» »

ATI driverji upočasnijo comp

ATI driverji upočasnijo comp

tonccy ::

Živjo!

Imam kar zmogljiv comp, ki pa mi pije kri. Uporabljam ga za foto video produkcijo v Adobejevih programih.
Delam na monitorju Dell 2408WFP. Comp: i7, 2x320 velociraptor, 1x1TB, 12GB RAM, Windows 7 64bit. Grafo sem imel Gigabyte GV-R4890C, ker pa je bila dokaj glasna, sem kupil Asus radeon HD 6770 silent. Naj poudarim, da so težave enake pri obeh.
Torej: Monitor omogoča resolucijo 1920x1200. Dokler ne namestim ATI Catalyst centra, mi dela v resoluciji max. 1600x1200. Ni OK, vendar računalnik dela kot strela. Ko pa namestim ATI Catalyst center, pa dela po polžje (resda v resoluciji 1920x1200). Programi se počasneje nalagajo, do diskov se dostopa počasi, stalno se nekaj "ne odziva" itd.
Kaj bi bila rešitev?

Hvala in LP
  • spremenil: tonccy ()

filip007 ::

Daj uninstall pa probaj tiste, ki ji bodo Polkna™ gor dala, potem pa še avtomatični downloader driverjev.
http://support.amd.com/us/gpudownload/w...
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

klinker ::

Samo driver poberi brez catalysta. Sicer pa za Adobe je nvidia precej bolsa izbira ;)

display driver only
Open CL driver

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

destroyer2k ::

Kaksen napajalnik imas pa koliko mocen?

tonccy ::

Chieftec (APS-750C)P-4 750W.

LP

tonccy ::

Varianto z "only display driver" sem že poskusil, zdaj še enkrat za vsak slučaj. Zadeva pa funkcionira enako - slabo.
Še kakšna ideja?
"destroyer2K", bi napajalnik res lahko imel kaj zveze? In zakaj? Zadeve brez teh ATI AMD driverjev namreč šibajo ko šus, le monitor ni izkoriščen.

LP

klinker ::

Napajalnik nima tu nobene veze, to so pac AMD/ATI driverji za katere je znano da so bugasti.
Lahko se poskusis odstranit vse v safe mode, pocistit z driver sweeper ter na novo nalozit

filip007 ::

Verjetno je problem s pretokom podatkov, daj na HMDI kabel, če pod nižji ločljivosti deluje BP bo to to.
Trevor Philips Industries

tonccy ::

Trenutno imam DVI kabel, testiral pa sem že tudi HDMI in Display port. Vse isto - slabo.

LP
:))

klinker ::

Prodaj to in kupi si nvidio. Je za Adobe itak boljsa izbira ko Amd.

tonccy ::

Sem včeraj res naročil, jutri dobim. Me prav zanima kaj bo.

LP

klinker ::

tonccy ::

A sem se malo zaj..., ker sem naročil ASUS GeForce GT430 Silent, 1 GB, PCI-E ? Ta kot berem nima podprtega CUDA GPU acceleration.
Neslišnost delovanja mi je res pomembna, hitrost renderiranja in exportiranja pa niti ne toliko.

LP

tonccy ::

Torej, instaliral sem grafo, Ima tudi CUDA GPU acceleration. Je neslišna in pol manjša kot ATI-jeva.
A težave vendarle ostajajo. Torej ni bila kriva ATI-jeva grafa ali driverji, temveč bog ve kaj.
Raziskovalec še vedno dela z nekim zamikom, včasih do diskov dostopa tudi pol minute ali več. Preimenovanje kakšnih datotek se kar ustavi, ipd. Brez da bi sistem obremenjeval s kakšnimi zahtevnimi operacijami. Primer: igra muzika na WMP, ko pa odprem mapo na drugem disku, traja pol minute, da se odpre.
Res ne vem v čem je finta. Sistem imam nastavljen na visoko zmogljivost in stalno aktivnost-dostopnost diskov.

Prosim za še kakšen predlog.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonccy ()

69charger ::

Problem z Windowsi ali pa se poslavlja disk. Najprej bi probal še reinstall Winsow.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Mesar ::

Po moje maš napačne driverje pa tisti ki jih windowsi sami najdejo al pa preko update so več ali manj za en drek, probaj raje Catalyst.

tonccy ::

Diski so OK. Imam tri in dostop do vseh se zatika na enak način.
Ker sem kartico zamenjal, so naloženi Nvidijini driverji. ATI-jeve (Catalyst) sem počistil še z Driver sweeperjem.

???

Mesar ::

Ram?

tonccy ::

Ravno to mi je prišlo na misel. Imam 12GB RAMa. Kakšna bi bila primerna nastavitev RAMa v programih Adobe Bridge, Photoshop, Premiere..., morda je fora v tem. Vendar se zadeva zatika tudi, ko ti programi sploh niso zagnani.

???
LP

Mesar ::

Fora bo ko jih eno po eno palčko stestiraš z memtesom, sem imel pred cca. mesecem dni podoben problem, le da memtest ni nič našel ker sta bli obe palčki na enkrat noter. Kakšnih posebnih nastavitev za 12gb rama pa ne rabiš.

klinker ::

Dvomim da so rami, glede na to da se problem pojavi ko instalira driverje od grafe. Bios si kaj posodobil? Poglej se ce mas kak novejsi driver za plato. Sata mas na AHCI? Ceprav naj ne bi vplivalo.
Kolko je stara masina, win instalacija? Si kaj nadgrajeval hardware, update-al software preden si opazil problem ali kaj stimal po masini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Riff ::

kaj pa če je kaj narobe z hitrosjo pci e reže rabiš vsaj 8x za normalo delovanje, drugače je 16X, to lahko pogleaš z gpu z programom

tonccy ::

RAMe testiral - OK
Kako naj posodobim driverje za plato, da ne bi imel potem cel kup enega sranja gor?
Kje pogledam za SATA - AHCI.

Po Biossu nebi rad sam šaril.

Težava je torej počasnost RAZISKOVALCA.

LP in hvala.

klinker ::

Driverje posodobis tako da z uradne strani poberes zadnje in instaliras.
Za ahci pa v biosu pod sata nastavitvami...zakaj ne bi rad sam saril ne vem, ker nimas gumba za zjebat plate ;) problem bo bolj ta da ce mas sedaj v ide mode, bos mogu v registru se nekaj spremenit da ti bo win7 bootal z ahci, samo tudi to zgooglas in je stvar minute ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850132650 (43129) ferdo
»

kaj je narobe- občasni black screen-->SPET!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
995971 (4395) Rainbow Dash
»

Ekran šteka ob igranju preproste igre!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
383759 (3011) Cirosiro
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560299 (24537) Galaxy
»

radeon 9600...AGP stalno off????

Oddelek: Pomoč in nasveti
51192 (1086) jurchi

Več podobnih tem