» »

Android - uvod za novince?

Android - uvod za novince?

1 2
3
»

Jst ::

Jaz sem z rootanim telefonom navil CPU iz 1GHZ na 1.5, ob tem znižal porabo, tako da prej mi ni zdržal niti dneva, sedaj pa če ga uporabljam samo za pogovore, zdrži dva dni.

Task Killerjev se pa izogibajte. Oz raje naložite ES Task Manager in tam v StartUpu izklopite, kar se vam zdi, da ne rabite in tam ubijete, kakšne požrešne stvari, katere kernel sam še ni spravl v grob.

Samo Task Killer One Click Style pa NIKAKOR NE.


---

Čeprav imam Android telefon (DHD) in sem sedaj, ko sem ga naredil po moji meri, super zadovoljen, je iPhone še vseeno boljša odločitev za nakup.


---

SmeskoSnezak: Moj telefon tako potiho snema zvok, da se nič ne sliši. Pa čeprav imam ROM, ki naj bi povečal mic in speaker za 20%.


---

Morate se zavedati, da vsi smartphoni rabijo internetno povezavo. To morate vzeti v zakup, ker tako Android, kot iPhone, brez inštaliranih aplikacij, na dan potegneta ene 10 do 20MB podatkov (gor+dol).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SmeskoSnezak ::

Jst, uporablam privzeti nacin za "ubijanje" aplikacij. Telefon ni rootan.

Meni super snema zvok in sliko.

Da, internet je res "nuja". Samo ce vse izklopis in vklaplas, ko ti zelis, je super.
@ Pusti soncu v srce... @

Jst ::

 ES Task Manager

ES Task Manager


 ES Task Killer

ES Task Killer


 ES Startup Manager

ES Startup Manager



Market: ES Task Manager


Kot vidite, je bolje, da greste v StartUp sekcijo in tam označite stvari, ki jih nočete, da se zaženejo ob rebootu telefona. Tukaj lahko tudi killate posebej aplikacije, ker kakšen Advanced Task Killer ti jih pobije kar vse, TO JE PA NO-GO in se tega ne poslužujte, ker vam bo recimo ne bo ob vnosu česa v koledar, tega sinhroniziral z Googlom ali pa če poslušate glasbo, uporabljate GPS aplikacije. Sami problemi.

Kot vidite na sliki zgoraj imam jaz eno aplikacijo na Disable, ampak jih mislim dodati vsaj še ene 15, katere so nepotrebne. Recimo Stocks, ki ga ne uporabljam, a se zažene in gre v mirovanje. Sicer ne kuri nič resursov, ampak je daljši zagon. Daljši kot na W7 z HDDjem. (Imel sem že vse nastavljeno, a sem popomotoma v ES File Explorerju pobrisal napačno mapo in sem mogel še enkrat inštalirati program.)

Drugače je pa System Tuner Pro za 4EUR tudi dobra zadeva. Ima moj kolega in tam lahko nastavljaš VSE. Res VSE. Od CPU hitrosti, governorja, voltaže, Taksov, monitoringa, da vidiš katera aplikacija ti kuri koliko ter pri kateri frekvenci se CPU največ zadržuje, potem imaš te tweake, da je hitrejši dostop do SD kartice in ogromno, res ogromno možnosti. Jaz ga sicer ne uporabljam, ker se krega z O/C Daemon, drugače bi pa takoj dal tale drobižek, za tako dobro in "močno" aplikacijo.

Market: System Tuner Pro

(Vidim, da je tudi free verzija, tako da le sprobajte, ampak si prvo oglejte vsaj screenshot-e na linku.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rias Gremory ::

Živjo,

Ker sem nov v android vodah me zanima nekaj stvari.
Kje se pogleda katero povezavo uporabljam zdaj (wlan ali umts/edge)? Oziroma ali moram naložiti kakšno aplikacijo da bom to videl?

In kako je z nadgrajevanjem sistema? Kaj moram vedeti?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Rias Gremory je izjavil:

Kje se pogleda katero povezavo uporabljam zdaj (wlan ali umts/edge)?

V statusni vrstici imaš ikonce. Kakšne so je odvisno od ROMa ki ga uporabljaš. Načeloma imaš za wifi 3 zakrivljene črte (kao antena... oz. podobno unmu znaku za rss) za edge puščico gor in dol pa E pod njima, za 3g isto, samo da je namesto E napisano 3G (H je pa nekaj umes...).

Rias Gremory je izjavil:

In kako je z nadgrajevanjem sistema? Kaj moram vedeti?

Načeloma nič. Povežeš s KIES in ti pove ali imaš kako nadgradnjo ali ne. Če je, jo naložiš in je problem rešen.

Če imaš custom ROM pa domnevamo da veš kaj počneš in si seznanjen s vsem kar te čaka.
Life is as complicated as we make it...

Rias Gremory ::

Najlepša ti hvala.
Domnevam da je statusna vrstica tista najbolj zgornja stvar v kateri se nahaja ura, indikator baterije itd.?
Hvala za razjasnitev glede vseh teh znakov.

Se mi pri nadgradnji karkoli zbriše?
In še, kaj je KIES?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Ja, to je tista vrstica k ti plac odžira (autohide je špica).

Pre KIESa se ti ne bi smelo nič zbrisat. Sam... zdej k mi kapne (ja, malo prepozno)... KIES je samsungovo orodje za nadgradnje. Tako da pač poišči ekvivalentno orodje tvojega proizvajalca... dela več ali manj enako.
Life is as complicated as we make it...

GeForce ::

Ti ne rabiš KIES-a ampak Sony PC Companion.

EDIT:Saj imaš ti Xperio Ray (sem prebral nekaj minut nazaj v eni drugi temi ali pa na Slo-Androidu, pa nisem ziher ali si pisal ti ali je bil nekdo drug)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Rias Gremory ::

Okej. Telefon je pa Xperia Ray tako kot si rekla.
Na Slo-Android sem se pa prej registriral in tam ustvaril podobno temo.

Mogoče veš zakaj mi internet samo v brskalniku ne dela (pred nekaj urami mi je še delal)? Sem probal v Facebook aplikaciji ki je že naložena in dela, prav tako v Youtube aplikaciji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

GeForce ::

khm,khm.....sem rekla? Nebi rekel da je tako ;) (Spol........Moški)
Ne dela v brskalniku drugje pa? Zanimivo, ampak nebi vedel zakaj. Si poskusil prisilno zaustaviti brskalniki in ponovno odpreti?

Rias Gremory ::

Se oproščam, sem mislil da mi odgovarja Pithlit.
Kje pa lahko prisilno zaustavim brskalnik? Potrebujem kakšno aplikacijo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Kakšen task manager mogoče? V sili pa reset :P
Life is as complicated as we make it...

Rias Gremory ::

Sem ugasnil in prižgal in zdaj dela. :)
Kje lahko dobim kakšen task manager?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

GeForce ::

Najbolj uporabljan je verjetno tale. Ampak to uporabljaj le za killanje applikacij če katera ne deuje ali povzroča problme, in ne killaj kar vseh. Ram "pokuri" ravno toliko elektrike ali je zaseden ali ne. Aja, pa glej da neboš zvečer ponesreči killal alarma ali kaj podobno pomembnega, da se neboš potem razburjal da te Android še zbuditi ne zna :D

Pithlit ::

Na marketu jih je ogromno. Sej je jst dal screenshote malo nazaj... ES Task Manager, recimo. Če je zastonj pa ne vem. Se mi pa zdi da je en osnovni task manager nekje v nastavitvah telefona. Pri meni piše "upravitelj programov (kjer lahko odstranjuješ programe ali ustavljaš tekoče procese, spremljaš kje se kak program nahaja... etc).

GeForce: sej android sam zalaufa vse procese ki jih rabi za delo. Stock alarm je del ure (ki jo bo android sam nazaj zalaufal pa če jo do onemoglosti ubijaš).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

GeForce ::

Ja če kot alarm uporabljaš stock budilko. Kaj pa če imaš nameščeno kakšno drugo z marketa? Ziher je le ziher, zato za vsak slučaj opozorim.

Rias Gremory ::

Hvala vama. Sem našel task manager na mobitelu.
Budilko moram pa še preizkusiti v polni meri, ker me je prej zbujala Nokia.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sloxl8 ::

Mogoče butasto vprašanje, pa vseeno.

Kako zapreti browser na Androidu - stock ali katerikoli drugi? Če pritisnem gumb Back, se samo premakne na prejšnjo prikazano stran. Ali obstaja gumb Close (kot "X" v Win)?

kriko1 ::

Home gumb stisni in to je to.

Rias Gremory ::

@kriko1
Še zmeraj bo tekel v ozadju oz. bo ostal odprt.

@sloxl8
Pri meni zaprem (tako kot si ti rekel) aplikacijo tako, da grem v meni -> nastavitve -> aplikacije -> storitve, ki se izvajajo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Rias Gremory je izjavil:

Še zmeraj bo tekel v ozadju oz. bo ostal odprt.

Odprt bo samo toliko da ohranja session. Delal ne bo pa absolutno nič.
Life is as complicated as we make it...

Rias Gremory ::

Torej če pustim odprt npr. Facebook se ne bo sam osveževal?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IceBoX ::

A rabi kaj baterijo ali samo zaseda RAM?
Huh...

Pithlit ::

Samo zaseda ram.

Sm tolk da probam...
Stock browser: odprem, grem na eno xy stran, stisnem home knof - proces umre.
ponovno odprem - se odpre na xy strani.

Dolphin HD: odprem, grem na eno xy stran, stisnem home knof - proces umre.
ponovno odprem - se odpre na xy strani.

Opera mini: odprem, grem na eno xy stran, stisnem home knof - proces umre.
ponovno odprem - se odpre na xy strani.

Hmmm... ja... mogoče imam pa samo jaz tako srečo...

Po drugi strani pa, na androidu v ozadju laufajo le servisi (razen če se kaj dokaj hudo zalomi). Programi se 'ugašajo'.
Life is as complicated as we make it...

Jst ::

Tega nimate?

 Task Manager v Quick Setings

Task Manager v Quick Setings



 Task Manager

Task Manager





---

>stisnem home knof - proces umre.

Meni se nekateri programi zaprejo, nekateri pa ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Tile Task Managerji so za ljudi, ki ne razumejo kako Android dela (praktično VI vsi uporabniki, ki ste prišli z namiznih OSov) hudo zavajujoči in kažejo nekaj drugega kot vi mislite da kažejo. Dajte ne to gledat, deinštalirajte jih da si ne boste po nepotrebnem kurili baterije in upočasnjevali telefona s klikanjem po "Kill Task".
The truth is rarely pure and never simple.

Pithlit ::

@jst: Primer? Po možnosti brezplačen... ne da se mi zapravljat za neke preproste teste...
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Evo... zdej testirala NFS Shift (ena bolj intenzivnih stvari ki jih imam). Home knof -> proces umre.
Life is as complicated as we make it...

Rias Gremory ::

Včeraj sem si poslal nek komad in drugega mobitela na Xperio Ray. Če se prav spomnim je datoteka tipa wma in me zanima kje najdem zdaj ta komad? Na internetu sicer piše da mi predvaja samo glasbene datoteke tipa MP3, WAV. Moram uporabiti kakšen dodaten predvajalnik?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kriko1 ::

Najbrž. Drugače pa da na SD kartico pod Downloads.
Če ni v galeriji, tega ne podpira.

Rias Gremory ::

Jap, ne dela. Sem si dal Astro file manager dol in probal odpreti in ne dela.
Če dam dol Winamp bo delalo kljub temu da naprava ne podpira take vrste datotek?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Saj te nič ne stane probat.
Life is as complicated as we make it...

Rias Gremory ::

Na Winampu ne dela, na BS Playerju lite pa dela.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Jst ::

Mavrik: Deloma je to res, ampak Android podpira tudi multitasking. In recimo ko grem jaz na sprehod s psom, vklopim SportsTracker, ki uporablja GPS in mi riše pot, kjer hodim in se ga ne dotaknem (odprem) tudi po dve uri, medtem, pa naredim kakšno sliko, brskam po internetu, pošljem kakšen SMS, pogledam na Google Maps, kje je najbližja cesta... Po koncu hoje pa samo preklopim na ta program in voila, pot je narisana, napisano koliko sem prehodil in še polno podatkov.

Ta Task Manager je dejansko task manager, ni to task killer, kot sem dal primer zgoraj.

Pithlit: Jaz pa, če med igro, ki zaseda skoraj 1GB in je v ramu okoli 80MB, to je Asphalt racing 6, če stisnem med igranjem home tipko in potem držim home, da mi pokaže procese, grem lahko nazaj v igro in nadaljujem točno tam, kjer sem končal. Če pa ostanem na namizju dlje časa, pa ubije proces in se igra potem ponovno zažene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Omejitev oken je dosežena.

To mi pogosto javi, ker je max 4 oken, v brskalniku. A se da mejo povečati? Ali pa da vedno odpre linke v istem oknu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Zamenjaj brskalnik. Meni opera (mini) pa dolphin čisto nič ne jamrata.

Me je pa dva dni nazaj čist šokiralo ko je Android (2.3) izjavil da noče povlečt datoteke večje od 4GB zato ker ne zna delat z njimi.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Heh, no comment.

Samo a res tega ni mogoče v deafault browserju nastavit?

Oken kot takih itak ni. Naj lepo linearno odpira, in nazaj na drugo (prejšnje) "okno" gre s tipko "nazaj".

Bom na android forumu vprašal...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

Samo a res tega ni mogoče v deafault browserju nastavit?

Oken kot takih itak ni. Naj lepo linearno odpira, in nazaj na drugo (prejšnje) "okno" gre s tipko "nazaj".

Jaz ne vem kaj tebe jajca... stock brskalnik (android 2.3 -> galaxy ace) lepo odpre nebroj oken. No, nebroj je mogoče pretiravanje ampak jaz sem šla čez 20 pa se ni nič pritožil.

Lahko imaš pa kak drug 'stock' brskalnik. Itak se vsak proizvajalec igra s temi romi...
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Galaxy Ace, ja.
Ko kliknem na taki link, javi, da je omejitev oken dosežena in potem lahko le grem v menu "Spisek oken" ali kaj je (nimam zdaj zraven) in tam mi pokaže 4 okna (4 slike strani zmanjšane, lahko jih "listam" levo/desno) in enega zaprem, pa potem gre dalje (odpre link, ki ga prej ni).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Opkow ::

Slucajno kdo ve, ce se kje v OSu nahaja informacija o casu zadnjega polnjenja telefona, oz koliko casa je minilo od takrat.

Me iz cistega firbca zanima, ker se mi zdi, da ga pogosto ne dam polnit vsaj 4 dni. Pa sem malo skepticen, da slucajno ne pristevam kakega dneva vec vmes. Ali pa ga dam mimgrede kam polnit, ne da bi porajtal to. :)

black ice ::

Settings>About phone>Battery use

Opkow ::

Sploh nisem opazil podatka v sivi pasici, pa sem gledal na tem koncu.

Hvala. :)

Jst ::

Battery Monitor Widget. Super zadeva. Ti lepo še piše glede na trenutno porabo, koliko bo telefon zdržal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838466 (562) bosmla
»

Počasen android

Oddelek: Mobilne tehnologije
247224 (5231) DarkJedi8x
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122220 (58818) majstr77
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513425 (9794) Mavrik
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320610 (13121) Mrakw

Več podobnih tem