» »

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

jalovec09 ::

Če ima nekdo 600 evrov neto plače lahko samo tolk zapravi, nekdo pa s 1000 evri lahko zapravi 500 evrov ali 800-900 evrov.

Torej koliko zapravite tisti z malo boljšo plačo in katere stroške imate?
Na enem forumu sem postavil tako temo pa pravijo, da s 2000-3000 evri ne prišparajo nič, delata oba, otroc, hrana, bencin, avto....+komaj za počitnice.

kuglvinkl ::

Zapravim minimalca.

Je pa drugač, če pa hočeš, da lahko še dva al pa tri zraven.

marijancek ::

wtf ta drugi stavek pomeni.

krneki0001 ::

Več kot imaš višji je standard in višje so cene. Nekdo ki se trudi preživeti z minimalcem ne bo šel kupit jakne za 500 evrov, medtem ko nekdo, ki ima plače 2000 evrov komot gre in si privošči tak nakup. Pa če si poročen in imaš familjo je prioriteta drugačna, kot če si samski.
Je pa problem tudi slovenska mentaliteta - nov avt opred hišo, če imaš dobro ali pa slabo plačo. Seveda je avto predrag in se je treba zapufat še za ene 2x tok kot si lahko privoščiš.

Sam se sicer držim dveh stvari. Avto moram imeti tak, da če se trenutni pokvari, ga lahko z eno ali dvema plačama kupim drugega, ter da nimam limita, kredita in kreditnih pa debetnih kartic. Toliko kot sem dobil plače, toliko lahko zapravim in ne morem iti v minus. Če zato neke stvari ne morem kupiti, je pač ne kupim ali pa šparam več mesecev zanjo. In če že moram več mesecev šparat za neko stvar, večkrat premislim ali jo je res vredno kupiti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Zapravim kar dosti, ampak za stvari, za katere mi vsekakor ni škoda (knjige, poučne zadeve za otroka, računalniške stvari,...). Privarčujem pa tudi kar nekaj, zoprno je le, ker je okrog 900-1000 EUR kredita na mesec za plačat. Potem je tu še najemnina (upam,da le še kak mesec, potem končno selitev na svoje) 500 EUR + stroški, hrana kakšnih 400-500, gorivo 200-300. Ven ne hodim (razen na kako kosilo ali večerjo tu in tam).

Občasno (2x na mesec, recimo), je tu še kak izlet, ki seveda stane, a je vsekakor vredno denarja. Večinoma kam na Primorsko ali Hrvaško.

Počitnice so ponavadi le poleti (ne smučam(o)) in takrat gre v dveh tednih nekje 1500-2000 EUR.

Smo pa praktično brez nekih nezdravih razvad.

Aja, avto je seveda po prioriteti globoko na dnu, imava 2 avta, oba letnik 2002. Sta pa velika in precej varna.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Nisem nikoli računal vseh stroškov, ampak od oka okoli 2k do 2,5k. 3 članska družina z dojenčkom, lastno stanovanje.

Velik del tega gre za "nepotrebne" stvari. Z malo zmernosti bi z lahkoto razpolovil porabo, če bi bila kriza. Predstavljam si, da je z 2 šoloobveznima otrokoma sicer stroški precej narastejo. Ampak 2 do 3 jurje (2 solidni plači) je imho dovolj za precej spodobno življenje, pa z lahkoto daš še nekaj na stran.

Problem je, ker ljudje živijo preko svojih zmožnosti. Takšni ponavadi nikoli nimajo dovolj. Če bi zaslužili 20k bi zapravili 25k.

kuglvinkl ::

IceIceBaby je izjavil:

Nisem nikoli računal vseh stroškov, ampak od oka okoli 2k do 2,5k. 3 članska družina z dojenčkom, lastno stanovanje.

Velik del tega gre za "nepotrebne" stvari. Z malo zmernosti bi z lahkoto razpolovil porabo, če bi bila kriza. Predstavljam si, da je z 2 šoloobveznima otrokoma sicer stroški precej narastejo. Ampak 2 do 3 jurje (2 solidni plači) je imho dovolj za precej spodobno življenje, pa z lahkoto daš še nekaj na stran.

Problem je, ker ljudje živijo preko svojih zmožnosti. Takšni ponavadi nikoli nimajo dovolj. Če bi zaslužili 20k bi zapravili 25k.



To ni res. Moji nemški prijatelji so npr. še bolj varčni od mene. Na pamet jim ne pade "mau skočt na kofe".

jalovec09 ::

Jaz vas čist zastopim, delaš zato da si privoščiš ne pa da greš v trgovino pa gledaš v denarnico in šteješ evre (čeprav večina itak pomoli na blagajni plastiko).

zee ::

Porabim priblizno 2 k€/mesec, od tega gre levji delez z najemnino. Pac, ne zivim v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kuglvinkl ::

Privoščiš kaj?

Sam rabim recimo keš za potovanja. Če si zmislim,d abom 5 dni v Honkongu, potem grem za štir dni v Bankokg in nato z vlakom na jug Kambodže, so bee it.

Ne pa za fcking,what, hlače? Alko? Huh :))) Avto? :

marijancek ::

>Velik del tega gre za "nepotrebne" stvari.
Naprimer?

jype ::

jalovec09> Torej koliko zapravite tisti z malo boljšo plačo in katere stroške imate?

900-1000 na mesec za 5člansko družino z najemnino za 80 kvadratov v Ljubljani z ogrevanjem vred.

"Ostane" (investira za hude čase, šolanje in seed money za pamže) približno 2-3k na mesec plus kapitalski dobički, odvisno od tega koliko in kaj se dela.

Vmes se še kaj komu posodi, pa včasih pri komu celo zadolži. V teh časih je cash flow blazno čudna reč in je treba zelo previdno računat, kje se vzame in kam se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

;-) ::

Nimam neke redne plače. Moji dohodki so tam 500-1200€ (štipendija, študentsko delo, praksa, fuš, preprodaja) na mesec odvisno od različnih dejavnikov.

Zadnje 3 mesece gledam izpiske mam skoraj taki prihodek kot oče in mati skupaj, samo ona 2 nekaj naredita za ta denar, jaz na koncu meseca nimam kaj pokazat razen izpiska iz 16tega v mesecu koliko je bilo v računu in prazno denarnico ki čaka spet na 16 v mesecu.

IceIceBaby ::

To ni res. Moji nemški prijatelji so npr. še bolj varčni od mene. Na pamet jim ne pade "mau skočt na kofe".


Nemci so že pregovorno varčni. Pri nas se mi zdi mentaliteta bolj "balkanska". Nek se vidi raskoš. Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki redno jemljejo kredite ne samo za avtomobile ampak tudi za počitnice. Pač, ni dosti 1 teden simonovega zaliva ampak je treba za 14 dni na Bali al kaj jaz vem kam.

Naprimer?


Laptope menjam na 3, 4 mesece, telefone tudi, kupujem gadgete, avte menjam prepogosto, žena dosti zapravi za torbice, čevlje, na dopustu ponavadi ne šparava, dosti hodimo po restavracijah... Zraven dam vseeno kar precej na stran vsak mesec pa brez kredita sem, tako, da si trenutno lahko privoščim. Ampak ko bo downswing bom pač malo zmanjšal porabo. Downswing pa pride definitivno, slej ko prej.

jype ::

IceIceBaby> Laptope menjam na 3, 4 mesece, telefone tudi, kupujem gadgete, avte menjam prepogosto, žena dosti zapravi za torbice, čevlje, na dopustu ponavadi ne šparava, dosti hodimo po restavracijah...

Svašta :)

Meni se to zdi nepojmljivo - jaz v treh do štirih mesecih sploh ne preberem vse dokumentacije o napravi, ki jo kupim (in o nakupu se ponavadi odločam zelo dolgo in naprave, ki ne izpolnjuje zahtev ne kupim - recimo dokler ni prišel galaxy nexus, ki podpira enkripcijo celotnega datotečnega sistema, si nisem mogel privoščit androidnega telefona), žena pa dosti zapravi zgolj za planinske čevlje in druga visokotehnološka oblačila, ki ob ustreznem vzdrževanju le redko zdržijo manj kot celo petletko, prav tako je obema v breme "rekreativno nakupovanje", če to ni klikanje po brskalniku.

Pa zelo redko jemo zunaj - še kruh sami pečemo, ker lahko doma naredimo blazno dobrega, ker mularija blazno uživa pri pacanju in ker smo "s kmetov" in imamo prima domačo pirino moko.

Kar težko si predstavljam, da bi si privoščil tak nadstandard, kot si ga IceIceBaby, celo če bi zanj našel čas.

IceIceBaby> Downswing pa pride definitivno, slej ko prej.

Ja, takrat moraš imet čimveč našparanga, da poceni kupuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vitez ::

1000 neto ni baš neka plača, bolj "preživim in malo uživam" style.

Jaz imam čez jurja in ne ostane mi nič, ko pridem skoz mesec. Stroškov se mi ne da naštevat, plačujem pa tudi najemnino. Res pa je, da mi ni treba gledat na vsak euro.

Dobre plače so v Sloveniji od 2 jurja dalje IMO.

blackbfm ::

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki redno jemljejo kredite ne samo za avtomobile ampak tudi za počitnice. Pač, ni dosti 1 teden simonovega zaliva ampak je treba za 14 dni na Bali al kaj jaz vem kam.


In kaj točno je narobe s tem? Zakaj bi moral x let šparat da bi šel nekam, če greš s kreditom lahko kadarkoli si zmisliš?

Vitez ::

Kredit za dopust je IMO neumnost. Kredit se jemlje za stvari, ki jih rabiš, ne za luksuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jalovec09 ::

Se kr vidi po trgovinah, kakšen so cene pa ne ciljam Hofer/Lidl, ko je res bolj poceni, ampak recimo kakšen Interspar, kjer lahko izbiraš med cenejšimi in dražjimi izdelki, prav tako so v City Parku dobre trgovince z dobrimi oblačili a kaj ko je ena jakna 500 evrov...tko je blo enkrat pr meni pa mtki ko sva zavila v eno trgovino, da bi si mt kupila eno jakno pa ona prodajalka prbije 650 evrov, sva se sam nasmejala, naju je debelo potem gledala, jaz pa z jasnega ustrelim saj nimamo po 2-3000 evrov plače.

@nny ::

Kredit za dopust je neumnost, ker ga 2x preplačaš, isto kot stanovanjskega. Poleg tega ga verjetno najemajo ljudje, ki nimajo takšne vsote denarja pri roki in hitro zabredejo v težave in začaran krog.

Aja, zapravim 600-700 evrov, plača še enkrat več. Moja slabost niso torbice in čevlji, ampak gadgeti. :D

IceIceBaby ::

Svašta :)


Jbg, ljudje smo si različni :)

Ja, takrat moraš imet čimveč našparanga, da poceni kupuješ.


V mislih sem imel osebni downswing, ne splošne recesije. Redki ljudje celo življenje držijo nek spodoben nivo dohodkov, slej ko prej pride nekaj vmes. Lahko izgubiš službo, lahko ti gre firma v stečaj zaradi nešteto razlogov, lahko pridejo nepredvideni stroški, lahko se ti kaj zgodi in ne moreš več delati...

V takih trenutkih pride zelo prav, da nisi zapufan in lahko leto ali 2 normalno preživiš s prihranki.

jype ::

IceIceBaby> Jbg, ljudje smo si različni :)

Ja, sej meni se to zdi super, da se mamo fino pri različnih rečeh - če ne bi bla tudi sredi noči vrsta pr falaflu, ko grem jaz tja :)

IceIceBaby> V takih trenutkih pride zelo prav, da nisi zapufan in lahko leto ali 2 normalno preživiš s prihranki.

To je za večino Slovencev luksuz - ne razumejo še, da je v resnici to eden zanesljivejših temeljev socialne varnosti.

IceIceBaby> V mislih sem imel osebni downswing, ne splošne recesije. Redki ljudje celo življenje držijo nek spodoben nivo dohodkov, slej ko prej pride nekaj vmes. Lahko izgubiš službo, lahko ti gre firma v stečaj zaradi nešteto razlogov, lahko pridejo nepredvideni stroški, lahko se ti kaj zgodi in ne moreš več delati...

To bržkone drži. V resnici sem še premlad, da bi doživel take reči, je pa vedno treba računat z njimi.

Zheegec ::

Ko je dobra plača ni časa zapravljat, ko je slaba plača gre kar hitro za razne neumnosti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

No ja, fino je, da si lahko privoščiš dopust nekje v Dalmaciji al pa Franciji z biciklom in imaš v enem žepu kreditno kartico, v drugem pa zobno krtačko.

Verjetno tudi ceneje, kot da bi si omislil ladjo al pa počitniški kombi, pa če si usekan na "pot je cilj" bržkone tudi manj dolgočasno - je pa z otroci potovat najbrž udobneje, če s seboj voziš celo domače stanovanje.

Pol štruce pa ribja konzerva iz mini trgovinice ob prašni cesti sredi ničesar po petih urah pritiskanja pedal pa še vedno tekneta precej bolj, kot gosposko kosilo :)

Malajlo ::

Ok, tole, Jype, pa ne gre skupaj. Zobna ščetka in konzerva rib in 5 članska družina brez stanovanja na kolesih (ali pa apartmaja s skoraj vsem luksuzom od doma) pač no go. Pa ne da bi svojim mulcem vse k riti prinesel (a zdej, k ma oči spet službo, pa lahko kdaj kako sladkarije kupmo?)
Me pa zanima, kako uspeš prišparat tolk, kot zapravim. In zapravit tolk, kot prišparam... Madonca, samo položnic je za vsaj 500 EUR!

jype ::

Malajlo> Madonca, samo položnic je za vsaj 500 EUR!

Kaj pa to plačujete? Pr nas gre za hrano 200, ostalo je pa drobiž.

Malajlo> Zobna ščetka in konzerva rib

To za pamže ne gre, ne.

Malajlo> 5 članska družina brez stanovanja na kolesih

To pa gre! Nismo brez stanovanja, samo lastimo si ga ne (ga pa posedujemo, haha).

Dr_M ::

Zapravim nekje 600-700€ na mesec (vecinoma stroski), 300 jih dam pa na stran. Vcasih se ostane nekaj do place.
Familije pa nimam, ker si jo s takimi dohodki ne morem privoscit.
Dopustov pozimi ni, poleti pa tko samo za nekaj dni, ponavadi vikendi. Ni dinar za luksuzne pocitnice :)

Oberyn ::

Skupaj z ženo okoli 1.500 na mesec. To je vse kar zasluživa, nimava nekih prihrankov, manjka nam pa tudi nič posebnega. Imava pa dva avta in lastno hišo za vzdrževat. Največji strošek je ogrevanje bajte, razen seveda, ko je nujen avto-upgrade. Par let nazaj sva imela tako stanje: jest 13 let star avto, ona pa 12 let. Pamž je še mlad, pa ni finančno zahteven. Za dopust tudi nismo razvajeni, šotorček za tri, pa v Kvarner ali Dalmacijo za teden-dva. To se da preživet. Aja, zadolžena nisva nič.

DV_cam ::

Zapravm tolk kolikor imam. Informatik tehnik neto + dodtaki okoli 700 eur. 200 gre za kredit, potem za mesečne stroške (komunala, voda, rtv, telekom, simobil, elektrika), kar sotane je za hrano in bencin. Na koncu ne ostane nič oz. grem v minus:(

LP
DV_cam

Tribal ::

Svašta, ko tole berem mi kar slabo ratuje. Vsi vse zapravljat, ko vam bo pa zagustilo pa vsi takoj jamrat čez vse poprek.
Midva s punco imava skupaj nekje 2.5k prihodka. Od tega gre 1k v varčevanje, ostalo pa:
430€ kredit za stanovanje
300€ nekje za 2 avta bencin
250€ položnice
kar ostane pa za hrano in ostale nujno potrebne stvari.
Avtomobila sta skupaj vredna okoli 7k€

Zato nama še nikoli ni bilo potrebno si sposoditi niti € (razen kredit za stanovanje) In tudi če slučajno kdo od naju izgubi službo bova komot preživela, saj imava stalno nekaj € na strani.

Ne morem verjeti kako ste lahko nekateri tako neodgovorni z denarjem.

St235 ::

Midva sva z 2k na mesec za nujne stroške (najemnina, stroški, bencin, hrana) porabila cc. 1000€. Tako 500 je šlo na varčevanje 500 pa za luksuz. Pred pol leta je najin dohodek zrasel na 2,5k. Ker sva imela neki našparano in sva dobila dobro ponudbo sva kupila stanovanje. Tako da trenutno gre 700€za kredit, 700€ za nujne stroške. Ostalo bova pa po podobnem ključu razdelila pol na varčevanje pol za luksuz. Sam trenutno je še 1001 in ena stvar za stanovanje kupit tako, da gre ta višek trenutno za stanovanje.

ssokec ::

Zapravim vse ne uspem nič privarčevati, smo 4 članska družina, žena ja brez zaposlitve, moji odhodki 18 v mesecu (trajniki):
vrtec Neja 138 EUR
plesne Neja 11 EUR
šola prehrana Jan 90 EUR
angleščina Jan 11 EUR
judo Jan 11 EUR
internet T2 28 EUR
GSM Simobil 16 EUR
Kabelska Telemach 16 EUR
Elektrika 48 EUR
RTV 12.75 EUR
Obratovalni stroški stanovanje (gretje +voda + smet+..) 180 EUR
Rezervni stanovanjski sklad 28 EUR
Življensko zavarovanje - varčevanje 62 EUR
gorivo 150 EUR
Kredit 222 EUR

SKUPAJ 1023.75 EUR

Skupaj imam torej mesečnih stroškov čez 1000 EUR brez hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

dexterboy ::

Uf uf, zdele pa moram še jaz pristaviti svoj piskrček :D
Ko sem bral zgornje poste, sem dobil kar nekakšen kompleks manjvrednosti, zgleda na na slo-techu ni več delavske raje, so samo še techno-gadget friki, ki zaslužijo 2k in več na mesec. Žal je moja plač zgolj 1k evrov in se častno umikam iz tega foruma...
OK, malo za šalo, malo za res, ampak zdele sem se zopet vprašal, ali je folk pri nas res tok bogat ali pa so tisti brez denarja res tiho in se ji ne sliši ali kaj. Najini prihodki s punco so nekaj čez 2k, pa smo štirje. Zaenkrat je strošek samo vrtec, ker jih David šteje komaj 9 mesecev. Imava pa kredo za stanovanje 400 ojrov, še enkrat toliko je stroškov za stanovanje. Tukaj nista vključena dva avta in njuna stroška, kar tudi nanese. Ampak nista nova pasata, dva francoza 2001 letnika. V PO pa imam tudi 150 stroškov stanovanja, ampak upam, da letos gre. Saj, ko potegneš črto, pomisliš, da bi ti kaj moralo ostati, ampak ko grem kupiti samo plenice in razne vate in blazinice, me kar srat prime. V luči takšnih stroškov nov iPhone sploh ni več drag...
Dostikrat razmišljam, kako bomo kupili to pa ono pa ali bomo prišli čez mesec pa ali bom zopet jemal limit (kao da ga nimam...), pa se mi vsakič bolj dozdeva, da imamo vsi mi malo preveč vsega. Ne ne, nisem član nobene sekte, ampak ko samo vidim količino igrač pri nas doma, se vprašam, kam je šel zdrav kmečki razum...
Pa ne me napačno razumeti, prosim lepo 8-)
@ssokec; upam, da ti žena dobi čim prej zaposlitev.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Pacient ::

Sam 2.2 k neto + punca 1.5k neto. Nimam občutka da bi imela denar, ker ga ne zapravljava, si pa privoščiva običajno kar potrebujeva. Kupujeva hrano samo lidl/hofer oz. akcije, tako dava za hrano cca 150 eur, nekaj malega imava kredita za novo stanovanje - 300 eur, dva avta 5-7 let stara, bencina je nekaj, stroški stanovanja recimo 200 / mesec. Ostalo torej po potrebi. trenutno ne ostane nič, ker vse investirava v opremo novega stanovanja, nisva pa se hotela odreči običajnemju "luksuzu", ta pa je za novo leto par dni smučanja, naslednji teden pa en teden smučanja v dolomitih, za 1. maj nekam itd.

V parih letih sva prišparala slabih 100k brez problema. Se da. Ona javna uprava 1k plus dodatno delo, jaz na svojem. Otrok zaenkrat nimava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pacient ()

_Dormage_ ::

Nehote zapravimo vse :)

kalko ::

Zaslužek od dela + prihodki od kapitala na mesec od 1.300 do 1.600 eur (imam projektno delo in ne zaslužim vsak mesec enako). Za osnovne stroške (najemnina, računi, hrana, bencin) gre cca. 800/mesec (živim sam). Približno 400 gre v prihranke (kakšen mesec več, kakšen mesec manj), ostalo pa za hobije, šport, izlete, potovanja.

Pri investicijah izhajam iz tega, da mi mora na računu ostati toliko, da lahko preživim eno leto brez rednih prihodkov (osnovno preživetje, brez "luksuza").

T-h-o-r ::

za zdaj delam samo prek študenta in plača 1000 e je zame indija koromandija :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tear_DR0P ::

jype je izjavil:

Kaj pa to plačujete? Pr nas gre za hrano 200, ostalo je pa drobiž.

nima vsak dostopa do vrta ;) vrt, pa čeprav pri tašči, veliko pomaga k znižanju stroškov za hrano. čeprav z razumnim nakupovanjem tudi midva s punco ne porabiva kaj več kot 200 mesečno za špecerijo (hrana, kozmetika, čistila).
se mi pa na letnih stroških bolj pozna zapravljanje za razne igračke (računalnik, foto oprema), hobije (smučanje/bordanje/sankanje, potapljanje, surfanje, plezanje, planinarjenje, gobarjenje < ta je še najmanj potraten) in pa družabno življenje (čaj, vino in večerje so draga reč). pa s tem slednjim ne namigujem, da ljudje brez tega nimajo družabnega življenja, le moj način družabnosti je takšen, da je treba včasih kaj kupiti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kmetek ::

1000€ neto ni baš neka plača? Pa kje vi delate hudiča ;)

jype ::

Tear_DR0P> se mi pa na letnih stroških bolj pozna zapravljanje za razne igračke (računalnik, foto oprema)

To je moj job, tako da so to stroški dela in jih zato tudi plačuje podjetje (katerokoli že).

Tear_DR0P> le moj način družabnosti je takšen, da je treba včasih kaj kupiti.

Ja, mene socialno življenje stane 32 na mesec za adsl.

Vrt se pozna, njiva pa še veliko bolj, ocenil bi, da se več kot tričetrt leta bašemo s pridelki, največ še vedno stane meso, čeprav ga redko jemo pogosteje kot dvakrat na teden.

Pozna se tudi to, da je vrtec pri babici zastonj, da ni avtomobila, ki bi mesečno požrl 200 in več evrov, pa da odkar imamo velikega psa skoraj nič več ne potujemo (nastanitev psa blazno zmanjša nabor možnosti za dopust, še posebej pozimi), kadar pa že, je to v glavnem peš ali s kolesi.

kmetek> Pa kje vi delate hudiča

Tri službe mamo. Bi z veseljem odstopu kakšno, če bi se našel kdo, ki bi mu jo lahko zaupal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dexterboy ::

@jype;imaš tri službe pa nimaš NIKOGAR, ki bi mu jo lahko zaupal???
Torej moraš svoje socialno življenje iz 32 evrov na mesec za adsl dvigniti na višji nivo, da boš spoznal KOGA, ki mu lahko zaupaš delo...
Sploh pa, ali je skrivnost, kaj so ta tri dela? Zgoj iz radovednosti sprašujem, ker sem, ko sem še živel pri starših, delal dve deli; med tednom sem bil varnostnik na APP-ju, vikende sem pa po 10 ur dnevno razvažal pizze. In je suma sumarum nanesel toliko, kolikor je dobil prijatelj, ki je delal na banki, pa ni bilo nobeno mesto vodje...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

energetik ::

Vse položnice so ob najhujšem mrazu (ogrevanje!) tam okoli 220€. Hrana in ostale nujne potrebščine tam okoli 200€ za 2 osebi. Obleke se nama ne da kupovat, le takrat, ko je nujno treba. :) Avto imamo v skupni uporabi s starši (v službo imava oba 10min peš, avto rabiva samo 1 dan v vikendu), za bencin/gume/vinjeto gre cirka 120€/mesec.
Če pa kaj rabim oziroma hočem, si tisto tudi privoščim. Večinoma je to turnosmučarski izlet 1x/teden, 2 tedna morja, 1 teden kampiranja nekje. Pijeva in kadiva ne, na kavice ne hodiva ven, kino je brezveze.
Sicer pa je prioriteta nakup bajte, zato prišparava na mesec toliko, da se bova po ca. 5 letih varčevanja z malim kreditom lahko vselila v bajto nekje v okolici LJ.

@DexterBoy: zakaj bi moral za "socialno" življenje zapraviti kaj denarja? Se kolegov ne da povabiti domov na kavo/čaj? Se z njimi ne da it na izletek? Je zate socialno življenje = bife/klub/kino?

Zgodovina sprememb…

jype ::

DexterBoy> Sploh pa, ali je skrivnost, kaj so ta tri dela?

Vzdrževanje informacijskih sistemov, polnih občutljivih osebnih podatkov, pri katerih čas nedelovanja stane od par tisoč evrov na uro naprej.

kmetek ::

jype: za psa ti svetujem PERUN-a na Gorenjskem....

Golnar ::

hja,prihodka je povprečno okoli 1k, z veliko variacijo +- 500, pač odvisno od časa ki ga namenim delu. zapravim povprečno malenkost manj kot dobim, sem si pa sedaj "izdelal" varčevalni plan, in če bo februarja šlo vse tako kot je predvideno bo moralo na koncu ostati 700 do 800.

ABX ::

1500-1600 plače.

Lani sem dal na stran ~ 2500E + 1200 ki gre v pokojninski/varčevalni sklad.


Takšno plačo kot imaš na tak življenjski standard se navadiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vitez ::

jalovec09 je izjavil:

S prav tako so v City Parku dobre trgovince z dobrimi oblačili a kaj ko je ena jakna 500 evrov


Normalna cena za kvalitetno jakno. Vzdrži te 5-6 sezon sigurno, če nisi udarjen na menjavanje mode. Nisem tako bogat, da bi poceni kupoval, folk naj si kr kupuje v CA jakne za 60 eurov, vsako leto novo.

btree ::

jype je izjavil:


900-1000 na mesec za 5člansko družino z najemnino za 80 kvadratov v Ljubljani z ogrevanjem vred.

Tole je pa hvale vredno. Koliko imate pa najemnine in stroškov? Ker jaz računam 600€ najemnine + 200€ stroškov + 200€ avto (registracija, servisi, bencin, gume) pa sem že na jurja, brez hrane, oblačil...

djordjevic ::

No, no, lepo prosim - če je 500 evrov 'normalna' cena, sem tramvaj. Tudi sam imam rad kakovostna oblačila, ampak ta pa je malo bosa. Pred leti, natančno nekje okoli 2001/2002, sem si kupil v Espritu bundo za takratnih 40.000 SIT, kar je bilo kar veliko. Nosil sem jo do lani, ko sem jo menjal, ker je v bistvu že pa res kazala, da ni najnovejša. Nisem nek hoarder, ampak mi je je še zdaj žal, ker tako kakovostne jakne najbrž ne bom več dobil. Ko sem kupoval novo in gledal, kaj mi ponujajo za 400 evrov in naprej (kar je, let's face it, približno enako kot nekoč tistih 40k sit), sem se vprašal, ali se hecajo. Pa sem odkartal 200 evrov za Icepeakovo. Hell, ni tako dobra, bo pa gotovo dobra za 3-4 sezone. Kar hočem povedati, je, da so danes marsikateri artikli konkretno precenjeni in niso ravno odsev kakovosti, kot je to veljalo nekoč.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Vitez ::

ABX je izjavil:



Takšno plačo kot imaš na tak življenjski standard se navadiš.


Word.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222897 (18751) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690734 (78327) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116965 (99846) Mato989

Več podobnih tem