» »

Android - uvod za novince?

Android - uvod za novince?

1
2
3

SmeskoSnezak ::

QR Droid aplikacijo sem si inštaliral pred časom, zatem sem jo potisnil na sd kartico od telefona. Pred kratkim sem telefon nadgradil. Zdaj pa sem hotel nekaj najti s QR Droid in mi telefon izpiše Application not found.
@ Pusti soncu v srce... @

Pithlit ::

Jah pač namestiš na novo pa je. Če Market pravi da jo že imaš si lahko kupiš mybackup pro ter namestiš mytoolbox in pobrišeš link do marketa (izbereš aplikacijo in stisneš Break Market Link).

>>><<< je izjavil:

Za spreminjaje zvoka alarma ni potrebna druga aplikacija. Priklopite telefon preko USBja in na SD kartici v glavnem direktoriju ustvarite mapo alarms. Tam samo zmečeš notri pesmi in se ti nato pojavijo pod alarmi v stock appu in v music playerju.

Človek se pa skor vsak dan nauči kaj novega... hvala.
Life is as complicated as we make it...

SmeskoSnezak ::

Sem prestavo na telefon in nazaj na SD in začuda spet dela. Lahk da je updejt kaj zmrdal.
@ Pusti soncu v srce... @

>>><<< ::

Pithlit, na isti način lahko zamenjaš tudi zvok za sms. Poiščeš mapo audio in prekopiraš pesmi v notifications. Mogoče jih celo lahko uporabljaš za zvok obvestil koledarja. Pa Go SmsPro je fajn aplikacija, kjer imaš individual nastavitve za vsak kontakt. Vsakemu lahko nastaviš svojo zaporedje vibriranja in že po tem veš od koga je sporočilo (da ne bo punca jezna, če boš odpisal za pol ure :)).

QR droid ne rabiš, ker imaš za skeniranje kod vse v Google Goggles programu. Go je ta, ki ti išče zadetke na googlu po slikah, ki si jih posnel. Pa še ena beseda za vse, ki hočete imeti spimpan telefon: Tasker!

Glede problema s kontakti pa predpostavljam, da je kolega imel prej Nokio. Na Symbian naj inštalira program Mail for Exchange, vpiše ID od gmaila ter shrani kontakte na mail. Potem se samo povežeš preko wifija in voila, kontakti se ti syncajo. Simpl ko pasulj!
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Pithlit ::

Mimogrede... alarm ne deluje na Galaxy Ace (ker pač debata mal bolj o tem telefonu teče). Tako da je le treba mal bol se potrudit.

Deluje pa če mapo "alarms" ustvariš v /mnt/sdcard/media/audio in tja not dodaš svoj komad. Mapa "notifications tudi spada tja.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Pa to lahko narediš na telefonu?

(ja, alarme. Na Ace)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

>>><<< ::

Na mojemu telefonu ne dela (Nexus S), moraš obvezno uporabiti USB. Če misliš alarme, seveda...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

black ice ::

Je kdo pripravljen plačati za basic/semi-advanced vodič v slovenščini?

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

Pa to lahko narediš na telefonu?

Hja, lahko. Greš u konzolo pa odtipkaš svoje. Ali pa uporabiš en file manager (recimo astro). Ampak povezat z usb pa narest vse to je malenkost bolj simpl.

black ice je izjavil:

Je kdo pripravljen plačati za basic/semi-advanced vodič v slovenščini?

Kakšen vodič? Za? Niso vsi telefoni enaki... sploh pa ne enkrat ko zmeče vsak svoje aplikacije gor.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

MrStein ::

Oni "vgrajeni" file manager ne vidi vse fajle in mape?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Am, od kdaj pa ma Android vgrajeni file manager?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Je app za delo s fajli. Kak se točno imenuje zdaj ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Default na Ace-u... ne.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede... alarm ne deluje na Galaxy Ace (ker pač debata mal bolj o tem telefonu teče). Tako da je le treba mal bol se potrudit.

Deluje pa če mapo "alarms" ustvariš v /mnt/sdcard/media/audio in tja not dodaš svoj komad. Mapa "notifications tudi spada tja.

Ma isto je z astro tudi. Te mape ni. (media)
V /mnt/sdcard imam mape: Android, DCIM, download, LOST.DIR, navit, Sounds, svox, tmp

In to je tako, ne glede s katerim programom gledam (ali pa preko USB na PC).

Tisti Sounds pa je za melodije zvonjenja, posnetki za alarm niso na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

Ja pa jo ustvari potem a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Sem zdaj. Zmedli ste me z temi vsemi fajl meneđerji...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

lol
Life is as complicated as we make it...

black ice ::

Pithlit je izjavil:


Kakšen vodič? Za? Niso vsi telefoni enaki... sploh pa ne enkrat ko zmeče vsak svoje aplikacije gor.

Factory mode je enak za vse (vsaj večino) telefonov iste znamke, ne?

Pithlit ::

Ne. Ker imajo različni modeli različen hardware in posledično določene stvari na nekaterih (predvsem šibkejših) telefonih ne delajo. Flash, recimo, na ACE-u ne dela, in verjetno nikoli ne bo. In posledično ne deluje še marsikaj drugega (karkoli kar potrebuje za delovanje flash).

Druga stvar pa je da je telefon v factory default bolj bogo založen s čimerkoli (ponavadi nimaš niti file browserja kaj šele kakšno bolj 'sofisticirano' orodje). Tako da ti ostane več ali manj le nameščanje aplikacij ki jih dejansko potrebuješ. Pri tem imaš pa ogromno izbiro.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Kako pa deluje glasovno izbiranje (voice dial) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Pojma nimam. Ene dvakrat sem probala pol sem pa ugotovila da je vsej enako hitro (če ne hitreje) poklikat imenik... pa še manj glupo se počutim. Pa nekako se mi zdi da slovenščine ne razume --> "pokliči barbara" hoče zagnat "open more camera settings". Ni šanse da se bom v javnosti drla na mobilnik "call barbara" pa upala da dejansko naredi kar hočem. Nekako... neudobno je delat s tem. Mogoče ima kdo drug boljše izkušnje.

Pa tiste kontakte ki jih nabolj pogosto rabim imam direkt na home screen-u (Animated Widget Contact Pro izgleda lepo, pa poleg kontaktov je lahko tudi app launcher).
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Neverjetno, kaj vse Samsungov marketing proda kot suho zlato... :O

(Hec na temo Apple hajterjev. Ta funkcija na 5 let stari (in skoraj pol cenejši) Nokiji deluje brez problemov.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Kot sem že rekla... mogoče ima kdo boljše izkušnje. Jaz tega pač ne uporabljam (na nobenem telefonu) tako da moje mnenje ni ravno merodajno.
Life is as complicated as we make it...

maotad1 ::

Glede na to da je tema "uvod za novince" bom kar tu vprašal.
Star telefon mi bo kmalu crknu, zato iščem novega. Glede na funkcije ki jih želim, moram že skoraj nujno kupiti smartphona in imam nekaj vprašanj.
Telefon bom uporabljal za klice, sms, druge stvari, želim pa tudi wifi. Ne potrebujem interneta kjerkoli! Sem pa bral da imajo vsi aplikacije, ki se avtomatsko posodabljajo prek neta. Pri simobilu imam sklenjen paket, ampak brez zakupa podatkov.

Ali lahko uporabom zdajšni paket s smartphonom?
Ali moram imeti zakup prenosa podatkov?
Se da izklopit vse aplikacije ki se povezujejo na net, ampak da telefon še vedno deluje kot telefon?

Upam da je približno jasno kaj sprašujem.:)

Mavrik ::

Ali lahko uporabom zdajšni paket s smartphonom?

Nismo jasnovidni in ti ne moremo odgovoriti.

Ali moram imeti zakup prenosa podatkov?


Če ne misliš uporabljati prenosa podatkov ko nisi na WiFi potem ne.

Se da izklopit vse aplikacije ki se povezujejo na net, ampak da telefon še vedno deluje kot telefon?


Da se izklopit ves mobilni prenos podatkov, tako da se ti podatki prenašajo samo ko si povezan na wifi. To ne ovira delovanja kot "telefon" (z izjemo tega da ti ne delajo MMSi več, ker rabijo mobilni prenos podatkov.)
The truth is rarely pure and never simple.

black ice ::

maotad1 je izjavil:


Ali lahko uporabom zdajšni paket s smartphonom?
Ali moram imeti zakup prenosa podatkov?
Se da izklopit vse aplikacije ki se povezujejo na net, ampak da telefon še vedno deluje kot telefon?

1. Zakaj ne bi mogel?
2. Ni potrebno, vendar potem plačuješ po prenesenem kB oz. 100kB (odvisno od operaterja), kar te pride dražje kot paket z vključenim prenosom podatkov.
3. Da. Lahko se povezuješ samo preko WiFi, če želiš.

Edit: Je že Mavrik odgovoril. Mod, prosim izbriši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

maotad1 ::

Hvala obema za hiter odgovor.

MrStein ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede... alarm ne deluje na Galaxy Ace (ker pač debata mal bolj o tem telefonu teče). Tako da je le treba mal bol se potrudit.

Deluje pa če mapo "alarms" ustvariš v /mnt/sdcard/media/audio in tja not dodaš svoj komad. Mapa "notifications tudi spada tja.


No, če bo kdo rabil: za melodije zvonjenja pa je podobno, je da se mapa imenuje ringtones

(in če hočeš isto melodijo za alarm in zvonenje, jo moraš imeti v dveh kopijah 8-O)

((pa ne my zdaj še o hardlinkih, lepo prosim))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

((pa ne my zdaj še o hardlinkih, lepo prosim))

Glede hardlinkov pa tako... nimam pojma *giggle* ampak ker že omenjaš bom probala s simboličnimi ko se mi bo dalo (če ne bo kdo drug prej).
Life is as complicated as we make it...

SmeskoSnezak ::

Naletel sem na Workout Trainer aplikacijo, ki se mi zdi super, a če želim iti po programu, ki ga predlagajo, je treba upgrajdat na pro oz. plačljivo verzijo. Je kakšna aplikacija s programi zastonj? Ne potrebujem neke hudega, pač tolko da bi dnevno neke vaje delal po nekakšnem programu in spremljal napredek na telefonu.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Eno tako vprašanje za uvod. Kaj se zgodi, če zbrišeš .thumbnail slikce?
@ Pusti soncu v srce... @

Marat ::

kje pa jih imaš? verjetno gre za te thumbnaile za galerijo...?

SmeskoSnezak ::

da, zasedejo že kar nekaj prostora in nisn si še kupil 8GB kartice, tak da malce čistim tu pa tam...
@ Pusti soncu v srce... @

Pithlit ::

ugibam: se zgenerirajo nazaj takoj ko poženeš galerijo.

Dej si raj kartico zrihtaj.
Life is as complicated as we make it...

SmeskoSnezak ::

Itak, čakam na pust da dobim cekine :DD
@ Pusti soncu v srce... @

IceBoX ::

Mene pa zanima kako je s posodobitvami. Recimo za Ace katera je največja verzija Androida, ki jo lahko naložimo. Ali posodobitev poteka tako, da moram imeti telefon povezan z računalnikom ali lahko kar preko WiFi? Na youtube sem videl da Ace lahko poganja ICS, ampak naj ne bi bil podprt?
Huh...

Pithlit ::

ACE ne poganja ICS. Poganja pa ICS theme.

Za uradne (samsungove) posodobitve ne vem (domnevam da gre s klikom ali dvema skozi Kies).

Neuradne pa... moj laufa na 2.3.7 (CM7). Daš firmware na SD kartico... poženeš iz recovery... in je rešen problem.
Life is as complicated as we make it...

IceBoX ::

Kje pa dobiš firmware? Na uradnih straneh od Googla ali na kakšnih forumih? Ali so firmwari različni glede na telefon?

Torej če prav razumem najprej preneseš firmware, skopiraš na SD kartico, zaženeš telefon v recoovery mode, zbrišeš podatke, zbrišeš cache in izbereš install from SD... Koliko časa pa to traja?
Huh...

Bias ::

@icebox: predlagam, da pregledaš slovenske forume, kot http://slo-android.si/forum in http://www.alter.si/tabla/ubbthreads.php

tam boš našel tudi linke/navodila, kako se lotiti zadevšne.

IceBoX ::

Sem dobil navodila za Cyanogenmod. Najprej moram imeti Adnroid 2.3.*, ki ga naložim takole (http://www.dialandroid.com/2011/12/inst... ), nato lahko naložim Cyanogenmod (http://www.dialandroid.com/2011/12/how-... ). Vodiči so lepo napisani in tudi povezava na youtube.

Kaj natančno naredi ta Cyanogenmod da je telefon hitrejši? Gre za nekaj podobnega kot pri usmerjevalnikih (DD-WRT, Tomato)?
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

black ice ::

IceBoX je izjavil:

Kaj natančno naredi ta Cyanogenmod da je telefon hitrejši? Gre za nekaj podobnega kot pri usmerjevalnikih (DD-WRT, Tomato)?

Recimo.

IceBoX ::

Še to. Ali je treba za nadgradnjo preko zgornjega linka treba imeti rootan telefon?
Huh...

Pithlit ::

Jaz se sam bojim da bo šlo kle nekaj narobe...
Life is as complicated as we make it...

IceBoX ::

Zakaj?
Huh...

DOOM_er ::

mene zanima kateri datotečni sistem je po defaultu na sd kartici če le to formatiraš direktno iz telefona. Imam droida 2.3
Robots will steal your job. But that's OK

JebatGa ::

Od sestre mož je dobil huaweia ideos x5. Mislim da ima telefon froyota 2.1 ali pa 2.2. Baterija mu zdrži 6-8 ur on pa bi rad podaljšal to na vsaj 12-24 ur. Bi to lahko kako naredil z zastonjskimi appi? Ali je možno kako drugače. Vsakršna pomoč je dobrodošla. Hvala.

Pithlit ::

DOOM_er: Moja je FAT32. Formatirana s CWM5. Lahko pa da je odvisno od tega s čim formatiraš.

JebatGa: Battery life kar tko s software-om podaljšat je bolj kot ne... larifari. 6-8ur je pa tudi tolk malo da on ziher kaj prčka po telefonu (igrice?). Naj telefon rootne pa zniža frekvenco CPU. Naj mal pregleda kateri so največji porabniki baterije tolk da se vidi a lahko tam kaj prišpara.
Life is as complicated as we make it...

DOOM_er ::

formatiram kr z default formatom ki je že integriran v sistem pod SD card in storage v settings meniju
Robots will steal your job. But that's OK

SmeskoSnezak ::

JebatGa, jaz sem v teh zacetnih mesecih ugotovil, da porabo lahk nizam s tem, da ubijam nezeljene(brezvezne) procese v ozadju...

DOOM_er, verjetno je FAT32. Lahk preveris, ce povezes telefon z racunalnikom al pa ce mas slot za kartice na racunalniku.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Mi lahko kdo priporoca eno dobro in zastonj aplikacijo za snemat zvok, pogovore, koncerte, itd.? Ce snemam s kamero je stalno video zravn.

Kaj menite o Hi-Q MP3 Recorder ali pa o Voice Recorder aplikaciji? To sn zasledil, a bi raje prvo slisal kaksno mnenje.
@ Pusti soncu v srce... @
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2464831943 (833) PARTyZAN
»

Počasen android

Oddelek: Mobilne tehnologije
247202 (5209) DarkJedi8x
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703121530 (58128) majstr77
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513361 (9730) Mavrik
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320444 (12955) Mrakw

Več podobnih tem