sabo še MasterCard, ki je pa za plačevanje na Pos nisem uporabil še nikoli, sploh ne vem 4 mestnega pina. :))


Zato ker imajo ljudje vec plačilnih računov iz razlicnih razlogov. En izmed razlogov je tut ta da furs ne more povsem enostavno vtaknit nosa v racun v tujini:))

gruntfürmich ::

J.McLane je izjavil:

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic? Imam samo dve, v denarnici bi lahko imel itak samo Maestro, ampak dokler imam plac nosim s sabo še MasterCard, ki je pa za plačevanje na Pos nisem uporabil še nikoli, sploh ne vem 4 mestnega pina. :))

ko boš odrastel in kam šel boš morda ugotovil tudi to...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Barko ::

blackbfm je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic? Imam samo dve, v denarnici bi lahko imel itak samo Maestro, ampak dokler imam plac nosim s sabo še MasterCard, ki je pa za plačevanje na Pos nisem uporabil še nikoli, sploh ne vem 4 mestnega pina. :))


Zato ker imajo ljudje vec plačilnih računov iz razlicnih razlogov. En izmed razlogov je tut ta da furs ne more povsem enostavno vtaknit nosa v racun v tujini:))


Enostavno ali ne, je stvar subjektivne presoje. In FURS seveda dobi podatke iz tujine - CRS (Common Reporting Standard) @ Wikipedia

Pa tudi izogibanje izvršbam ni več tako enostavno - (European Enforcement Order)
(https://e-justice.europa.eu/content_eur...

blackbfm ::

In FURS seveda dobi podatke iz tujine - CRS


Stanje 1x letno?

https://www.finance.si/8957464/Britansk...

Barko ::

BuDi79 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Je pa zanimivo, da se tukaj nihče ne zgraža, da je treba zdaj N26 plačevat za malenkost večji obseg storitev. Očitno se "free lunch


Ja, ker 95% komitentov tega povečanega obsega storitev ne rabi.

Če bi velike domače banke ponujale manjši obseg storitev zastonj verjetno ne bi veliko ljudi pomislilo na Revolut in N26 (ki btw. JE banka), tako pa povečujejo obseg storitev, ki ti ga zaračunajo že v 'najmanjšem' paketu.


Morda bi za minimalni obseg storitev, lahko banke zaračunavale manj in to tudi počnejo, vendar pa takšne račune zelo nerade odpirajo (osnovni računi, ki so npr. namenjeni prejemnikom socialnih transferjev, osebam, ki jim je bila odobrena mednarodna zaščita, tujcem, ki začasno prebivajo v slo...) ti računi imajo običajno samo spletni/evtl. mobilni dostop in debetno kartico. Posledično imajo taki računi nizek ROI.

Glede N26, drži to kar sem prej trdil. N26 ni banka ampak je zgolj service provider za Axos bank.

"The N26 account is offered by Axos Bank®, Member FDIC. N26 Inc. is a service provider of Axos Bank. (...) The N26 Visa® Debit Card is issued by Axos Bank pursuant to a license by Visa U.S.A. Inc. (...)" vir: https://n26.com/en-us/about-n26

OvCa77 ::

Barko je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Je pa zanimivo, da se tukaj nihče ne zgraža, da je treba zdaj N26 plačevat za malenkost večji obseg storitev. Očitno se "free lunch


Ja, ker 95% komitentov tega povečanega obsega storitev ne rabi.

Če bi velike domače banke ponujale manjši obseg storitev zastonj verjetno ne bi veliko ljudi pomislilo na Revolut in N26 (ki btw. JE banka), tako pa povečujejo obseg storitev, ki ti ga zaračunajo že v 'najmanjšem' paketu.


Morda bi za minimalni obseg storitev, lahko banke zaračunavale manj in to tudi počnejo, vendar pa takšne račune zelo nerade odpirajo (osnovni računi, ki so npr. namenjeni prejemnikom socialnih transferjev, osebam, ki jim je bila odobrena mednarodna zaščita, tujcem, ki začasno prebivajo v slo...) ti računi imajo običajno samo spletni/evtl. mobilni dostop in debetno kartico. Posledično imajo taki računi nizek ROI.

Glede N26, drži to kar sem prej trdil. N26 ni banka ampak je zgolj service provider za Axos bank.

"The N26 account is offered by Axos Bank®, Member FDIC. N26 Inc. is a service provider of Axos Bank. (...) The N26 Visa® Debit Card is issued by Axos Bank pursuant to a license by Visa U.S.A. Inc. (...)" vir: https://n26.com/en-us/about-n26

Ne, to velja za USA. Za EU velja Nemška bančna licenca. Ne širi neresnic
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

J.McLane ::

gruntfürmich je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Ne razumem zakaj bi že v štartu imel več teh plačilnih kartic? Imam samo dve, v denarnici bi lahko imel itak samo Maestro, ampak dokler imam plac nosim s sabo še MasterCard, ki je pa za plačevanje na Pos nisem uporabil še nikoli, sploh ne vem 4 mestnega pina. :))

ko boš odrastel in kam šel boš morda ugotovil tudi to...


:)):)) Dobra, res argument, kolkor let tolko kartic, so mi peli za rojstni dan :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Barko ::

OvCa77 je izjavil:

Barko je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Je pa zanimivo, da se tukaj nihče ne zgraža, da je treba zdaj N26 plačevat za malenkost večji obseg storitev. Očitno se "free lunch


Ja, ker 95% komitentov tega povečanega obsega storitev ne rabi.

Če bi velike domače banke ponujale manjši obseg storitev zastonj verjetno ne bi veliko ljudi pomislilo na Revolut in N26 (ki btw. JE banka), tako pa povečujejo obseg storitev, ki ti ga zaračunajo že v 'najmanjšem' paketu.


Morda bi za minimalni obseg storitev, lahko banke zaračunavale manj in to tudi počnejo, vendar pa takšne račune zelo nerade odpirajo (osnovni računi, ki so npr. namenjeni prejemnikom socialnih transferjev, osebam, ki jim je bila odobrena mednarodna zaščita, tujcem, ki začasno prebivajo v slo...) ti računi imajo običajno samo spletni/evtl. mobilni dostop in debetno kartico. Posledično imajo taki računi nizek ROI.

Glede N26, drži to kar sem prej trdil. N26 ni banka ampak je zgolj service provider za Axos bank.

"The N26 account is offered by Axos Bank®, Member FDIC. N26 Inc. is a service provider of Axos Bank. (...) The N26 Visa® Debit Card is issued by Axos Bank pursuant to a license by Visa U.S.A. Inc. (...)" vir: https://n26.com/en-us/about-n26

Ne, to velja za USA. Za EU velja Nemška bančna licenca. Ne širi neresnic


Da, da, pricip pa je isti: operater + banka.
"Dieser Internetauftritt ist ein gemeinsames Angebot der N26 GmbH und der N26 Bank GmbH."

Poleg tega, da malo uravnotežimo navdušenje:
https://www.it-finanzmagazin.de/number2... in
https://www.handelsblatt.com/finanzen/b...

Poleg tega N26 ni nič posebnega. Prej ali slej se bo pojavilo podobno fintech podjetje tudi pri nas. Namreč banke bodo morale odpreti podatke o svojih komitentih in omogočiti plačilni promet tudi nebančnim podjetjem. Potem bo lahko npr. komitent, ki ima več TRR pri različnih banka na enem mestu opravljal plačilni promet.

BuDi79 ::

Barko je izjavil:

Poleg tega N26 ni nič posebnega. Prej ali slej se bo pojavilo podobno fintech podjetje tudi pri nas.
Noben ni rekel da je kaj posebnega. Je pa v tej temi že omenjajo da se pri nas marsikaj obljublja - ampak zakaj bi čakali na nekaj kar morda bo, če ni treba? Pri nas sem v zadnjem času doživel samo prevej bizarne podražitve glede na svetovne trende. Mislim - v svetu imaš razpon od brezplačnega do premium ... pri nas pa vsi želijo ponujati vsaj srednji razred storitev za razmeroma visoko ceno, saj se osnovna ponudba ne izplača + itak ni resne konkurence in beg ljudi je razmeroma nizek.

Edino kar naše banke in bankam podobne storitve že zadnjih nekaj rešuje pred svetom je specifika določenih tehnoloških rešitev (ki je bila razen nekaterih izjem cehovsko sprejeta samo iz tega razloga) in popolna lokalizacija na majhnem trgu.

mBills bi recimo že lahko bil Revolut (zaradi lokalnih specifik ima celo prednost), pa ni... 1.) ker so v okolju ki je manj prijazen do fintecha, 2.) ker imajo premalo sredstev 3.) ker so preveč požrešni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Barko ::

BuDi79 je izjavil:

Barko je izjavil:

Poleg tega N26 ni nič posebnega. Prej ali slej se bo pojavilo podobno fintech podjetje tudi pri nas.
Noben ni rekel da je kaj posebnega. Je pa v tej temi že omenjajo da se pri nas marsikaj obljublja - ampak zakaj bi čakali na nekaj kar morda bo, če ni treba? Pri nas sem v zadnjem času doživel samo prevej bizarne podražitve glede na svetovne trende. Mislim - v svetu imaš razpon od brezplačnega do premium ... pri nas pa vsi želijo ponujati vsaj srednji razred storitev za razmeroma visoko ceno, saj se osnovna ponudba ne izplača + itak ni resne konkurence in beg ljudi je razmeroma nizek.

mBills bi recimo že lahko bil Revolut, pa ni... 1.) ker so v okolju ki je manj prijazen do fintecha, 2.) ker imajo premalo sredstev 3.) ker so preveč požrešni

Edino kar naše banke in bankam podobne storitve že zadnjih nekaj rešuje pred svetom je specifika določenih tehnoloških rešitev (ki je bila razen nekaterih izjem cehovsko sprejeta samo iz tega razloga) in popolna lokalizacija na majhnem trgu.


Imaš v marsičem prav in zato določen profil komitentov beži k N26 in podobnim. Poleg tega imajo banke (se mi je skoraj zapisalo slovenske) pri nas iz preteklosti zelo slab image (delnice, pranje denarja, dokapitalizacije, takšne in drugačne afere) pa širša javnost vsega niti ne vidi in ne ve.

Z Revolutom in mBills se nisem posebej ukvarjal. Da so preveč požrešni? Morda. Ampak "kasirajo" točno toliko, kot predvidevajo, da bo trg prenesel oz. da bodo imeli dobiček. Oblikovanje cene (tudi v trgovini) namreč ni neposredno povezano s stroški ampak z razmerami na trgu. In če je nekdo bistveno cenejši, kot konkurenca se je vnaprej odpovedal dobičku. Le zakaj bi se?

In potem nastopi "magična beseda" - konsolidacija bančnega sistema, ki se je že v veliki meri zgodila. Ta pa ima za vizijo oz. zgled v fintech podjetjih (malo ali nič zaposlenih, komitente prepričat, da nimajo kaj iskat v polovalnici zato se le te zapirajo, forsiranje spletnih/mobilnih storitev, ponujanje nepotrebnih funkcionalnosti, vpostavitev klicnih centrov, ki odpravijo komitenta, v detalje izpiliti zunanjo podobo, interno pa optimizirati poslovne procese - kredit itak v veliki meri odobri matematični algoritem, odpustiti višek delovne sile in maksimirati dobiček glede na vložena sredstva).

Dober dan ::

Pregledal sem cenik NKBM, pa nikjer nisem našel, koliko stane plačevanje z njihovo debetno kartico v tujini v tuji valuti(npr. Hrvaška). Sem mogoče kaj spregledal? Vem, da pride dvig 1% oz. vsaj 2,5€, nikjer pa ne najdem kako je s kartičnim plačevanjem.

Barko ::

Dober dan je izjavil:

Pregledal sem cenik NKBM, pa nikjer nisem našel, koliko stane plačevanje z njihovo debetno kartico v tujini v tuji valuti(npr. Hrvaška). Sem mogoče kaj spregledal? Vem, da pride dvig 1% oz. vsaj 2,5€, nikjer pa ne najdem kako je s kartičnim plačevanjem.


Kartično poslovanje (plačilo na POS terminalu) ni dodatno obremenjeno s provizijo (zato ne najdeš v tarifi).

Provizije za dvig gotovine na bankomatu je odvisna tudi od sklenjenega paketa in je lahko nižja ali pa je celo ni. Podrobneje v ceniku nadomestil za potrošnike. https://www.nkbm.si/cenik-splosni-pogoji
in/ali https://www.nkbm.si/paket-komplet

Dober dan ::

Barko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Pregledal sem cenik NKBM, pa nikjer nisem našel, koliko stane plačevanje z njihovo debetno kartico v tujini v tuji valuti(npr. Hrvaška). Sem mogoče kaj spregledal? Vem, da pride dvig 1% oz. vsaj 2,5€, nikjer pa ne najdem kako je s kartičnim plačevanjem.


Kartično poslovanje (plačilo na POS terminalu) ni dodatno obremenjeno s provizijo (zato ne najdeš v tarifi).

Provizije za dvig gotovine na bankomatu je odvisna tudi od sklenjenega paketa in je lahko nižja ali pa je celo ni. Podrobneje v ceniku nadomestil za potrošnike. https://www.nkbm.si/cenik-splosni-pogoji
in/ali https://www.nkbm.si/paket-komplet


Posebej cenika za paket Komplet ni navedenega. Se bo treba sprehodit do poslovalnice.

Barko ::

Dober dan je izjavil:

Barko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Pregledal sem cenik NKBM, pa nikjer nisem našel, koliko stane plačevanje z njihovo debetno kartico v tujini v tuji valuti(npr. Hrvaška). Sem mogoče kaj spregledal? Vem, da pride dvig 1% oz. vsaj 2,5€, nikjer pa ne najdem kako je s kartičnim plačevanjem.


Kartično poslovanje (plačilo na POS terminalu) ni dodatno obremenjeno s provizijo (zato ne najdeš v tarifi).

Provizije za dvig gotovine na bankomatu je odvisna tudi od sklenjenega paketa in je lahko nižja ali pa je celo ni. Podrobneje v ceniku nadomestil za potrošnike. https://www.nkbm.si/cenik-splosni-pogoji
in/ali https://www.nkbm.si/paket-komplet


Posebej cenika za paket Komplet ni navedenega. Se bo treba sprehodit do poslovalnice.


Ne rabiš cenika, cena za komplet paket je 4,99 eur/mesec, kar ti rabiš je seznam storitev, ki so vključene v to ceno. Te pa so: vodenje TRR, uporaba mobilne in spletne banke, obveščanje o prilivih, odlivih na TRR in plačilu na POSu, plačilo položnic -, e-računov brez provizije (za SEPA DB, preveri, ker ne vem na pamet)- v mobilni ali spletni banki, dvigovanje na bankomatih drugih bank (v slo) in na bankomatih EUR območja) plus SEK in RON, brezplačna odobritev dovoljene prekoračitve na TRR...

Barko ::

Pa vse ti to piše na tistem linku v mojem prejšnjem postu - sem zdaj šel še 1x gledat :|

Ales ::

Barko je izjavil:

No, saj to je to, kar sem v enem od zgornjih postov trdil - večina tukaj postavlja enačbo: dobra banka = zastonj operater plačilnega prometa (N26, Revolut ipd. namreč niso banke, to tukaj itak nihče ne loči)

Tako N26 kot Revolut sta uradno registrirani banki v EU.

Folk je v zadnjem itak prepričan, da mora vse biti zastonj. In zraven pozablja, da nič ne more biti zastonj, da bi se pa vprašali, zakaj zgleda "zastonj" pa se itak ne.

buttcrack ::

ajde mesija, razsvetlji nas slepe vernike :*

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

ajde mesija, razsvetlji nas slepe vernike :*
ob tem nas še lahko razsvetli zakaj morajo biti NLB in podobne dejansko drage.

buttcrack ::

to ti dam lahko jaz en namig... si kdaj kupoval manšetne gumbe?

Sparkxl ::

Banke pri nas me počasi spominjajo na kartel, ker vse uvajajo iste trike za dražitev v nedogled.
Pred kratkim sem nekje zasledil eno ogromno številko slovenskih upprabnikov n26 in revolut. Še več bi nas moglo bit.

Od mene so dolgo lepo služili, zadnja 4 leta pa zaslužijo slabih 20€ letno. To je osnovni račun pri sberbank za 1€ in mesečno nakazilo na n26.

Barko ::

Zakaj N26 deluje preko dveh pravnih oseb od katerih je ena dejansko banka, druga pa ne naj, vsak sam raziskuje...(hint: ocena tveganja s strani banke za tako poslovanje).

O tem zakaj je nekaj navidezno zastonj. Gre samo za strategijo prodobivanja komitentov/strank tako,da jim ponudiš nekaj zastonj ali skoraj zastonj (čisto zastonj ne sme biti, ker če je popolnoma zastonj potem kupec/komitent ne verjame, da je storitev/blago dobro in ima odklonilni odnos). V tem času zavestno posluješ z izgubo (ali na robu), ker imaš v planu kasnejši dobiček.

Verjetno je zdaj pri N26 napočil trenutek (ki je itak bil planiran), ko je treba začeti zaračunovati določene storitve s prodajo paketov, katerih cena ja nastavljena tako, da pokrije stroške "zastojnkarjev", stroške z dodatno ponujenimi storitvami, morebitno izgubo preteklega obdobja in planirani dobiček. Bomo videli, če se bo račun izšel.

Sparkxl ::

Tudi če začnejo računat neki drobiž, ki ga zaenkrat ne, verjetno to ne bo prišlo blizu ceni, ki jo plačuješ našim zlatarjem

J.McLane ::

Tudi pri nas se dobi dokaj ugodne ponudbe, niso zastonj, niso pa zlatarji.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Groot ::

Barko je izjavil:

Zakaj N26 deluje preko dveh pravnih oseb od katerih je ena dejansko banka, druga pa ne naj, vsak sam raziskuje...(hint: ocena tveganja s strani banke za tako poslovanje).

O tem zakaj je nekaj navidezno zastonj. Gre samo za strategijo prodobivanja komitentov/strank tako,da jim ponudiš nekaj zastonj ali skoraj zastonj (čisto zastonj ne sme biti, ker če je popolnoma zastonj potem kupec/komitent ne verjame, da je storitev/blago dobro in ima odklonilni odnos). V tem času zavestno posluješ z izgubo (ali na robu), ker imaš v planu kasnejši dobiček.

Verjetno je zdaj pri N26 napočil trenutek (ki je itak bil planiran), ko je treba začeti zaračunovati določene storitve s prodajo paketov, katerih cena ja nastavljena tako, da pokrije stroške "zastojnkarjev", stroške z dodatno ponujenimi storitvami, morebitno izgubo preteklega obdobja in planirani dobiček. Bomo videli, če se bo račun izšel.


Ne oporekam temu kar trdiš. Ampak poglej morda z malce smisla tudi na "klasične" SLO banke, ki so ti očitno tako všeč. Praktično vse banke z veseljem dijakom in študentom nudijo popolnoma zastonj vodenje računa in poleg z velikim veseljem (in nekatere po osebnih izkušnjah v preteklosti tudi s precej agresivnim trženjem) tudi uporabo spletne in mobilne banke. Takoj ko se oseba zaposli pa tudi zelo hitro in s še večjim veseljem račune konvertirajo v precej drage pakete. Kaj je tukaj bistveno drugače drugače, kot v primeru N26 oziroma drugih, ki pač nudijo določene osnovne stvari zastonj? Po tvoji logiki tudi klasične banke v teh primerih nedvoumno delajo minus, na račun kasnejšega dobičkarstva.

Stvar, ki je pa očitno nikakor nočeš videti, pa je, da N26 in ostale "spletne" banke zelo velik del "prihrankov", ki omogočajo brezplačno nudenje določenih storitev, pridobijo na račun odsotnosti fizičnih poslovalnic, manjšega številka zaposlenih, itd. Ali je to nekaj kar je nekdo pripravljen sprejeti, je pa stvar vsakega posameznika. Sam se močno izogibam obisku banke, ker postaja popolnoma enako kot na poštah - vedno gužva in pogosto bi radi še kaj ponudili za zraven (ni sicer tako hudo da prodajajo kramo).

dejanslo ::

Mimogrede, za paket Komplet, ki ni čisto komplet, velja

Paket Komplet ne vsebuje nadomestil za plačevanje trajnih nalogov in/ali direktnih bremenitev.

Predlagamo Vam, da kot uporabnik elektronske banke Bank@net nakazila izvedete z vnosom naloga in potrditvijo v elektronski banki, kjer se provizija za nenujna nakazila v EUR do enkratnega zneska 50.000,00 EUR za nakazila v EU ne zaračuna.
Za posamezna nakazila si lahko vklopite možnost periodičnega plačevanja.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Lonsarg ::

Banka sicer dobi cirka 0.2% od vsake transakcije ki je z njeno bančno kartico opraviš preko POS terminala. Če jim uspe pri veliki količini komitentov spravit stroške dovolj nizko da jih že teh 0.2% pokrije potem so zmagali. Pri veliki količini in brez fizičnih poslovalnic je kaj takega čisto mogoče.

Barko ::

Lonsarg je izjavil:

Banka sicer dobi cirka 0.2% od vsake transakcije ki je z njeno bančno kartico opraviš preko POS terminala. Če jim uspe pri veliki količini komitentov spravit stroške dovolj nizko da jih že teh 0.2% pokrije potem so zmagali. Pri veliki količini in brez fizičnih poslovalnic je kaj takega čisto mogoče.


Možno je, vedeli pa ne bomo nikoli, ker ne poznamo pravega števila komitentov, povprečnih znesekov transakcij in števila le teh. Po drugi strani pa lahko sklepaš, da teh 0,2% ne pokrije vseh stroškov, ker sicer ne bi uvajali plačljivih paketov.

Trg finančnih storitev se je začel segmentirati. Banke se (v slo) konsolidirajo (= združujejo) in se bodo verjetno posvetile klasičnim bančnim storitvam )krediti, garancije, depoziti, plačilni promet. Na drugi strani pa se bodo za trg borili mali fintechi, ki bodo poskušali bankam in (konkurenčnim fintechom) bolj ali manj uspešno odščipniti del komitentom. Ali to dobo ali ne bo pokazal čas.

Nekateri se morda vedo, da smo nekoč za pravne osebe, že imeli Agencijo za plačilni promet, ki je delovala odlično, smo pa jo morali v procesu vstopa v EU žrtvovati in prenesti na TRR na banke.

blackbfm ::

Po drugi strani pa lahko sklepaš, da teh 0,2% ne pokrije vseh stroškov, ker sicer ne bi uvajali plačljivih paketov.


Seveda bi, banka dela za dobiček, ne za pokrivanje stroškov

Dober dan ::

dejanslo je izjavil:

Mimogrede, za paket Komplet, ki ni čisto komplet, velja

Paket Komplet ne vsebuje nadomestil za plačevanje trajnih nalogov in/ali direktnih bremenitev.

Predlagamo Vam, da kot uporabnik elektronske banke Bank@net nakazila izvedete z vnosom naloga in potrditvijo v elektronski banki, kjer se provizija za nenujna nakazila v EUR do enkratnega zneska 50.000,00 EUR za nakazila v EU ne zaračuna.
Za posamezna nakazila si lahko vklopite možnost periodičnega plačevanja.


To pomeni, da so trajniki plačljivi?

buttcrack ::

Da

Lonsarg ::

Barko je izjavil:

Možno je, vedeli pa ne bomo nikoli, ker ne poznamo pravega števila komitentov, povprečnih znesekov transakcij in števila le teh. Po drugi strani pa lahko sklepaš, da teh 0,2% ne pokrije vseh stroškov, ker sicer ne bi uvajali plačljivih paketov.
Tega se ne da tako sklepati, ker je del stroškov vedno nepovezanih z številom komitentov. In pri firmah brez fizičnih poslovalnic je komot ta del stroškov ki ni povezan z številko precej nad 50%. Da se firmi brezplačnike izplača imeti mora v tem primeru 0.2% pokriti samo tisti del stroškov ki ga dodatna številka prinese.

Iz nekje se seveda mora pokriti tudi strošek fiksnega dela, ampak je komot poslovni načrt tak, da se fiksni del pokrije zgolj iz manjšega dela plačljivih customerjev.

Ja slovenske in nasploh EU banke se bodo konlidirale, ker je to najboljši način za znižat fiksni del stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Barko ::

Groot je izjavil:

Barko je izjavil:

Zakaj N26 deluje preko dveh pravnih oseb od katerih je ena dejansko banka, druga pa ne naj, vsak sam raziskuje...(hint: ocena tveganja s strani banke za tako poslovanje).

O tem zakaj je nekaj navidezno zastonj. Gre samo za strategijo prodobivanja komitentov/strank tako,da jim ponudiš nekaj zastonj ali skoraj zastonj (čisto zastonj ne sme biti, ker če je popolnoma zastonj potem kupec/komitent ne verjame, da je storitev/blago dobro in ima odklonilni odnos). V tem času zavestno posluješ z izgubo (ali na robu), ker imaš v planu kasnejši dobiček.

Verjetno je zdaj pri N26 napočil trenutek (ki je itak bil planiran), ko je treba začeti zaračunovati določene storitve s prodajo paketov, katerih cena ja nastavljena tako, da pokrije stroške "zastojnkarjev", stroške z dodatno ponujenimi storitvami, morebitno izgubo preteklega obdobja in planirani dobiček. Bomo videli, če se bo račun izšel.


Ne oporekam temu kar trdiš. Ampak poglej morda z malce smisla tudi na "klasične" SLO banke, ki so ti očitno tako všeč. Praktično vse banke z veseljem dijakom in študentom nudijo popolnoma zastonj vodenje računa in poleg z velikim veseljem (in nekatere po osebnih izkušnjah v preteklosti tudi s precej agresivnim trženjem) tudi uporabo spletne in mobilne banke. Takoj ko se oseba zaposli pa tudi zelo hitro in s še večjim veseljem račune konvertirajo v precej drage pakete. Kaj je tukaj bistveno drugače drugače, kot v primeru N26 oziroma drugih, ki pač nudijo določene osnovne stvari zastonj? Po tvoji logiki tudi klasične banke v teh primerih nedvoumno delajo minus, na račun kasnejšega dobičkarstva.

Stvar, ki je pa očitno nikakor nočeš videti, pa je, da N26 in ostale "spletne" banke zelo velik del "prihrankov", ki omogočajo brezplačno nudenje določenih storitev, pridobijo na račun odsotnosti fizičnih poslovalnic, manjšega številka zaposlenih, itd. Ali je to nekaj kar je nekdo pripravljen sprejeti, je pa stvar vsakega posameznika. Sam se močno izogibam obisku banke, ker postaja popolnoma enako kot na poštah - vedno gužva in pogosto bi radi še kaj ponudili za zraven (ni sicer tako hudo da prodajajo kramo).


Imaš popolnoma prav glede konverzije brezplačnih študentskih računov, v redne račune. Gre za iso stvar, najprej ponujaš zastonj storitev, ker veš/upaš da boš kasneje lahko zaračunal. Seveda pa upoštevaš, da je račun študenta veliko manj tvegan, kot račun redno zaposlenega komitenta.

Ne, ne, jaz nič ne forsiram slo (ki tudi vse niso več slo) banke. Če bi poznal mojo zgodbo bi mi verjel. Nisem pa pristaš modela: zastojn = je najboljše = smo pa zahebali banksterje za par eurov prihodkov.

Glede N26, jasno da odsotnost poslovalnic, malo zaposlenih in minimalni obseg storitev naredita ta poslovni model vzdržen. To vidijo tudi klasične banke (odpuščajo ljudi, krčijo število bankomatov, umikajo določene apoene bankovcev iz bankomatov, zapirajo poslovalnice, komitente silijo na call centra, da imajo zaposleni čas za drugo delo, avtomatizirajo procese odobravanja kreditov, pazijo na svojo zunanjo podobo v javnosti).

Tega, da komitent pride v poslovalnico si današnje banke niti ne želijo več, tudi za klasične banke to postaja nujno zlo. Če pa komitent že pride na šalter, mu je treba prodat bančni produkt ali kakšno zavarovalniško storitev (cross selling). Moraš namreč vedet, da je plača delavca za šalterjem odvisna (tudi) od njegove osebne prodaje in/ali doseganja osebnega plana in doseganja plana na nivoju poslovalnice.

Barko ::

Dober dan je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Mimogrede, za paket Komplet, ki ni čisto komplet, velja

Paket Komplet ne vsebuje nadomestil za plačevanje trajnih nalogov in/ali direktnih bremenitev.

Predlagamo Vam, da kot uporabnik elektronske banke Bank@net nakazila izvedete z vnosom naloga in potrditvijo v elektronski banki, kjer se provizija za nenujna nakazila v EUR do enkratnega zneska 50.000,00 EUR za nakazila v EU ne zaračuna.
Za posamezna nakazila si lahko vklopite možnost periodičnega plačevanja.


To pomeni, da so trajniki plačljivi?


Veliko komitentov ima trajnike, ker so to banke forsirale, kot največji dosežek plačilnega prometa, zdaj pa imajo v določenih paketih navadni plačilni nalog brez provizije SEPA DD (= trajnik) pa je obremenjena s provizijo, ki je sicer nekoliko nižja pa vendar je.

Druga pomembna stvar je, da se SEPA DD, izvajajo zgodaj zjutraj (v splošnih pogojih imaš, da mora biti stanje na računu zagotovljeno en dan prej, ampak tega itak nihče ne pogleda), v času, ko določeni komitenti še nimajo prilivov na TRR, stanje računa pa ne dovoli izvedbo bremenitve. V tem primeru banka obvesti komitenta o neizvršenem nalogu in si to zaračuna zelo visoko provizijo.

Sam h sreči nisem nikoli podlegel tej evforiji trajnikov, predlagam pa da si trajnike, če jih imaš ukineš (pri nekaterih bankah lahko to narediš kar v mobilni/spletni banki) in takoj oddaš zahtevek za izdajo e-računov, ki jih pa potem lahko plačuješ brez provizije, pa še datum plačila lahko spremeniš.

Dober dan ::

Sam imam na trajnik samo vzajemno dodatno zavarovanje, ker je preko trajnika v osnovi zavarovanje cenejše za 1EUR. Včeraj sem ravno prešel iz Abanke na NKBM paket komplet za 5EUR. Mesečno prišparam 1,5EUR, z dvigi na poljubnem bankomatu pa še kak cent več. Sem mislil iti na delavsko hranilnico, ampak ne vem zakaj mi nekako ne potegne. Čeprav bi pri delavski prišparal še dodatnih 50 centov mesečno. Da bi mel pa N26 za primarno banko, kamor bi prejemal dohodke, se mi pa za sedaj še ne zdi najbolj pametno. Kljub vsem prihrankom se mi zdi, da N26 še ni to to, kar se tiče zanesljivosti.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

DD in trajnik sta dve različni zadevi.

DD je avtomatski, e-račun pa moraš sam plačevati. (teoretično lahko banka to naredi zate)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dober dan ::

Tisti, ki imate N26 za primarni račun.. kaj vas nič ne moti to, da bankomati uvajajo tiste nore provizije za dvig za tuje kartice? Npr NLB, 3,90€ provizije za dvig?
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182183 (2608) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052460 (1983) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628583 (11679) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521217 (11256) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517032 (13936) ahac

Več podobnih tem