» »

Poznavalci Matrox-a G550

Poznavalci Matrox-a G550

sparx ::

Kupujem grafično, ki bo po vsej verjetnost Matrox G550. Kolikor sem se do sedaj uspel izvedeti ta edina omogoča TV-out istočasno in neodvisno od primarnega zaslona, zanima pa me naslednje:
- a je še mogoče kakšna taka grafična ki to zmore (poleg ostalih matrox-ov).
- ali jo lahko priklopim na AGP8x, ki ima napajanje 1.5V
- ali Lahko v DVDmax oknu predvajam DVD,VCD, DiVx, signal iz PC SAT kartice....
- če hočem predvajati del zaslona na TV (okno), ali je potem to okno lahko v ozadju
- ali lahko DVDmax okno minimiziram med predvajanjem oz. če mora biti resolucija v tem oknu enaka kot je na TV-out
- imam 16:9 TV, ali TV-out podpira kakšno tako resolucijo

morazem ::

Imel sem matroxa g550 dokler mi ni strela sežgala skoraj cel računalnik. Filme lahko brez skrbi gledaš na TV z drugo resolucijo kot jo imaš na ekranu računalnika. Glede AGP8 in napetosti se pomoje nebi pritoževala. Ko mi jo je strela skurila sem bil globoko v sebi še celo malo vesel, saj je bila za igre zelo slaba, tudi če sem naložil najnovejše gonilnike, glede slike je pa zelo dobra. Jaz sem si nato nabavil GeForca Ti4200 ki ima video in in video out, video out pa deluje enako dobro kot pri matroxu. Če pa jo boš kupil imam doma kabelj za TV-out.

Matty ::

Tako... na hitro... imam G400 DH, pri G550 pa ni vecjih sprememb...

- ali Lahko v DVDmax oknu predvajam DVD,VCD, DiVx, signal iz PC SAT kartice....
Z DVD, VCD, DivX ni problemov, za signal iz PC SAT kartice pa ne vem, ker je nimam. Pomembno je tudi kaksen program uporabljas, men DVD max slika dela v skoraj vseh programih, samo v BS Playerju mi slike noce noce prikazati na TVju - nimam pojma zakaj..,

- če hočem predvajati del zaslona na TV (okno), ali je potem to okno lahko v ozadju
Preko DVD maxu tukaj ni problemov... Meni dela lepo v PowerDVD...

- ali lahko DVDmax okno minimiziram med predvajanjem oz. če mora biti resolucija v tem oknu enaka kot je na TV-out
Po mojih izkusnjah (mogoce pri kaksnem softwaru ne smes meti minimiziran program - PowerDVD lahko dela v ozadju, ne sme pa biti minimiziran, medtem ko pri Win media playerju teh problemov ni) lahko med predvajanjem minimiziras okno, resolucija je na monitorju itak ista kot je prej...

- imam 16:9 TV, ali TV-out podpira kakšno tako resolucijo
V Powerdesku je opcija 16:9, tako da... (sam imam 4:3 TV tako da nisem preveril te moznosti - ce das 16:9 pac raztegne sliko na cel ekran, kar je logicno)

Seveda imas dodatno se CLONE opcijo, ce ze hoces uporabljat BSPlayer za DivXe... Takrat dobis klonirano sliko monitorja, kar pomeni, da istocasno ne mores npr. tipkat v wordu...

Kvaliteta izhoda na TV pa je zelo blizu Hollywood + DVD out kartice (ki je na ravni cenejsih DVD playerjev)... kartico!!!

sparx ::

Morazem, se pravi da imaš pretvornik DVI-SVHS/Composite. Kolikor vem je priložen v Retail verziji v Bulk ga pa ni.
Če je to ta pretvorni, povej koliko hočeš zanj.
romip@email.si

morazem ::

To je ta najprej pretvori za navaden monitor nato pa še svhs in composite. Cenim pa ga za ene 1000 Sit.

sparx ::

Torej nabavil sem G550. Delo OK. Imam pa vprašanje glede podnapisov v bsPLYER. Slika je vidna podnapisi pa le na monitorju. Domnevam da so podnapisi dodani kot layer preko slike zato jih DVDmax noče prikazati na TV. Obstaja kaka rešitev ( z DVDmax-em oz bsPlayerjem), oziroma s kakšnim drugim predvajalnikom DivX.

Realman ::

Poskusi najti Divg 4.00 nekako taksna verzija.Too je programcek za podnapise
pol bi pa moralo delat.Mislim da je
tudi v Nimo packu 5.0.Ne vem zakaj ima
Matrox drugace tezave z podnapisi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564197 (3526) anjica
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292075 (1575) Kawl6
»

Matrox grafa

Oddelek: Strojna oprema
91168 (986) kuglvinkl
»

Gledanje DVD filmov na TV izhodu

Oddelek: Zvok in slika
192643 (2207) buhica1
»

Matrox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
101572 (1572) edmund

Več podobnih tem