» »

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

energetik ::

Vitez je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

S prav tako so v City Parku dobre trgovince z dobrimi oblačili a kaj ko je ena jakna 500 evrov


Normalna cena za kvalitetno jakno. Vzdrži te 5-6 sezon sigurno, če nisi udarjen na menjavanje mode. Nisem tako bogat, da bi poceni kupoval, folk naj si kr kupuje v CA jakne za 60 eurov, vsako leto novo.
Ne me smejat, če daš 500€ za jakno _si_ udarjen na modo ali znamke. Jakno in bundo imam iz Mane in Interšpara, oboje skupaj za ~80€, pa se jima po 3 letih še nič ne pozna kakšna obraba.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

ABX je izjavil:

Takšno plačo kot imaš na tak življenjski standard se navadiš.

No ja no. Jst sm blazno skrt in zapravim kesh samo ce res rabim. Edina izjema je racunalnik vsakih 3-5 let, pa spili k jih mam na steamu...

Sam to je drobiz v primerjavi s stuffom k ga kle folk gor pise... Zato zdej mecem prakticno pol place na stran v razne sklade, da bo cimprej za pokoj. :P

djordjevic ::

Vsak ima svoje prepričanje, toda moto, po katerem živim sam, je, da je denar zgolj sredstvo za uresničevanje želja. Nič manj, nič več.
No grave is deep enough to keep us in chains.

win64 ::

Vitez je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

S prav tako so v City Parku dobre trgovince z dobrimi oblačili a kaj ko je ena jakna 500 evrov


Normalna cena za kvalitetno jakno. Vzdrži te 5-6 sezon sigurno, če nisi udarjen na menjavanje mode. Nisem tako bogat, da bi poceni kupoval, folk naj si kr kupuje v CA jakne za 60 eurov, vsako leto novo.


6 * 60€ = 360€ < 500€. Sicer sem pa na razprodaji dobil bundo za 20€ :)

Sicer pa dobim okoli 1000€ v uvajalni dobi, punca še malo več. Pa dava v ljubljani za stanovanje ~55m^2, 500€ skupaj s stroški. Ostalo je pa več kot dovolj da nama ostane več kot 1200€ na koncu meseca. Kljub temu, da si 2x-3x letno privoščiva dopust, pa da ne gledava na vsak euro.

No, jaz sem bolj skromen pr vsemu, ne rabim nekega luksuza za srečno življenje. Skratka 1k na osebo, brez otrok, je po mojem mnenju več kot dovolj.

IceIceBaby ::

Sam to je drobiz v primerjavi s stuffom k ga kle folk gor pise... Zato zdej mecem prakticno pol place na stran v razne sklade, da bo cimprej za pokoj. :P


Kaj pa potem, ko boš v pokoju?

da je denar zgolj sredstvo za uresničevanje želja


Se strinjam. Če ti denar predstavlja cilj ni ravno zdravo.

sparklyslo ::

5 članska družina, svoja hiša, 2 avta.

elektrika 55
siol 50
gsm*2 60
smeti 10
voda 25
vrtec 120
hrana v šoli 90
dejavnosti šola 40
zavarovanje*2 46
rtv jajca 11
parkirišče za službo 50 €
hrana(4xna teden 100€) 400 €
bencin 250 €
skupaj cca 1200€ stroškov

Mi ne pade na pamet 500€ za jakno dat. Raje zapravljamo za počitnice in potovanja.

Dobra pokojnina bi mela smisel, če greš v pokoj pri 50 letih.
Pri 65 letih je itak vse u kurcu. Tudi če mam 100K penzije takrat, mi ne bo dosti pomagalo, če bom sploh prilezel do 65.
Še potovanja nimajo pravega smisla več....

Zgodovina sprememb…

Truga ::

IceIceBaby je izjavil:

Sam to je drobiz v primerjavi s stuffom k ga kle folk gor pise... Zato zdej mecem prakticno pol place na stran v razne sklade, da bo cimprej za pokoj. :P


Kaj pa potem, ko boš v pokoju?

Kako kaj. Igral bom igrce cele dneve, in cele noci bral knjige. Pa igral tarok z ostalimi v domu za ostarele.

In mel bom dnar za potovanja in ves cas na svetu da pocnem kar se mi zljubi.

Also, pokoj se ne pomeni da nehas delat. Zame je pokoj cas ko bom delal samo se kar bom hotel kadar bom hotel, ker bom mel za prezivet do konca zivljenja sicer denarja dost.

@nny ::

Tisti k se tu hvalite z 2kE+ prihodkov na mesec,povejte še ali to pomeni 1 ali 2 državne plače vsak mesec na TRR,ponavadi odgovor je da.
:D


Meni se ne zdi nič čudnega, nenazadnje je tukaj zbrana - z izjemo študentov in dijakov - intelektualno-tehnološka elita s področjih, kjer so strokovnjaki še vedno dobro plačani, imajo pa tudi veliko odgovornost. Tudi plače v JU spet niso tako velike, res pa je, da so redne...

algo ::

1000 EUR dobra plača? Se hecaš, ne?

D3m ::

Ni dobra, ni slaba. Tak je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IceIceBaby ::

In mel bom dnar za potovanja in ves cas na svetu da pocnem kar se mi zljubi.


Statistično gledano je tole ena največjih laži. Najboljša priložnost za potovanja in delanje kar se ti zljubi je v najbolj aktivnih letih.

Mipe ::

Davkarija vas gleda.

igor0203 ::

djordjevic je izjavil:

Vsak ima svoje prepričanje, toda moto, po katerem živim sam, je, da je denar zgolj sredstvo za uresničevanje želja. Nič manj, nič več.


Se absolutno podpišem pod tole!

dexterboy ::

Mislim, da je 1k evrov že ZELO solidna plača in se da spodobno preživeti skozi mesec. Je pa ZELO VELIKA razlika, ali si sam pri starših, živiš v podnajemu, imaš kredo za flet, otroci so strošek, pri katerih se ti pamet ustavi (pa ne, da jih zato ne želimo...), avto zna biti velik strošek, sploh če se voziš na šiht pa delaš 50 ali 100 km na dan... Pa ne pozabiti, da je VELIKA razlika, ali imaš kaj grunta, ker je potlej strošek za hrano gromozansko manjši in zna biti, da bo hrana še dražja. V 50-ih letih prejšnjega stoletja je šla polovica družinskega proračuna za hrano, pač so bili taki cajti, danes pa tudi nakup tedenske fasunge hitro nanese 100 evrov, pa brez kakršnega koli razsipavanja.
@energetik; ko sem napisal, da bo moral kaj več dati za socialno življenje kot je strošek za ADSL, sem imel v mislih to, da po raznih socialnih omrežjih res NE MOREŠ spoznati ljudi, ki bi jim zaupal delo, ker je treba pač folk pokomunicirati v živo.
Sploh pa, katere so to tri službe, tukaj je omenjeno samo vzdrževanje... mar pod vzdrževanjem vodite še tri podslužbe?
To pa je lep denarček, moram priznati 8-)

jype :: danes, 09:37:11
citiraj
#
citiraj
#
DexterBoy> Sploh pa, ali je skrivnost, kaj so ta tri dela?

Vzdrževanje informacijskih sistemov, polnih občutljivih osebnih podatkov, pri katerih čas nedelovanja stane od par tisoč evrov na uro naprej.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

sparklyslo ::

In mel bom dnar za potovanja in ves cas na svetu da pocnem kar se mi zljubi.


Statistično gledano je tole ena največjih laži. Najboljša priložnost za potovanja in delanje kar se ti zljubi je v najbolj aktivnih letih.


Se strinjam.
Ostane ti prekleto malo časa da boš delal, kar se ti zljubi. Vsak 3-ji bo skor pokasiral raka pri teh letih.

dexterboy ::

sparklyslo je izjavil:

In mel bom dnar za potovanja in ves cas na svetu da pocnem kar se mi zljubi.


Statistično gledano je tole ena največjih laži. Najboljša priložnost za potovanja in delanje kar se ti zljubi je v najbolj aktivnih letih.


Se strinjam.
Ostane ti prekleto malo časa da boš delal, kar se ti zljubi. Vsak 3-ji bo skor pokasiral raka pri teh letih.


Ne samo, da vsak tretji pokasira raka pri teh letih. Malokateri moški pride v 70-leta življenja, pa da nima vsaj ene oblike raka :D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Damiani ::

V začetku januarja sem se, ob pregledovanju mesečne porabe (pregledal sem klik), malo stresnil koliko porabim. V treh mesecih, kolikor sem spremljal sem porabil cirka 900 eur na mesec. Vsak mesec sem imel kakšnih 200-300 eur nerednih stroškov. Ob tem vsem sem se pošteno zamislil, kako lahko družine shajajo.
Odločil sem si vse izdatke zapisujem na eno namensko telefonsko aplikacijo.
Izpis mojih stroškov za januar je.

Predvidoma redni stroški:
-bencin: 101,36 eur,
-hrana in pijača iz trgovine: 85 eur,
-javni prevoz (urbana in enkrat taksi): 15,6 eur
-dodatno zavarovanje: 24,08 eur,
-pijača v gostilni 77 eur,
-šport: 44,86 eur
-stanovanje (enopostelna soba v LJ-zunanji obroč AC)+stroški: 143,26 eur
-darilo: 3eur,
-malica v službi: 78,4 eur
--------------------
skupaj: 572,4 eur

Izredni stroški:
-tečaj tujega jezika: 504,3 eur
-dodatni stroški za avto(servis+vinjeta): 255 eur
-obleke: 135 eur, (velika cifra, drugače sm bolj skop glede oblek. Rabil pa sm nekaj zadev za smučanje)
-zobozdravnik: 90 eur,
-loto izguba: 2 eur -loto sem igral samo sedaj ob mrzlici
------------------
skupaj:986,3 eur

skupaj=1558,7 EUR

Izredne stroške bi moral konc leta sešteti in jih deliti z 12 ter jih prišteti januarju, da bi dobil približno oceno moje porabe.

Truga ::

IceIceBaby je izjavil:

In mel bom dnar za potovanja in ves cas na svetu da pocnem kar se mi zljubi.


Statistično gledano je tole ena največjih laži. Najboljša priložnost za potovanja in delanje kar se ti zljubi je v najbolj aktivnih letih.


Laz < Velika laz < Statistika.

Sploh pa, a je kdo reku da zdej pa nikakor ne morem potovat? Se vedno mi ostaja dovolj denarja da bi lahko sel enkrat na 2-3 leta kam, ce bi mel cajt. Pa ga trenutno nimam. Zaenkrat si pac ne morem privoscit zgint za 1 mesc iz sluzbe...

blackbfm ::

Mislim, da je 1k evrov že ZELO solidna plača in se da spodobno preživeti skozi mesec


Solidna placa je minimalc * 12. Vsaj :) tak da imas moznost kej sam ustvarit imet neko normalno stanovanje in vse druge bonboncke, ne da rabis zensko in se polovico sorodnikov njenih in svojih da ti znese cez mesec :)

jype ::

kmetek> jype: za psa ti svetujem PERUN-a na Gorenjskem....

Moj problem je, da psa nočem dat v hotel, ne ker mu bi tam manjkalo, ampak sva se preden sva si omislila psa odločila, da bova bodisi imela psa in sprejela odgovornost zanj in se s tem odpovedala rečem, ki jih ne moreš početi s psom, bodisi psa ne bo pri hiši. Odločitev je bila taka, da pes je, potuje se pa bolj malo.

Mipe> Davkarija vas gleda.

Yup, glede na to kolk oni zaslužjo od mojih neto prejemkov, si zagotovo lahko privoščjo ene 5 agentov, da me spremljajo na vsakem koraku.

DexterBoy> Sploh pa, katere so to tri službe, tukaj je omenjeno samo vzdrževanje... mar pod vzdrževanjem vodite še tri podslužbe?

Jah, operations na Zemanti, plus lastno podjetje, ki servisira tisto, kar sem v preteklosti dobro postavil in mi omogoča, da uživam sadove tega dela. Prihodki so sicer zelo padli, ker je kriza (in ker jaz žal nimam nobenih resnih zvez v javnem sektorju, kot si predstavljajo ljudje, kakršen je valvoline), ampak to zgolj pomeni manjše kapitalske dobičke - moje znanje ni vredno nič manj in dohodki iz zaposlitve kvečjemu naraščajo, izgledi pa seveda niso slabi - če Zemanti uspe vsaj srednje uspešen exit, grem lahko v skromno penzijo takoj (seveda bi pa daleč najverjetneje ustanovil novo podjetje in delal na komercializaciji kakšne od stotih idej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Kar hočem povedati, je, da so danes marsikateri artikli konkretno precenjeni in niso ravno odsev kakovosti, kot je to veljalo nekoč.
Oblačila in obutev lahko dobiš praktično vsa po polovični ceni, tudi vrhunske znamke, če le malo vnaprej planiraš in ne vztrajaš ravno pri najbolj modnem kosu najbolj precenjenih znamk. Od časa do časa malo posrfaš in najdeš 1001 ugodno priložnost.

O.

blackbfm ::

Ponavadi ostajajo oz. so znižane ali čudne velikosti al pa slabša (mogoče celo defektna) roba. Pa tudi na razprodajah recimo, mislim da dobra stvar nikoli ne bo znižana 50% ampak max 20%.

Invictus ::

1000 EUR ni dobra placa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

kupiš ponaredek pa je

Invictus je izjavil:

1000 EUR ni dobra placa ...

odvisno kolk si zahteven, pa kaj vse moraš plačevat

če živiš pri starših in si skromen, je 1000€ dobra plača

če moraš odplačevat kredit za stanovanje, je 1000€ za en drek plača
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Okapi ::

Pa tudi na razprodajah recimo, mislim da dobra stvar nikoli ne bo znižana 50% ampak max 20%.
Se kar motiš. Samo malo moraš posrfati od časa do časa, in kupiti kaj "na zalogo", ker ravno vsega ves čas seveda ni mogoče dobiti poceni.

Evo, recimo, ker je bilo ravno govora o jaknah za 500 evrov. V minutki sem našel
http://www.fjallraven-jackets.com/fj%C3...

Puhovka Fjãllrãven Expedition Down Jacket Red, z 58% popusta (€189.39 namesto €455.30), free shipping to worldwide on orders over $80.00.
Imajo vse velikosti, in Fjallraven je vrhunska švedska znamka, za tiste, ki je morda ne poznajo.

In tako se da obleči in obuti v vrhunske zadeve za zelo zmerne cene.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matic1 ::

Najemniško stanovanje, do zdaj s punco sama, po novem trije. Prihrankov bore malo. Punca brezposelna, jaz imam svoje podjetje. Plača po potrebi, ponavadi ne manj ko 1500 €. Punca včasih inštruira, zadnje čase manj. Starši včasih prinesejo kaj pridelkov iz vrta in nakupov pri eko kmetih.
Statistika za moje izdatke za januar, večino potrebnih stvari razumljivo plačam jaz, nekaj nepredvidljiv stroškov, pri kategoriji avto še manjka vinjeta.
Oznake vrstic Vsota od Amount
Cigareti 17,22 €
Avto 17,80 €
Hrana zunaj 20,22 €
Zavarovanja, ipd... 24,62 €
Plačila računov - podjetje 25,00 €
Gostilna 27,90 €
Pozornosti za boljšo polovico 42,00 €
Drobnarije 42,71 €
Oblačila in nakupi stvari 131,75 €
Bencin 175,54 €
Trgovina (hrana) 196,68 €
Varčevanje stanovanje 200,00 €
Stroški stanovanje 259,80 €
varčevanje za otroka 300,00 €
Najemnina 300,00 €
Žur za rojstvo sina 351,26 €
Skupna vsota 2132,5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

jype ::

Okapi> In tako se da obleči in obuti v vrhunske zadeve za zelo zmerne cene.

To je 2 evra na mesec, ker taka bunda komot zdrži 10 let, če jo nosiš "samo pozimi".

Okapi ::

Točno tako, in recimo po petih letih lahko začneš že spet lagano sportski iskati kakšno podobno ugodno priložnost. Z guglom lahko takšne in podobne stroške brez posebnih težav prepoloviš, ne da bi moral žrtvovati kakovost.

O.

korenje3 ::

jalovec09 je izjavil:

Če ima nekdo 600 evrov neto plače lahko samo tolk zapravi, nekdo pa s 1000 evri lahko zapravi 500 evrov ali 800-900 evrov.

Torej koliko zapravite tisti z malo boljšo plačo in katere stroške imate?
Na enem forumu sem postavil tako temo pa pravijo, da s 2000-3000 evri ne prišparajo nič, delata oba, otroc, hrana, bencin, avto....+komaj za počitnice.


čeprav dobim 1500€, zapravim samo ~200€ na mesec.

Matic1 ::

Potem ti stroške plačuje nekdo drug.

lambda ::

In kolo kupiš jeseni ter smučke konec zime, ali pa v sezoni gledaš za lanski model. Namesto kolo maja ter smučke začetek decembra in najnovejši model, kar boš kot rekreativec nujno potreboval. Podobno pri marsičem drugem. Če potrebuješ in uporabljaš seveda, kupovat se splača z mislijo vnaprej, ne le tisti trenutek ko rabiš, a tudi pazit na to, da ne kupuješ po nepotrebnem le zato ker je poceni.

Meni oz. nama income zelo variira ker oba dokončujeva študij, delam večinoma jaz, poraba pa je kljub temu dokaj stalna in nekako normalna (če odštejem nedavno opremljanje stanovanja in stroške okrog selitve na svoje), v prihodnje pa je v planu varčevanje za permanentnejšo stanovanjsko rešitev ter otroke in neko zlato rezervo. Iz dveh avtov sva prešla na enega, do luksuznega razmetavanje denarja nama ni, privoščiva si pa tisto kar nama prinese največ veselja za določen denar, poskušava najti zdravo mero - kako potovanje, gadget če ta res koristi, po potrebi kak kvalitetnejši kos oblačil, nekaj gre za hobije, športe ...

jalovec09 ::

Če imate po 2000 evrov dohodkov potem takem lahko tudi dobite okol 100.000 evrov kredita....imate srečo in ste zgleda iskan kader, da dobite tolk in takih ni malo.

gruntfürmich ::

trenutno imam plan zbitja stroškov za letošnje leto na 800€/mesec. zapisujem pa si vsak cent kam gre in na leto ne vem za recimo 10€ kam je šlo, vse ostalo je evidentirano.:D ker to je bil nujen ukrep ko sem začel delati, in je plača na koncu meseca kar izginila...:O
od teh 800€ bo šlo 450€ za stanovanjske stroške, 150€ za avto in 200€ za ostalo (luxus in hoby). upam da mi bo ratalo, ampak malce dvomim8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jalovec09 ::

Če vse zapravite in nimate prihrankov, se nič ne bojite da vas nekega dne enostavno odpustijo...če ste tako potratni je potem zelo težko, ko si enkrat na cesti...pametni ste tisti ki vsaj 200 evrov daste na stran.

vorantz ::

jalovec09 je izjavil:

Če vse zapravite in nimate prihrankov, se nič ne bojite da vas nekega dne enostavno odpustijo...če ste tako potratni je potem zelo težko, ko si enkrat na cesti...pametni ste tisti ki vsaj 200 evrov daste na stran.


Tak problem mamo s stricem...
lepa plača, z družino živel na visoki nogi, nič prišparano
potem pa dvakrat možganska kap in zdej dela pizdarije celi družini ker rabi denar

kuglvinkl ::

A odhodke si natančno beležite? Jaz si jih. Po mojem imam napake od oka 10 evrov/mesec.

Vzamem vsak preklet račun in ga potem vnesem v postavke.

Če mi na koncu meseca, npr. snack tolče iz povprečja, bom v naslednjem mesecu gotovo nabavu manj čipsa, če dam banalen primer.

Zgodovina sprememb…

jype ::

kuglvinkl> Vzamem vsak preklet račun in ga potem vnesem v postavke.

A, zarad tebe propadajo gostinci!

kuglvinkl> Če mi na koncu meseca, npr. snack tolče iz povprečja, bom v naslednjem mesecu gotovo nabavu manj čipsa, če dam banalen primer.

Al pa če pogledaš preko vampa :)

Jaz odhodke beležim predvsem tako, da ne uporabljam gotovine.

kuglvinkl ::

I see.

Jaz uporabljam _izključno_ gotovino.

Sicer pa gostincem znesem, pa poglejmo, v letu 2011 791 evrov. 70% tega je hrana. ostalo so kave/čaj.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Hmm, malo gledam izpizke iz banke... lansko leto sem v regular lokalu samo s kartico zapravil 463 eur. Od tega je prva postavka na izpisku 145,40 eur. Je moralo bit precej pestro :)

jype ::

kuglvinkl> Sicer pa gostincem znesem, pa poglejmo, v letu 2011 791 evrov. 70% tega je hrana. ostalo so kave/čaj.

Če računa ne pustiš tam, morjo davk plačat - to jih dvojno ubije, prvič ko plačajo, drugič pa ko jamrajo.

IceIceBaby> Hmm, malo gledam izpizke iz banke... lansko leto sem v regular lokalu samo s kartico zapravil 463 eur. Od tega je prva postavka na izpisku 145,40 eur. Je moralo bit precej pestro :)

Jaz pa 12 :)

kuglvinkl> Jaz uporabljam _izključno_ gotovino.

Jaz gotovino uporabljam izključno za nakupe eksploziva, jedrskega goriva, spolnih pripomočkov in raketne tehnologije. V čem je pa štos, da uporabljaš gotovino?

Zheegec ::

Za mamila pa prostitucijo plačuješ s kartico?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

ALIEn3001> Za mamila pa prostitucijo plačuješ s kartico?

Sure.

kuglvinkl ::

jype, ker imam rad svoje podatke.

Ta doba pri nas šele prihaja.

Sem menda pa vseeno na suhem. Pobje razvijajo algoritme, ki tvojo boniteto ocenijo na podlagi uporabe GSMov.

jype ::

kuglvinkl> Sem menda pa vseeno na suhem.

Če evrske bankovce uporablaš, potem si itak že done for.

kuglvinkl ::

v čem pa naj bi plačeval, v naturalijah?

pingo76 ::

Praktično zapravim skoraj vse.
Za kredit 230€ (stanovanjski, odkup solastniškega deleža).
Ženina porodniška za las ne pokrije položnic skupno cca 400€ od teh 110€ samo ogrevanja! J***** delilnikov še nimamo. Se ne preseravamo z ničemer, skupno gsm porabe 31-40€.
Cca 50-60€ goriva, 200 nekje za hrano, osnovno s poudarkom na zdravi kolikor budget le dopušča.
Ostane morda 100€... NOT! Vedno se še kaj pokvari, mikrovalovko kupujem že 5 mesecev, pomivalni stroj 1 leto... :/ Ravno danes crknil akumulator v avtu... adijo 80€, saj drugega v štacuni ni bilo rabil pa sem ga takoj. Sproti kupujem prčkarije za prihajajočega malčka (cca 50€ mesečno) in večino že imam, praktično skoraj vse. :)
Skupni (z ženo) prihodki cca 1300€ z malo dodatne fušarije všteto. Upam na bolje, kar bi pomnilo skupni budget (ko žena začne delat) vsaj 1500€ kar mi je povsem dovolj saj nisem zahteven.
Edini luksuz mi je zapravit cca 20-30€ mesečno za prčkarije (elektronika...) da doma kaj naredim/popravim predelam. 40€ za mesečno fitness karto (uradno prek 50, a pod pultom je ceneje), da se dodobra fizično zgonim. Morda jo bom moral če bo šlo tako naprej skenslat.
Da bi mela z ženo skupaj 2000€ bi prišparal ene 400€ na mesec zagotovo. Tako pa je le en mizerni črni fond (nekaj sto evrov iz fušarije) ki se ne polni in služi resnično krizni situaciji katero upam, da jo ne doživim.

Blagor vam z višjimi dohodki.

_Stupid_ ::

Z beleženjem odhodkov se vidi kje in kolk se porabi, kar je nujna stvar, če hočeš kaj prihranit. Poleg tega pa si je treba nrdit en plan, mesečni in letni in se tega probat držat. Da veš, kdaj imaš servis avta, menjavo gum, kdaj treba kupit vinejto, zamenjat pralni stroj, kupit nove zavese... Že res, da pridejo nekateri nepričakovani stroški, kot so bli rečmo zdaj z akomulatorjem in svečkami ampak, če maš kaj na strani pač daš, druge tak ni. Ampak z narjenim načrtom in beleženjem se da prihranit. Vsaj mi smo.

Pri nas je tako:
Skupni dohodki:2€
Pričakovani odhodki:1266€(položnice+300€ kredita - 871, trgovina - 260, gorivo - 60, športne aktivnosti:75)
Dejanski odhodki:1505€
Razlika:239€ (180 je šlo za akomulator+svečke, 60 pa za stanovanje/zdravila/kino/neki kar ni blo planirano na začetku mesca)

Sumasumarum:
Pričakovan prihranek: 754€
Dejanski prihranek: 515€

Skratka, če avto neb rabu servisa bi zgrešil začrtan cilj za 60€. Pač ne veš, kdaj bo kdo rabu kaj z lekarne al boš šel v kino al se spomneš, da rabiš usb razdelilc. Tako odstopanje je za nas še sprejemljivo. Vsega ne morš predvidet in nočemo se počutit in bit tolk škrit, da si ne moreš kupit neki kar ti paše. Z malce discipline pa se da te želje umirit.

Ja, neki ostane, kmalu ne bo več kredita, tko da gre. Predn smo pa začeli s tem družinskim projektom, smo razmetavali z denarjem, šlo se je z meseca v mesec in sama sreča, da ni kdo ostal brez službe. Je pa treba bit tudi pozorn s temi prihranki. Te lahko hitro premami želja, po naprimer večjem TVju al čemu drugemu amapk si je treba znat rečt ne, ker je treba imet neki prihranjeno v primeru, da se ostane brez službe.

kmetek ::

Kateri program uporabljate za vodenje financ?

T-h-o-r ::

excell
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LuiIII ::

Hm dejansko ne vem koliko zaslužim!? Se spreminja iz meseca v mesec (1000 - 6000€), tako, da je bolje govoriti na letni ravni: od +20000€ "plače" mi ostane na leto okoli 6000€. Kurjava je hudir: 3500€, pa avtomobila: ~4000€, pa položnice: 3000€. Aja pa hišo zidam! Zanimivo, da je težko dobiti kredit (biti s.p. je velika ovira).
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222880 (18734) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690680 (78273) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116903 (99784) Mato989

Več podobnih tem