» »

AMD (ATI) Catalyst™

AMD (ATI) Catalyst™

««
17 / 18
»»

SuperVeloce ::

moti vas, da redno tweakajo driverje? svašta. beta ali hotfix je eno in isto, samo poimenovanje so spremenili. in itak da je 320mb, če je pa celoten driver, da lahko uporabiš za fresh install. Kaj boš dol vlekel 15.12 in še 5 hotfixov in vse instaliral, da boš lahko še zadnjega namestil? Leta 2016 se nam pa ni treba debatirati o par mega gor/dol, saj pa nismo na isdn...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Han ::

Na voljo je Crimson 16.4.2 Hotfix.

Han ::

Včeraj je AMD dal v obtok WHQL 16.4.2 različico, ki ni beta.

Buggy ::

Ravno vceraj sem sel namescat driverje in mi je dol potegnilo naslednji file - "non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.4.2-win10-win8.1-win7-apr20" Afterburner mi kaze pa 16.5.1 :))



danasnji, ce ga dol potegnem pa je "radeon-crimson-16.4.2-win10-64bit.exe" pa cca 15MB manjsi je. Stvar dela zelo dobro, tako da ne bom se enkrat drmal instalacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

gddr85 ::

damn, ne dohajam več teh hotfixov...update...update :))

Han ::

Pa smo nazaj na betah: Crimson 16.5.1 Hotfix 8-O

D3m ::

A je hudo, če je beta?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

če dela dobr je lahko tud gama :D, je men drgač tud beta gonilniki največkrat deljo vredu

Han ::

Zanimivo je to, da 16.4.2 ni bil beta, čeprav so ga tretirali kot takšnega, kot uradni pa je na voljo starejši 16.3.2.

Drugače pa so tako ali tako vsi BETA, ker imajo vsi takšne in drugačne hrošče.

D3m ::

Ja lej Han. WHQL je treba plačati Microsoftu in ne malo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Potem so res totalni cepci, da so plačali WHQL za 16.4.2 in ga po enem tednu umaknili...

D3m ::

njihova stvar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kaj ::

Zdej imam naložen ta amdjev Crimson namesto navadnega starega catalysta in odkljukano, da pregleduje za posodobitvami.
Kako vi te posodobitve nato namestite? Pustite da jih on ali po starem ziher sistemu "izbriši vse z DriverUniinstaller in sveže na čisto"?

lopov ::

Pomoje mal odvisno od sreče in sistema -- jaz povzim stare in do sedaj (tok tok tok) še nisem imel problemov (oz. če so, ne vem za njih - blažena nevednost :)

Sistem je bil v osnovi Win 8, nadgrajen na 8.1, vmes sem celo menjal kartico brez ponovne namestitve (5850 --> 7950).

Kot rečeno -- dela brez problemov, mam pa zadnjo beto. S to štalo s posiljevanje 10ke je zaradi manj pogostih restartov povprečen uptime 25 dni :)

Han ::

Pri Crimson gonilnikih so namestitev / odstranitev 'poštimali', tako da ni težav zaradi morebitnih ostankov prejšnje verzije, ker 'solate' praktično ni več.

IcyFox ::

Meni se pa dogaja, da mi ko pride nov driver star začne crashati. Ne najdem razloga zakaj se to dogaja... Ko pride nov gonilnik dobivam sporočila Display driver stopped responding ipd. Ko posodobim pa neha crashati... Zakaj se to dogaja? Imam pa R9 280x in Windows 10

D3m ::

Zanimivo. Verjetno napaka pri inštalaciji v registru. Se zgodi najbolje, da se popolnoma počisti gonilnike in inštalira najnovejše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

Sej trenutno ne crasha, ampak vem da ko bo prišel nov driver bo spet začelo dokler ne bom updatal...

D3m ::

A imaš vklopljen update opomnnik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

Imam, ampak ne updatam takoj, včasih počakam kak dan ali dva in v tistem času crasha...

D3m ::

Bug. Lahko poročaš napako v AMD.

Tam pod Preference --> report issues
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

Sem jim reportal, sporočim ko kaj izvem

BorutK-73 ::

Pač ne posodabljat če nimaš težav.

IcyFox ::

Ravno v tem je težava, če ne posodobim začne crashat...

SuperVeloce ::

haha weirdest bug i have ever heard of
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Han ::

Zakaj potem ne izklopiš Update opomnik, npr. ob menjavi oziroma sveži namestitvi gonilnika?

D3m ::

SuperVeloce je izjavil:

haha weirdest bug i have ever heard of


Sam res.

Update or else........BSOD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

men to tud vedno opominjalu da je novejša verzija zunaj sm problemov mi pa ni delalo, k včas se mi ne da prec najnovešie verzije nalagat :D

Han ::

Radeon Software Crimson Edition 16.7.3 - po dolgem času 'ne'BETA verzija...

D3m ::

WHQL je treba plačati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

To je znano dejstvo... Zanimivo, da so enkrat vmes imeli Hotfix, ki je bil WHQL.

Han ::

Auba ::

Jao jaz pa naložim nove gonilnike in mi po 10min w winsih 10 začne GPU nabijati na 90% s tem pa še ventilator. Ko pa gonilnike zbrišem je pa instant zadeva OK. WTF?! Kakšna jajca so to?!
Živjo :)

rdecaluc ::

In si uporabil priporočen postopek z DDU?
Est modus in rebus. ,typos

D3m ::

Auba je izjavil:

Jao jaz pa naložim nove gonilnike in mi po 10min w winsih 10 začne GPU nabijati na 90% s tem pa še ventilator. Ko pa gonilnike zbrišem je pa instant zadeva OK. WTF?! Kakšna jajca so to?!


Imaš Sapphire?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

Sem uporabil DDU ja. U safe modu.

Imam pa Sapphire Radeon R9 280X ja
Živjo :)

D3m ::

Original gonilnike iz Sapphire si naloži. AMD gonilniki povozijo nastavitev profila od Sapphire.

Velika verjetnost, da je to to.

To si uporabil 16.12.1 gonilnike?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Auba ::

Jp Crimson ReLive Edition 16.12.1

Bom probal sedaj od Sapphire.

http://www.sapphiretech.com/productdeti...

Tale link. A zlovdam 1 file Offizieler AMD Radeon Treiber?
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

D3m ::

Drugo.

16.11.4

Poročaj, če bo bolje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

Sm naložu zdej in zaenkrat OK deluje :) Hvala ti upm, da bo zdržalo
Živjo :)

D3m ::

Sapphire turi svoje gonilnike (kar je minus v nekaterih pogledih) in boš moral na vsake toliko pogledati, če so sami posodobili gonilnike.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

Ma OMG zj inštaliram eno igrico da mal potesiram tole in takoj med inštalacijo GPU nabije na 92%

http://shrani.najdi.si/?1G/7n/3c0EU4fd/...

Screenshot kako zgleda tole. Pa vedno bolj narašča, ker je GPU na 92% nabit še na idle v windowsih
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

tikitoki ::

Morma priznati, da s trenutnimi driverji za AMD nisme najbolj zadovoljen. Scrollanje definitivno ne deluje, kot bi moralo. Po drugi strani pa se tudi spomnim vseh glavobolov, ki sem jih imel z driverji od NVIDIA.
Sam se vedno upam, da se malce bolj potrudijo, preden se naslednjic odlocim, da bom sel raje nazaj k NVIDIA.

D3m ::

17.1.1 si že probal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

16.12.2

D3m ::

Probaj novejše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

men je pa doom odpovedu na 17.1.1, sn mogu nardit rollback..
#brezpodpisa

bormarb ::

Meni se je pa z zadnjimi driverji začel dogajat to, da ne morem več imeti -100mV in MSI Aftreburner mi crasha, če priklicem profil iz shranjenih (tudi na stock setingsih)

scipascapa ::

hojnikb: meni pa na 16.12.2 krešnil ALIE ISOLATION :(

romex ::

meni na 16.12.2 ni popolnoma nič jebalo.. imam celo crossfirex sistem, driverje redno testiram in posodabljam pa z trenutno različico nisem imel nobenih težav. ravno updejtam na 17.1.1... pustimo se presenetit :)
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841068 (24214) kajetan
»

Driverji grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
151418 (1310) PurplePapet
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399421 (7451) mtosev
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983144489 (127457) D3m
»

Novi Catalyst 7.10 gonilniki bi naj prinesli precejšnje izboljšave v zmogljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315223 (3454) SebaR

Več podobnih tem