» »

Updating linux - seminarska - prosim za pomoč

Updating linux - seminarska - prosim za pomoč

Patrik_A3 ::

Lp

Za seminarsko imam temo updating linux. Sedaj pa ker sem čisti začetnik kar se tiče linux-a bi prosil za pomoč. Če ima kdo kakršnokoli literaturo kako poteka posodobitev linux sistema. Nekaj sem iskal na netu, ampak je vse bolj bogo napisano oz. Premalo.

Ima mogoče kdo že kakšno obstoječo seminarsko, da bi si malo pogledal zadeve?
Problem je ker nimam kaj pametnega za pisat, mora pa bit 3strani besedila, ker se gre za kratko seminarsko, ampak na netu ne zbrskam skupaj literature za "samo" 3 strani..

Prosim za pomoč.

Lp, patrik

black ice ::

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade


Ne rabiš 3 strani besedila.

ank ::

Seveda rabiš. Kaj pa distribucije, ki ne temeljijo na Debianu in ne uporabljajo apt-get.

jype ::

Zguglaš ekvivalent zanje.

ank ::

Ravno v tem je poanta za seminarsko. Zguglaš vse mogoče variante za posodobitev in potem o vsaki nekaj napišeš.

Patrik_A3 ::

trenutno sem največ razlage našel

https://www.linux.com/learn/tutorials/2...

ubunto linux

kaj še je potem?

Pač, čisti n00b sem, zato tudi sprašujem. In je kar konkretno napisal samo tri strani, če nimaš pojma kaj pa o čem sploh pisat, ker linux-ov je tudi več. :S

jype ::

Najprej zguglaj kakšen dokument o tem katere so sodobne linux distribucije in koliko je nameščenih, potem pa za tri do pet najnovejših poišči navodila in jih obnovi v slovenskem jeziku.

Patrik_A3 ::

linux distribucije si mislil vrjetno, kateri linux sistemi so vse?

ank ::


ABX ::

black ice je izjavil:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade


Ne rabiš 3 strani besedila.


apt-get update

apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade

in še upgrade na novo verzijo:
do-release-upgrade
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ank ::

Ne, ne, ne.

pacman -Syu

Icematxyz ::

Lahko pa vsak iz svoje priljubljene distribucije napiše potreben ukaz v terminalu in GUI ekvivalent in to natisneš potem na A4 list in oddaš. Pač predlog.

Poldi112 ::

Ali pa si instaliraš ubuntu v virtualko in si sam ogledaš, kako to izgleda, da boš vsaj vedel o čem govoriš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c0ck4m0u53 ::

Ker vidim, da te bolj kot tematika skrbi obseg seminarske naloge predlagam, da si preko live cd/usb pogledaš kako se nadgradi Ubuntu in narediš par screenshotov in voila 3 strani kot bi trenil. S tem se boš rešil težavo obsega seminarske. pa tudi utrdil mantro, da so grafični vmesniki superiorni v primerjavi s textovnimi.
Če se bo profesor kaj preveč vsajal, zakaj si uspel predstaviti zgolj nadgradnjo Ubuntu in še to zgolj s pomočjo grafičnega vmesnika pa mu lepo povej, da je ubuntu= linux in ubuntu ne spodbuja uporabe textovnih vmesnikov, ker le ti niso primerni za navadnega uporabnika in ga zgolj begajo. Svoj argument ubuntu= linux lahko po želji, podprepiš z obiskom slo-tech foruma podizba operacijski sistemi, kjer se bo profesor lahko na lastne oči prepričal, glede na število odprtih tem, da so ubuntu in njegovi derivati (pardon distribucije) alfa in omega v linux svetu.

dzinks63 ::

Malo brskaj, na netu je malo morje tega, lahko pa še malo sam sprobaš, če pa ti je vse to res popolna neznaka, pa prosi kakšnega kolega, kateri se spozna, da ti malo demonstrira vse skupaj. Tudi sam sem bolj kot ne noob, samo neke osnove sem pa že sovojil, tako da vsakodnevno uporabljam linux že kakšna dva meseca, pred tem sem bolj kot ne samo občasno poizkušal. Zaenkrat dela vse, občasno kakšen bug (kubuntu).

npr: YT: upgrade linux


ps, na kateri šoli in na kateri smeri pa zahtevajo tole o Linuxu?

celebro ::

Mogoče bi bilo pametno omeniti razliko med distribucijami z rolling releasom (npr. Arch) in distribucijami z verzijami (npr. Ubuntu).

technolog ::

yaourt -Syu --aur


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315876 (1388) polozweii
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177711 (46550) poweroff
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335343 (5127) matijaz74
»

[Ubuntu 9.04]apt-get ne vidi updatov

Oddelek: Operacijski sistemi
9613 (461) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 6.10 - Edgy Eft

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
385628 (3744) b

Več podobnih tem