» »

Počasen android

Počasen android

shadowfax ::

Zdravo,

opažam, da je moj telefon vedno bolj počasen, sedaj že ob prejemu sms-a zaostaja zvok, odpiranje sms-ov, aplikacij imenika traja po sekundo in več. V zadnjem času nisem nalagal nobenih novih aplikacij.
Telefon je SE walkman live aka WT19iz različico androida 4.0.4.

Kaj mi svetujete, da naredim? Vesel bi bil tudi kakšnih navodil kako, ker se ne ukvarjam preveč z androidom.
  • spremenil: Mavrik ()

ttommy ::

Telefon moraš enkrat na dan ugasniti, da se sprosti pomnilnik. Malo počisti notranji pomnilnik- zbriši kak nepotreben program in vse programe, ki jih lahko, prestavi na kartico SD. Inštaliraj si tudi Task killer free in ga uporabi vsaj enkrat na dan.
Gamer

Vanadium ::

Mah reset pomaga nekaj časa, probaj custom rom raje ker SE software je poln bloata. Punci sem dal neki custom rom pa dela malo bolje, razmišljam da bi ji dal gor cyanogena, oziroma mogoče ji raje kupim drug telefon kot da se z tem zajebavam.

hojnikb ::

nared hardreset..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Custom rom daj gor (Cyanogenmod), HW spec niso tako slabe, verjetno ga SE bloatvare čisto zamori.

AlienRR ::

Telefon moraš enkrat na dan ugasniti, da se sprosti pomnilnik.

Bull. :)
To pa zato: http://www.howtogeek.com/127388/
http://www.howtogeek.com/166140/you-don...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

shadeX ::

ttommy je izjavil:

Telefon moraš enkrat na dan ugasniti, da se sprosti pomnilnik. Malo počisti notranji pomnilnik- zbriši kak nepotreben program in vse programe, ki jih lahko, prestavi na kartico SD. Inštaliraj si tudi Task killer free in ga uporabi vsaj enkrat na dan.


Prosim niti malo ne upoštevaj tega nasveta.

Android je tako planiran da sam puca RAM kadar ga ne potrebuje. Task Killer, bo pa samo še bolj zasvinjal android, kajti android ne deluje na principu windowsov. Task Killer bo seveda "ubil" izbrane aplikacije in storitve (service), ampak večina aplikacij ima pod service return
START_STICKY 
. To pomeni da takoj ko bo spet na voljo dovolj RAM-a , se bodo aplikacije pognale.

Se pravi scenarij:

1. Uporabiš task killer
2. App opravi željeno funkcijo in "pobije" vse aplikacije in storitve.
3. RAM se sprosti
4. Ker je dovolj rama na voljo, se nazaj požene večina aplikacij.



Moj nasvet za OP- je to da shrani vse željene podatke na sd-kartico in nato naredi factory reset.



EDIT:

Aja pa še to. Ta telefon sicer ima offical verzijo ice cream sandwicha, ampak škoda ker si ga nadgradil. Na gingerbreadu je delovalo kar veliko hitreje po mojem mnenju. 1Ghz procesorji recimo da še pride skozi, ampak 512MB rama za IceCreamSandwich se mi zdi mal, premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Engineer_ ::

android sam upravlja z ramom. bilokakšno dnevno ugašanje aparata ali nalaganje aplikacij kot je juice defender baterijo samo poslabša. in splošno hitrost tudi.

zakaj?

ker se morajo vse aplikacije znova naložit v ram, kejr itak prebivajo ves čas. ker je android tako narejen. Poleg tega ponoven zagon aparata pokuri ogromno energije.

Preprosto pobriši _vse_ česar ne rabiš več ali še bolje naredi reset aparata in na novo namesti vse kar rabiš. ne pozabi shraniti podatkov pred tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

aha, potem ok.

Sam telefon ugasnem samo če mi zmanjka baterije. Kar je sicer malce pogosteje kot bi si sam želel.

Telefon začne štekat če imaš preveč aplikacij, preveč smsov.... je potrebo občasno malce pobrisat. če uporabnik to upošteva, bo naprava ves čas delala enako hitro kot ob nakupu. Sicer pa vedno počasneje.

Je pa problem če že ob nakupu ne dela dobro, potem pa sčasoma uporabnik vidi druge aparate ki delajo občutno lepše in dobi vtis da njegov aparat dela prepočasi.

shadowfax ::

shadeX je izjavil:

ttommy je izjavil:

Telefon moraš enkrat na dan ugasniti, da se sprosti pomnilnik. Malo počisti notranji pomnilnik- zbriši kak nepotreben program in vse programe, ki jih lahko, prestavi na kartico SD. Inštaliraj si tudi Task killer free in ga uporabi vsaj enkrat na dan.


Prosim niti malo ne upoštevaj tega nasveta.

Android je tako planiran da sam puca RAM kadar ga ne potrebuje. Task Killer, bo pa samo še bolj zasvinjal android, kajti android ne deluje na principu windowsov. Task Killer bo seveda "ubil" izbrane aplikacije in storitve (service), ampak večina aplikacij ima pod service return
START_STICKY 
. To pomeni da takoj ko bo spet na voljo dovolj RAM-a , se bodo aplikacije pognale.

Se pravi scenarij:

1. Uporabiš task killer
2. App opravi željeno funkcijo in "pobije" vse aplikacije in storitve.
3. RAM se sprosti
4. Ker je dovolj rama na voljo, se nazaj požene večina aplikacij.



Moj nasvet za OP- je to da shrani vse željene podatke na sd-kartico in nato naredi factory reset.



EDIT:

Aja pa še to. Ta telefon sicer ima offical verzijo ice cream sandwicha, ampak škoda ker si ga nadgradil. Na gingerbreadu je delovalo kar veliko hitreje po mojem mnenju. 1Ghz procesorji recimo da še pride skozi, ampak 512MB rama za IceCreamSandwich se mi zdi mal, premalo.


Vem, da sem malo zaje*** s tem upgradom, sam zdej je kar je. V bistvu bi rad nardil hard reset oz. naložil kak mod, sam brez nekih navodil mi ne bo ratalo. Kakšen link? Navodila? Ne bi rad še poslabšal zadeve;)

LitralSM ::

Če bo kdo nalagal CFW, mu svetujem, da prej CFW malo prepimpa.
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Meni v kombinaciji z MIUI deluje odlično (HTC Desire S).

Vanadium ::

LitralSM je izjavil:

Če bo kdo nalagal CFW, mu svetujem, da prej CFW malo prepimpa.
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Meni v kombinaciji z MIUI deluje odlično (HTC Desire S).


kateri miui imaš naložen.

LitralSM ::

MIUI V5 3.9.6, ki še sicer ima Jellybean 4.1.2, najnovejši pa ima že 4.2.
http://xiaomi.eu/community/threads/3-11...
Meni že ta deluje dovolj zadovoljivo in nekako nimam razloga za nadgradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Vanadium ::

aha jaz imam 2.4.20 (2.3.7 GB), nekako nevem če bi nadgradil na zadnje verzije.

LitralSM ::

Še vseeno ga lahko daš skozi zgoraj omenjeni programček. Teh 10 procentov ni dosti, nekaj pa le je.

XtodaZ ::

Jz bi na ta tvoj se live with walkman namestil stock based custom gingerbread rom;)
Torej original GB kateri je deoexan, debloated, zipaligned in tweakan.
Po moznosti pa se custom kernel.
Pred tem pa bos moral odklenit bootloader (garancije itak nimas vec).
Xda is your friend;)

Sami ::

Stock Android je prava stvar, moj Nexus 4 dela isto kot je delal 1. dan uporabe, na telefonu imam okoli 90 appov in eno igrico. Vse ostale naprave pa upočasnijo in zasvinjajo razni touchwizi, htc sensi....itd.

Punca ima Samsung Galaxy-ja S3 mini, telefom je živa katastrofa....factory resetam ga vsake tri mesece, pa vse skupaj ima gor okoli 20 appov, čez čez pa začne štekat, pojavljajo se lag-i...itd.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zmajc ::

Prvo pravilo je da se ne nalaga aplikacije vse povprek nekontrolirano, drugo pa da če se le da naložiš custom rom.

Moj Galaxy S2 z SlimBean romom dela turbo hitro ko urica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

OK.d ::

Hčerka ima lenovota A660 - 4.0 z "samo"512 rama in ima gor naloženega en kup "sranja", ampak telefon je še vedno zelo odziven, tako da tiste fancy orig. tovarniške zadeve samo upočasnjujejo telefon, edina hiba tega telefona je seveda baterija - slab dan, to je pa tudi pri drugih enako.
LPOK.d

XtodaZ ::

Za moje pojme pri napravah z 512mb je najbolj pomemben zipalign. Pa nima veze al je vanilla android al touchwiz / sense itd..

Mavrik ::

V resnici tole zgleda kot TRIM problem in do Androida 4.3 (oz. uporabe lagfix na rootanem telefonu) ne bo popravljen. Ostali task killerji in druge neumnosti delajo samo škodo.
The truth is rarely pure and never simple.

Engineer_ ::

Bloatware je velik problem, ker gre ponavadi za aplikacije, ki se na silo prižigajo v ozadju in ti vsiljujejo razne nepotrebne "bombončke" za povrhu vsega pa so še neodstranljive... Temu se izogneš z nakupom nexus naprave, root ali pa costum ROM.


ne. preprosto lahko disableaš tisto aplikacijo in se ne bo več zaganjala. Ja, prostor na disku bo še zasedala ampak v pomnilniku pa ne.


Baterijo bi se na pamentih aparatih (v vseh 3 taborih, droid, wp in ios) že lahko navadili polniti vsak dan, če nimaš ravno Motorole razr maxx.


Ne. Namesto da nonstop nabijajo procesorsko moč v 3pm, velikost zaslona pa poočasi že sili na področje majhnij prenosnikov, bi lahko že zdavnaj poskrbeli da bi tud pametni telefoni zdržali več kot od jutra do večera.

Za 600 eur bi lahko ponudili tako vrhunske telefone z odličnim performansom kot tudi kakšno alternativo ki zdrži nekaj dni ob konstantni uporabi.

Mavrik je izjavil:

V resnici tole zgleda kot TRIM problem in do Androida 4.3 (oz. uporabe lagfix na rootanem telefonu) ne bo popravljen. Ostali task killerji in druge neumnosti delajo samo škodo.


se povsem strinjam! Task killerji delajo enormno škodo aparatu. Zelo ga upočasnijo. Tisto, ko uporabnik vidi neko pohitritev je ponavadi placebo efekt ali pa aplikacija slučajno ugasne neko sranje, ki bi ga uporabnik tako ali tako lahko sam izklopil/izbrisal. Kmalu pa začnejo aplikacije spet silit v ram in jih task killer ugaša in se spet hočejo dat v ram in jih spet ugaša...brezvezno kurjenje baterije v glavnem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

DarkJedi8x ::

Bom kr tukaj vprašal....A mogoče kdo ve kaj je to, ker prej mi je eset mobile security antivirus normalno skeniral Galaxy Tab 2 10.1 Android 4.2.2 cirka 2-3 min ...zdaj mi pa samo to skenira najmanj 8 minut ---> /storage/emulated/0/Android/data/com.gameloft.andr...ta_mandatory_android_data_67.tmp$malllib.blibclara ....vmes nisem dodal nobene nove aplikacije na tablico ali karkoli drugega (vsaj ne da bi jaz za to vedel)

Hvala za pomoč oziroma odgovor.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

XtodaZ ::

DarkJedi8x je izjavil:

Bom kr tukaj vprašal....A mogoče kdo ve kaj je to, ker prej mi je eset mobile security antivirus normalno skeniral Galaxy Tab 2 10.1 Android 4.2.2 cirka 2-3 min ...zdaj mi pa samo to skenira najmanj 8 minut ---> /storage/emulated/0/Android/data/com.gameloft.andr...ta_mandatory_android_data_67.tmp$malllib.blibclara ....vmes nisem dodal nobene nove aplikacije na tablico ali karkoli drugega (vsaj ne da bi jaz za to vedel)

Hvala za pomoč oziroma odgovor.


ce nimas namescene nobene igrice od "gameloft" lahko mirne duse izbrises komplet mapo android/data/com.gameloft.andr.. ki se nahaja na "internal storage" :)

v glavnem datoteke so od igrice in btw.. res potrebujes antivirus na telefonu? ;)

DarkJedi8x ::

Hvala za odgovor...ja gor je igerca od "gameloft" (moj otrok jo obožuje)ne razumem pa zakaj zdaj samo to skenira dlje kot prej komplet tablico s tem, da je to blo gor tudi že prej...

"btw.. res potrebujes antivirus na telefonu?" misliš na tablici ;)...ja rabim....saj s tablico in telefonom zglih tak surfam in DL po netu kot z računalnikom...oziroma sj Android je tud OS na katerega z lahkoto dobiš kakšno neželjeno kodo, v tej informacijski/digitalni dobi s tem da se še povrhu exponentno razvija/raste ane...(s tem ne mislim rečt da sem 100% zaščiten itak nič ni 100% vse se da razbit vendar pa s tem vsaj omejim oziroma minimaliziram neželjene stvari + tega mi nudi še veliko ostalih funkcij, ki jih samo s tablico/telefonom pač ne morem uporabljat)

LP
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon - kaj obvezno narediti najprej

Oddelek: Mobilne tehnologije
184263 (3499) LitralSM
»

Windows phone

Oddelek: Mobilne tehnologije
162016 (1605) Hayabusa
»

Android - uvod za novince? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14219741 (14052) Jst
»

HTC Wildfire S ali Samsung Galaxy Ace?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152206 (1997) ducky
»

Nokia tone tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Rezultati
379606 (8215) Ramon dekers

Več podobnih tem