» »

radeon 9600...AGP stalno off????

radeon 9600...AGP stalno off????

jurchi ::

Mam en problemček s svojo "novo" konfiguracijo.....mam grafo radeon 9600 128 MB na plati qdi kudoz 7x/400A in sem zdej na novo naložil XP-je in zadnje driverje iz ati-jeve strani (catalyst 6.2)......v biosu mi pri AGP nastavitvah piše, da je 128 MB in 8x AGP......catalyst pa mi v winsih pokaže, da je AGP off in ko ga nastavim na vrednost 8x, mi po restartanju spet povrne na AGP off........zdej to me ne bi motilo, če mi ne bi obični špili metal ven spročil, da moj display adapter ne podpira agp oz directX 9.....ki sem ga BTW tut že inštaliral.

Se komu sanja, kje bi lahko naredil enable AGP-ja, ker mi res že počasi najeda;(( ;((
newb ;)
  • spremenil: jurchi ()

Arthur ::

jaz sem imel enak problem pri Matroxu, zato ni nujno da bo delal tudi na Ati-ju: v biosu naštimaj AGP aparture size na vsaj 64 MB.

nič pa ne bo škodil, če daš še nov bios na plato. btw, jaz imam enako plato ter r9600 pro.0:)

SavoS ::

Driverje od osnovne plošče naloži, če še nisi, oz. po možnosti samo driverje za AGP vodilo
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mkonci ::

Če se jst ne motim, ti na ATI 9600 sploh ne moreš uporablajti 8 vodov, razen če si naredu upgrade bios!
Če se prov spomem (tudi sam imam na enem compu 9600 256 PRO, na drugem 9800 PRO), lahko teh 8 vodov za 9600 nastaviš samo provizorično, delalo ti pa ne bo na 8-mih. 8 vodov ima serija 9800 in naprej ->!!!:)

jurchi ::

zdej tkole.....sem mal gledal po netu in našel eno rešitev.

Deinstaliral sem driverje od kartice in ati catalysta in potem sem naložil driverje za via chipsete in nato čez še enkrat driverje za grafo......zdej mi pa catalyst normalno zazna 8x AGP.....problem mam pa v dxdiag, ker mi noče omogočiti nobenih 3d nastavitev....oz mi ne omogoča AGP texture acceleration????

Baje, da je pomemben vrstni red, kako inštaliraš driverje....in sicer naj bi najprej inštaliral driverje za tvoj chipset, potem directx (9.0c) in šele potem ati-jeve driverje.......sam tuki se pa pojavi problem, ker mi po odstranitvi driverjev za grafo winsi spet takoj prepoznajo novo strojno opremo in spet namestijo gonilnike, še preden lahko namestim driverje za plato:\ :'( .......kak nasvet??????

BTW nekje sem bral, da naj bi se to dalo rešit z programčkom drivercleaner....sam se mi niti najmanj ne sanja.
newb ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurchi ()

jurchi ::

HEUREKA:D :D ....kako do rešitve brez formatiranja

Rešil sem problem.......in sicer sem se odločil, da napišem postopek kako sem to izvedel, da bo v pomoč komu, ki ga bo grafa zafrkavala tako kot mene.

Za postopek sem si snel program drivercleaner pro iz naslednje strani

http://www.drivercleaner.net/profession...

1. Preden se lotite dela odklopite kabel za mrežo oz. modem, da se winsi ne bojo mogli povezovati in delati update-a

2. Na control panel (add/remove programs) sem odstranil driverje za grafo in catalyst software

3.Potem narediš reboot v safe mode (pritisk F8 ob zagonu) in ko se winsi naložijo prekineš inštalacijo hardware-a, ki ga bojo zaznali (grafična kartica).

4. Greš v device managerja in odstraniš video controlerje oz. display driverje, vendar ne narediš reboota.

5. Zaženeš drivercleaner in v drivercleanerju izbereš vse kategorije, ki želiš, da jihizbriše (v mojem primeru sem označil vse ATI-jeve kategorije) in pritisneš clean......program bo zbrisal vse z ATI-jem povezane cab file.

6. izprazniš koš in rebootaš v normani mode....kabel je še vedno odklopljen

7. namestiš chipset driverje, ki jih najdeš na netu...(v mojem primeru VIA hyperion pro)....reboot

8. inštaliraš directx in spet rebootaš...........priklopiš kabel za internet

9. inštaliraš driverje za grafo (v mojem primeru catalyst 6.2) in še zadnjič rebootaš:D :D

10. Zaženeš dxdiag in glej, glej.....AGP texture acceleration in vse 3D opcije so omogočene:D
newb ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Catalyst 7.10 gonilniki bi naj prinesli precejšnje izboljšave v zmogljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315248 (3479) SebaR
»

AGP Texture Acceleration

Oddelek: Strojna oprema
6926 (775) gasperxp
»

Driverji

Oddelek: Strojna oprema
92998 (2829) kovk
»

Neki je zlo narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
5899 (736) Reddmen
»

Gigabyte Radeon 9600xt rezultat v 3D mark 2001 SE

Oddelek: Strojna oprema
191448 (1087) Wad@

Več podobnih tem