» »

Android - uvod za novince?

Android - uvod za novince?

«
1
2 3

MrStein ::

A je kje kaki hiter vodič za nove uporabnike?

Znanec je kupil androidni telefon in seveda gledamo ko butli.
Gre za Samsung Galaxy ACE.

Kot prvo, kje se da nastaviti omejitev na prenos podatkov po mobilnih omrežjih?
Neka količina podatkov je zakupljena, drugo pa kot vsi vemo zasoljeno.

V zvezi s tem, kje sploh vidim števce porabe? Torej statistike telefona samega, ne SiMobil-ovih statistik (tisto verjetno najdemo na Moj.SiMobil).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KoMar- ::

Ni ne enega ne drugega (je prišlo šele v OS 4.0). Vse si boš moral poiskat na Marketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MrStein ::

Ah, eternal beta... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KoMar- ::

Ne, ampak zelo modularen sistem. Zamenjaš si lahko Home screen, tipkovnico, alarm app, SMS app, Browser,...

MrStein ::

No, to je do zdaj imel še vsak telefon, od prve reglje dalje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

OK, da se ne prepiramo brez veze, eno konkretno vprašanje: Offline navigacija, kaj je na voljo? V prvi vrsti zastonj, nato plačljive ponudbe.
A ta googlova (defolt aplikacija, ki je že instalirana) navigacija podpira turn-by-turn? Sem probal in sem moral ročno po navodilih it (preskakovat vedno na naslednje navodilo za zavijanje).
Iščem nekaj, kar je primerno za uporabo med vožnjo, torej da sledi premiku vozila in sproti prikazuje aktualna navodila (po možnosti z glasom).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Še to, v telefon je bil vstavljen SIM iz starega in je poln imennik gor.
Na ACE se za vsak vnos prikaže naziv kot 2;Taxi/1 ali Priime;Ime/1 in podobno.
Kaj je to za finte?
Večini priimkom manjka zadnjih nekaj črk, pa v tem čudnem formatu so.
Pa večkratno so isti vnosi.

... in pri vpisu novega stika zavrne, da je kao predolgo ime. "Janez Pokeržnik" ??? Kaj je tu predolgo? A šumnike ne gre (če pa so v starih stikih že)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

luky ::

MrStein na spodnjo povezavo poglej, je vsega o Androidu od vodičev naprej...

http://slo-android.si/forum
luky!

Marat ::

MrStein je izjavil:


Kot prvo, kje se da nastaviti omejitev na prenos podatkov po mobilnih omrežjih?
Neka količina podatkov je zakupljena, drugo pa kot vsi vemo zasoljeno.


Pojdi na Settings --> Wireless&Networks --> Mobile Networks ter odkljukaj možnosti Data enabled in Data roaming. Ko boš potreboval mobilni prenos podatkov obkljukaj nazaj Data enabled (roaming ne rabiš), drugače pa ga imej izklopljenega ker če ne ti bodo aplikacije v ozadju prenašale podatke.

Tako zadevo uporabljam jaz in mi je 100 MB zakupljenega prenosa podatkov čisto dovolj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

eales ::

Lažja varijanta je, da na marketu poiščeš aplikacijo APNdroid, ki ima enak učinek kot zgoraj napisan postopek...z enim "klikom"

damjan1980 ::

Točno to, tisto zgoraj je postopek za komplikatorje. Videl sem tudi celo da je nekdo namesto tega konstantno roval v nastavitve in vklapljal in izklapljaj background data sync knof :)
Še boljše je 3gwatchdog v kombinaciji z apndroid. Ko pride do zakupljene količine, avtomastko aktivira apndroid in se vgasne.

offline navigacija igo, sigic
glede imenika idi v people, kontakti, al kaj pač piše, tam pod view pa označi kateri naj bodo vidni (google, phone, sim)

MrStein ::

V google ni nič (ker do zdaj ni bil uporabljan), phone je prazen (ker je nov), torej so samo vnosi na SIM.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SmeskoSnezak ::

damjan1980, jaz iščem ta igo pa ga nekako ne najdem... bi lahk prosil za kak link?
@ Pusti soncu v srce... @

St235 ::

igo ne boš našel na uradnih virih, ker delajo samo corporate rešitve. tako da travnik is your friend.

SmeskoSnezak ::

kaj pa tale sigic?
@ Pusti soncu v srce... @

St235 ::

http://www.sygic.com/en 3s na google.com

SmeskoSnezak ::

ocitno je za placat.
@ Pusti soncu v srce... @

Pithlit ::

eales je izjavil:

Lažja varijanta je, da na marketu poiščeš aplikacijo APNdroid, ki ima enak učinek kot zgoraj napisan postopek...z enim "klikom"

Še bolje pa... za 2-3 sekunde tiščiš gumb za vklop pa se ti odpre en tak fajn meni kjer lahko podatkovno povezavo izklopiš.

En lep widget je Power Widget... s katerim lahko vklapljaš ogromno stvar. Vsebuje tudi indikator stanja baterije. Ter knof ki je v bistvu bljižnjica do nastavitev omrežja (kjer se lahko vklopi/izklopi podatkovno povezavo ali pa preklaplja med 2G in 3G). Uporabna zadeva.

Števcev porabe je pa malo morje na marketu.

Je pa Ace izredno skop z internim pomnilnikom in ga zna _zelo_ hitro zmanjkat ko se človek igra z raznimi widgeti. Pa iGO se ne da prestavit na kartico tko da ti sam tisto pobere cca 24MB notranjega pomnilnika.

Za tiste ki se še niso srečali s temi pomnilniškimi problemi... Android začne jamrat da je pomnilnik poln ko razpoložljiv prostor pade pod 10%. V primeru Ace je to 18MB (pa nekaj drobiža). In potem se 'zabava' začne. Ne sprejema več sporočil... marsikatere aplikacije noče namestiti pa tudi če gre komplet na kartico. Itd...
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Oh, veselje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Indeed. Android je super. Sam ne na telefonih z manj kot kakih 300MB notranjega pomnilnika. Raje več... ne vem po kakšni logiki se nekatere igre nočejo namestiti na kartico. Widgete razumem, pač so vedno na zaslonu ne glede na to koliko kartic zamenjaš.
Life is as complicated as we make it...

Sba ::

Jaz sem trenutno naložil aplikacijo Onavo s katero lahko posameznim aplikacijam omejuješ dostop do mobilnega interneta, ali pa določiš, da dostopajo do interneta le, ko si priklopljen na WLAN. Seveda beleži tudi porabljeno količino podatkov. Jaz imam nastavljeno, da mi onemogoči dostop do mobilnega interneta, ko je porabljenih 99% zakupljenih količin.

Tudi sam sem še nov uporabnik (nekaj dni) in imam doma vklopljen WLAN, drugje pa pač po potrebi.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

MrStein ::

Hmm, kak pa tipkovnico odstraniš?
Sem iskal nekaj po google in pol ko je prikazal rezultat in sem odprl prvi zadetek, je tipkovnica še kar na ekranu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pa kaj to j**be???

Grem na googl, vtipkam "speedtest", kliknem na prvi zadetek, pa me vrže na market...
Aha, hoče "podturiti" app id Speedtest.net

Hmm, a flash-a pa sploh ne podpira?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sba ::

Mi zna kdo povedat kako spametovati Gmail aplikacijo?

Za nekatera sporočila ne prikaže obvestil, pravtako niso prikazana v mapi prejeto, ampak so potem v prednosti pošti ali v pomembno. Se da kje nastaviti, da vrže vse skupaj v isti koš, hkrati pa prikaže obvestila za vso pošto?

//edit: gmail > več > nastavitve > nastavitve računa > oznake za obveščanje > ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sba ()

Marat ::

MrStein je izjavil:

Hmm, kak pa tipkovnico odstraniš?
Sem iskal nekaj po google in pol ko je prikazal rezultat in sem odprl prvi zadetek, je tipkovnica še kar na ekranu.


BACK button ;) (tisti ki ima puščico)

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

Hmm, a flash-a pa sploh ne podpira?

Ace ne bo videl Flash-a. Verjetno nikoli.
Life is as complicated as we make it...

damjan1980 ::

taki mlinček da bi flash podpiral?? bodi resen no :) vidiš to je šolski primer tega, zakaj eni trobijo kaka jajca je android. Ker kupijo mlinček najnižje klase, pričakujejo pa da bo delalo vse kot na sgs2. ko temu ni tako, pa je android zanič

MrStein ::

Samo vprašam, no. Ker kao apple izdelki sux, ker nimajo Flash...


A je mogoče v budilki izbrati custom zvok? Ali spet nov app instalirat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sba ::

Seveda. Klikneš na alarm, nato pa izbereš vrsta opozorila: melodija, spodaj pa izbereš željeni zvok alarma.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

MrStein ::

Hmm, to smo gledali pod aplikacijo "ura".
A je kaki poseben za alarm/budilko?

Mogoče to sploh ni standardna android ura, ampak kaka Samsungova posebnost... Kako to preverim?

(ni moj telefon in zdaj trenutno ne morem nič preveriti, ker lastnika ni zraven)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sba ::

Pod standardno aplikacijo ura. Tako je na sgs2, verjetno drugod ni kake velike razlike.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Pithlit ::

Govorimo o Ace-u. Torej, ne... stock alarm ima na izbiro sam tistih par "vgrajenih" zvonenj. Eden bolj tečen on drugega, ampak meni paše... alarm mora bit čim bolj tečen.

Za kaj več bo treba verjetno zamenjat aplikacijo.

Naj pa tvoj frend vsake toliko preveri kolk placa mu še ostaja na telefonu (ne na kartici) da ne bo jok pol k zmanjka.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Ja, zgleda da res ne gre. Saj to je problem, da ga (jo) tile ne zbudijo...

(slovenski prevod pa je tudi tak... toliko da me spomni, zakaj imam svojega še vedno na Angleško. OK, nimam, ampak na moji Nokii je prevod boljši)

Aja, pozna kdo kako bolj prilagodljivo budilko?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Pithlit ::

Alarm Clock Plus? Mogoče? Meni stock (rooster, buzzer pa piezo) čist odgovarjajo... tolk so tečni da včasih malo manjka da telefon ne leti v steno.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

OK, ena stvar, katero sem do zdaj zadrževal:
Ta "modularnost" ni nobena prednost.
S to modularnostjo porabiš uro da kupiš telefon (pot do trgovine, izbira,...), potem pa še en teden, da ga v delovanje spraviš.
"Star" telefon si kupil, in je potem že takoj deloval. Z vsemi funkcijami. (app-i za "eksotične" stvari pa so bili že takrat, sam imam telefon letnik 2006)


Tak kot Linux. "to, da zanj porabiš več časa kot za trojčke, je v resnici prednost!"
Ni prednost. (razen če umiraš od dolgčasa. Je kje kaka statistika uporabnikov po starosti?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Tko je k te vsak proizvajalec posiljuje s svojimi vmesniki pa nekimi programi za katere oni mislijo da so kul.

Drugač pa... To s čimer pride Ace je čist dovolj. Če se ti lušta jajcat z njim se pač boš. Ni ti pa treba. Ima čisto vse kar je imela moja nokia n95. Obvlada tud vse tam-tam. Ampak ja... če pač rabiš nekaj ekstra pol imaš pa malo morje aplikacij ki tisto ekstra počnejo (ali vsaj obljubljajo) pol se pa začne negodovanje.

Jaz imam skoraj vse stock. Razen ure (jo je zamenjal Beautiful Widgets) in browserja (Dolphin HD + Opera mini). Aja pa ADW Launcher je gor namesto standardnega.

P.S. Zdaj ko vem kaj rabim in kaj ne... mi vzame kake pol urce za nastavit vse skupaj. Grem stavit da bi tako na iPhone kot WP7 rabila par dni za naštelat vse skupaj tako kot jaz hočem. Za symbian to vem iz izkušenj.

Pri raznih 'dumb' telefonih pa itak nimaš izbire in si zadovoljen s tistim kar ti ponuja... ali pa ne.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

MrStein ::

Hmm, a kdo ve kaj je tu narobe?

Na m.maps.nokia.com izberem "Save neighbourhood map" in vedno javi, da ni dovolj prostora za download.
Tudi če sem na navadnem zemljevidu (torej brez satelitske slike) in imam le eno ulico čez ekran.

V nastavitvah browserja izbora pomnilnika ni možna (je zamrznjena opcija).

Na SD kartici je skoraj 2 GB prosto, v internem pa tudi preko 100 MB.

---

Sem na PC probal (Chrome) in tam to deluje, pravi, da je 1 MB nekje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ramon dekers ::

kaj pomeni da je bil telefon rootan in je brez drm-ja?

ok rootan vem odklenejn in izguba garancije, vendar z vsemi plačljivimi programi na voljo brezplačno.

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Tudi na nerootan telefon daš lahko plačljive programe... Ni to iShit, da je treba jailbreakat...
Akcija - Reakcija

Ramon dekers ::

kaj pa pomeni da je brez dm-ja

BladE_ ::

Mislim... nesramno ampak... ali si tako zabit, da ne ne znaš v google DRM vpisat? klik klik
Akcija - Reakcija

Ramon dekers ::

Pithlit ::

Če je brez je pač brez... ne pa "kje?".

Glede na to da uporabljaš slovenščino meni ni čisto jasno kaj to pomeni. Z nekim prostim prevodom v angleščino pa to verjetno pomeni da ne moreš poganjat vsebin zaščitenih z drm.
Life is as complicated as we make it...

Ramon dekers ::

ne hotel sem vprasati kje na wikiju pise kaj pomeni ce telefon tega nima. Hvala za odgovor samo to sem potreboval.

SmeskoSnezak ::

Kaj narediti, ce ti telefon napise Application not found? Iz marketa pa ne gre dol potegnit, ker piše, da je že inštalirana aplikacija.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Mogoče zna še to kdo odgovoriti. Če nimam wirelessa in imam telefon povezan na računalnik prek usb kabla. Meni android market spletna stran pravi, da bodo aplikacije nameščene na telefon. A na telefonu jih ne najdem. Imam background data enajblan, prav tako debuging mode, telefon je zaznan na računalniku,. Kdaj se bodo aplikacije namestile ali kako je s tem?!?
@ Pusti soncu v srce... @

Mavrik ::

Namestile se bodo takoj, ko bo telefon povezan na internet - preko Wifija ali pa podatkovne povezave. Kako si pa mislil da se bodo namestile? ;)

Internet lahko deliš na telefon le na HTCjih (in morda še kakem modelu).
The truth is rarely pure and never simple.

SmeskoSnezak ::

Aha, torej so se "downloadale" na moj gmail racun za androida torej? Jaz sem mislil, da se bodo preko racunalnika nekako prek kabla namestile. Kaki bed://

Kaj narediti, ce ti telefon napise Application not found? Iz marketa pa ne gre dol potegnit, ker piše, da je že inštalirana aplikacija.

kak pa naj to resim?
@ Pusti soncu v srce... @

Mavrik ::

Aha, torej so se "downloadale" na moj gmail racun za androida torej? Jaz sem mislil, da se bodo preko racunalnika nekako prek kabla namestile. Kaki bed://


Ja kako bi se ti pa? Čarobno z brskalnika na telefon? :) Nikamor se ti niso "downloadale" :P Market veselo čaka da bo pushno aplikacije na tvoj telefon ko se pojavi na internetu.

kak pa naj to resim?


Pojma nimam kaj probaš narediti.
The truth is rarely pure and never simple.

>>><<< ::

Za spreminjaje zvoka alarma ni potrebna druga aplikacija. Priklopite telefon preko USBja in na SD kartici v glavnem direktoriju ustvarite mapo alarms. Tam samo zmečeš notri pesmi in se ti nato pojavijo pod alarmi v stock appu in v music playerju.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2467836736 (1582) KTr1sk
»

Počasen android

Oddelek: Mobilne tehnologije
247218 (5225) DarkJedi8x
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122081 (58679) majstr77
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513395 (9764) Mavrik
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320566 (13077) Mrakw

Več podobnih tem