» »

težave z linksys ruterjem

težave z linksys ruterjem

Dejanvrabec ::

Imam težavo z linksys WRT54GL rutarjem. in sicer ko na računalniku poskušam povezati napiše da windows ni mogle vzpostaviti povezave s/z linksys. probal sem na večih računalnikih a na vseh isto.. če v rutar priklopim kabel pa internet na računalniku normalno dela.

DonPierre ::

Hm, imaš mogoče vklopljeno filtriranje mac naslovov?

Dejanvrabec ::

nope nimam vključenega.

Dejanvrabec ::

zdj ko sm pa antene odvil dol z rutarja mi je pa na iphonu internet povezal sam je biu zlo počasn pa kmal je nehu delat pa sm mogu spet povezat na računalniku pa je isto napisal da ne more vzpostavit. prosim še za kakšno pomoč

Zgodovina sprememb…

gorenjc ::

Ponudnik interneta, hitrost povezave?

Dejanvrabec ::

ponudnik interneta T-2 hitrost 1mb

MadMax ::

Output power si nabil do nezavesti....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gorenjc ::

Kakšen Os je na mašinah, kjer je problem? So zagnani slučajno na kakšni mašini, ki je priklopljena z UTP kablom na ruter, torenti?

Dejanvrabec ::

na obeh računalnikih je windows 7 na enem 64-bit na drugem pa 32. aja pa nobenih torrentov ni zagnanih na nobenem od računalnikov

gorenjc ::

Se pravi na teh mašinah ne najde brezžičnega omrežja? Kako je pa nastavljeno na linksys-u?

Dejanvrabec ::

najdega ampak napiše da ne more vzpostaviti povezave z linksys oz. včasih ga najde včasih pa ne

Zgodovina sprememb…

gorenjc ::

Če se mašina ne more takoj povezati, bi bil lahko problem zaradi kanalov. Naj se na Linksys-u za test kanal iz 11 spremeni na recimo 6. (Wireless->Basic wireless settings).

Dejanvrabec ::

ok. net iz prve poveže ampak ping pa nabije preko 1000

gorenjc ::

Je na Linksys-u spremenjen kanal? Kakšen je ping (ekranska slika) 1000ms :(

amigo_no1 ::

Resetiraj router na default nastavitve.
Kateri FW imaš gor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dejanvrabec ::

Kanal je spremenjen. eee. zdj je pa ping normaln tam okol 15-20
P.S. amigo no1 rutar sm že prej resetru na deafult settings

Zgodovina sprememb…

gorenjc ::

Tukaj link glede preverjanja kanalov in eventuelnih težav na to temo.
Je sedaj situacija ok?

Dejanvrabec ::

tnxza help. ampak takoj ko pa povežem na omrežje še eno napravo pa se ping spet dvigne preko 1000

gorenjc ::

Dodatna mašina priklopljena wireless ali preko kabla? Je win7 ali xp mašina?

Dejanvrabec ::

oboje preko wireless je pinga preko tisoč če mam pa eno preko kabla pa tud. oba računalnika sta win7

gorenjc ::

Je nameščen zadnji firmware na Linksys-u? Je na win7 mašinah vklopljeno odkrivanje omrežja? Če se na mašinah dejansko nič ni dogaja, potem bi bilo dobro namestiti Wireshark in preveriti, kaj se dejansko dogaja z mrežo.

Dejanvrabec ::

ok sem namestil wireshark ampak se ne spoznam iz njega

gorenjc ::

Daj prosim prilepi ekranske slike ping-ov do routerja ( 192.168.1.1) in do recimo www.siol.net.
Za kakšen paket pri T-2 se pa dejansko gre?

Padly88 ::

maš mogoče nastavleno na routerju da oddaja samo N signal, računalnik ti ga pa ne podpira?

gorenjc ::

wrt54gl ne podpira 802.11n protokola.

Dejanvrabec ::

hmm. zdaj ko sem channel zamenju pa se mi zdi da je signal slabsi saj so v kuhinji samo 3/5 črtic drugače pa so vedno bile 5/5

RejZoR ::

Gor si daj DD-WRT ali pa Tomato firmware. Stock je zanič. Sam sem tud preklinjal, ko ga kar nisem mogu nastavit, pa čeprav je bilo vse ok nastavljeno. Ko pa sem dal gor Tomato pa je šlo z isto konfiguracijo čist lepo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563719 (548) c23po
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372337884 (38340) ignats
»

2x LAN + 2x ADSL + 2x DHCP = kako?

Oddelek: Omrežja in internet
91765 (1492) b
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822981 (13808) umexteacher
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713003 (9601) Pyr0Beast

Več podobnih tem