» »

Debian Gnu/Linux kot workstation

Debian Gnu/Linux kot workstation

««
5 / 40
»»

Gandalfar ::

ja .. modconf ima tezave .. ne vem tocno zakaj.. uporabi ukaz 'modprobe'

modprobe via_nekaj

SpecialK ::

Gandalfar: ene par stavri me se zanima nanaša se na unstable

1. Kje dobit lepše fonte za gnome2 in kako jih nastavt
2. Kako nardit v mozilli da kaže slovenske znake(nekej sm se jebov pa nastavlov sam ne dela)
3. Kako nastavt framebuffer 1024x786 v konzoli ne tko kokt je zdej vse največi!

b ::

airvojko: za ADSL ni treba nic dat v /etc/network/interfaces, lahko kar pobrises tam ven vse (razen ce imas se lokalno mrezo).

Vse potrebno se nastavi s pppoeconf in kljub temu da imas "staticni" IP, ti ga vseeno vsakic posebej dodeli Siol, samo da dobis vedno istega.

vojkoz ::

b: ze dela adsl
Hvala za vase odgovore!
L.p.

Camil ::

sem porihtu zvok :)
problem je bil v navodilih zraven driverjev, ki so bila pomankljivo napisana ;((

SpecialK ::

Gandalfar a bi lahko opisal bolj natančno kako usposobit sambo.. pa ta share laufa v obe smeri Windows < --- > Linux (ne samo da lahko beremo windows share) kot si ti prej napisal. Mislm da je še več drugih kt bi tut tole radi vedl. :\

noraguta ::

Luka182 : nalazje in najpregledneje ce si zinstaliras SWAT. Potem pa imas en lep web interface za vso zadevo.Pa se help je izvrsten.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SpecialK ::

aja še nekaj men se je mozilla pri unstable doskrat obesla... tko da priporocam mozilla-firebird ta mi dela odlično. pa še lepše fonte poštima..
ja modconf ma ene probleme ja pri modulih za zvok.. za drugo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

mile ::

Bom kar sem prilepil

http://www.lesbian.mine.nu/

Mavrik ::

Moj par problemov:

Kako zaboga menjaš refresh v X? Sem nastavo VerticalRefresh na 85.0 pa še vedno dela samo pri 60Hz?

Drugi problem je pa z LILO. Po prvem ponovnem zagonu se mi vedno namesno LILO: izpiše samo
'LI' in na koncu utripa kazalec. Nimam druge izbire kot resetirati računalnik in upoarbiti FIXMBR da se vsaj WinXP požene. Kaj bi lahko bilo krivo za ta problem?

Aja še konfiguracija:
ECS K7S5A
AMD Athlon 1900+
512 DDR
HIS Radeon 9600pro
Integriran zvok
Realtek 10/100 mrežna
The truth is rarely pure and never simple.

hruske ::

To se je tudi meni dogajalo.
Malo je potrebno eksperimentirat z etc/lilo.conf

Pri meni je delovalo, da sem zamenjal bios drive mapping, ker nisem zaganjal linux s hda ampak s hdc.

To se lahko zgodi tudi zato, ker si npr. linux namestil na hda, potem pa si disk prestavil recimo na hdc.

Lilo napake
iskanje 'lilo li' v suse.com

Mavrik ::

Fora pa da med tem nisem čist nič spreminjal. Pa tudi boot.b nisem nič spreminjal.
The truth is rarely pure and never simple.

hruske ::

Potem upam, da si namestitveni CD obdržal. :D
Poženi računalo z njim, uporabi "rescue root=..." (malo se razglej po pomoči ob bootanju) in ko se bo sistem znova postavil, se prijavi z root in poženi ukaz "lilo" Če je bil poškodovan MBR, potem bi po tem postopku moralo vse spet začeti 'čudežno delovati' :D

mile ::

Uporablja kdo kombinacijo nForce2 (8rda+) + geforce grafično?
Pri kolegu zadeva nikakor noče špilat (xserver) in za to naj bi bila kriva plata (vsaj tako pravijo po drugih forumih).

mile ::

solution: drug bios

NecroMan ::

Mam en problem.

Pri instalaciji debiana, se mi base fili lepo instalirajo, določim mrežne nastavitve ... Potem pa po prvem restartu poženem pppoeconf ter se connectam na net. Potem pa k se mi tasksel požene imam na izbero vse ostale možnosti razen X windows. K sem prvič debiana gor dajal sem imel to možnost zdej je pa kar ni več. Kaj je narobe.

Sem pa že probal, tm k si FTP install izbereš, več mirrorjev ampak je pri vseh isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NecroMan ()

Gandalfar ::

cudno, ocitno si del Xov nekako ze instaliral nekoc pa ti jih zato ne pokaze. Z ukazom dpkg -l poglej katere dele imas ze namescene.

Drugace pa rocno namesti manjkajoce paketke oz. s pomocjo kaksnega orodja (aptitude,..)... potrebujes vsaj:

x-window-system , xfonts-base , xfonts-75dpi, xfree86-common, xserver-common, xserver-xfree86, xlibs, xbase-clients

NecroMan ::

Sem sformatiral disk in hotel še enkrat naložit linux gor pa je spet isto.

NecroMan ::

Ok sem zrihtal in upgradal na unstable.

Sam zdej mam pa nov problem. K hočem dat gor KDE mi kr napiše da ni združljiv z ostalimi paketi in ga noče instalirat.
A je to vzrok tega, da je pred kratkim izšel nov KDE in pri debianu še niso porihtali vseh paketov al je pri meni spet kej narobe. Ker pred dvemi tedni, ko sem prvič dajal debiana gor nisem imel nikakršnih težav, zdej pa kr x-windows opcije ni v taskselu in zdej pa še kde zajebava ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NecroMan ()

Gandalfar ::

sam kde paketek je neki foo...

apt-get install kdebase kdelibs arts kdm

NecroMan ::

Zgleda, da je problem v kdebase, ker mi napiše
The following packages have unment dependencies:
Kdebase: Depends: ksysguard (>= 4:3.1.3-1) but it is not going to be installed
E: Broken packages

Gandalfar ::

root987 ::

@Necroman: Kaj če bi poskusil z Gnome? Pravkar je izšel 2.4 in bo v kratkem v apt. Mislim, da je gnome več kot dovolj...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

NecroMan ::

Ok sem zrihtal stvar kde mi deluje Gandalfar hvala.

nsignific ::

Kje je IPV6?

Presaltu sm iz potato (kjer je ipv6 deloval ze privzeto) na tale bf24 iz prvega posta, a podpore IPV6 nikjer. Sel sem skozi install dvakrat (iz sicer drugacnih razlogov), a v modconfu ni niti sledu o podpori IPV6. Vse skupaj me je zelo zmedlo, saj naj bi debian kerneli vsi po vrsti ze po defaultu podpiral ipv6.

Kje sm zajebu? Ce sploh?

Gandalfar ::

apt-get install kernel-image-2.4.18-1-{3,6}86

bf2.4 nima ipv6 podpore.

stran na people.debian.org

nsignific ::

ok da se mal zamorim...

ne znam kernel-image installat :\

apt-get install, to ze, ampak to ni dost. ob bootu prbije neki u smislu "please add root= argument" in ne gre naprej. tega ze od nekdaj ne znam, ampak zdj je pac kriza in morm vedt...

aja pa se to, ISA ethernet kartice mi nikakor noce z insmod zaznat (na potato mi jo je), mate ksn nasvet kko sprobat vse irqje/ioje oz. kaj nej nardim?

nsignific ::

^^ nevermind, sm vse porihtu.

Jebiveter ::

@nsignific: lahko bi napisal kako si stvar porihtral. :\ Da bo imel se kdo kaj od tega...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

nsignific ::

Aja hehe ok ane :)

Napacn initrd sm meu v lilo.conf napisan pr novmu kernelu, meu sm kr en default initrd=/boot/initrd.gz namest tistga k je biu dejansko tm.

Tist z ISA sm pa najprej reseval tko da sm isapnp modul gor dau, in je pol z insmodom zaznal kartico na 0x220, 5, ampak ni delala. Tut ob bootu je ni naloadal, ampak samo z insmod. Kako sm resu? Zamenu s PCI kartico.

Zgodovina sprememb…

Senzacionale ::

Neki me zanima pri instalaciji debiana. Jaz sem si z neta potegnu vseh 6 iso fajlov in jih zapeku na cd in glej no prvi cd nima boota. Ka lahko ta tvoj iso fajl z bootom uporabm, da instaliram debiana. Kaj pol bom pa lahko dav notr prvu, drug in tako naprej cd-je ter normalno instaliral ali naj naredim kako drugace.

Hvala

Gandalfar ::

Senzacionale: kakor se spomnim je vseh 6 cdjev bootable. Samo vsak ima drug privzeti boot kernel. Kako si pa posnel CDje? File-Burn Image v Nero je zaenkrat se vedno delovalo.

Senzacionale ::

Zivjo, lej ce ze v Ultra iso pogledam napise non bootable na vseh. Kopiral sem z Alcohol 120%.

Gandalfar ::

Si dejansko poskusil zagnati sistem iz njih? Ce ti ne uspe poskusi posnet prvega se enkrat z nerom. Poleg tega ne rabis vseh n cdjev, ce imas adsl.

Senzacionale ::

kako to mislis zagnat sisetm iz njih, ce mislis boot v pred zagonom widowsov ja, pa ni nic kar naprej vrze ker ni boota, sem probal se z Nerom, isti smorn.

Daj ves kaj zdaj!

root987 ::

Imaš ti morda v biosu nastavljen CDROM kot primarno zagonsko napravo? Če ne, najprej poskusi to.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Senzacionale ::

SEVEDA, kot first bot device mam narjen.

root987 ::

A, potem pa oprosti. :D Kakor koli, poskusi z nasvetom, ki ti ga je predlagal Gandalfar. Meni je kopija, ki sem jo zapisal z nerotom delala popolnoma lepo in deluje še danes.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Senzacionale ::

Lej ne dela sem probal, a imata se kaksno idejo, je pa cudno da je fajl velik samo 584MB, v ftp client pa pise 620MB. A ga moram se enkrat downloadat pa bo mogoce mel boot zraven, ali lahko od gandalfat boot uporabim ali pa navaden boot, k je tudi na oni strani, ki je velik 10MB.

Hvala

Gandalfar ::

Senzacionale: sledi navodilom v prvem postu .. zaenkrat je se bolj ali manj vsem delovalo :)

Senzacionale ::

hvala, sam tam je bilo da si potem preko adsl ja naprej dol vlkeu jaz pa mam kar iso cd-je. Zanima me, ce je titi tvoj boot cd v redu in bom lahko potem naprej iz mojih cd-jev nadaljeval instalacijo, brez da bi bil na netu in dol vleku.

Hvala

Gandalfar ::

ja .. bos lahko

Senzacionale ::

Lej hvala imam pa neo vprasanje, jaz si nisem potegnu dol i386 razlicio ampak sparc razlicico. kaksna je razlika. Verjetno sem se zastriku in bi blo bols i386. MA bom pa se enkrat ce bo treba.

Senzacionale ::

Lej se to, kaka pa je razlika med navadno in nonus verzijo

Gandalfar ::

Senzacionale: to je tko kot, ce bi hotu igrce za GameCube spilat na Playstation2 .. pac cist druga arhitektura procesorja. Zloadaj si i386 razlicico in stvari ti bodo zacele delat.

Senzacionale ::

Sam se To, kaksna pa je RAZLIKA med NAVADNO in NON-US razlicico

Gandalfar ::

non-us ima zraven se razne kriptografske dodatke ..

Senzacionale ::

Ka pol je boljs v bistvu Non-us instalirat la ka, ma pa isto gcc

root987 ::

Pač patenti, ki niso dovoljeni za uporabo v US, pri nas pa so. Jah, uporabi raje non-us, morda boš kdaj rabil...nekateri programi npr. ne delajo na navadni, na non-US pa delajo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Gandalfar ::

Ubistvu je samo vprašanje kriptografskih vprašanj. Sicer pa iz FAQ:

What is the difference between the normal "1" and the "1_NONUS" CDs?

There are two variants of the binary-1 CD, one with and one without software of the "non-US" category. The non-US software cannot be legally stored on servers that are located in the USA - formerly, the reason for this used to be that it contained strong cryptographic code, today it is that the programs use algorithms covered by US patents.

Everyone should fetch the non-US variant for private use; the "non-non-US" variant is useful only for US-based mirrors and vendors. The other binary CDs do not contain any "US-sensitive" software; they work perfectly well with either variant of the binary-1 CD.

A similar story holds for the source-1 and source-1_NONUS variants.
««
5 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316455 (1967) polozweii
»

Python - pošlji aplikacijo na server

Oddelek: Programiranje
201460 (695) HotBurek
»

Debian in iptables

Oddelek: Operacijski sistemi
171564 (1286) karafeka
»

X window na Debianu mi ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
91272 (1191) roscha
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032769 (20310) Trubadur

Več podobnih tem