» »

Prednosti medijskih predvajalnikov pred računalnikom

Prednosti medijskih predvajalnikov pred računalnikom

dronyx ::

Ko gledam razne medijske predvajalnike (Popcorn, Dune, Xtreamer...) se sprašujem, v čem je prednost teh naprav pred tem, da za ta namen uporabiš recimo nek manjši prenosnik (netbook) v cenovnem rangu 250 € (sedaj sicer za to uporabljam kar PC, ki pa je zelo glasen in porabi precej elektrike recimo samo za to, da cel dan predvaja glasbo)?

Po moje nobena od teh naprav ni niti slučajno tako fleksibilna, kot je lahko računalnik. Prenosnik je lahko tudi zelo tih. Edino res veliko prednost medijskih predvajalnikov vidim v tem, da nekateri izgledajo kot AV komponente za v dnevno sobo in da se jih da enostavno upravljati z daljincem. Kar se tiče cene so pa v prednosti samo cenejši modeli v rangu okrog 100 € (kakšen WD TV live, najcenejši Xtreamer), po možnosti brez vgrajenega diska, ostalo pa stane blizu cenejših netbookov. Sigurno pa tudi tu velja, da je za malo denarja malo muzike in verjetno ti ceneni modeli ne zmorejo vsega tega, kar lahko počne prenosnik z ustreznim SW.
  • spremenil: dronyx ()

Valvoline ::

Bolj preprosti in buletproof so za telebane in za tistih k niso preveč tehnološko podkovani.
Podobna primerjava je konzola vs pc.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Tudi je možnost, da netbook bi bil prešvoh za HD vsebine
1 + 1 = 1

dronyx ::

Kar se tiče buletproof se že na tem forumu lahko prepričaš, da so media playerji daleč od tega in da se ti hitro zgodi, da moraš naložit nov firmware ali popravljati kaj drugega, kar pa je mission impossible za telebane in verjetno še težje, kot na PC iskanje kodekov.

LapD ::

Jst mam tud za ta namen netbooka z xbmc-jem, ki ga upravljam s telefonom ... dela vrhunsko, tudi 1080p filmi z več kot 15k Kbps. Ko grem na pot ga iztaknem iz hdmi-ja. Bolj preprosto res ne bi moglo bit :)
web&motion designer

dronyx ::

Jaz gledam še en vidik, ki nekako ni v prid namenskim medijskim predvajalnikom ali NMT-jem. Če greš danes kupovat recimo TV ali AV reciever večina že ima vgrajen USB vhod in zna bolj ali manj uspešno predvajati medijske vsebine iz USB ključkov, diskov, raznih iPodov itd. Skoraj vsi boljši modeli imajo serijsko tudi LAN ali celo Wi-Fi priključek ter podporo za DLNA, tako da imaš lahko nekje drugje v stanovanju netbook priključen prek Wi-Fi in na TV-ju direktno iz njega predvajaš film ali na AV recieverju predvajaš glasbo. Boljši TV-ji imajo vgrajeno tudi podporo za brskanje po internetu, gledanje Youtube...in to vse krmiliš z daljincem iz naslonjača.

Je pa res, da vse te napredne funkcionalnosti zahtevajo kar nekaj znanja oz. so nastavitve za povprečnega uporabnika pretežke, da bi se lahko sam ukvarjal z njimi in razumel, kaj hočejo od njega. Potem pa rabiš ali guruja, tako kot za računalnik, ali pa plačaš nekomu, da ti vse to pravilno konfigurira in zveže skupaj, kar pa večina ni pripravljena, ker je ..."že zmetala 2000 EUR za 3D televizor in BR predvajalnik"...

Medijski predvajalniki imajo na prvi pogled simpatični grafični vmesnik in avtomatično potegnejo informacije iz spleta (recimo Imdb za filme), ampak mene osebno to ne gane, ker če me res zanimajo podatki o nekem filmu ali glasbi, bom šel to sam iskat na internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

onyx> Boljši TV-ji imajo vgrajeno tudi podporo za brskanje po internetu, gledanje Youtube...in to vse krmiliš z daljincem iz naslonjača.

Dokler tega niso imeli, si pa moral kupit NMT. Pa mnogi še vedno ne znajo predvajat Matroške.

SkyEye90 ::

Recimo WDTV Live za ceno 100evrov in trdi disk za 50 je za moje mišlenje boljša izbira kot prenosnik za 300.
Predvaja vse formate, vse brez zatikanja, lep enostaven vmesnik, daljinski upravljalnik, vsedeš se na kavč, prižgeš TV, predvajalnik in že gledaš.

Računalnik pa je računalnik. Poceni prenosnik po ne zmore vsakega 1080p filma in DTS-HD zvoka itd. Prednost bi sam dal namenskim predvajalnikom, predvsem če štejem zraven enostavnost in udobje.
Prej sem tudi sam uporabljal PC, saj je delalo vse, upravljal sem preko mobitela.. ampak nazaj pa nebi šel.

Če pa uporabljaš prenosnik še za kaj drugega, pa je spet zoprno tisto priklapljanje, odklaplanje itd. Izbira posameznika pač, sama kvaliteta slike in zvoka, v kolikor imate vse prav nastavljeno, je ekvivalentna.
Če pa ima televizor že vgrajen predvajalnik, ki zmore vse to (večina jih žal ne), pa je še najboljša izbira.

Wofk ::

vsi amd fusion netbooki predvajajo 1080 brez problemov

blackbfm ::

Predvaja vse formate


Ne predvaja vsega. Večinoma pa kar deluje.

Kar se pa tiče razlike je pa približno taka, kot če bi primerjal tiste prve tablične računalnike z xpji in ipadom..če se razumemo:P Namenske stvari so pač boljše.

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Poldi112 ::

Računalnik nima za burek - nima daljinca, stane 4x več, glasen je, več štroma požre, več prostora zaseda, dlje traja, da se prižge,...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Si pa lahko na racunalniku vklopis filtre, post processing ipd.
Res pa je, da je namenski racunalnik samo za multimedijo malo overkill. Veliko drazji pa res niso, ker tudi NMTji niso poceni.
Tako da, ce ze imas racunalnik v blizini TVja, je sigurno boljsa izbira v vseh pogledih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

All ::

Dobr ohišje za HTPC košta tok k najcenejši predvajanik.....
usaka zadeva ma +/-... meu pc..meu egreata...zdej mam duneHD-duo (neslišen pa zgleda ...)

Poldi112 ::

Meni se že nmt zdi overkill. Ne vem zakaj bi hotel imeti gor še kaj drugega poleg predvajalnika, ta pa stane nov manj kot 100 eur.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

piek ::

Da bi kdo od mojih druzinskih clanov prek PC-ja spravil sliko na TV in receiver se se ni zgodilo. WD TV pa kar znajo uporabljati, ker je sveta preproscina od uporabniskega vmesnika - itak je vse prav povezano, oni samo izberejo film, slike ali glasbo ...
--- Finish it off if you started it! ---

Dr_M ::

piek je izjavil:

Da bi kdo od mojih druzinskih clanov prek PC-ja spravil sliko na TV in receiver se se ni zgodilo. WD TV pa kar znajo uporabljati, ker je sveta preproscina od uporabniskega vmesnika - itak je vse prav povezano, oni samo izberejo film, slike ali glasbo ...



Cisto odvisno, kako si spreten pri nastavljanju :)
Ce imas dobro postimano, samo odpres film na compu,nastavis pravi vhod na tvju in gledas film.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Dr_M je izjavil:

piek je izjavil:

Da bi kdo od mojih druzinskih clanov prek PC-ja spravil sliko na TV in receiver se se ni zgodilo. WD TV pa kar znajo uporabljati, ker je sveta preproscina od uporabniskega vmesnika - itak je vse prav povezano, oni samo izberejo film, slike ali glasbo ...



Cisto odvisno, kako si spreten pri nastavljanju :)
Ce imas dobro postimano, samo odpres film na compu,nastavis pravi vhod na tvju in gledas film.


Ostali ki potrebujejo računalnik pa žvižgajo..

Pač namenski predvajalnik bo vedno isti, nebo problemov z zaganjanjem, ga nebo zjebo mulc al pa tata ko gleda sumljive strani na internetu ipd..

dronyx ::

Po moje bi morali že osnovno šolo čim prej dati predmet, kjer bi mularijo naučili, kako se bere tehnična navodila in upravlja z malo bolj kompliciranimi napravami. Za test pa potem dobiš par škatel, ki jih moraš pravilno povezati med sabo in opraviti vse potrebne nastavitve, da stvar funkcionira. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Dr_M ::

Prakticni vsi, ki jih poznam, oz vsaj tisti ki ga "potrebujejo" kot pravis, imajo ponavadi vsaj 2, ce je eden slucajno zaseden :)
Sicer se da brez problema na racunalniku, ki predvaja video tudi kaj drugega pocet, samo vsake toliko zna film rahlo zastekat oz trznit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Dr_M je izjavil:

Prakticni vsi, ki jih poznam, oz vsaj tisti ki ga "potrebujejo" kot pravis, imajo ponavadi vsaj 2, ce je eden slucajno zaseden :)
Sicer se da brez problema na racunalniku, ki predvaja video tudi kaj drugega pocet, samo vsake toliko zna film rahlo zastekat oz trznit.



To je debata v kateri nebo nihče z argumenti zmagal ravno tako ne izgubil..Pač vsakemu svoje..

Veliko družin ima računalnike zasvinjane,glasne itd..potem če kaj zajebe bo moral nekoga klicat da mu zadevo uredi nazaj...
Ti predvajalniki ko priklopiš delajo in skoraj nimas kaj zajebat, ravno tako nisi vezan na računalnik v nobenem primeru tako pa porineš malo črno škatlco nekam zraven tv-ja pa se ne ukvarjaš več kaj dosti..

Jasno 80% članov slo-techa zgoraj opisanih težav nima..

To je skoraj kot debata kupljen router ali stara kišta skonfigurirana za to delo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bukev ::

Še en + za NMT, enostavno daljinec naredi svoje, brezžična miš ne opravi svojega dela tako dobro. Odkar imam NMT praktično ne predvajam več filmov s PC-jem, pa sem prej leta gledal video vsebine na ta način. Pa imam PC dober meter od tv, povezan s HDMI kablom - ampak je vseeno nerodno upravljanje - na primer- najprej moram na grafi vklopiti drugi display na katerem potem lahko gledam film. Seveda mora biti PC še vedno aktiven, da lahko malo pobrskam po internetu ipd. Tak režim dvigne temperaturo grafe (ATI HD 5870) v idle za cca 20°C, zato ga nimam stalno vključenega (podzavestno me jezi povišanje temperature GPU, čeprav ni niti približno previsoka - gre s 40° na 60°).
To pomeni, da NMT zažene hitreje, predvaja praktično vse, udobnejši je, čeprav so vsebine, ki jih predvajam shranjene na PC-ju - NMT dostopa na mrežo. Raznih usb diskov ali podobnega v praksi skoraj ne uporabljam.
Razni nettopi (seveda z daljincem), ki so dovolj zmoglivi, da opravijo enako delo kot NMT so cenovno vsaj 3x dražji plus cena za OS.
Po moje podobno velja za netbooke - cena, OS in pa tudi zadeva bi se pri vsakodnevnem nekaj urnem konstantnem predvajanju 1080p vsebin hitro iztrošila zaradi pregrevanja! Po moje je opcija z netbookom primerna za občasno uporabo - mogoče 2x do 3x na mesec, ne pa za vsakodnevno uporabo.
Res pa je to le moje mnenje.

lp
Bukev

ToniT ::

Doma imam plazmo, ki ima internet, zna predvajati filme iz USB-ja, preko DLNA serverja, ki se nahaja v komunikacijski omari (WD World edition) in na tem disku so vse multimedijske datoteke in sem pokazal delovanje družinskim članom (da se rešim dodatnega daljinca) in ni šlo.... Še zmeraj imajo najrajši Xtreamer, ki zna predvajati vse, nima problemov s šumniki pri podnapisih, prižge se takoj, ventilator je izklopljen (pasivno hlajenje). Ko sem poskušal pred leti priklopiti računalnik na TV, so me skoraj linčali.
Ljudje ne želijo razmišljati, kako priti do svojega najljubšega filma. Vse mora biti enostavno in hitro in mora DELOVATI!

Dr_M ::

Men so teli namenski predvajalniki enostavno predragi. Za vsako stvar dat 150-300€ (NMT,pa router, pa NAS ipd...), kar hitro ostanes brez kruha..
Vecino stvari lahko enostavno resis z racunalnikom.
Razn ce si oz je tvoj fotr direktor, pol ni problema met vse to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ziga Dolhar ::

(Kaj je ta NMT?)
https://dolhar.si/

jype ::

Network Media Tank.

Predvajalnik z ethernet vtičem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253868 (67960) dope1337
»

Nakup NMT HD predvajalnika wi-fi web multipraktika - Katerega priporočate danes?

Oddelek: Kaj kupiti
91374 (1171) Ninja333
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043238 (21844) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559234 (45165) goby
»

Prosim za pomoč pri postavitvi HDTV okolja

Oddelek: Zvok in slika
433661 (2472) Okapi

Več podobnih tem