» »

Nakup Ruterja

Nakup Ruterja

1
2
3

OmegaBlue ::

Jah prednost buffala je v tem da je wifi del močnejši/bolj občutljiv (boljši domet) in cenejši - linksys ima pa 2 anteni (super za kombinacijo zunanja/notranja) je malo dražji. Ko pa gor naložiš dd-wrt/tomato razlik med njima softwersko skoraj ni (buffalo ima tudi večjo wan/lan prepustnost a če nimaš več kot 50/50 linije se ne sekiraj ;) ).


WRT54GL-EU je samo verzija za evropski trg in dela normalno - edina razlika je v originalnem softwerju, ki dovoljuje 13 kanalov med tem ko ameriška samo 11.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kumer ::

torej buffalo ima boljsi domet kljub temu da ima wrt54gl 2 anteni :\
koliksna je razlika v % ?

za kaj se uporablja snmp in pptp

ali je tezko nalozit novi firmware na buffalo

hvala

trnvpeti ::

ce ne ves kaj je snmp in pptp, potem tega ne rabis :)

50/50 linija z buffalo
ne se hecat
komaj 10 linijo drzi, komaj (ce jo sploh)
pri malo vec uporabnikih, recimo 5+ je ne bo drzalo,kot bi moralo

OmegaBlue ::

Zanimivo, meni je brez problema zdržal. Kje si ga pa stestiral in kako.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

recimo samo en uporabnik
10 torrentov, 2 radia, 1 skype , par RSSov
pac malo vec connection, ne rabis veliko
in potem gledas snmp, in recimo vidis 5M poraba
poglej koliko je /proc/loadavg
laicno pogleas za tega 1(enega)?!?!? uporabnika
in ne deluje, kot bi moralo, pa router je na loadu 5 ali pa vec
se pravi niti enega samega uporabnika na zdrzi, tako da ni potrebe za kaksnim orng testiranjem

kako si pa ti testiral?
imas linijo 10M, in si potegnil en poln DVD z linuxom, in ti je seveda zletelo skozi
vmes pa si se brskal po internetu?

OmegaBlue ::

Prepustnost smo testirali v zaprtem omrežju, samo WAN/LAN - load je bil seveda velik, ko je bil obremenjen saj je bil namen da gre do svojih mej (normala uporaba, prenosi, web mail, vsa šara - a brez p2p na 10 mašinah).

-1 radio požre bogih 20-30kB/s, če sploh. Ne predstavlja ravno nekega problema.
-Skype je na bandwidth porabi zanemarjliv
-RSS pa tudi niso ravno vredni omembe.

Edina stvar pri tebi, ki je problematična je torrent. Glede na to da ti jih laufa 10+ niti nebom ugibal kako je nastavljen. Seveda router ni "industrijska" klasa, ki bi prenesel malo morje povezav in ni primeren za 10 ljudi, ki brez razmišljanja udrihajo po njem vsak z 10+ torrenti - a za enega uporabnika na 10/10, ki vsaj malo upošteva zdravo pamet pri nastavljanju torrent klienta (če nastavi QoS še toliko bolje) je stvar več kot dovolj zmogljiva.

Večina današnjih mulcev bi si mogla kupit raje kaj na cisco nivoju da bi zadovoljila njihove potrebe. 10+ torrentov in ~2ms ping do kamorkoli na svetu.

P.S.
Peak 80Mbit/s je stvar seveda dosegla pri single http prenosu kar seveda ni realen podatek, 20Mbit pa je prez problema prekladalo. Seveda so bila prisotna nihanja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

ena cisto banalna uporaba, 10 torrentov, rss, radio, skype
vse skupaj ni preseglo 600 conn,en uporabnik
pa kot si rekel, nic ni omembe vredno pri obremenitvi linije
in router pocepne
in ne bi niti pomislil, da bi komu predlagal ta router za 20/20 optiko recimo
tudi za kaksnega mulca ne, kaj sele za kaksno firmo z kaksnim streznikom zadaj
pa tudi v vsaki firmi se najde kaksen "mulc", ki proba ali pa celo ganja torrente
pa vsi imajo radio, pa se kaksen skype, voip

za koga ti predlagas ta router?
za mulca, enega?

kumer ::

jaz imam 20/4 vdsl2

kaj sedaj to pomeni da WRT54GL router ni dovolj zmogjiv za cca 10 torrentov + ie
rss, radio ne uporabljam

ali se buffalo kar se tega tice kaj bolje obnese ?

kako je z N routerji, ali se jih splaca kupit (katerega) in ali so veliko zmogljivejsi od G

hvala

LP

Modri dirkač ::

@trnvpeti

Pa ni to Celeron kišta z monowall oz nečim podobnim ...

:\
Everybody lies!

OmegaBlue ::

trnvpeti, stvar ni za firmo in strežnik zadaj - so namenske rešitve za take stvari ali pa gateway mašina.

Stvar je bila testirana s alternativnimi firmwari in nastavljenim qos, ne pa na suho out of the box. 600 conn pa stvar prenese - za 10/10 čisto super in dovolj za domačega uporabnika. Za 10+ torrentov in splošno zlorabo je pa že bolje razmišljati o kaki mašini z monowall/clarkconect/poljubni linux gateway.

kumer, linksys in buffalo imata identični procesor in količino rama in flash pomnilnika, buffalo ima samo še neke vrste ojačevalnik za wifi del. Isti efekt dosežeš lahko če na liknsys zamenjaš antenci. Pri N routerjih je pa stvar komplicirana, po tržišču se vozijo draft 1 in draft 2 routerji (N še ni dokončno potrjen standard) a se jih večinoma da posodobiti na najnovejšo verzijo, zelo malo jih podpira kak soliden firmware in so možne nekompatibilnosti z mrežnimi karticami. Seveda imajo pa večji domet in prepustnost - če delajo ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

ja to ni kista z monowall
to je igracka
sam eni to predlagajo za linijo 20/20
ok, ce je 20/20 ne obremenjena , potem ni blema
drugace je pa to 200Mhz proc, z zelo malo rama
in ce se das qos pravila, potem zmanjka in rama in cpu moci
potem pa se wifi tudi vzame nekaj cpu

OmegaBlue ::

jah na 20/20 s težkim p2p prometom ni ravno biser se strinjam, ampak drugega v pametnem cenovnem rangu pa ni. razen kište seveda.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Modri dirkač ::

@trnvpeti

Za 99% "navadnih" uporabnikov je ta "igračka" čisto dovolj.
Tudi ko bom čez nekaj mesecev na optiki (10/10 ali 20/20) z dvema računalnikoma in torrenti bo dovolj.

Igračka je majhna, tiha, ne porabi veliko elektrike, poceni in dokaj enostavna za uporabo.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

WhiteWolf ::

Tudi meni ni jasno glede omejevanje prometa pri TOMATO (Qos).

Recimo sem testiral ta firmware in na svoj ip ali mac naslov, da bi videl že zadeva deluje omejil promet na max 20kb. Iz internta recimo, mi je potem še vedno lepo vleklo polno in ne toliko kot sem nastavil.


A dejansko sploh dela QOs v tomato firmwaru? Meni zadeve ni uspelo uspešno izvesti, sem se matral z razredi ipd..

Linkysy 54GL
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

OmegaM ::

Pozdravljeni

Uporabljam linksys WRT54G, opazil sem da ga moram vcasih izklopiti iz elektrike in nazaj vklopiti.

Sedaj bi rad nalozil tomato firmware pa imam tezave ker mi vedno javi da ni uspelo.

Nalagam preko routerja, mislim kar preko brskalnika.

A ve kdo slucajno v cem je finta?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

OmegaM ::

Sem malo pogledal po tomatu spletni strani in vidim sledece:

»» Routers that are known to work with Tomato:

* Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (no USB support)
* Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54
* Asus WL500G Premium (no USB support), WL500GE
* Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700


Sem opazil da je moj verzija 7


S katerim firmware bi si pol lahko najbolj pomagal
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Ted ::

Zamočil si z nakupom, tvoj router nima linuxa. Morda lahko daš nanj kako mini verzijo DD-WRT...
Mah...

Spock83 ::

Jaz imam Dlink DIR-655. Ni mi žal denarja.

OmegaM ::

Majke mi!

Nic, jutri grem nazaj v trgovino pa reklamirat, ni druge ker bom po domace povedano popizdil.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Ted ::

Če že moraš Linksysa kupi GL verzijo ki ma Linux. Drugače pa vzami router Buffalo.
Mah...

OmegaM ::

Router imam doma natanko 10 dni.

Mene zanima kako dolgo imam pravico zahtevati denar ce nimajo tega routerja?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Ted ::

Če si kupil preko kataloške prodaje/e-trgovine lahko v 15-ih dneh zahtevaš vračilo denarja. Drugače je pa odvisno od trgovca, načeloma po moje ne bi smelo bit težav če nisi deformiral pakunge. To velja predvsem za dobropis, za vračilo denarja pa bo malo težja...
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

OmegaM ::

Ne, pakunga je nova, kupljeno pa v comtronu v Mb
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Ted ::

Vse kar lahko rečem o Comtronu: Veliko sreče:D .
Mah...

OldSkul ::

Jah nimaš kaj, pač si zajebal. Prodaj naprej:D

OmegaM ::

PA jih bom ze preprical, vem kako to gre:D


Ce ne pa stopim do enega "strica" inspektorja >:D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Modri dirkač ::

Emm, kaj ti bo pa inšpektor?

Če si kupu zadevo fizično v trgovini ti pomaga samo dobra volja prodajalca ali pa pokvarjen izdelek ...:\
Everybody lies!

rejven ::

ruter(54g) se ti vrjetn sesuva ker ma staro verzijo firmwara gor.Kolega ga ma pa se je če si dlju torrente stalno sesuval tko, da ugrejdi na novejso verzijo firmawarejo,ki te težave odpravi 8deluje čist vredu za nezahtevnega uporabnika...). Sam mam pa buffala im morm rečt da je supr, gor mam tomato firmware in mi od kar ga imam ni dol padu. Testiru sm tud na 4 compih vsak 4 torrente (2lan,2wifi) in je delal bp, res pa da je linija samo 4/1...
Evo uptime že 35dni...takrat sm nazadnje firmware upgrejdal se mi zdi...



Za ta dnar je to to >:D

OmegaM ::

Kot sem ugotovil sem imel smolo v tej smeri da sploh ni mogce bilo moje verzije nadgraditi, ampak ko sem prisel v comtron mi niso nic komplicirali, so me vprasali kaj bi zelel, denar ali kaj drugega, pa sem izbral GL verzijo, ta pa deluje ze od prvega priklopa super.

Zaenkrat se mam original firmware, imam odlicen domet po celi bajti,deluje res super.

Upam da tako ostane
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

gruntfürmich ::

z originalnim firmw. ti zna pri p2p počepnat kr hitro.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OmegaM ::

Sem slisal ja, ampak sem si rekel, da vseeno probam z njim.

Trenutno sem kar zaseden na p2p ... ampak se je cas da pade na kolena, ali pa ne.

Bomo videli
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

t3hn0 ::

no..da ne odpiram nove teme...jst mam pa mal drugacne zelje...rad bi mel gigabiten lan + wireless...zdej a se mi splaca gledat za ruterjem s podporo gigabitni mrezi, al bi raje kupu recimo buffalo + gigabiten switch? denar je tud mal ovira ;) kokr sm na hitro gledu na mimovrste.com so bli taki ruterji 200€+, kar je ze velik denarja...tle cez verjetn pridem z novim ruterjem + gigabitni switchem..tko da mi povejte ker opcijo vzamem?
^.^

Tilen ::

Čim manj naprav v mrežo... Več kot jih je, večja je možnost da kaj zaj*****.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

billgates ::

Mene zanima samo, če je router TP-Link TL-WR642G 108MB združliv z Visto?

Pyr0Beast ::

Buffalo nekako počepne pri kake 28M wan prometa. Dasiravno to pomeni, da lahko zmeče ven 10/10 za p2p in vsaj 2 iptv kanala naenkrat
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Veron ::

@billgates par mescov nazaj, ko sem še imel ta tp-link ruter in tp-link kartico ter želel povezat zadevo z "108mbps" kot v XPjih, ni šlo. Odgovor od TP-linka je bil, da posebnih gonilnikov za Visto NI, ker so že vgrajeni dovolj dobri. Meni ni ratalo uštimat.

billgates ::

Kater bi pa bil dober router za visto do 60 evrov, pa en računalnik bo prikloplen normalno na kabl(rj-45) edn pa brežično(laptop)

Pyr0Beast ::

Buffalo WHR-HP-G54
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jurre ::

Buffalo WHR-HP-G54


se strinjam, ga imam tudi sam, deluje super;)

Pyr0Beast ::

Za ta denar ga ni boljšega ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ahiles ::

Zanima me kdo je uradni zastopnik za LINKSYS v sloveniji k me zanima
LINKSYS RV082


Ali pa mogoče kje bi se ga dal dobit ker iz nemčije ga ne pošiljajo.

Phoenix ::

No če dovolite bi še jaz par vprašanj zastavil.

Imam 20/20 t-2 optiko in sem včeraj doživel svoj prvi hack(nekdo se je poigral in mi med igranjem eve online vdrl v računalnik in spremenil sliko in ime user accounta na compu). Skratka že dolgo časa planiram nabaviti router ampak nimam ravno veliko cankarjev v žepu pa sem pustil do nadaljnega. Zdej sm se pa odločill da ga kupim v parih dneh, 50€ +/- naj bi bil cenovni razred.

Rabim pa tole:

1. router ki mi ne bo upočasnil 20/20 povezave
2. 2 oz 3x UTP izhoda ter wireless ki bo zmožen po 60m2 stanovanju pošiljati signal brez problemov
3. firewall ter kodiranje wirelessa((ne vem kako to deluje btw)skratka zaščiten z passwordom al neki tazga, da mi ne bo mogel cel blok uporabljat moje povezave)
4. neki kar lahko upgrade-am z tomatom(ker povsod berem da se splača)
5. Ne bi rad takega kot je buffalo ker mi ni všeč "samostoječa" oblika ker ga raje prišraufam na zid kot ga imam na mizi

No pa prosim za predloge. Nekoga ki ima izkušnje z optiko pa če lahko pove svojo konfiguracijo ter rešitve, hvala.

kmetek ::

bravo phoenix, k se igraš, router je nuja danes.

LINKSYS vzem.

Veron ::

@Phoenix tvojim željam bi znal ugodit Linksys WRT54GL + Tomato firmware oz. kak Buffalo.

Pyr0Beast ::

Buffalota lahko brez problema prišravšaš na zid, saj ima zraven priloženo 'nogico' - stojalo za na mizo in okvir za na zid.

Tako, da ti ni treba ravno skrbeti :)

Glede šeranja tvoje povezave. Sej maš 20/20 linijo, nevem, zakaj bi bil to problem, če ti eden surfa po netu mal? :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Phoenix ::

no še par vprašanj:

1. ma linksys tud funkcijo izklopa wirelessa tko kt buffalo ker wireless uporabljam samo občasno ko pride fotr z laptopom do mene?
2. a buffalo more stat na nogi al je loh v vodoravni legi tko tk linksys pa a je ta okvir z slike priloga al dokup?
3. glede šeranja pa ni frke za enga al dva :D sam vseen bi raj mel zaprto omrežje

Edi999 ::

Ahiles:

Tukaj ga imajo! ;)

Pyr0Beast ::

2. Buffalo lahko stoji kakor hočeš, pokonci, lahko je ležeč, pritrjen na steno ali obešen na kable XD
2.2 Buffalo je cenejši in nima serijskih težav s pregrevanjem in delovanjem v čudnih položajih.
2.3 Okvir, ki je na sliki, je za dokup (srebrni). Zraven (v prilogi) dobiš enakega, samo, da je prozoren in zraven še ena vrečka šravfov.
2.4 Buffalo ima dve anteni, zunanjo in notranjo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

WHR-HP-G54, MIMO Performance Wireless Cable/DSL Smart Router
WHR-HP-G54DD, MIMO Performance Wireless Router z DDWRT Firmware

kateri?

Pyr0Beast ::

Cenejši :)
.. itq boš gor tomatota al pa dd-wrt-ja vrgel.
DD verzija je že (baje) tovarniško naložena verzija z ddwrt, dražja smela nebi biti, saj je DDWRT free.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408316 (3412) Veron
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407937 (5808) OmegaBlue
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254959 (3710) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435568 (4365) KandazaR
»

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Oddelek: Kaj kupiti
341855 (1353) Modri dirkač

Več podobnih tem