» »

Katera banka?

Katera banka?

««
6 / 10
»»

J.McLane ::

Ja, imajo generator gesel, ki je lahko aplikacija na Android in iPhone, ali pa namenski kalkulatorček ki ti generira to kodo. Aplikacija za telefon je tudi samostojna omogoča pa tudi plačevanje položnic s skenom QRcode.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

   -S\/\/-   ::

Ali kakšna banka omogoča tudi samo kreditno kartico, brez osebnega računa?

denis20 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Ali kakšna banka omogoča tudi samo kreditno kartico, brez osebnega računa?

Sberbank, Ideal kartica

Mare2 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Ali kakšna banka omogoča tudi samo kreditno kartico, brez osebnega računa?

Ideal Mastercard. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AnubisOfDoom ::

Sberbank ponuja tudi nek "Direkt" paket, izgleda kot njhiova online verzija, ta je tudi zelo ugoden (1 EUR / mesecno)...

Vaseer ::

MrStein je izjavil:

Vaseer je izjavil:

MrStein je izjavil:

J.McLane je izjavil:


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.

Žal ga dražijo skoraj vsako leto.

Dražijo kako? Uporabljam že nekaj let in nisem zaznal nobene podražitve in me resno zanima kaj oz. kako dražijo?
Razen če med dražitve spadajo kakšne dodatne provizije in ne samo vodenje računa.

Ja, "vse" skoraj so podražili.
Položnice so bile prej zastonj, potem več ne.
Trajniki takisto.
MasterCard prej zastonj ali poceni (se ne spomnim več), zdaj dražji.
A ne gledaš cenikov? Vsakih pol leta neko postavko podražijo.

Priznam, cenika že nekaj časa nisem pogledal. Zame je zmagovalna kombinacija Sparkasse Udobni pozitivni račun + N26 + Revolut.

Sparkasse za prejem dohodkov in samo Maestro kartica.
Revolut Topup iz Sparkasse (ni stroškov provizije). Iz Revoluta prenakažem del sredstev na N26. N26 za položnice in trajnike, kar ostane je skupaj s sredstvi na Revolutu za mesečne stroške trgovin itd.
Za rezervo je Sparkasse Maestro in sredstva na TRR.
Pod črto imam z bankami zadnje 2 leti 0€ stroškov.

J.McLane ::

Imaš strošek 0,24 € vsakič ko nakažeš iz Sparkasse na N26 ali Revolut ;)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Vaseer ::

Nope.
Iz Sparkasse na Revolut je Topup kar je brez provizije. Z vidika Sparkasse je kot spletno plačilo, ki ga njihova Maestro omogoča. Brez problema 1200€ v enem šusu (več nisem testiral).
Iz Revoluta na N26 pa tudi ni provizije.

J.McLane ::

Daj ravno to ti skušam povedat, spletno SEPA nakazilo na udobnem pozitivnem računu ni več zastonj
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

delavec44 ::

Topup je plačilo s kartico kar je zastonj in enako kot če s kartico plačaš na fizičnem terminalu.

J.McLane ::

Aha, nisem vedel da Maestro omogoča spletna plačila, za to vedno uporabljam MasterCard.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

koyotee ::

Vaseer je izjavil:

MrStein je izjavil:

Vaseer je izjavil:

MrStein je izjavil:

J.McLane je izjavil:


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.

Žal ga dražijo skoraj vsako leto.

Dražijo kako? Uporabljam že nekaj let in nisem zaznal nobene podražitve in me resno zanima kaj oz. kako dražijo?
Razen če med dražitve spadajo kakšne dodatne provizije in ne samo vodenje računa.

Ja, "vse" skoraj so podražili.
Položnice so bile prej zastonj, potem več ne.
Trajniki takisto.
MasterCard prej zastonj ali poceni (se ne spomnim več), zdaj dražji.
A ne gledaš cenikov? Vsakih pol leta neko postavko podražijo.

Priznam, cenika že nekaj časa nisem pogledal. Zame je zmagovalna kombinacija Sparkasse Udobni pozitivni račun + N26 + Revolut.

Sparkasse za prejem dohodkov in samo Maestro kartica.
Revolut Topup iz Sparkasse (ni stroškov provizije). Iz Revoluta prenakažem del sredstev na N26. N26 za položnice in trajnike, kar ostane je skupaj s sredstvi na Revolutu za mesečne stroške trgovin itd.
Za rezervo je Sparkasse Maestro in sredstva na TRR.
Pod črto imam z bankami zadnje 2 leti 0€ stroškov.

Tolk enga nepotrebnega dela za par eur/mesec?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ganon ::

koyotee je izjavil:

Tolk enga nepotrebnega dela za par eur/mesec?


Meni tudi ne gre v glavo. Za 12 položnic sem plačal okoli dva evra in pol provizij. Da bom za teh par evrov imel več računov in prenakazoval denar? Eni si znate komplicirati življenje.

Vaseer ::

Vse skupaj mi vzame 2 min. Skupaj s tem, da si vse transakcije beležim :)
Sicer pa vsakemu svoje. Zato pa obstaja malo morje bank.

MrStein ::

J.McLane je izjavil:

Aha, nisem vedel da Maestro omogoča spletna plačila, za to vedno uporabljam MasterCard.

Že doooolgo. Je pa res da so eni trdili, da to ni mogoče. Sploh.


Še podatki za NLB:

Izvoz v tekstovno datoteko
Podatki se bodo izvozili v tekstovno datoteko.
Ločilo podatkov je podpičje.
Iz te datoteke lahko uvozite podatke v MSExcel, MSAccess, ...

Izvoz v QIF datoteko
Podatki se bodo izvozili v datoteko formata QIF.
Iz te datoteke lahko uvozite podatke v MSMoney, Quicken, ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jest10 ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Sberbank ponuja tudi nek "Direkt" paket, izgleda kot njhiova online verzija, ta je tudi zelo ugoden (1 EUR / mesecno)...

Možen je samo, če naj prejemaš plačo.



Btw, če kdo ve iz glave, kateri račun pri nas se splača za kratko/srednjeročno deponijo denarja? Večina bank ima namreč pri cenejših opcijah pogoj prejemanja plače.

bajar ::

^
Abanka - Gotovinski račun (0€ vodenje, 0,61€ spletna banka)
Sparkasse - Udobni pozitivni račun (0€ vodenje in spletna banka, če imaš na njem vsaj 1000€)

Kolikor vem sta ta dva najcenejša bančna računa v Sloveniji, glede pogojev pa ne vem. Po mojih izkušnjah so precej odvisni od konkretnih oseb zaposlenih v poslovalnici.

louser ::

Vaseer je izjavil:

Vse skupaj mi vzame 2 min. Skupaj s tem, da si vse transakcije beležim :)
Sicer pa vsakemu svoje. Zato pa obstaja malo morje bank.

Vse transakcije se ti samodejno beležijo. Ne razumem zakaj toliko prestavljanja denarja iz enega računa na drugega na tretjega

Barko ::

louser je izjavil:

Vaseer je izjavil:

Vse skupaj mi vzame 2 min. Skupaj s tem, da si vse transakcije beležim :)
Sicer pa vsakemu svoje. Zato pa obstaja malo morje bank.

Vse transakcije se ti samodejno beležijo. Ne razumem zakaj toliko prestavljanja denarja iz enega računa na drugega na tretjega


Eni imajo pač takšen psihološki profil:
- da se radi mučijo s tem, da prihranijo nekaj eur/leto,
- odpirajo račune pri N26 ipd. ustanovah v tujini, ki sploh niso banke in so ponosni na to, da so slovenske banke zahebali za par eur prihodkov.

Drugi so pa tisti, ki dejansko nimajo dovolj sredstev in morajo gledati na vsak cent, ampak teh je zelo malo.

MrStein ::

Tukaj imate kalkulator, ki izračuna letne stroške glede na vaš vzorec uporabe: https://www.zps.si/index.php/component/...

Je pares, da nima "Udobni Pozitivni račun" od Sparkasse in mogoče še kaj manjka. Nobody's perfect...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Na "Udobni Pozitivni račun" imam recimo 31 EUR letnih stroškov, od tega 21 EUR za MasterCard. To bi lahko kaki Revolut nabavil...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Na "Udobni Pozitivni račun" imam recimo 31 EUR letnih stroškov, od tega 21 EUR za MasterCard. To bi lahko kaki Revolut nabavil...


Pravilno razmišljaš, Revolut. Ali pa N26. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Na tistem kalkulatorju mi sicer naračuna stroške od 48 EUR pa vse do 170 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

odpirajo račune pri N26 ipd. ustanovah v tujini, ki sploh niso banke in so ponosni na to, da so slovenske banke zahebali za par eur prihodkov.


Enostavno naj nasi ponudijo boljse stortive. Ne raje spijo na lovorikah, fintechi pa prehitevajo po levi

con28 ::

MrStein je izjavil:

Na "Udobni Pozitivni račun" imam recimo 31 EUR letnih stroškov, od tega 21 EUR za MasterCard. To bi lahko kaki Revolut nabavil...


Je MasterCard obvezen pri tem računu oz. kateri so obvezni stroški pri tem računu?

MrStein ::

MC ni obvezen.
Dvomim, da je kaj "obvezno".
Zakaj bi sploh bilo kaj obvezno? Če bi bilo, ne bi bila ločena postavka na ceniku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

https://sparkasse.si/Doc/Prebivalstvo/2...

MasterCard ni obvezen je samo opcijsko za 21€ letne članarine.

Če imaš povprečno 1.000€ na mesec potem imaš:
- 0 € vodenje računa vključen Net.stik
- 0,24 € provizije SEPA plačila preko Net.Stik
- 0 € provizije dvigi na bankomatih po EU
- 0 € provizije dvigi na Erste Group bankomatih po Balkanu

Če ti kakšen mesec ne znese imeti povprečno jurja na računu, je potem vodenje računa tisti mesec 8,39 €
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

AnubisOfDoom ::

Delavska turi neko pooblastilo kot pogoj za odprtje racuna... Ali je to res potrebno? Recimo pri Sberbank direkt racunu tega ni. Dobis pa na obeh bankah Mastercard debetno kartico in ne Maestro, kot pri Sparkasse.

Barko ::

blackbfm je izjavil:

odpirajo račune pri N26 ipd. ustanovah v tujini, ki sploh niso banke in so ponosni na to, da so slovenske banke zahebali za par eur prihodkov.


Enostavno naj nasi ponudijo boljse stortive. Ne raje spijo na lovorikah, fintechi pa prehitevajo po levi


Kaj konkretno za tebe pomeni boljša storitev? Nekaterim je pač boljša storitev ekvivalent za cenejšo storitev in nič drugega.

MrStein ::

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BuDi79 ::

Barko je izjavil:

Nekaterim je pač boljša storitev ekvivalent za cenejšo storitev in nič drugega.

Enakovredna storitev za nižjo ceno.

Utk ::

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Jaz tudi živim zdaj, ko še zmeraj dobim kak UPN, čeprav ga ne bi rad, in se mi ga ne da ročno kucat v računalnik, še manj pa v telefon. Ko smo že pri telefonih, pa "denarnice" ne bi zaupal napravi, ki jo moram vsak dan vštekat v elektriko, če pade na tla pod pravim kotom, sem pa itak v pi***. Za 4,5 evra na mesec dobiš pri slovenskih bankah vse kar imaš pri n26, pa še kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

Kaj tako pomembnega dobiš več? Mogoče pa menjam...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Utk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Jaz tudi živim zdaj, ko še zmeraj dobim kak UPN, čeprav ga ne bi rad, in se mi ga ne da ročno kucat v računalnik, še manj pa v telefon. Ko smo že pri telefonih, pa "denarnice" ne bi zaupal napravi, ki jo moram vsak dan vštekat v elektriko, če pade na tla pod pravim kotom, sem pa itak v pi***. Za 4,5 evra na mesec dobiš pri slovenskih bankah vse kar imaš pri n26, pa še kaj več.

"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice" :D

Utk ::

MrStein je izjavil:

Kaj tako pomembnega dobiš več? Mogoče pa menjam...

Nič takega, da bi bilo vredno menjat. Niti nima N26 nič takega, da bi bilo vredno menjat. Ima kakšen plus in kakšen minus. Pa ne da so naše banke neke perle, ampak če si ti samo enkrat na par let življenje zakomplicira zarad n26, tudi če je za to kriva neke lokalna komunala, je to več kot je vredno par evrov na mesec.

"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice" :D

Ja, samo da ga bom imel jaz s čim plačat (nekaj se je pisalo, kot da pri n26 komot samo s telefonom hodiš naokoli, kar sicer lahko tudi pri slovenskih bankah, ni pa ravno pametno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Dober dan ::

Katero slovensko banko priporočate, pač najcenejša in to? Nekaj gledam NKBM, ima paket za 5€, in pa delavska hranilnica za 4,5€? Oba nudita zastonj dvige v EU.. še katera? Intesa ima Apple pay, ampak bankomatov ni ravno veliko..?

AnubisOfDoom ::

Sberbank Direkt racun je 1 EUR na mesec...

J.McLane ::

Če tale ZPS kaj prav deluje potem so tele banke med cenejšimi:
- Primorska hranilnica Vipava d.d
- Sberbank banka d. d.
- Delavska hranilnica d.d.
- Banka Sparkasse d.d.

V pogoj sem pa dal, spletno banko, 5x položnic, 2x trajnik, 4x dvig gotovine, Kreditna kartica. Med zadetki ni Udobni pozitivni račun od Sprakasse, ki ga imam jaz ;)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

buttcrack je izjavil:


"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice" :D

Zato pa imaš zraven še kartico in gotovino. Enako kot pri "klasični" banki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Barko ::

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu


¨Naši¨ to vse že imajo - zdaj mi pa konkretno navedi katera banka nima spletnega bančništva in/ali mobilne banke - ne zdaj. da ta li ona pa nima za Iphone.

Itd..... no, in če vklopimo sarkazem, seveda v N26 lahko urediš e-račun, pa vsa polja za sklic so urejena,pa kredit lahko dobiš, pa dovoljeno prekoračitev, pa SMS obvščanje .... ja zastonj pa je in to je glavno merilo v tej temi.

Barko ::

Dober dan je izjavil:

Katero slovensko banko priporočate, pač najcenejša in to? Nekaj gledam NKBM, ima paket za 5€, in pa delavska hranilnica za 4,5€? Oba nudita zastonj dvige v EU.. še katera? Intesa ima Apple pay, ampak bankomatov ni ravno veliko..?


Ja, komplet paket, zastonj dvigi na ***vseh**** bankomatih euro območja, odobritev dovoljene prekoračitve TRR, brez stroškov plačila e računov in SEPA nalogov v spletni in mobilni banki,

J.McLane je izjavil:

Če tale ZPS kaj prav deluje potem so tele banke med cenejšimi:
- Primorska hranilnica Vipava d.d
- Sberbank banka d. d.
- Delavska hranilnica d.d.
- Banka Sparkasse d.d.

V pogoj sem pa dal, spletno banko, 5x položnic, 2x trajnik, 4x dvig gotovine, Kreditna kartica. Med zadetki ni Udobni pozitivni račun od Sprakasse, ki ga imam jaz ;)


Si vstavil položnice pravilno - če jih plačaš preko mobilne banke ali spletne banke ali na šalterju je velika razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Barko ()

Barko ::

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Jaz tudi živim zdaj, ko še zmeraj dobim kak UPN, čeprav ga ne bi rad, in se mi ga ne da ročno kucat v računalnik, še manj pa v telefon. Ko smo že pri telefonih, pa "denarnice" ne bi zaupal napravi, ki jo moram vsak dan vštekat v elektriko, če pade na tla pod pravim kotom, sem pa itak v pi***. Za 4,5 evra na mesec dobiš pri slovenskih bankah vse kar imaš pri n26, pa še kaj več.

"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice"
:D


Nobeden več ne kuca položnice v spletno/mobilno banko. Ali si urediš eračun ali skeniraš položnico z mobilno aplikacijo.

louser ::

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Abanka ima to. Tudi dvigovanje denarja na bankomatih s telefonom.

Meni se ne da odpira 100 računov, da bom prišparal 20 eur samo zaradi n26, Revoluta in drugih 98 storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

buttcrack ::

Barko je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Jaz tudi živim zdaj, ko še zmeraj dobim kak UPN, čeprav ga ne bi rad, in se mi ga ne da ročno kucat v računalnik, še manj pa v telefon. Ko smo že pri telefonih, pa "denarnice" ne bi zaupal napravi, ki jo moram vsak dan vštekat v elektriko, če pade na tla pod pravim kotom, sem pa itak v pi***. Za 4,5 evra na mesec dobiš pri slovenskih bankah vse kar imaš pri n26, pa še kaj več.

"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice"
:D


Nobeden več ne kuca položnice v spletno/mobilno banko. Ali si urediš eračun ali skeniraš položnico z mobilno aplikacijo.

Kar se da je na trajniku, če moram pa kdaj kakšno št. pretipkat, me pa ne bo konec. 5 sekund tipkanja mi je manj vredno od cca .25 centov.

louser je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Abanka ima to. Tudi dvigovanje denarja na bankomatih s telefonom.

Meni se ne da odpira 100 računov, da bom prišparal 20 eur samo zaradi n26, Revoluta in drugih 98 storitev.

Ni treba 100tih, 2 sta dovolj, če želiš imeti še slo račun. N26 in SK udobni pozitivni. Plača prihaja na n26 kjer imaš trajnike in plačuješ položnice in ostalo, višek si lahko nakažeš brezplačno na SK za 0.00€ na leto.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Barko je izjavil:


J.McLane je izjavil:

Če tale ZPS kaj prav deluje potem so tele banke med cenejšimi:
- Primorska hranilnica Vipava d.d
- Sberbank banka d. d.
- Delavska hranilnica d.d.
- Banka Sparkasse d.d.

V pogoj sem pa dal, spletno banko, 5x položnic, 2x trajnik, 4x dvig gotovine, Kreditna kartica. Med zadetki ni Udobni pozitivni račun od Sprakasse, ki ga imam jaz ;)


Si vstavil položnice pravilno - če jih plačaš preko mobilne banke ali spletne banke ali na šalterju je velika razlika.


Sem vpisal za plačilo preko spletne banke, tale ZPS je verjetno zelo površen, saj imajo banke kar kompleksne pakete, ki imajo take in drugačne pogoje, kot rečeno že Udobni Pozitivni račun od Sparkasse manjka, verjetno še kakšen drug.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Dober dan ::

Barko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Katero slovensko banko priporočate, pač najcenejša in to? Nekaj gledam NKBM, ima paket za 5€, in pa delavska hranilnica za 4,5€? Oba nudita zastonj dvige v EU.. še katera? Intesa ima Apple pay, ampak bankomatov ni ravno veliko..?


Ja, komplet paket, zastonj dvigi na ***vseh**** bankomatih euro območja, odobritev dovoljene prekoračitve TRR, brez stroškov plačila e računov in SEPA nalogov v spletni in mobilni banki,

J.McLane je izjavil:

Če tale ZPS kaj prav deluje potem so tele banke med cenejšimi:
- Primorska hranilnica Vipava d.d
- Sberbank banka d. d.
- Delavska hranilnica d.d.
- Banka Sparkasse d.d.

V pogoj sem pa dal, spletno banko, 5x položnic, 2x trajnik, 4x dvig gotovine, Kreditna kartica. Med zadetki ni Udobni pozitivni račun od Sprakasse, ki ga imam jaz ;)


Si vstavil položnice pravilno - če jih plačaš preko mobilne banke ali spletne banke ali na šalterju je velika razlika.



Za katero bi se bilo bolje odločiti? Sam sem nekako neodločen. Trenutno sem na Abanki.. Uporabljam tudi N26, ampak ne morem izločit dejstva, da kdj ne bom potreboval kakšnega kredita, limita itd..

cronos1234 ::

koyotee je izjavil:


Tolk enga nepotrebnega dela za par eur/mesec?


Včasih je bilo merilo za izbiro banke ali ima spletno banko (če da, ali je uporabna) in pa kakšne obresti ti nudijo na denar ki jim ga posodiš.
Dandanes imajo spletno banko/mobilno praktično vsi zadosti dobro, obresti pa so povsod nič.

Zato so dandanes edino merilo izbire banke (če izvzamemo kredite) postali mesečni stroški, kateri znašajo na letni ravni od nekaj deset do 100+ EUR.
Tudi banke so se temu prilagodile z izmišljenimi stroški v stilu "vodenje računa" (plačati moraš da si oni zabeležijo koliko denarja si jim dal???hahaha ipd.

Če se tebi zdi cca. 100 EUR letno (konkretna izkušnja z NLB) premajhen znesek letno da bi se s tem ukvarjal - dobro zate.
Nekaterim se ne in odprtje računa pri N26 + 1x prenakazilo mesečno se nekaterim zdi vredno tega zneska. Nekateri pa to počnejo iz principa ker jim gredo vedno novi izmišljeni stroški na k...

Pravzaprav: če mi nakažeš 100 EUR bom jaz premetaval denar zate celo leto :D

Odgovor OP:
Sparkasse Udobni pozitivni račun + mBills.
V mBills imaš plačevanje položnic zastonj + gratis kreditno Mastercard. Mesečni strošek: 0,24 EUR za nakazilo v mBills. Porabljen čas: 2 minuti.

Srečno!

gruntfürmich ::

meni delavska vzame 2EUR (1,55+0,45) za trr/mesec. mastercard je posebej. imam pa navadni račun, razen ne vem če imam še kakšen popust za lovce...
SEPA je 0,29EUR
obresti že nekaj časa na trr ni več, na varčevalnem pa jih celo imam ampak je procentualno mizerija.

mastercard, maestro, visa... to so vsi samo ponudniki kartic, tako debetnih, kot kreditnih, kot elektronskih... mislim da lahko pri vseh dobiš vse, ampak v sloveniji imamo to navado da je maestro debetna, ter mastercard in visa kreditni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Barko je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu


¨Naši¨ to vse že imajo - zdaj mi pa konkretno navedi katera banka nima spletnega bančništva in/ali mobilne banke - ne zdaj. da ta li ona pa nima za Iphone.

Imajo za 0 EUR na leto? Ali za 100 EUR na leto?
Plačevanje s telefonom? Kako recimo s Sparkasse plačam s telefonom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

louser ::

buttcrack je izjavil:

Barko je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Utk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Jaz tudi živim zdaj, ko še zmeraj dobim kak UPN, čeprav ga ne bi rad, in se mi ga ne da ročno kucat v računalnik, še manj pa v telefon. Ko smo že pri telefonih, pa "denarnice" ne bi zaupal napravi, ki jo moram vsak dan vštekat v elektriko, če pade na tla pod pravim kotom, sem pa itak v pi***. Za 4,5 evra na mesec dobiš pri slovenskih bankah vse kar imaš pri n26, pa še kaj več.

"denarnica" je v oblaku, če pade telefon na tla moraš po novega, tudi ti brez "denarnice"
:D


Nobeden več ne kuca položnice v spletno/mobilno banko. Ali si urediš eračun ali skeniraš položnico z mobilno aplikacijo.

Kar se da je na trajniku, če moram pa kdaj kakšno št. pretipkat, me pa ne bo konec. 5 sekund tipkanja mi je manj vredno od cca .25 centov.

louser je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odprtje računa v nekaj minutah.
Skoraj vse nižji stroški.
Plačevanje s telefonom.
Itd...

In če kdo reče, da bodo "naši" to tudi kmalu imeli, je odgovor: jaz živim zdaj, ne pa kmalu

Abanka ima to. Tudi dvigovanje denarja na bankomatih s telefonom.

Meni se ne da odpira 100 računov, da bom prišparal 20 eur samo zaradi n26, Revoluta in drugih 98 storitev.

Ni treba 100tih, 2 sta dovolj, če želiš imeti še slo račun. N26 in SK udobni pozitivni. Plača prihaja na n26 kjer imaš trajnike in plačuješ položnice in ostalo, višek si lahko nakažeš brezplačno na SK za 0.00€ na leto.

Nekateri svoj čas in živce vrednotimo drugače. Vsakemu svoje.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182179 (2604) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052456 (1979) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628582 (11678) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521216 (11255) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517032 (13936) ahac

Več podobnih tem