» »

Ekran šteka ob igranju preproste igre!!!

Ekran šteka ob igranju preproste igre!!!

holcman ::

Lep pozdrav sem novi na tem foromu in se obrčam na vaše izkušnje ter po pomoč!!!
Kadar igram malo zahtevno igro mi ekran preprosto začne štekat, ob igranju kakšne bolj zahtevne igre pa celo nastane tema oziroma zamrzne!!!
Imam pa naslednje komponente:
Ati radeon HD4670 1GB
3GB rama
trdi disk samsung 1TB
plošča NF6IV micro am2
napajalnik CODGEN 350W
malo sem že gledau po foromih in nisem našel rešitve!!!
Kakšni nasveti ali pa rešitev saj mi že rahlo najeda živce!!! :)
Hvala za kakršno koli pomoč!!!

Hal-3000 ::

Z 3dmark malo testiraj graficno ce se napaka ponovi probaj ponovno namestiti graficne gonilnike.
Če se napaka dalje pojavlja probaj zamenjati graficno ...

logit ::

Napiši kakšen procesor imaš in katere igre ti štekajo.
Verjetno so driverji krivi, lahko pa da se grafična segreva.

holcman ::

Procesor je amd athlon64 x2 5200+ box am2!!!
Driverje sem na novo naložo in še kr isto!!
Grafična ima že ventilator serijsko vgrajen in je na dotik malo topla ni nekaj vroča!!!
Igre katere štekajo: 18 wos extrem trucker 2,test drive unlimited 2, james bond blood stone, Need for Speed Hot Pursuit itd..
Po zahtevah bi mi mogle igrat vse igerce normalno vsaj na minimum!!!
Zagnau sem tudi 3dmark vendar ista pesem :( ko sem testirau sem zbrau 10901 točko!!!
Možno da je napajalnik prešvoh ali pa procesor?
hvala za odgovore!!

logit ::

Od kdaj imaš težave s štekanjem? Probaj naožiti starejše driverje. Tam kjer dobiš nove, imaš na dnu link za previous drivers pa vzemi neke starejšega datuma.

Pa še nekaj: verjetno je napajalnik. Plošča ima slot za 24 pinski priključek, medtem ko ima tvoj napajalc samo 20pinov. Grafična nima lastnega napajanja in pod obremenitvijo rabi višek moči. Zato poskrbijo dodatni pini na napajalnem kablu, ki jih v tvojem primeru ni.
Torej če zadeve ne popravijo driverji si nabavi nov napajalnik (ker ta je tudi drugače prešvoh).

Senitel ::

Ce gre za 3DMark 2006 na default nastavitvah, potem je 10901 za tak sistem ze hudo dober rezultat...

holcman ::

Kateri napajalnik mi priporočate???
Gledau sem tega - Napajalnik Inter-Tech SL-500 500W
Ne kaj dragega je recesija :P max do 40EUR!!! lahko je tud rabljen :)

logit ::

logit ::

Če imaš kakšnega frenda blizu, vzemi svojo grafično pa dej v njegov PC. Pa preveri v kakšni igri.

holcman ::

Lep pozdarv!! Sem končno prišo na forum nazaj!!! Na stavri je toako da sem kupil ta LC 550W sem ga zmontiro noter in igra še kr šteka če dam nastavitve na medium, če dam na hig pa še bolj gre voziti samo slike šteka! Igram test drive ultimate 2!!! Zaj pa ne vem več kaj storiti sem že obupo!! Je mogoče plata kaj prešvoh ali kaj???
hvala za odgovore

amigo_no1 ::

Imaš vklopljeno dodatno napajanje grafične (če ga ima) ?

holcman ::

Nima dobenega priključka!!! Na grafični je ventilatorček gor kateri dela normalno!!!

amigo_no1 ::

Poženi start/run -> dxdiag -> zavitek Display -> Test Direct 3d

Testiraj še z opengl 3d screensaverji
http://www.reallyslick.com/downloads.ht...

Plasma.scr , Hyperspace.scr in Microcosm.scr najbolj obremenijo kartico (če ne dosegaš vsaj 30 fps je nekaj zelo narobe, uporabi fraps http://tinyurl.com/62un9yd ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

holcman ::

Sem sprobau Direct 3D test mi napisalo da vse oky!!! Pol sem probo opengl 3d screensaverje uporabo fraps sem nastavo na 30 fps in zagnau ohranjevalnik ko je plazma in mi dalo 30 številko v levem kotu zgoraj!!!
Nato sem sprobo igrco in mi še vedno šteka na medium ali pa hig resuluciji!!
res ne vem več!!! probam mogoče na novo naložit igrco???
Lp

Jankolovski ::

Jst sm meu tut ene probleme rešitev je bla da sem instalirau iz uradne strani ATI.com driverje in to brez catalista-ker te catalisti so krep, se pravi odinstaliraj stare grafične driverje pejt na ATI in potegn dol najnovejše driverje kjer ti bo pisal samo Display Driver to potegneš in instaliraš!!!

Kero verzijo windowsou pa maš???

holcman ::

Bom probaj in sporočim!!! mam pa windows xp profesional,različica 2002, service pack 3!!!

holcman ::

Katero igro pa priporočate da probam na novo ker me zanima če pri drugih tod tako!!!

Siddh ::

na kakšni resoluciji pa igraš?
in koliko programov imaš odprtih medtem ko poganjaš igre?

holcman ::

Resolucija je 1024x768!!! Programov skorajda nimam kaj odprtih!!!

zee ::

Lahko nehaš vpiti?! Nanaša se na "!!!" in "???".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Siddh ::

zee je izjavil:

Lahko nehaš vpiti?! Nanaša se na "!!!" in "???".


+1

poskusi igre poganjat na low?

Jankolovski ::

Priporočam Flatout 2 vem da dela na vseh računalnikih razn res kksnih prazgodovinskih !!!

holcman ::

Če igram na low deluje normalno. Vendar je grafika slaba!

Jankolovski ::

Probaj na novo naložit sistem in prvo kar naredi je da naložiš gor driverje za grafiko pol pa vse ostalo, upam seveda da maš directX instaliran!
Drugače je pa zadna možnost posodobit BIOS, jst sm tut to mogu narest in mi je delal vse velik bolš pa hitrej!!!

Siddh ::

tvoj sistem tako ali tako ni nevem kaj tako da se boš moral zadovoljit z low nastavitvam
prepričaj se tudi da imaš AA in podobne zadeve na 2x oz 0x, tudi v catalyst control center poglej kako maš kaj nastavljeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

shadeX ::

mam tudi jaz problem z grafiko v igri. in sicer dead space 2.

grafična : ati radeon hd 4850
Procesor : quad core intel 2400
Ram: 4gb
OS: win 7

in sicer use nastavitve mam na high in resolucijo max, vendar mam v igri zjebane robove. kakor da bi bila grafika 640X480 in detaili na low. naložil sem starejše gonilnike ( prej sem mel nove) sicer nato mi nekako deluje ( če sklopim vsync) vendar pa so zjebane animacije. kadar se kaj pogovarjajo med sabo mi sploh n dela. samo glas je slišati zadaj. ima kdo mogoče kakšno idejo?

particle ::

shadeX je izjavil:

mam tudi jaz problem z grafiko v igri. in sicer dead space 2.

grafična : ati radeon hd 4850
Procesor : quad core intel 2400
Ram: 4gb
OS: win 7

in sicer use nastavitve mam na high in resolucijo max, vendar mam v igri zjebane robove. kakor da bi bila grafika 640X480 in detaili na low. naložil sem starejše gonilnike ( prej sem mel nove) sicer nato mi nekako deluje ( če sklopim vsync) vendar pa so zjebane animacije. kadar se kaj pogovarjajo med sabo mi sploh n dela. samo glas je slišati zadaj. ima kdo mogoče kakšno idejo?



Yeah... get PROPER releases xD

shadeX ::

XDD

Sicer sem igro pobral s partisa, ma noben ni povedal da jim dela karkoli narobe tko da. Release je pa od FLT-ja oz. Skidrow po novem.

Siddh ::

shadeX je izjavil:

XDD

Sicer sem igro pobral s partisa, ma noben ni povedal da jim dela karkoli narobe tko da. Release je pa od FLT-ja oz. Skidrow po novem.


-tega nisi rekel-
-snip-

shadeX je izjavil:

mam tudi jaz problem z grafiko v igri. in sicer dead space 2.

grafična : ati radeon hd 4850
Procesor : quad core intel 2400
Ram: 4gb
OS: win 7

in sicer use nastavitve mam na high in resolucijo max, vendar mam v igri zjebane robove. kakor da bi bila grafika 640X480 in detaili na low. naložil sem starejše gonilnike ( prej sem mel nove) sicer nato mi nekako deluje ( če sklopim vsync) vendar pa so zjebane animacije. kadar se kaj pogovarjajo med sabo mi sploh n dela. samo glas je slišati zadaj. ima kdo mogoče kakšno idejo?


AA in podobne zadeve malo zvišaj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

jpotocn0 ::

Kupi si malo boljši napajalnik,drugače pa ti 3dmark grafično še bolj obemeni tako da ti bo v 3dmarku sigurno štekal,ali pa tudi ne.
Lp,Jpotocn0

nUUb ::

Kako se lahko eni pritožujete nad problemi z neoriginalno igro, CS:S so čisto zjebali pa imam originalnega ter nisem nič stokal, kot je to npr. na partisu ali mojblinku navada. Dobiš igro zastonj potem pa še joka, da igra ne dela tako kot bi "morala". Halo!?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

xxxgeekxxx ::

Glede napajalnika vzami če maš možnost Corsair ali pa kaj drugega RAZEN LCPOWER, ker so to navadni klump napajalniki, sploh ti v poceni kategoriji, ki jih ponavadi nazaj pošiljaš potem :P
Ke te češ

RejZoR ::

Testiraj sistematično in ne kupuj komponent dokler nimaš dobro utemeljenega suma, drugače boš zmetal za nov računalnik...

Sistematično testiranje pa pomeni, da ko se odločiš testirat eno komšponento ne spreminjaš nobenih drugih stvari. Ker samo tako lahko ugotoviš kaj nagaja. Če boš vedno spremenil več stvari ne boš vedel katera od spremenjenih povzroča težave.

Za začetek pa vsekakor vzemi grafično in jo stestiraj v drugem računalniku (pri kakšnem frendu recimo). Ter nato še od nekoga drugo grafično v tvojem sistemu s tem da je fajn, če lastnik grafe oceni če dela počasneje al ne z njegovo. Tko boš takoj videl če je problem v grafi.

Tud pametno je pomislit za nazaj kaj si spreminjal preden je začelo štekat. Ne vem, si spremenil kakšne grafične nastavitve, naložil kakšen program, menjal driverje itd itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cirosiro ::

izbriši driverje! potem še uporabi driver sweeper za popolno brisanje (posebaj če si kartico kupil novo)
imel sem enak problem, zdaj dela brez problemov.

oracle ::

holcman je izjavil:

Resolucija je 1024x768!!! Programov skorajda nimam kaj odprtih!!!

Slaba grafična -> slab performance. Kaj se čudiš.

RejZoR ::

Cirosiro je izjavil:

izbriši driverje! potem še uporabi driver sweeper za popolno brisanje (posebaj če si kartico kupil novo)
imel sem enak problem, zdaj dela brez problemov.


Driver Sweeper se odsvetuje za AMD kartice, ker preverjeno naredi več škode kot koristi.
Sploh če imaš Radeon HD6900 serijo. Če boš uporabil Driver Sweeper bo EQAA način glajenja robov enostavno izginil iz Catalyst Control Centra. EQAA pa je glavni point HD6900 serije, ker dobiš z 2x EQAA praktično kvaliteto navadnega 4x FSAA s hitrostjo 2x. Pri 4x EQAA pa dobiš kakovost 8x FSAA s hitrostjo 4x navadnega FSAA. Tko sem sam debelo gledal zakaj zaboga nimam EQAA čeprav bi moral imet nakar smo na TechPowerUp prišli skupaj, da je kriv Driver Sweeper.

Tko da za druge stvari ga še uporabljam (npr Creative driverje), za AMD pa nič več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cirosiro ::

ops nisem vedel potem sem si tudi sam zbrisal te nastavitve. kako jih lahko spet popravim

imam ATI Radeon HD 5700

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cirosiro ()

RejZoR ::

HD5700 ne podpira EQAA načina kot tudi ne HD6800 serija. Samo HD6900 podpira ta način. Realno gledano itaq nikoli nisem imel problemov z driverji, da bi jih moral tko odstranjevat. Posodabljajo pa se itaq tko, da novejšo verzijo samo inštaliraš čez staro in se vse samo nadgradi. Ne rabiš starih odstranjevat niti ni treba restartat sistema. Tko ima AMD zdele že kar precej časa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cirosiro ::

ok pol si nisem nič zmešal hvala =D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353715 (2221) xrotek
»

grafična kartica gigabyte gtx600

Oddelek: Pomoč in nasveti
323914 (3667) klkkkkkkkkkk

Prepočasen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
907068 (6405) Mavrik
»

HD4850 problem s sliko - tearing

Oddelek: Strojna oprema
281418 (1061) echoman
»

Nova grafična - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141361 (1215) borki

Več podobnih tem