» »

Nakup Ruterja

Nakup Ruterja

«
1
2 3

hasek ::

Pozdravljeni


1.Rad bi nabavil router (trenutno imam switch ).Iscem pa taksnega, kjer bi lahko recimo nastavil hitrost interneta do posamezne masine. Recimo da bi nastavil da comp1 lahko uporablja samo 10% celotne pasovne sirine comp2 50% itd....


2.Gledal sem pa tudi ruterje od asusa Asus WL-500W, ali ga ima kdo in kako je kaj z downloadom Torrentov dela to lepo ali ne ? Kaj pa upload-at tudi zna ali ne ? (treba razmerje drzat :) )

Super bi bilo ce bi ruter, ki ga bi kupil ze imel obe zahtevi zgoraj :) (prva je bolj pomembna )


Hvala za vso pomoc
there is no hope for you

blackclaw ::

Imam Linksys WRT54GL s Tomato firmwareom ( http://www.polarcloud.com/tomato ) in ima to funkcijo. Samo si še nisem vzel časa da bi pogledal kako deluje.

Še slike:



Lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

hasek ::

ali ima morda kdo tega:

http://www.ceneje.si/level-one-brezzicn...
(link trenutno ne dela)

Pise da ima QOS samo me zanimajo prakticne izkusnje z njim
there is no hope for you

Dangsteer ::

Do sedaj sem od vseh ki imajo Level-one routerje dobil samo negativne kritike.
Samo za informacijo.


LP

jan01 ::

buffalo whr-hp-g54 -55€ -enak zgoraj omenjenemu linksysu(daš lahko boljše firmware-tomato, x-wrt, dd-wrt,...) +cenejši in boljši wireless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

hasek ::

torej ce prav razumem bi lahko vzel enega od teh dveh : (na oba lahko dam tommato firmware ?)

http://www.mobilna-oprema.si/detail.php...
http://www.ceneje.si/linksys-brezzicni-...


a se ta buffalo prodaja se kje drugje ? nikjer drugje ga ne najdem
there is no hope for you

Veron ::

tud sam sem si pred kratkim nabavil Linksys WRT54GL in naložil Tomato firmware in limiti delujejo odlično, ruter zelo stabilen. Priporočam

jan01 ::

buffalo whr-hp-g54 sem napisal, ne pa nekaj čisto tretjega! že google v slo najde

hasek ::

Veron a mi lahko samo poves na kak nacin delujejo ti limiti ? lahko recimo reces da naj ima dolocen IP tolko pa tolko bandwitha ?? ali nastavljas glede na "promet" (www,itd...)



Verjetno bom vzel ta ruter (linksys) sedaj pa me zanima kateri firmware naj nalozim gor tomato ali dd-wrt ? gledal sem te dd-wrt pa ime zelo lepo za nastavljati QOS


A kdo ve kaksne so rezlike med micro, standart,voip itd.. dd-wrt


Aja pa verjetno ni nobenih tezav glede povezave ADSL s tem routerjem (imam dinamicen IP) ???
there is no hope for you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hasek ()

jan01 ::

dd-wrt je za qos zanič. Raje veliko boljši tomato. Za še boljše nastavljanje imaš wrt54 script generator

Veron ::

v tomato lahko nastaviš na ip točno kolko bendwitha lahko max kuri ;)

Lokalne ipje (lahko tudi marskej druzga - recimo po macih (če nočeš statičnih lokalnik ipjev) al pa tud po portih, po želji...) prvo določiš (oz. grupiš) v eno skupino.
Nato pa tej skupini določiš določno kolko bendwitha max kurijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Buggy ::

Zakaj pa nihce ne predlaga Asus WL-500g Premium, ki ima od vseh najmocnejsi procesor (266Mhz ostali 200) in ce se ne motim najvec RAM-a poleg tega pa se USB priklope, pravtako pa se da gor vse omenjene odprtokodne firmware.

Ted ::

Glede tega je super, ima pa v primerjavi z Linksysom, še bolj pa v primerjavi u Buffalom slabši signal. Največ za svoj denar dobiš če kupiš Buffalo.
Mah...

Boky ::

Uvoznik za Buffalo je PChand (mogoče tudi kdo drug). Ga je pa baje kar težko dobiti, ker ga takoj razgrabijo.
Sam sem testiral oba, tako Buffala kot Asusa. Buffalo ima precej močnejši signal, ki ga z tomato firmware-om lahko še dodatno ojačaš. Po novem letu bom najverjetnje lahko potestiral še Linksysa, vendar kolikor sem bral po forumih je ima Buffalo najmočnješi signal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

SmeskoSnezak ::

Če lahko malo zmotim, me zanima, keri navaden router priporočate. In kako je z dolvleko stvari potem, če so recimo trije računalniki gor priklopljeni, pa samo en ali pa dva dol vlečeta stvari? Se to nekako avtomatsko spreminja v routerju in da več bandwitha na razpolago tema dvema? Bi bil vesel, če odgovorite.

p.s.: Tale bi bil ok?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Kupi že prej omenjeni Buffalo, 55 evrov kolikor stane ni noben strošek, Wi-fi pa lahko izklopiš če ga ne rabiš. Ti bo pa prej ali slej prav prišel. Tp-link je sicer ok, dobiš pa za nekaj več denarja veliko zmoglivejšo zadevo.
Mah...

SmeskoSnezak ::

Kot je omenil Boky pred mano, je tega Buffala težko dobit. Sn preveril in je res. Zdaj, če še kdo odgovori na drugo vprašanje, glede dolvleke oz. deljenja povezave?
@ Pusti soncu v srce... @

hasek ::

ok nabavil sem

linksys WRT54GL dela ok in videl sem da ima QOS ze po defaultu. Zanima me ali se splaca presaltati na tomato ?
there is no hope for you

gruntfürmich ::

v reviji monitor imaš teste routerjev, tudi ko so obremenjeni z p2p, signal...

hasek: jst tudi imam enak router, vendar ker imam p2p, je postal dd-wrt nuja, drugače niso brskalniki delali. tko da če misliš imet znaten promet konstantno, morš prešaltat na drug firmwere.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

hasek ::

ja ravno to je pri meni pridem domov pa je linija zasopana z p2p in ko zelim preveriti maile seveda nic ne gre

Torej je bolse da dam tomato gor ? se bo lepse obnasal ob vecji obremenitvi ?
there is no hope for you

OldSkul ::

Ubistvu je nuja dat gor tomato ali drug modifi. firmware, ker drugače ne zdrži obremenitve. Pa itak maš še druge funkcije v teh firmwarejih.

Kibby ::

In kateri firmware je boljsi za Buffala? Aja... btw... Ima kdo mogoce kake izkusnje z "D-Link Wireless N DIR-635 Router" in je mogoce na le-tega dat gor kak drugi firmware, kot npr. na Linksys in Buffalo... Hvala & LP!

roli ::

Jaz imam na mojem Buffalu Tomato in sem super zadovoljen!
Uporabljam ga za povezavo od PS3, treh računalnikov, Xbox360, Wiija... Vsi imajo lepo povezavo do neta in moram rečt samo - Super!
http://www.r00li.com

Veron ::

Tomato firmware si naloži, je veliko bolši od originalnega. Pa tudi več opcij in pregleda imaš nad celo mrežo.

opa! ::

tut js nabavlam en rutr... na t2 sm klicu kr mi ni hotl več k pa dveh pc-jov vezat z netom, pa so rekl da morm rutrja nabavit, da switch ne vela.... in nevem kterga.. zbiram pa med:

http://www.mimovrste.com/artikel/114041...

http://www.mimovrste.com/artikel/248001...

http://www.mimovrste.com/artikel/250001...

torej... čimprej prosim za odgovor kr se mi rahlo mudi :)

hasek ::

ok se eno vprasanje glede tega Script generatorja

ok v tomatotu verjetno skirpto poknes v init in rebotas ane ??

Kaj pa ce se enkrat odlocis da noces vec teh nastavitev imeti kako pol skripto zbrises ?
there is no hope for you

jan01 ::

@opa:
3 slabe izbire! Od linksysa le in samo wrt54gL (L in L in L!!!). Še boljša izbira je buffalo whr-hp-g54

tris ::

Moj glas za Buffalo in Tomato.

Tudi sam sem se odločal med Linkys-om in Buffalom, izbral sem slednjega, kljub temu, da so mi "profiji" svetovali Linksysa(kao boljša podpora, več garancije itd.,...).
Na Buffala sem potem vrgel še Tomato(kljub temu , da so mi "profiji" zopet svetovali nekaj drugega) in zadeva špila tip-top.
...ko je en izmed omenjenih "profijev" videl in preizkusil Tomato, si ga je takoj še sam omislil in pravi, da je špica.

PS: ne vem kako je pri Linksys-u , ampak pri Buffal-u s Tomatom lahko wirless izklopiš s tipko na routerju, kar mi je zelo OK , ker wirless uporabljam občasno in ni potrebe, da mi sevanje dodatno brez veze in non-stop ogreva glavo.

PSS: Menda se ga težko dobi , no jaz ko sem ga naročil preko spleta sem ga dobil v parih dneh ---> tule ...je bil tudi najcenejši(trenutno celo piše, da ga imajo na zalogi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

beta1 ::

Če iščeš cenejši in zelo zanesljiv router, ti svetujem da vzameš Linksys-a WRT54GL, torrenti delajo ko raketa, stabilno, brez frizanja. Še večjo stabilnost in funkcionalnost pa dosežeš če na njega namestiš tomato ali kakšen drugi firmware. Ampak že z defaultnim firmwarom je stroj.

gruntfürmich ::

beta1, ne bluzit. še v testu v monitorju je dobil samo 3 točke od 5 za usmerjevalno delo pri velikem številu povezav. brez generičnega firmwera je drek. še z dd-wrt mi malce šteka. morda si bom zarati tega nekoč omislil tomato FW al pa celo drug router.
torej beta1, ne bluzi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

lahko kaj slik pripopate od ruterja buffala in njegove nastavitve, kaj nudi itd?

Ted ::

Nudi to kar nudi njegov OS, večina uporabnikov se strinja da največ nudi custom firmware Tomato ali DD-WRT, ki ju načeloma lahko uporabiš na skoraj vseh routerjih ki bazirajo na linuxu. Glavno je, da ma Buffalo pošlihtan hardwer, da je signal močan, da ma dovolj rama in hiter procesor, ostalo je pa itak odvisno od firmware-a.

Še link.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Tr0n ::

Se eden glas za Buffalo + Tomato.

Kibby ::

PS: ne vem kako je pri Linksys-u , ampak pri Buffal-u s Tomatom lahko wirless izklopiš s tipko na routerju, kar mi je zelo OK , ker wirless uporabljam občasno in ni potrebe, da mi sevanje dodatno brez veze in non-stop ogreva glavo.


Kak gumb tole? Preko spleta sem gledal slikce tega Buffala in nisem nikjer naletel na "gumb". Lepo bi te prosil ce prilepis kako slikco routerja in se psoebi tegale "gumbcka" + kaki screen tomata se tut nebi brano, ce nebi bilo prevec dela. Hvala & LP;)

kmetek ::

prav vedel sem da bo Kibby pisal kle :P

Kibby ::

kmetek pššššt :D :D Kurčevo je met vlko bajto, pa bit brez wlana... se v sobici na mizici stiskati z dvema laptopoma in enim navadnim compom pa ni lih...

jan01 ::

Za vse, ki hočete videti kako zgleda tomato firmware: http://lampiweb.com/tomato/status-index.htm- virtualni tomato, le v modri barvi-pri pravem firmwaru več izbir oz lahko narediš svoj css...

tris ::

@Kibby

...glede gumba/tipke: gumb/tipka ima po defaultu neko drugo funkcijo , ki pa jo 99% uporabnikv verjetno ne rabi(beri/glej: TULE ), ...ko daš gor Tomato dobi drugo funkcijo oz. izbiraš po želji kakšna naj bo funkcija.

Gumb/tipka je lociran na zgornji strani routerja(na prejšnjem linku glej sličico z oznako 1 ).

evo pa še uradna stran routerja z vsemi podatki,......itd., niso pozabili niti na nagrade , ki jih je router dobil pri raznih revijah, testih,....
povezava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

Kibby ::

Hvala hvala :D Tole tipko sem videl pri novejših modelih Buffala, kjer je bolj "izpostavljena" in zato sem mislo da je tale buffalo nima. Tale AOSS je kolk kapiram da ti vspostavi kriptirano povezavo (kliknes gumb, kliknes software na compu pa voila... kao :D kok je to v praksi nevem :)). LP!

Veron ::

@gruntfurmich če imaš linksys-a ti resno priporočam tomato firmware, meni osebno dosti bolši in od kar mam Tomato, mi še ni friznilo (7pcjev na mreži - p2p pogost)

gruntfürmich ::

zaenkrat še kr uredu shajam z dd-wrt. ko pa ne bom, pa bom naložil tomato.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r0b3rt ::

nameravam kupi router ASUS WL-500W pa me zanimajo vaše izkušnje. Velik povdarek je na usb portu, ker lahko dl-jam, ne, da bi imel prižgan računalnik,toda me motijo sledeči podatki:

downloading of various files from the integrated FTP-server:
700MB DivX movie - 2.710 MB/s
200MB folder with MP3 files - 2.743 MB/s
200MB folder with photographs - 2.791 MB/s

glede na to da imam optiko 20/20 mb/s, bom še enkrat toliko časa porabil za prenos na disk računalnik... pa me zanima, če obstaja še kakšna druga varianta, ki bi opravljala isto nalogo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Dejan99 ::

Pozdrav!

Torej sprašujem vas kater wifi router je najboljše za svojo ceno ki jo mislim odšteti. Mislim za ceno od 60 do 70€. Fajn bi blo da ima še usb port za print server. Gledal sem ASUS Wireless Router WL-520gU, v poštev pride tut kakšen linksys ali dlink.
Vaši predlogi in izkušnje dobrodošle.

LP

IVo ::

Hmm mene tut zanima kak info glede Asus routerjev, imamo jih v trgovini (trenutno po zelo nizkih cenah;) ), ampak sam ne vem skoraj nič o njih, ker ga sam nisem nikoli uporabljal. Bi mi lahko našteli prednosti in slabosti? Vnaprej hvala za info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Celeborn ::

A je Linksys WRT54GL-EU tudi združljiv s Tomato firmware, ali bodo komplikacije?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Šimpanz ::

Pred mesecom sem kupil asus WL-500G premium in sem zelo zadovoljen. Na en USB sem priklopil tiskalnik na drugega pa prenosni disk tako da imam svoj FTP.

N-E-O ::

A potem je ta Asus WL-500Gp dober nakup? Še obstaja kakšna alternativa, ki ima prav tako USB vhode?
Follow the white rabbit.

kumer ::

zanimiva tema

ali ni bil wrt54gl best buy , tukaj vidim da ste navduseni na buffalo

kateri je bolj stabilen pri p2p, kaksen je max prepustnost brezicnega dela (50 mbps ?)

ali je tomato fw boljsi od dd-wrt ? zakaj ?

hvala
lp

trnvpeti ::

tomato:
+ veliko boljsi pregled, manage qos, p2p
+ vec hkratnih conn
- nima snmp
- nima pptp
+ omejitev remote admin na doloceno ip stevilko


dd-wrt
+ pptp
+ snmp
- nima gui pregleda conn in zasedenosti linije
- nimas pregleda nad qos (qos pa deluje)
- stevilo conn full zabase router

OldSkul ::

Mene pri tomatu moti samo malo čudna konzola, drugače je super.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408174 (3270) Veron
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407800 (5671) OmegaBlue
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254871 (3622) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435418 (4215) KandazaR
»

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Oddelek: Kaj kupiti
341787 (1285) Modri dirkač

Več podobnih tem