» »

Čuda komunizma

Čuda komunizma

«
1
2

poweroff ::

Sedam cuda komunizma:
1. Svatko je bio zaposlen
2. Iako je svatko bio zaposlen nitko nije nista radio
3. Iako nitko nije nista radio sve planove smo ispunili bar 100%
4. Iako je plan ispunjen preko 100%, trgovine su bile prazne
5. Iako su trgovine bile prazne svi su sve imali
6. Iako je svatko imao sve, svi su krali
7. Iako su svi krali nikad nista nije falilo
:D

Bob Rock ::

- Kaj je bilo prej, kokos ali jajce?
- Vcasih je bilo vsega dovolj...

(sic) ::

Bistvo kapitalizma:

1. Imam na tone denarja
2. hočemo ga več...

Thomas ::

> 1. Imam na tone denarja
> 2. hočemo ga več...

Idealni kapitalist naj bi iz enega tolarja naredil 2 - ASAP. In to tako v nedogled.

Idealni kapitalisti pa skoraj ne živijo na Zemlji. Kapitalistično službo opravljajo le, ker potem računajo, da bodo mogli več zapravljati za kruh, mleko, Fidji vacations in celo "kapitalistične" ali kapitalistične projekte.

Tako kot vsak drug delavec, je tudi kapitalist na (sicer "svoji") mezdni listi.


Ne smeš pa dovoliti, da te kapitalizem izkorišča. Ti izkoristi kapitalizem! Če ti je veliko do teh reči. Ni pa to zapoved.

Your choice!

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Koci ::

In zaradi teh čud je tudi lepo propadel. Slavo mu!
Panta rei!!

(sic) ::

Thomas:
Ne smeš pa dovoliti, da te kapitalizem izkorišča. Ti izkoristi kapitalizem!

Heh! Prav to počnejo vsi drugi... In potem nastradamo mi. Nisem glih strokovnjak za take zadeve, zato se nebi rad pametnega delal (:D ), vendar pa mislim, da so v času komunizma/socializma ljudje bolj gledali na druge kot ljudi in ne le kot nekaj kar lahko "izkoristijo"...

Kor pravim - nisem strokovnjak za te zadeve...

||_^_|| ::

sic: ja sej, če ne ti njega bo on tebe.

ali3n ::

Mal sm jezen>:D
Ne vem, koliko forumašev je živelo v času Milke Planinc, Staneta Dolanca in še prej g. Josipa Broza... sam men grejo vse kocine pokonc, ko se spomnim časov, ko sem kot mulc z 20 litersko kanto v ledenem mrazu (so ble še prave zime - take s snegom) čakal na kurilno olje na Petrolu v Medvodah (da ne omenjam, da smo zvedeli, da pride tja prek vez!!!), kako smo se otroci razveselili vsake pomaranče za Veliko noč, kako sem pil mleko v prahu, kako si mel na izbiro samo eno vrsto kruha ("socialni" smo rekl - polbela štruca 80 dag), kako je bilo težko prit do kosa mesa, ki nima 2 cm loja, kako.....

SIC:
Bistvo kapitalizma:
1. Imam na tone denarja
2. hočemo ga več...
misliš da je bilo takrat kaj drugače??? Nekateri so ga imel in so hoteli še več!!!
Pri nas doma smo zato, da smo prišli do gotovine (s katero si lahko kupil olje in sladkor - ko je bilo na razpolago, kurjavo - ko je bila,...) s krediti po vezah kupovali pralne stroje (do njih smo prišli po vezah) in jih pod ceno prodajali za keš... se ti zdi normalno življenje, da morš bit diler, da preživiš svojo familijo??;(


Ljudje, veseli bodite, da smo se teh časov vsaj deloma rešili!!!!! Ne vem, kaj se vam tok kolca po njih...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Bob Rock ::

nekad su krali
al su dali,
sada kradu,
al ne dadu..

Koci ::

Jebeni: drži, da so in bodo krdali v vsakem sisitemu, dejstvo pa je, da je tržno gospdoarstvo, ali kapitalizem ali kakorkoli pač hočete, za nas potrošnike veliko boljši. Nekajr azlogov je blo tu že naštetih.
Panta rei!!

Lucifer Tanatos ::

gre se za to da se standarda, ki je bil takrat niti ne more primerjat z danasnjim. Ok ne recem kaka amerika je mela takrat tak standard kot ga mamo mi zdele, sam s stem kao ful dobrim standardom pridejo zravn se vse ostale p******** ameriskega "idilnega" zivlenja. Plus pozablate da smo bli za casa komunizma oz. socializma v jugoslaviji tut tolk mn razvajeni. Predvsem takrat ni blo tok skrbi s sluzbo pa s solo, ce si hotu delat in ce si hotu se ucit si se lohka, zdej mamo pa probleme z zaposlitvijo, nase solstvo je pa itaq ze kr neki cajta v k****! In ja vse "prestiznejse" stvari smo takrat lahko dobil sam prek vez. Sam a smo jih rabl? Nujno? men se ne zdi tko, pa tut zdej jih ne rabmo. Ampak ce si hotu kej dobit si... pa se vec ti je blo vredno kot ti je zdej...
Les yeux sans visage

Bob Rock ::

takrat so vsi sli poleti na morje, vsi sli pozimi smucat...
brezposelnosti skorajda ni bilo, tist ko je hoto delat je delu...
izbire res ni blo ne vem kake, sam smo se navadl tak zivet, sam s tem tut ni blo takega prestiza, pa je blo manj z denarjem zafrustriranih ljudi.

Pri zivalih velja boj za obstanek. Clovek se je razvil do te mere, da lhko en drugemu pomaga. Kapitalizem pa je boj za obstanek.

hmmmm, zaka se to slisi tak ko vracanje k zivalim? 8-O

(sic) ::

Brezdomce smo gledali na televiziji v ameriških filmih.

DavidJ ::

To slišiš, ker sam želiš slišati.

Vsi nerazviti. Vsi enaki. Vsi revni. :|

To je komunizem.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

iration ::

"Brezdomce smo gledali na televiziji v ameriških filmih."

hahahahaha, brezdomce so zelo na hitro popokali v marico in nihče ni več nikoli slišal za njih.

ah, ja, le kje so tisti dobri časi, ko so smeli po cestah ob določenih dnevih voziti le vozila z npr sodo reg. številko, kje so tisti časi, ko ni bilo kave is so prodajali nekakšne nadomestke, kje so tisti časi, ko je bila zlobna zahodna kapitalistična glasba prepovedana, kje so tisti zlati časi, ko nisi smel čez mejo, kje so tisti dobri časi .................................
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Bob Rock ::

ja, kje so casi, ko si lahko sol ob dveh, treh al pa kadarkoli okol ne da bi ti kdo tezil al pa grozil...

ja, ki so casi, ko ljudje niso bli obremenjeni z nacionalizmom, kje so casi, ko ljudem ni bil najpomembnejsi denar, ampak se kej druga, pa niso vsi sam na svoj zep gledal,...

ja, kje so casi, ko je delavec neki pomenu, ne pa da bil je bil sam delavna zivina,................................

iration ::

jebeni, tebe pa zgleda teli komunisti, ki nam še zdaj vladajo, prav ornk jebejo, a?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Lucifer Tanatos ::

no mislm da je blo lahko vsakmu lepo v komunizmu, sam ce se je znal micken znajdt, tko kot ti je lahko lepo tle, ce se znas ornk znajdt. Ne recem velik sranja je tut blo takrat in se vec ga je zdele, sam kar hocem povedat je to da nam se zdalec takrat ni blo tok slabo, da morjo zdej nekateri pluvat po tem, kt da je bil socializem tanajhuj zlocin. In kar se tice razvitosti pa tega, se strinjam, pr ns je zarad tega ta trpela, sam da se komunizem tut tko vodt da si cist normalno oz. primerljivo razvit ostalim kapitalisticnim drzavam.
In komunizem je vrnitev nazaj v naravo, v druzbenem smislu, kar se meni niti ne zdi tako slabo.
Les yeux sans visage

Bob Rock ::

ma ne, sej ni tak hudo, sam uciri me je mal nostalgija....:D

sicer pa noben sistem ni popoln, ble so u socializmu slabe in dobre strani, tak pa so zdej tut....

Lucifer Tanatos ::

mah men je sam najbl smesn to, kok se folk hoce otrest socializma pr ns, kok je blo slabo in kok je zdej ful drgac in bols. Pa nej dam na enmu klasincemu primeru, ki ga vsi ful radi dajo za primer. Avti. V socializmu si pr ns lohka kupu sam kakega jugiča al pa stoenko, se strinjam shit od avta. Lahko si pa preko vez dobu kak bolsi avto in bil care. Sam a je zdej kej drgac? Ok sej ne recem dobr avto lahko kumot dobis(ceprov so bli tut jugici za tist cajt cist kvalitetni avti), sam da pa odstopas in si "care" si mors pa mal mn kot ferarija al pa limozino kupt. To si pa lahko kup tok folka, kot si je v socializmu lahko prvoscl tuje avte. Tut benza je blo takrat premal in si mogu cakat da si ga dobu, no zdej bo pa tok drag da si ga bo en povprecn slovenc k dela v eni fabrki za majhn dnar tezko prvoscu. Kje bo pol razlika, tm ga ni blo tle si ga pa ne mors prvosct men je to cist isto v obeh primerih si brez benza:\
Da ne omenjam tega da so visji sloji od obdobja do obdobja priblizno enaki, ker pac sam spremenijo nazive oz. se tko prilagodijo da so spet za tist nacin vladanja k je pac v "modi". So kot neke vrste virus. Al mutirajo in se prilagodijo, al pa propadejo oz. izumrejo. In ponavad jih saj 10% vedn prezvi, nekicajta se drzijo relativno "nizko", pol pa spet zacnejo delat po svoje. Ce jih hoces iztrebt, pa rabs se hujs folk. Pa si pol na bolsem, al na slabsem?
Vse je v bistvu zlo podobn razmeram, ki so bile vcasih, se pa navidezno zdi da je bols. V resnici je isti K***c.
Les yeux sans visage

ali3n ::

lucifer - definitivno je sedaj bolje - imamo vsaj možnost izbire kak avto bomo kupili (če smo glih pri avtih); včasih je bilo potrebno met veze tud za jugeca in podobna jajca... moj fotr je daljnega 1978 po klicu kolega (spet veze!!) da so na Tržaško v Ljubljano pripeljali nove Lade, s termosko kave in spalno vrečo celo noč čakal v vrsti za Lado 1600; barvo je dobu tisto k je bila na voljo - bela (izbira ni bila možna - so šli po vrsti, tko kot so ble parkirane!!); najbolj hecno pa je, da so bila pozna sedemdeseta leta "zlato obdobje" rajnke Juge... vsega je bilo v "izobilju" - na račun kreditov, ki so jih najemali vrli voditelji "delovnemu narodu prijaznega režima" - te kredite še danes plačujemo...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Thomas ::

Komunizem je bil do 1965 nekako, zločinski režim.

Potem je pa evoluiral in je le občasno ubijal svoje nasprotnike in je postajal vedno mehkejši. Dokler se ni razsul.

Ne dokler ni postal idealni sistem, kar je imel za cilj, ampak dokler se ni razsul!

Sila mnogo so govorili o "reformiranju socializma". Vendar se je to izkazalo podobno pranju dreka. Dokler ga je še kaj - ni oprano.

;)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

no ja sej ce hocs dobr avto zdej dobit za kokr tolk normalno ceno tut rabs veze met, razn ce mas dost kesa. Glede barv, ja ni jih blo tolk, sam niti ni blo takrat to tok v modi da je vsak avto v drugi barvi, dobr to je blo slabs sam to je se vedn malenkost.

Thomas:
komunizem na samem zacetku ni bil zlocinski, tudi v rusiji ni bil, vse dokler niso izgubili na volitvah leta 1918 in so pol uvedn diktaturo proletariata. Takrat je pol blo res vec al mn "zlocinsko". Tko je blo v rusiji.
Pri nas to ni blo tko. Niso nas prisilili v komunizem, sami smo ga izbrali in tudi podpirali smo ga.
Les yeux sans visage

iration ::

lucifer, čisti nonsense govoriš.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

> tudi v rusiji ni bil, vse dokler niso izgubili na volitvah leta 1918

Nobenih volitev ni bilo v Rusiji 1918.

Bile so volitve v CK KPSZ nekaj let po Stalinovem prevzemu oblasti. Tja ni bil izvoljen in je potem najprej ponovil volitve (s pomočjo Hruščova) potem pa pobil vse, ki po njegovem mnenju niso glasovali zanj.

3/4 vodstva KP je takrat Stalin dal usmrtiti.

Kar je bila pa kapljica v morje milijonov drugih žrtev.

Nekaj jugoslovanskih komunistov je takrat bilo poklicano v Moskvo in izginilo v gulagih. Drugi so potem prevzeli oblast v jugoslovanski partiji. Eden najbolj znanih je bil J. B., ki je zatorej najmanj vedel, kaj se v Prvi domovini socializma dogaja, pa je sklenil svojo domovino vseeno osrečiti s tem sistemom.

Diktaturo proletriata si je pa izmisli že Marx, da ne bi kdo mislil da ne.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

infectiphibian:
lucifer, čisti nonsense govoriš.
dokler mi tega ne argumentiras, si ti tisti ki govori nonsense, pa lep dan :)

Thomas:
volitve so bile, razen ce se v solah ucimo kr tko za foro :\

Eden najbolj znanih je bil J. B., ki je zatorej najmanj vedel, kaj se v Prvi domovini socializma dogaja, pa je sklenil svojo domovino vseeno osrečiti s tem sistemom
ja zelo dobro je vedel kaj se dogaja v prvi domovini soc. se strinjam, zato je tudi z S.Z. dost hitr prekinil zveze. Drgac pa pr ns je socializem prisel na oblast preko boja med KPJ in okupatorji, tko da je bil to hkrati tudi narodnoosvobodilni boj. Mislim da je tega podpirala vecina prebivalstva:)
Les yeux sans visage

Thomas ::

> volitve so bile, razen ce se v solah ucimo kr tko za foro

Volitev 1918 v Rusiji ni bilo. Če ste se učili da so bile, potem je tvoja šola za zapret s strani sanitarne inšpekcije.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Gemm ::

no ja sej ce hocs dobr avto zdej dobit za kokr tolk normalno ceno tut rabs veze met, razn ce mas dost kesa.


Aha...torej imajo dobre avtomobile le tisti, ki imajo veze. Veš, sedaj lahko dobro živiš, tudi če nimaš vez. Nekaj celo pomenijo sposobnosti...

Jaz osebno nočem več živeti v državi, kjer smo morali še živila kupovati po vezah [nadaljuj pri postu ali3na].

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

Lucifer Tanatos ::

thomas pretiravas, raj si kup Zgodovino za srednje sole 4...

Gemini:
Aha...torej imajo dobre avtomobile le tisti, ki imajo veze. Veš, sedaj lahko dobro živiš, tudi če nimaš vez. Nekaj celo pomenijo sposobnosti...

koliko so vredne sposobnosti pravkar odpuscenega delavca iz fabrike? Cel lajf se je ucil za svoj poklic, nato pa ga je naredila ena robotska roka njega in njegove SPOSOBNISTI nepomembne, oh prekrasna cuda kapitalizma. Ima na voljo na tisoce razlicnih avtov, razlicnih barv. Ima na voljo vsa zivila in nobenih vez ne rabi da bi jih doblil.:\

se strinjam, bile so napake, bile so slabe strani, bile so pa tut dobre. Sam na te vsi pozabjo... Tako kot bodo pozabl tut na dobre lastnosti kapitalizma takoj ko se bo ponudilo kaj bolj ugodnega.

Komunizma niso naredile slabega njegove ideje in nacela, le cloveski egoizem. Isti egoizem, ki je naredil slabo vsako druzbeno ureditev.
Les yeux sans visage

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> thomas pretiravas, raj si kup Zgodovino za srednje sole 4...

Okay. Še tele učbenike na Unijapapirservis, ali v kakšno termoelektrarno.

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Thomas: glede volitev ima Lucifer popolnoma prav. 25. 11. 1918 bolševiki skličejo volitve, na katerih pa, proti vsem pričakovanjem, dobijo le slabih 25% glasov, zato (takrat še začasna) bolševiška vlada razpusti parlament in razveljavi volitve. Začne se diktatura proletariata...
Če ne verjameš našemu šolskemu sistemu, nekaj .edu linkov: klik, klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Lucifer Tanatos ::

Owca: sedi pet :D
Les yeux sans visage

Thomas ::

Heh ...

Leta 1918 ni bilo v Rusiji nobenih volitev. Samo razspustili so 1917 izvoljeno skupščino. In to že Januarja. Volitve so bile 25. 11. 1917.

Preberi dobro svoj link.

Link.


Owca in Luci - sedita, cvek! Pa mama nej u šolo pride.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

ok sm falu en let, details details :D
moj glavni point se ni nanasu na volitve:)
Les yeux sans visage

iration ::

Pozdravljen tudi ti, Lucifer.
"no ja sej ce hocs dobr avto zdej dobit za kokr tolk normalno ceno tut rabs veze met, razn ce mas dost kesa."
Prvič slišim za kaj takega! O kateri znamki govoriš in katera firma je njihov zastopnik?

"Glede barv, ja ni jih blo tolk, sam niti ni blo takrat to tok v modi da je vsak avto v drugi barvi,..."
Ni bilo v modi? Har, har. Pa kje si to pobral? V učbeniku za zgodovino za 4. letnik? Ga je napisal marksist Repe?

"komunizem na samem zacetku ni bil zlocinski ..."
V katerikoli državi so morali trpeti komunizem, povsod je bil zločinski. Vse, ki niso bili za komunizem, so bili "notranji sovražnik". Nikjer, v nobeni komunistični državi, niso trpeli drugače mislečih. Razlikujejo pa se sicer v načinu eksekucije (nekateri komunistični diktatorji so bili pri tem še posebej iznajdljivi), lahko pa verjameš, da mirna smrt ni prišla v poštev. Če bi jaz tole sedaj pisal v "zlatih" letih komunizma, bi mi v pol ure prišli na vrata udbovci, s kakšnim Zdenkom Roterjem ali Mitjem Ribičičem na čelu.

"Niso nas prisilili v komunizem, sami smo ga izbrali in tudi podpirali smo ga."
Brezna so še vedno polna kosti ljudi, ki niso podpirali komunizma. :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Lucifer Tanatos ::

""no ja sej ce hocs dobr avto zdej dobit za kokr tolk normalno ceno tut rabs veze met, razn ce mas dost kesa."
Prvič slišim za kaj takega! O kateri znamki govoriš in katera firma je njihov zastopnik?

govorim za katero koli dobro znamko

"Glede barv, ja ni jih blo tolk, sam niti ni blo takrat to tok v modi da je vsak avto v drugi barvi,..."
Ni bilo v modi? Har, har. Pa kje si to pobral? V učbeniku za zgodovino za 4. letnik? Ga je napisal marksist Repe?

Har, har. Mislis da sem "v modi" napisu v dobesednem pomenu? :\

V katerikoli državi so morali trpeti komunizem, povsod je bil zločinski. Vse, ki niso bili za komunizem, so bili "notranji sovražnik". Nikjer, v nobeni komunistični državi, niso trpeli drugače mislečih. Razlikujejo pa se sicer v načinu eksekucije (nekateri komunistični diktatorji so bili pri tem še posebej iznajdljivi), lahko pa verjameš, da mirna smrt ni prišla v poštev. Če bi jaz tole sedaj pisal v "zlatih" letih komunizma, bi mi v pol ure prišli na vrata udbovci, s kakšnim Zdenkom Roterjem ali Mitjem Ribičičem na čelu.
Mogoce si pa res moras prebrati ucbenik za 4. letnik zgodovone, pa dej ko bos ze to bral, preberi si se ucbenik za sociologijo, ko to koncas pa se za filozofijo. Potem bos morda vedel o cem govorim :)

"Niso nas prisilili v komunizem, sami smo ga izbrali in tudi podpirali smo ga."
Brezna so še vedno polna kosti ljudi, ki niso podpirali komunizma.

Narobe! Tista brezna so polna ljudi, ki so podpirali fašizem in nacizem in so izdali drzavo, ter pobili pri tem se velik drugih sodržavljanov. No ampak preprican sem da bi ti izbral njihovo drzavno obliko, tik preden bi te poslali v "Dahav":\
Les yeux sans visage

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

>> Narobe! Tista brezna so polna ljudi, ki so podpirali fašizem in nacizem in so izdali drzavo, ter pobili pri tem se velik drugih sodržavljanov. No ampak preprican sem da bi ti izbral njihovo drzavno obliko, tik preden bi te poslali v "Dahav".

Tole s kolaboracijo že dokaj prežvečena stvar. Do sedaj, mi je še vsak učitelj zgodovine, tudi tisti, ki je prej 30 let učil v rdečem sistemu povedal, da so bili (po njegovem) domobranci proti komunizmu in če so hoteli se proti njemu uspešno branit, so rabli zaveznika. Vsekakor pa so bili za Slovence in Slovenijo, kar kaže današnje perfektno znanje slovenskega jezika njihovih potomcev v Argentini.

Je pa zanimivo, da je komunizem že samo med drugo vojno in 3 leta po njen ubil več Slovencev, kot sta jih fašizem in nacizem skupaj. (Vštevši Slovence, ki so prišli pod Italijo z Rapalsko kupčijo.)

Samo to je že off-topic.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

In kaj pomeni "v modi" v prenesenem pomenu? :\

Moj oče je hudo izkusil komunizem. Delal je na jugoslovanski ladji in bil 10 mesecev (ali kolk je takrat plovbe in potem nekaj časa obveznega dopusta) na ladji in ko se je vrnu domov je bil njegov celoletni zaslužek zaradi inflacije le povprečna mesečna plača.

Good old days? ;((
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Lucifer Tanatos ::

In kaj pomeni "v modi" v prenesenem pomenu?
V prenesenem pomenu pomeni to, da ljudem takrat niti ni bila barva avtomobila TOLIKO pomembna. S tem ne mislim da jim ni bila nic pomembna, samo bili so srecni samo da so sploh lahko imeli avto. To da so lahko izbirali samo med Yugiči in da ti niso bili tako dobri kot avtomobili tujih proizvajalcev, je bilo samo zato, ker smo bili takrat se v zaostanku od prejsnjih vojn. Zadeva bi se scasoma popravila tako kot se je v ostalih drzavah. Glede tega da smo morali kupovati jugice. Meni se to zdi cisto dobro. Zakaj? Zato ker tovarne Yugicev nudijo oz. so nudile zaposlitev tisocim drzavljanom, to da so kupovali avtomobile, ki so jih oni delali pa jim je zagotavljalo sluzbo...
Moj oče je hudo izkusil komunizem. Delal je na jugoslovanski ladji in bil 10 mesecev (ali kolk je takrat plovbe in potem nekaj časa obveznega dopusta) na ladji in ko se je vrnu domov je bil njegov celoletni zaslužek zaradi inflacije le povprečna mesečna plača.
Good old days? ;((

Tako delajo tudi danes v dobrem dobrem kapitalizmu. Ponekod. Ponekod pa so jih tudi odpustili ker jih ne rabijo vec ali pa je firma propadla. In so na cesti.

Good new days:\

Les yeux sans visage

Lucifer Tanatos ::

Tole s kolaboracijo že dokaj prežvečena stvar. Do sedaj, mi je še vsak učitelj zgodovine, tudi tisti, ki je prej 30 let učil v rdečem sistemu povedal, da so bili (po njegovem) domobranci proti komunizmu in če so hoteli se proti njemu uspešno branit, so rabli zaveznika. Vsekakor pa so bili za Slovence in Slovenijo, kar kaže današnje perfektno znanje slovenskega jezika njihovih potomcev v Argentini.
Oh seveda cist za slovence in slovenijo so bli, predvsem za vse tiste slovence ki so jih odpeljali v taborisca na dopust... Dej zresn se no. Poznas Hitlarjevo vizijo in usodo nas "slovanov" v njej? To so nam hotli? POL SO BLI PA RES ZLO ZA SLOVENIJO IN SLOVENCE. Misli z glavo no! Navadni konformisti so bli, drzali so s stistim ki je zmagoval, trenutno, takoj ko je nehal pa so hotl prestopit na drugo stran. Le ta nasreco ni bila tako naivna.

Je pa zanimivo, da je komunizem že samo med drugo vojno in 3 leta po njen ubil več Slovencev, kot sta jih fašizem in nacizem skupaj. (Vštevši Slovence, ki so prišli pod Italijo z Rapalsko kupčijo.)
Hm kje si to prebral? Dej si raje preber stevilke ljudi, ki so jih poslal fasisti oz. bl nacisti v taborisca:\ "Komunisti" so pobili vecinoma le izdajalce naroda. Ne trdim da med temi zrvami ni bilo nedolznih, ker sigurno so bili. Ampak isto so delali tudi drugod po svetu(mal si poglej kaj so delale angleski komandosi, ki so jih poslal na nemsko obmocje...). In ja tut po vojni so jih. Edin prov. Kaj zdej ko je pa konc vojne so pa vsi njihovi grehi odpusceni? Izdal so drzavo, dali pobit ogromno slovencev. Ja sej vem ti bi jim dal 20 let zapora. Sej ne recem human si, jst bi raj prsparu stroske za zapor in jim dal tisto kar so si zasluzl. Sibro v buco...
Les yeux sans visage

iration ::

"Mogoce si pa res moras prebrati ucbenik za 4. letnik zgodovone, pa dej ko bos ze to bral, preberi si se ucbenik za sociologijo, ko to koncas pa se za filozofijo. Potem bos morda vedel o cem govorim"

Dragi Lucifer, saj verjamem da se ti fino zdi, da se v četrtem letniku učite zanimive predmete. Ko sem jaz hodil v gimnazijo, so mi tudi govorili, da smo mi bodoči intelektualci. Ampak ne, intelektualec je človek šele takrat, ko začne uporabljati svojo lastno glavo, neobremenjeno z raznimi "resnicami", ki jih servirajo v raznoraznih učbenikih (še vedno ;(). Študiral sem med drugim sociologijo kulture, kjer mi največji marksisti niso oprali možganov, tako da mi ni treba ponujati nekih učbenikov. Tako, da, Lucifer, malo kritične distance prosim do raznoraznih informacij, ki ti jih dnevno servirajo.

Komunizem je pobil več Slovencev po vojni, kot jih je vojna sama, in že to, brez ostalega, dela ta totalitaren režim tako zločinski, da se nihče pri zdravi pametni ne želi vrniti v njega.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Double_J ::

Lucifer, sej je zadnje čase matej97 zadolžen, da govori neumnosti. Razen, če misliš, da je konkurenca tudi na tem področju potrebna.
Maš realne šanse za spodrint ga s prestola, če boš tkole nadaljeval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Tito ::

2. Iako je svatko bio zaposlen nitko nije nista radio
3. Iako nitko nije nista radio sve planove smo ispunili bar 100%
4. Iako je plan ispunjen preko 100%, trgovine su bile prazne
5. Iako su trgovine bile prazne svi su sve imali
6. Iako je svatko imao sve, svi su krali
7. Iako su svi krali nikad nista nije falilo


1. Zaradi te svinjarije je sistem propadel...

2. Kapitalizem je ubil ogromno število ljudi in jih še ubija, saj je njegov moto zmaga naj najmočnejši. Pri moči se ne misli fizično moč ampak deloma intiligenčno in finančno. Kdor je reven, postaja še revnejši in počasi propade za kakšnim šankom... Seveda se je to dogajalo tudi v prejšni državi a ne tako pogosto! O povojnih pobojih nebi spet govoril, samo tko za informacijo tam v tistih luknjah so po večini hrvaški ustaši in njihove familije tako da je slovencov v skrajnem primeru 10%, v to sem prepričan in le počakajte nekaj let da se naredi DNK analiza...

Kapitalizem vs komunizem, zmagal je močnejši KAPITAL! Kar ni nič nenavadnega a tudi nič narobe, saj je to le del evolucije človeštva, ko bo čez kakšnih 100 let človek tako izkoriščan, da se nebo mogel zavedati svoje človečnosti, saj bodo z njim ravnali kot orodjem (to se že dogaja, če se uzrete malo na vshod), se mu bo utrgalo in spet se bo ponovila štorja zaterani se bo maščeval in spet bo tekla kri...

Koliko časa bo potrebnega, da bodo ljudje nehali gledati tako ozko? Koliko krvi se bo prelilo, preden bodo ljudje spoznali da smo si vsi enaki! Slovenec, Nemec, Kitajec, Albanec... To sploh ni pomembno samo da je dober človk! Zakaj rasna diskriminacija? Zakaj fašizem? Zakaj verski fundamentalizem? Zakaj, zakaj, zakaj? Zahodna Evropa in USA že stoletja govori, koliko ji pomeni vsako življenje. Seveda skrbi a le za svoje ljudi, drugi pa jo ne zanimajo!

In tako naprej!

In spet smo tam...

Buši, se je odločil, da bo napadel irak, ker ima domnevno bio-kemično orožje za masovno uničevanje... Vse lepo in prav res ga je imel morda ga še ima in tudi uporabil ga je že! Človek je rahlo usekan a še vedno ga prekaša buši! Po televiziji trobi popolne laži in stem zavaja javnost. Da bi se Osama skrival v iraku?!?!? Takšne p... lahko zrastejo samo na zelniku nevednega človeka. A buši se samo dela da je kreten v bistvu on dobro ve kaj hoče. Irak je druga svetovna velesila glede na proizvodno nafte na svetu in ni skrivnost da je o edina država, ki ni pokorna ameriki, torej je to naftni lobi. Naftni lobi ima gromozanske apetite in samo zaradi tega je buši sploh prišel na oblast! No sedaj pa da nadaljujem o Osami. Si predstavljate kaj se zgodi ko se srečata komunist (huso) in fundamentalist (Osama)? Hja resnica je, da amerikanosi vse mečejo v isti koš to ti pove, koliko se brigajo za te ljudi! Irak je imela namesto islamske revolucije (iran, SA, kuvajt...), socialno revolucije.

Se uproščam za morebitne napake in neumnosti, ker sem komaj vstal! Pregledat pa se mi ne da!:8) :D

Gemm ::

Lucifer Tanatos:

Tako kot bodo pozabl tut na dobre lastnosti kapitalizma takoj ko se bo ponudilo kaj bolj ugodnega.


Seveda. Vsi bi radi imeli nekaj boljšega. Samo nekateri to vidite v komunizmu.

koliko so vredne sposobnosti pravkar odpuscenega delavca iz fabrike? Cel lajf se je ucil za svoj poklic, nato pa ga je naredila ena robotska roka njega in njegove SPOSOBNISTI nepomembne,


To ima več veze s tehnološkim napredkom kot pa z oblastjo. Se ti zdi, da bi se moral ustaviti, zato, da ne bi bilo treba ljudi izobraževati?

Tito:

ko bo čez kakšnih 100 let človek tako izkoriščan, da se nebo mogel zavedati svoje človečnosti, saj bodo z njim ravnali kot orodjem


Kaj bluziš? Da nas bo komunizem s svojo propagando osvobodil suženjstva? Spet mislite, da sedaj vse stagnira, da so ljudje vedno neumnejši, da je razvoj samo krinka za zasužnjevanje?

Irak je imela namesto islamske revolucije (iran, SA, kuvajt...), socialno revolucije.


Pa pojdi v Irak, kjer se imajo tako lepo v njihovem komunističnem sistemu. Če je treba zato, da bi sistem deloval, pobijati svoje državljane, je nekaj HUDO narobe s tvojim sistemom. Upam, da je to jasno.

Pa lepo od tebe, da si se opravičil za svoje neumnosti.

Lucifer Tanatos ::

infectiphibian:
intelektualec je človek šele takrat, ko začne uporabljati svojo lastno glavo, neobremenjeno z raznimi "resnicami", ki jih servirajo v raznoraznih učbenikih (še vedno ).

verjemi mi da v solskih ucbenikih stvari ki sem jih jst napisal ne pise. Ce pa ucbenike preberes, oz. ce imas sreco in imas dobrega profesorja. Ter hkrati uporabljas lastno glavo, bos prisel do istih ali pa zelo podobnih zakljuckov.

Double_J: taprav se uglasa. Dosedaj sem vsako stvar, ki sem jo tukaj napisal utemeljil. Vecina vasih argumentov pa temelji na temu da ali nimam pojma, da klatim neumnosti, da ne razmisljam s svojo glavo itd. Kaksnega pametnega argumenta, ki bi mi dokazal da nimam prav pa se ni nobenemu uspelo napisati. Bo morda tebi? Ali bos raje tiho da ne bos napisal kaksne neumnosti:\

Seveda. Vsi bi radi imeli nekaj boljšega. Samo nekateri to vidite v komunizmu.
Za prvi stavek se strinjam. Za drugi pa ne. Nikoli nisem rekel da je komunizem, ki smo ga mi imeli boljsi. Ce bi bil bi ga se vedno imeli. Povdarjal sem samo njegove dobre lastnosti, ter nekatera socioloska dejstva na katera ste vsi pozabili in rajse zaceli nastevati slabe strani komunizma. Za kapitalizem se lahko najde toliko slabih lastnosti kot za komunizem.

To ima več veze s tehnološkim napredkom kot pa z oblastjo. Se ti zdi, da bi se moral ustaviti, zato, da ne bi bilo treba ljudi izobraževati?
seveda sam povej mi, kako bodo njegovi otroci dobili izobrazbo, ce jim je ta delavec ne bo mogel placati?
Les yeux sans visage

Zgodovina sprememb…

Gemm ::

seveda sam povej mi, kako bodo njegovi otroci dobili izobrazbo, ce jim je ta delavec ne bo mogel placati?


Slovenija se je zavezala, da bo vsakemu državljanu zagotovila srednješolsko izobrazbo. Pri nas so tudi univerze državne. Imaš možnost rednega in izrednega študija. Sem mislil da to že veš.

Za kapitalizem se lahko najde toliko slabih lastnosti kot za komunizem.


Kakorkoli je totalitaren sistem "dober", se v vsaken primeru izrodi.

Lucifer Tanatos ::

oh ja vem da imamo to. Samo vecino teh otrok, ki nej bi jim drzava nudila izobrazbo MORA solo zapustiti in jt v sluzbo(razna filz. dela itd.), da lahko prezivijo druzino, ker je oce al pa bilo ker clan druzine izgubu sluzbo, ki jim je prinasala "kruh". Poznam kar nekaj taksnih primerov. Zalostno je to, da se bo z njimi isto zgodilo...

Kakorkoli je totalitaren sistem "dober", se v vsaken primeru izrodi.
totalitaren je vec ali manj vsak sistem, ker do neke mere mora biti, ce se hoce obdrzati.
Les yeux sans visage

Thomas ::

Lucifer T.

Ti misliš, da če si se "malo zmotil v detajlih", da tvoje sklepanje je pa vseeno pravilno.

To je napaka, precej pogosta pri nekaterih na tem forumu.

Kako poteka - primer:

Nekdo trdi "Kamena doba je bila raj & današnja civilizacija je pa vse to uničila z onesnaževanjem ==> moramo ukiniti kapitalizem."

Potem mu jest z muko dokažem, da to ni bilo tako lepo v kameni dobi, pa namesto da bi ta nekdo spremenil sklep dobim:

"Samo na eno mojo trditev si se spravil in jo raztrgal, na argumente mi pa sploh ne odgovarjaš."

Dejmo se mau u roke vzet Luci!


Kar se pa tiče komunizma (v Sloveniji) je pa tako, da se ga lahko sramujemo. Tako kot se lahko Italijani svojega fašizma.

Pa se ga oboji ne preveč.

;)





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gemm ::

totalitaren je vec ali manj vsak sistem, ker do neke mere mora biti, ce se hoce obdrzati.


Kaj ti misliš, da se sistem lahko obdrži le s terorjem? Podpiraš teror za to, da se obdrži sistem, ki se ob normalnih pogojih ne bi? Če se ne bi, potem nekaj ni v redu z njim.

Ne smeš popolnoma enačiti "sistema" in "vladajočih". Sistem je demokratičen, kar pomeni, da lahko vlado na volitvah zamenjamo. Ta možnost obstaja.

Takrat ni. Zato si lahko samo gledal.

Tito ::

Kaj bluziš? Da nas bo komunizem s svojo propagando osvobodil suženjstva? Spet mislite, da sedaj vse stagnira, da so ljudje vedno neumnejši, da je razvoj samo krinka za zasužnjevanje?

Pa pojdi v Irak, kjer se imajo tako lepo v njihovem komunističnem sistemu. Če je treba zato, da bi sistem deloval, pobijati svoje državljane, je nekaj HUDO narobe s tvojim sistemom. Upam, da je to jasno.

Pa lepo od tebe, da si se opravičil za svoje neumnosti.


1. Nisem priznal da govorim neumnosti, opozoril sem le na morebitne slovnične napake :D!
2. Nisem rekel da se imajo v iraku fajn, ampak da so nezdružlivi z Osamo in da je 100% da ga ni tam in ga tudi nikoli ne bo, ker je to čisti idiotizem... Pa poglej kako se ima folk v proameriškem iranu in sautski arabiji... Na vsak način za 1000% slabše! Človek pojdi v irak in videl boš da je ženska enakovredna moškemu. Ljudje lahko odkriti hodijo na ukoli in na sploh je ta država najrazvitejša v tej regiji, navkljub mednarodni izolaciji!
3. Že dolgo je tega odkar sem zagovarjal KOMUNIZEM, saj je ta ideologija propadla in se nebo nikoli več pojavila. Pravim le to da ni bil tako slab kot vsi pravijo, nikakor pa si ne želim da se vrne! Pravim pa da se bo pojavila nova oblika socialne države. Ideologija Komunizma ne sodi v moderni svet in je preveč zastarel! Tako kot počasi postaja Kapitalizem zastarel in se iz njega razvija posebna družbena ureditev. To ureditev se je pojavila v zibelki kapitalizma v USA! Gre pa za vladavino kapitala in multinacionalk in korporacij... Zmaga Bušmana je to vsekakor potrdila, saj ga niso izvolili državljani, temveč podkuplivi elektorji. Tako je bušman zmagal izključno zaradi naftnih mogotcev! Seveda pa se oblikuje protiutež, ki se nagiba bolj k sociali in to je socialna demokracija v skandinavskih državah! Obe vladavini se imata za veledemokracijo vendar ena smrdi po tiraniji!

Nekje sem slišal da ima...
...2% 98% vsega kapitala!
Približno toliko, nisem čisto prepričan da je točno toliko recimo +-2%...

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komunizem + demokracija = možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9213627 (9388) jype
»

Stanje političnega prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
924898 (3445) Thomas
»

Demokracija - najbolj demokratična država (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
684456 (3197) Thomas

Umro druže Tito (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16210747 (7988) Stepni Volk
»

Zahod zivi od tujih žuljev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1177490 (5762) Thomas

Več podobnih tem