» »

kaj je narobe- občasni black screen-->SPET!!!

kaj je narobe- občasni black screen-->SPET!!!

«
1
2

Rainbow Dash ::

Dober dan,

zanima me v čem je problem.. Raćunalnik mi deva kkr se mu zljubi black screene, in sicer, nevem gledam video na youtube, in da kr black screen, in včasih se sam resetira, včasih ga moram jaz.. Ko resetiram, je vse vredu, in dela dokler se ne ponovi.
Imam računalnik:
GIGABYTE ga-78lmt-s2p
Club 3d hd radeon 6870
8 Gb rama pc1333 DDR3
AMD X4 965 processor 3.4 GHz/8Mb predpolnilnika
Nek 750w extreme gaming edition


To mi je delalo tudi že z nekem lc power 600w napajalniku, in ste mi predlagali, da kupim novega, kupim js ttga 750w, in dela mi zdle 2 tedna in spet vn vrže... Ozadi mi je še na intergrirani zvočni nekaj brnelo, ampak sem ta problem rešil z nakupom nove zvočne. Danes mi je spet naredilo s tem da ni bil black screen, ampak white screen, pač deva barve kakor se mu zljubi...



ZGODOVINA BLACK SCREENA NA MOJEMU RAČUNALNIKU:
-----> Problem se je začel pojavljati, ko sem si kupil ledike/ventilatorje, približno 1 leto nazaj. Prej je delalo 1/2 leta brez problema. No in ko sem kupil ledike, in ventilatorje, priklopim jaz to gor, in naredi tk prvič, pa drugič, pa tretjič, pa nesem grafo na popravilo, pa dobim novo, pa mi drži kak mesec, pa naredi spet prvič, pa drugič, pa nesem spet na popravilo pa dobim novo, pa drži kake 14 dni, pa naredi prvič, pa drugič, pa naprej to dela do danes... Ni smiselno dat grafe na popravilo, vsaj po moje.
Po moje je ko sem priklopil vse ledike/ventilatorje na računalnik, se kaj v napajalniku pokvarilo, ampak sedaj sem z 750w, priklopil vse nazaj, in je vse lepo delalo, dokler pač ni danes spet... Zdej pa nevem ka se mi bolj splača, prodat komp pa kupit novga, al še keš ulagat u ttga....


Kaj pa vi mislite?
Lp, Jan

Rainbow Dash ::

Pa tte lučke pa ventilatorji poberejo max cca. 20w

Janac ::

kratek stik, oz. odklopi in mej en teden brez, boš takoj vedel pri čem si

pingo76 ::

Ko sem začel brati post sem se najprej zamislil... garant ima AMD grafično. Nakar vidim da je res. Čisto možno, da so gonilniki. Probaj nekaj več verzij saj je ponavadi to to. Mojih zadnjih nekaj kartic je bilo vedno AMD (nisem brand fanboy) ampak gonilniki pa občasno res zaudarjajo.
Hmm, ko si spimpal tisti lasvegas z ventilatorji si takrat tudi namestil novejše gonilnike (oziroma kmalu potem?).
Naslednja stvar ki mi je sumljiva je plata... v zgodovini bios update-ov ni nič zanimivega pod release notes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Rainbow Dash ::

umm kje pa pogledam zgodovino ?.. Bom sam če mam najnovejše gonilnike kartice...

Umm, pa ko sem imel se star napajalnik, mi je delalo tudi brez perferije.. Pač da sm meu sam osnovno... :(

Rainbow Dash ::

Včeraj sem dal vse komponente ven iz ohišja, da bi preprečil ta kao stik... In dam vse na mizo, in danes spet naredi... Danes mi je naredilo black screen... Uglaunem, po skype se se kr menim naprej.. Koda bi potegnu vn kabl za monitor, in pa kdaj je black screen, kdaj white, kdaj siv, kdaj moder...

Help please!!!!!

opeter ::

Kaj pa, če je problem kje drugje:
1.) grafična kartica
2.) vga/dvi/hrmi kabel, katerega imaš priklopljeno na grafično oz. monitor
3.) gonilnik, čeprav malo dvomim
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rainbow Dash ::

gonilnik je tazaden, delalo mi je isto na dvi/vga kablu, zdej pomoje je tut grafa...

r3dkv1c4 ::

Rainbow Dash je izjavil:

gonilnik je tazaden, delalo mi je isto na dvi/vga kablu, zdej pomoje je tut grafa...

Club 3d hd radeon 6870

tvoji posti so jasen pokazatelj šparanja pri grafi.....
...pri gigabytovi ne bi imel takih problemov.

poizkusi dat drugo grafo notri....odlično bi bilo če bi bila 6870 od kakega kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

pingo76 ::

Jaz sem še vendno mnenja, da je kaka nekompatibilnost gonilnika grafe z nakaj softwareja kar ima nesrečnež inštalirano gor. Poizkusil bi nekaj gonilnikov nazaj za grafo pa ne zadnje tri... pač kolko gre lahko zgodovina podprtosti nazaj ter tudi od plate (chipset) in poskusil najt primerno okolje. Tudi ni znano koliko background smeti je inštaliranih... skoraj vsak dan (narava dela) vidim ljudi ki si nasmetijo tako hudo sisteme, da še spodoben i7 z ssd poklekne.

delno offtopic, ampak vseeno... moje mnenje je, da z AMD-jem (CPU,GPU) ni prav nič narobe (pristaš intela drugače) le osnovne plošče so bolj boge. Ponujajo veliko a stabilnost ni ravno standard feature na marsikateri plati. Škoda, ravno sumljivost plat me je vedno odvračala od AMD cpu-jev. AMD fanboyi, prosim vas ni treba začeti vojne, to je le moje mnenje. Sumim da ima lastnik te težave odlične možnosti se znebit težav če menja plato.

Glede na izkušnje (sedaj nekaj čez 15 let) so bile vedno tanajbolj debilne težave ravno na AMD sistemih (tidi intel ima svoj delež je pa nesramno majhen).
Kakorkoli, v kolikor je možnost poizkusiti še plato od prijatelja bi jaz to definitivno naredil kot prvo. Potem pa tisto kar sem zgoraj napisal.

Aja, pA en čez noč spuščen memtest je bil kdaj narejen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Rainbow Dash ::

umm ne... bom nareidl.. Plate nimam kje dobit.. Razen če kupim novo...

Razmišljal sem ja da bi prodal plati z grafično skupi, in kupil pol geforce in novo plato...

Skupi me pride 300EUR

Zgodovina sprememb…

pingo76 ::

No pol pa če že, vzemi intel + kako gigabytko pa bo mir. Grafa po želji. Sicer pa čisto tvoja določitev. (osebno rad vidim, da ljudje kupujejo AMD, da nekdo konkurira intelu da ne bo en dan hudič. :/)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

klinker ::

Heh, AMD je kriv, ja...noben pa ni vidu da ima prakticno najbolj chepo plato ki obstaja :))

http://www.gigabyte.com/products/produc...

Menjaj plato in bo konec tvojih problemov...99%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Rainbow Dash ::

ok bom... tu mas link, ce bo ta vredu..


http://www.mimovrste.com/artikel/238010...

Moj proc mislim da ma podnezje am3.. A pol gre not al ne?...

AMD X4 965 Phantom(tm) II 3.4 GHz Processor..

A pase not?

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Tako dobre tudi ne rabis.
Nekaj na 970 chipsetu bo vec kot dovolj...so po 80€...seveda poglej na prozvajalcevo stran cpu support list.
Tudi kaj rabljenega lahko pogledas, pa ce je kje blizu tebe se potestiras lahko ;) mislim da ima jaffa uporabnik vcasih oglas tu z kar nekaj materijala na zalogi

Rainbow Dash ::

Če je bla tta plata, ko jo mam dle not 95€... Sam je miniATX

klinker ::

Haa?! Kdo pa te je tako lepo nategnu?
To ma 760 chipset, najbolj brizen napajalni sklop in samo 2 slota za ram. Te plate so ble 60EUR nove v trgovini.
Tvoj Phenom je 125W in ga plate s tako svoh napajalnim sklopom tezko hendlajo in samo zato imas po moje probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

Evo plato primerljivo tvoji... http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Rainbow Dash ::

bom kupu tto za 110€ vseeno, rajs dam vec zajo pa da dela:


http://www.mimovrste.com/artikel/238010...

Lp in hvala vsem za pomoč!

klinker ::

Arnidus ::

Mam identičen problem z isto grafično, ampak od XFX proizvajalca. Resetira se mi sicer ne vsak dan, pač pa tko.... na vsak tedn v povprečju. Zaenkrat mi še ni jasn kje bi tičau razlog, se je pa zanimivo, vse začel z namestitvijo WIN8. Je pa res, da je moja precej prašna in čakam dan, ko se mi bo dal do pumpe mal zraka v kišto spustit.

Rainbow Dash ::

A pol če menjam matično, bom mogu formatirati komp?... Vlk stvari mam gor.. Pač ka pa če že prej na trdi disk naložim drajverje za uno matično...
Tk bi načeloma pomoje šlo...

Lp

D3m ::

In kaj naj bi bilo narobe s plato?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Rainbow Dash ::

gor preber prejšne komentarje

icojay ::

LP
Vidim da ti nihče ni predlagal ali pa si že sam preveril rame.
Sam sem imel podoben primer z ugašanjem,resetiranjem ,blue screen,.....
Težave pa so se mi pojavle ko sem menjal rame, par dni mir pol pa spet, mem test je vmes kazal vse ok.
Ko sem porihtal pol težave z rami,(menjal) imam sedaj mir par mesecev.

pingo76 ::

Že bilo predlagano a ne duha in sluha o odgovoru na predlog. Korošca s težavo pa naprošam, da javi ko reši ali ne, da imamo kakšno povratno informacijo. Lepo je vedet ko se stvari porihtajo.

Rainbow Dash ::

not mam 2 tablici ddr3 4gb 1333 ram.. Probau sm jih uceri dat vn... Pac eno tablico, ker lahk da ne podpira 2 tablic 1333... Do dej je se vredu (okol 16 ur)

klinker ::

Poskusi obe palcke eno po eno in ce obe delata ql posebej, skupaj pa ne, je definitivno plata svoh za vse to. 125W cpu, 2x4GB rama, dokaj mocna grafa...vprasanje se kolko usb naprav in HDDjev mas gor.
Sicer nekako nelogicno ker plata uradno vse to podpira, vendar ko sem necaku upgrade-al PC...dodal 4GB rama in GTX560Ti se je prav tako obcasno zacel resetiravat ipd. Menjal crap od maticne Asus M4A78LT-M in je vse zacelo delovat kot mora, pa se CPU pol navil iz 2.8 na 3,7Ghz ki pa na tej crap Asuski se na 3,2ghz ni bil stabilen, pa je to brizen Athlon2 X2.
Pac veliko testiraj, odklapljaj in priklapljaj zadeve in bos vidu kaj dejansko je krivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

r3dkv1c4 ::

Rainbow Dash je izjavil:

not mam 2 tablici ddr3 4gb 1333 ram.. Probau sm jih uceri dat vn... Pac eno tablico, ker lahk da ne podpira 2 tablic 1333... Do dej je se vredu (okol 16 ur)

a imas dve različni palčki?

mislim dva različna tipa oz. proizvajalca

Rainbow Dash ::

cisto isto.. Ista velikost /firma/specifikacije

Janac ::

s cim gledate te file?

Rainbow Dash ::

kake file? a da sta ista rama?

ja skup sta bla ko sm kupu

Rainbow Dash ::

danes spet naredi, pa sm sliku, da vam pokazem kk zgleda, danes je bil odtenek belo-črn

 *zaslon

*zaslon

Zgodovina sprememb…

Rainbow Dash ::

zdej dela ful vlkrat...

včeri mi je naredlo čez cel dan 2x bel screen, danes mi je v 3 urah delovanja naredlo 2 black screena...
Sj vem da je baje maticna, sam da se se prepricam, da ne vrzem dnara ustran...
Pa to mi v vseh primerih naredi ko sm na youtube, ali na namizju/web..
Ko spilam battlefield3 mi ni se nikoli naredlo, isto ko spilam lol se ni naredlo nikol.. Naredlo je cca. pou leta nazaj pri minecraftu..

Riff ::

a si probal z različnim verzijami gonilnika eno ali 2 verziji nazaj kot so ti gor predlagal ?

Rainbow Dash ::

ce nevem kje bi nasu...

Dans mi je do prej naredlo 3x.. Pa sm dau grafo vn pa zaenkrat se dela... dle laufa nwm 2 uri.. Povem pol prot večeru kk bo.. Dj mi link od starejsega drajverja... prosim

Lp

r3dkv1c4 ::

Rainbow Dash je izjavil:

zdej dela ful vlkrat...

včeri mi je naredlo čez cel dan 2x bel screen, danes mi je v 3 urah delovanja naredlo 2 black screena...
Sj vem da je baje maticna, sam da se se prepricam, da ne vrzem dnara ustran...
Pa to mi v vseh primerih naredi ko sm na youtube, ali na namizju/web..
Ko spilam battlefield3 mi ni se nikoli naredlo, isto ko spilam lol se ni naredlo nikol.. Naredlo je cca. pou leta nazaj pri minecraftu..

glej, če te zadeva heca samo in samo ko gledaš utube potem to nima nobene veze s strojno opremo....
podobno se je dogajalo meni pred časom, za razliko od tebe mi ni naredilo takih rastrov ampak mi je enostavno ustavilo računalnik oz. po domače vse je zmrznilo....in
glej ga zlomka problem je bil chrome in pa adobe flash player.....sem si namestil verzijo pod katero mi ni zmrzovalo in zadeva je delovala in še vedno dela.

ker če ti v igrah kjer je mašina polno obremenjena ne zmrzuje potem absolutno ni strojna oprema

Rainbow Dash ::

ka pa pri modeliranju? mi je tut ze zmrznala, pa nevem ko glejam film na namizju, vsakic ko glejam film mi vrze vsaj 1x vn...

Probvau sm danes.. Delu mi je okol 8 ur brez problema, ko sem dau grafo vn.. Sedaj sm dau not, pa probu se drugo kartico rama

Upajmo :p

Mem test sem zalaufu pa ni nasu nobenga problema u 25 min

r3dkv1c4 ::

pa še nekaj se spomnim, lahko tudi driverji od grafe v kombinaciji s flash playerjem počnejo kažin...oz. zmrzovanje.
poizkusi kake starejše driverje in pa starejše verzije flash playerja

odvisno kater software uporabljaš za modeliranje in kako je le-ta povezan z flashplayerjem...

saj pravim....sam sem si nastavil starejše verzijo driverjev od grafe(2 ali 3 verzije nazaj...delujoče) in pa starejše verzijo fp...

r3dkv1c4 ::

http://www.withsteps.com/818/my-compute...

poizkusi se to če nimaš mogoče pomaga...mogoče.

Riff ::

jaz imam naprimer v eni mašini še nforce 3 + amd X2 3800+ pa radeon HD 3850 na AGP vodilu, ko sem mel gor naložene tazadnje gonilnike za mojo grafično 12.6, se mi je dogajalo razni freeze sred špila, random reseti itd probal drug napajalnik nič, probal rame nič, probal enojedrni procesor nič, potem pa dam ene starejše cataist gor za foro in vse dela bp

Rainbow Dash ::

naj mi da en prosim link, kjer lahk potegnem starejso verzijo catalysta dou.. prosim

dzinks63 ::

Rainbow Dash ::

Ka pa naj dam? 1 leto star??

Riff ::

Rainbow Dash je izjavil:

Ka pa naj dam? 1 leto star??



probaj za foro slabš kot je ne more bit

BorutK-73 ::

Še nekaj ATI driverjev:
http://www.filehippo.com/download_ati_c...
čisto desno so old versions

/edit
za Win7 64bit
http://www.filehippo.com/download_ati_c...

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Rainbow Dash je izjavil:

Ka pa naj dam? 1 leto star??

pizkusi več driverjev
pa tam v chromu oz. ie nastavi da se ti ne update-a auto

ponavadi je bil problem da niso dobro delali v kombinaciji s fp

upam da ti rata:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

BorutK-73 ::

Pa uporabi Driver Sweeper za zbrisat driverje
http://www.guru3d.com/content_page/guru...

Zgodovina sprememb…

Rainbow Dash ::

evo, zdle sm nalozu 1 leto stare driverje.. Zdej pa da vidimo jutri kak bo

Riff ::

evo moj primer za AGP HD Radeon 3850( spečena 2x v pečici pa še 3 kondenzatorji zamenjani :D) uporabljam catalist 11.9 pa mi vse dela bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unigine Heaven 4.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10640734 (26140) barocco
»

R9 390X ali GTX 970 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
26732327 (28681) Berni_01
»

ali je crknu HDD

Oddelek: Strojna oprema
10634 (491) Rainbow Dash
»

ali je kriva intergrirana zvočna?

Oddelek: Strojna oprema
17865 (729) Rainbow Dash
»

Računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
151387 (1194) jan200

Več podobnih tem