» »

Prosim za pomoč pri postavitvi HDTV okolja

Prosim za pomoč pri postavitvi HDTV okolja

alenvprekrs ::

Spoštovani,

v kratkem mi bo dobavljen HDTV. Trenutno sem povezan na UPC Telemach kabelsko. Popolnoma mi je jasno da bo slika TV programov na novem TV-ju slabša kot jo imam sedaj na CRT TV-ju.
Naj tako tudi ostane, saj TV programov načeloma ne gledam. Do prihoda optike pa je še daleč.
Za uvod toliko.

S soprogo sva filmofila. Rada pogledava Evropske, nekomercijalne, družbeno angažirane, butične in podobne filme. To je tudi razlog nakupa TV-ja.
Do filmov prideva z nakupom DVD nosilcev, izposojo v videotekah, menjavo z znanci in dolvleko.
DVD player z upscalingom in HDMI-jem imava. Dolpotegnjene filme (VIDEO_TS) znam v Nerotu zapečt na DVD-RW.

Seveda, sedaj bo tudi možnost nakupa, izposoje, menjave in dolvleke filmov v HD kvaliteti, smiselna.
Tukaj pa trčim v zid lastnega neznanja. Nasvetov in pomoči bom zelo vesel, a o tem bom napisal še nekaj na koncu tega mojega traktata.

Začel bom z konkretnimi vprašanji.
-Potegnil sem HDDVD (1080p) film. Je na D disku. Kaj potrebujem da ga sploh odprem. Je .mkv in ga računalnik ne odpre, tako da nimam možnosti da ga pogledam niti na PC-ju.
-Je potreben nov PC, BD pekač in podobno?
-Kateri BD player kupiti?
V tem primeru poteka zadeva kot je do sedaj potekala z DVD-ji. V kabinetu zapečti in odnesti v dnevno pogledat.
Med dnevno sobo in kabinetom je možna vleka kablov. Trenutno je v kabinetu ADSL modem (Siol).
V ceveh je trenutno vulgaris UTP. Vse cevi se stikajo v večji dozi na hodniku. Razdalja je cca 20m.
To odpira tudi naslednji vprašanji.
- Kateri NMT kupiti?
- Kupiti NMT+BD npr. DUNE HDI?

Postavitev in instaliranje PC-ja, programčkov, NMT-jev, torrentov je meni Španska vas.
Trenutne zmogljivosti mi je omogočil mlad g33k, ki pa ni več dosegljiv.
Tukaj se obračam na vas in iščem pomoč.

Napišite mi prosim, vaša mnenja in nasvete. Domnevam da je še kar nekaj nas, ki o prednosti novih tehnologij, nimamo zadostnega znanja in izkušenj. Naj ta tema pomaga še komu, ne samo meni.
Vem da sem veliko izpustil in da je še veliko vprašanj.
Naj se mi oglasi (lahko tudi na ZS) negdo ki je pripravljen te napravice instalirati. Ponujam svoji pridni roki, dobro voljo, nekaj za pod zob, nekaj za v papirčke, pijačko in nenazadnje refundiram mu ves vložen trud in čas.

Vnaprej hvala za vsak odziv.
Lepe praznike vsem,
Alen

P.S.1 Vem da vam g33k-om na majčki piše: "NE, NE BOM POGLEDAL TVOJ KOMP!"
Obljubim tudi, da ne bom klicaril za vsako malenkost.
P.S.2 Sem instalater strojnih instalacij in star 39 let.

P.S.3O svojem PC-ju težko kaj napišem. Nimam pojma kam pogledati. G33k ga je sestavil, prinesel in od tedaj dela BP. Ko so bili problemi (2x v treh letih, kolikor je PC star) je vse bilo daljinsko updateovano in instalirano. Ob 02:00 zjutraj sem gledal puščico skakati po monitorju in razna odpiranja in klikanja.
Zjutraj me je počakalo sporočilo da zadevo restartam.
Pismo, sedaj mi je nedosegljiv. Sedi 24/7 v svojem brlogu in hacka ali kaj. Tudi na maile ne odgovarja.
Bil enkrat pri tipčku. 6 monitorjev, 2 serverja, komp za 10k€, diskovja za dve banki....huh.

OK, BD-ji so še dragi. Takega, navadnega, bom že sam priklopil. 220V in HDMI kabla not pa teraj Miško.
NMT-ji pa že predstavljajo problem.Mreže tudi, žal!
Imam VIP dostop na torrent-u tako da že vlečem HD vsebine in pridno nabiram na D disk. Odpreti in pogledati jih ne morem.
Rabim nekoga ki je pripravljen to čarati, jaz raje ne bi klikal kar na blef. Priznam, že angleščina mi ni domača, tako da tuji forumi in navodila, meni ne pomagajo.

Lahko me napotite tudi na kak uraden naslov. Pridejo, plačaš in adijo.
Vem da te hitro nategnejo, pa še povrh dobiš morje nepotrebne navlake in starih modelov.
Bom potrpežljivo čakal da se mi javi kak freak in zmaga ;-)
Dal sem to prošnjo na še dva SLO foruma. S tem, upam, povečujem to možnost.
  • spremenil: podtalje ()

bluefish ::

Potegnil sem HDDVD (1080p) film. Je na D disku. Kaj potrebujem da ga sploh odprem. Je .mkv in ga računalnik ne odpre, tako da nimam možnosti da ga pogledam niti na PC-ju.
Potrebuješ ustrezen kodek ali container. Namesti Haali Media Splitter ali pa paket kodekov CCCP (za oboje ti bo pri iskanju z veseljem pomagal Google).
Film nato na PC-ju predvajaš s programom VLC ali Media Player Classic Home Cinema ali The KMPlayer.

Za predvajanje na TV-ju boš potreboval nek predvajalnik, ki se lahko poveže direktno s PC-jem ali pa film preneseš na prenosni disk.
Preko mreže se lahko povezuje Popcorn, če pa film(e) preneseš na prenosni disk pa lahko uporabiš recimo WD TV HD.
Obe napravici povežeš s TV-jem preko recimo HDMI kabla, na WD preko USB priključiš disk, enako lahko na Popcorn, ki pa ga s PC-jem lahko povežeš tudi preko mreže (torej UTP kabel).

Je potreben nov PC, BD pekač in podobno?
Glede na zgoraj napisano torej ni potrebno kupovati prav veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

alenvprekrs ::

blueFish,

kje dobim te programe ( Haali Media Splitter in CCCP)?
Za Popcorn in WD TV HD sem tukaj že slišal. Ali sta plug&play?
Resnično, nisem prav usposobljen za take posege. Strah me je da ne naredim več škode kot koristi.
Delaš kaj takega popoldan?
LP Alen

bluefish ::

Haali Media Splitter je zgoraj desno direkten link za prenos.

CCCP

Namesti le enega od teh dveh (če imaš že kake druge kodeke, potem le Haali, drugače pa kar CCCP). Za enega od programov (morda je za začetek še najboljši KMPlayer) pa vnesi ime v Google.

WD in PopCorn sta kolikor toliko P&P, imata pa tudi dovolj slikovita navodila (vsaj WD).

Da bi pa kaj poškodoval pa se ni bati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

alenvprekrs ::

Pojma nimam katere kodeke imam.
Torej eden od treh kodekov mi odpre .mkv datoteke. Katerega od teh naj izberem?
Popoldan, ko pridem domov pa ti poročam kaj se je zgodilo.
Upam da je instalacija "trotl-ziher" in da mi bo ko kliknem mapo WallE,SLOSUB,1080p isto tudi odprlo in predvajalo vsaj na monitorju.

bluefish ::

Namesti torej Haali in nato še prej omenjeni predvajalnik. Nato odpri mapo, kjer je film, z desno tipko miške klikni nanj, izberi Open With ali Odpri z in nato Choose default program. Če predvajalnika ni na spisku, potem spodaj klikni gumb Browse, se pomakni v mapo, kjer je program in ga izberi. Spodaj dodaj še kljukico pri Always use...

alenvprekrs ::

Lepo, izčrpno in z enostavnim jezikom si mi odgovoril. Hvala. Zvečer ko se vsedem za komp bom poskusil in poročal. Sedaj sem v službi.
LP Alen

Okapi ::

Po mojih izkušnaj je najbolj enostavno, če namestiš Media Player Classic Homecinema, ki ima že vse potrebno vgrajeno.
http://mpc-hc.sourceforge.net/
Klikneš download in izbereš prvega (win32).

O.

alenvprekrs ::

Okapi,

huh, sedaj pa nisem več v dilemi. Sedaj imam trilemo. :-)
Ali lahko vse hkrati probam brez strahu?

LP Alen

Okapi ::

Poskusi eno stvar in če bo delala dobro, uživaj v filmih. Če ne bo delala dobro, jo odstrani in poskusi z drugo.

O.

Okapi ::

Imam VIP dostop na torrent-u tako da že vlečem HD vsebine in pridno nabiram na D disk.

Na katerem pa? In če si do tu prišel, nekaj že obvladaš, razen če ti je to naredil tvoj G33k;-)

O.

alenvprekrs ::

Tako je, prav imaš. To mi je on namestil. Kliknem Ctrl+Enter in sem že prijavljen. Do gdaj bo tako, pa ne vem.
Sem pa kljub temu priden in sejem ves čas.
LP

alenvprekrs ::

Instaliral KMPlayer. Samodejno začne predvajati vse Blu-ray ripe. Imam problem z zvokom. Zvok je v vseh filmih par sekund pred sliko. Čez nekaj minut gledanja zvok tudi izgine. V čem je problem?
LP

bluefish ::

procesor računalnika? Samo pri 1080p ali tudi pri 720p?

alenvprekrs ::

Imam samo dva dokončana. Oba sta 1080p.
Sem tudi pobrskal na My computer. Piše: Intel, Pentium, 4 CPU, 3,00GHz, 1,00 GB of RAM
Ali so ti podatki kaj uporabni?
LP A

bluefish ::

ja, procesor je pravzaprav prešibak za 1080p. 720p bi verjetno še šlo skozi. Namesti še CoreAVC.

alenvprekrs ::

Lahko poveš kaj je to CoreAVC? Lahko link.

bluefish ::

CoreAVC
Brezplačno varianto pa veš, kje najdeš, saj je debata okoli nelegalne opreme tukaj nezaželena.

alenvprekrs ::

Smotan se mi zdi, da na tem forumu ne znam citirati in urejati poste. Najdel CoreAVC. Si mislil da potegnem Trial version?
Nakupovati online ne znam. Drugače, pa bi kupil tudi to.
Nekako se mi zdi, sodeči po vaših odgovorih, da bo potrebno zamenjat PC, ali vsaj nadogradit.
Kje je kakšna osnovna šola za nas računalniške analfabete. Take ki tipkamo počasi in z dvema prstoma.

alenvprekrs ::

Se opravičujem. Grem pogledati. Vmes si me prehitel z odgovorom.
Javim. Ali KMPlayer pustim?

alenvprekrs ::

Potegnil, odraral, zagnal.... malo črno okno, z mavrico in Spectrum glasbo. Nič mi ni jasno.

trdoreh ::

Dobro bi bilo, da sam poveš, kaj ti najbolj ustreza...Torej, da imaš komp. in dol vlečeš, al da si kupiš BD player in počasi nabiraš original BD filme?! Če si za prvo varjanto je pomoje najbolje, da kupiš WD TV HD Media Player in ga priklopiš na tv. Do tu nič težkega. Kupiš še zunanji disk, recmo 1TB in stvar je rešena. Napisal si, da si kupil nov TV, torej računalnika (za predvajanje filmov) ne boš več potreboval in ga ni treba nadgrajevat (prišparaš nekaj €). Film boš povleku z neta (na zunanji disk), kot si to do sedaj počel. Disk boš odklopil s kompa in ga nesel do TVja, ga priklopil na tisto WD zadevo. Bolj simple kot tako ne gre. Kak TV pa si kupil?
Sam bi raje kupil Blu-ray player (recimo kak Sony 550, če ne želiš preveč zapravit oz. kakega Pioneerja 51, za nekaj več denarja) in ORIGINAL filme. Če praviš, da nisi najbolj praktičen boš tako brez problemov užival v filmih. Izgovora nimaš, da so original filmi dragi, ker jih na netu dobiš že za 10€. Da bi BD filme peku se pa ne splača, ker so prazni mediji še predragi.

To piše o WD TV HD playerju, ki ga na spletu dobiš za 99,00€:

Združen z My Passport prenosnim diskom (se prodaja ločeno), je ta predvajalnik najbolj priročen način za predvajanje HD filmov ali domačih video vsebin, poslušanje visoko-kakovostne digitalne glasbe in prikazovanje visoko-ločljivostnih diapozitivov vaše družine na televizorju. Hkrati deluje tudi s popularnimi USB pogoni, digitalnimi kamerami, video kamerami in prenosnim predvajalniki, ki so lahko prepoznavni kot masovne shranjevalne naprave.

Full HD video predvajanje in navigacija - do 1080p: Izkusite spektakularne slikovne kakovosti HD video vsebin in kristalno čist zvok digitalne glasbe. Z uporabo priloženega daljinskega upravljalnika, lahko brskate skozi vaše večpredstavnostne vsebine in uporabljate animirane HD menije.

Zbiranje brez omejitev: Ni omejitev pri velikosti vaše medijske vsebine, enostavno dodajte še več USB pogonov za več prostora.

Dostopajte v dva USB pogona istočasno: Dve USB reži na predvajalniku vam omogočata, da povežete dve USB napravi in istočasno dostopate do njiju. Media Library zmogljivost združi vsebino na obeh diskih v en seznam razporejen po medijskem tipu.

HDMI in kompozitni video priključek: Visoko-ločljivostni multimedijski vmesnik (HDMI) vam omogoča povezavo na visoko-kakovosten HDTV ali hišni kino. Dodaten kompozitni (RCA) izhod pa zagotavlja kompatibilnost s tako rekoč vsemi televizijskimi kompleti.

Vključena programska oprema: ArcSoft MediaConverter 2.5 - aplikacija ki je hitra in enostavna za uporabo pretvori slike, video vsebine in glasbene vsebine v formate, ki so optimizirani za uporabo na WD TV HD medijskem predvajalniku.

Dokupi še disk za 100-150€ in lahko uživaš v HD filmih.

Lp

alenvprekrs ::

Jan,

Če prav razumem je tvoja varijanta še najlažja.
-PC ostane in vlečem torrente,
-WD 1TB mali črni HDD že imam in
-kupim WD TV HD
Priklopim in dela?

Vkolikor je tvoj odgovor pritrdilen mi ostane še nakup BD playerja za originale.
TV bo BeoVision 8-40, Med playerji me rajca DENON DVD 2500BT.
Verjamem pa da bo v prihodnje moč kupiti playerčke ki bodo vrteli in imeli priklope za vse.

Okapi ::

-kupim WD TV HD

Raje si privošči kakšen boljši predvajalnik, recimo popcorn hour a-110.

O.

bluefish ::

to z direktnim predvajanjem na TV je seveda končna rešitev. Tisto glede postopka predvajanja filma na PCju je bila le začasna rešitev.

trdoreh ::

Ej Alen zanimiva odločitev glede TVja, dizajn je zanimiv. Če se ne motim ima ta TV Samsungov panel. Zakaj si se odločil za BeoVision 8-40?
Kar se BD playerja tiče, ti močno priporočam Pioneer LX71, ga imam tudi sam in sem zelo zadovoljen. Denon me ni prepričal. Preveri, pa sam presodi.

Kar se WD TV tiče...naj bi delalo, vsaj tako piše.:D Sam nisem nič od tega probal, ker imam raje original filme. Priporočali so ti tudi popcorn hour a-110, malo pobrskaj na netu, kako zadeve delujejo v praksi, pa se pol odloči za boljšo, v tvojem primeru bolj preprosto zadevo!;) Kolko sem uspel prebrat je WD TV kar vredu, za 99€ pa sploh nimaš kaj razmišljat.;)

alenvprekrs ::

Okapi,

popcorn je dražji. Ali ni ceneje tako, da filme vlečem na PC-ju v kabinetu in v dnevno sobo nesem 1TB WD My book,
priklopim na WD TV HD in uživam?

blueFish,

Na nakupovalnem listku sta BD player in zbirka originalnih Blu-ray filmov.
Zanesljivo!

Fantje, zares ste mi pomagali razširiti obzorja. Hvala za vse vaše odgovore.

LP Alen

alenvprekrs ::

Jan,

TV, zaradi cene in zaradi ostale njihove opreme ki si jo lastim. Ja dizajn. Sem izrazito vizualni tip človeka.
Za player bom preveril na lastne oči. Hvala za namig. Ti poročam.

LP Alen

trdoreh ::

Kje pa kupuješ B&O izdelke?:D

trdoreh ::

Sem izrazito vizualni tip človeka.

Pol se boš zaljubil v Pioneerja-garantiram!;) Poleg tega, da ima vrhunske audio in video lastnosti, je tudi izredno dobro narejen-tudi estetsko.

Lp

Okapi ::

popcorn je dražji.

Če si lahko privoščiš B&O televizor, si boš menda lahko tudi 200 € več za popcorn. WD TV ima nekaj omejitev, ki ti ne bodo všeč. Ne zna recimo na stereo televizorju predvajati zvoka DTS (precej HD mkv-jev ima tak zvok). Nič nisi omenjal, ali imaš AV receiver (če ga imaš, potem je tudi WD dober).

O.

alenvprekrs ::

Okapi,

ne gre se mi za denar. Itak sta obe škatlici bolj kanti kot ne. Drugo leto bomo kupili BD+pekač+NMT v eni škatli za cca200€

V TV-ju je tudi modul za prostorski zvok. Zvočniki so aktivni in prek poverlinka priklopljeni v TV.


Jan,

sem ga pogledal na netu. Huh ;-)

LP vsem

alenvprekrs ::

Fantje,

v teh dneh sem se veliko novega naučil. Hvala vsem za prijazno posredovanje znanja in izkušenj.
Odločil sem se da PC ostane tak kot je. Po praznikih naročim WD TV HD. Za originale pa BD player.
V zvezi z WD TV HD-jem, bom verjetno kako vprašanje zastavil na ustrezni temi tega foruma.
Hvala vsem za vaš trud. Sedaj pa čakanje na dostavo TV-ja in WD-ja.

Lepe praznike.
Alen

Timmah ::

Stric

Nisi poročal kako je z WD TV HD =)
Malce me firbec, ker nameravam zadevo tudi sam nabavit.

lp
donde esta francesca

alenvprekrs ::

Stric,
manj več sem zadovoljen z WD TV-jem. Če zanemarim par bugov, je stvarca vredna svojega denarja.
Lp Alen
Evo ti par linkov v katerem sem podrobneje predstavil svoj sistem.
AV-forum
Audio-kontakt

Timmah ::

Stric,
hvala za info =)

lp
donde esta francesca

alenvprekrs ::

Ni za kaj. Upam da si najdel odgovore.
Nekaj težav sem imel z WD-jem.
Počakal bom lepo na OPPO BD player kateri naj bi vrtel vse, in predvajal še .mkv datoteke.
Lp Alen

LexLuthor ::

Ni za kaj. Upam da si najdel odgovore.
Nekaj težav sem imel z WD-jem.
Počakal bom lepo na OPPO BD player kateri naj bi vrtel vse, in predvajal še .mkv datoteke.
Lp Alen


Raje vzemi Popcorn Hour C-200.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

alenvprekrs ::

Ali pa Xtreamer-ja... Vsekakor hvala za predlog.
Teh plastik-fantastik all in one škatlic ne kupim več.
Rad bi imel optični pogon in kolekcijo originalnih BD filmov.
Za vse ostalo bo dober računalnik zadoščal.

LexLuthor ::

Ali pa Xtreamer-ja... Vsekakor hvala za predlog.
Teh plastik-fantastik all in one škatlic ne kupim več.
Rad bi imel optični pogon in kolekcijo originalnih BD filmov.
Za vse ostalo bo dober računalnik zadoščal.


Odpri si še enkrat lin v mojem prejšnjem postu - je spremenjen. Optiko vgradiš v popcorna v 30 sekundah.
www.pasice.si

alenvprekrs ::

LexLuthor,

odprl sem tvoj link, in sem videl opcijo za optični pogon.
Vseeno mi ni všeč. Tisti OPPO obljublja največ.
Vem da bo drag. Naj bo če tako mora biti.
Imam rad lepo izdelane naprave.
Povej mi, ali je možno OPPO BD player že kje naročiti?

Hvala za tvoj trud.
Lp Alen

LexLuthor ::

ne vem, malo pogooglaj...
www.pasice.si

damjan1980 ::

v čem je sploh prednost teh malih kištic proti htpcju, razen da so plug&play?

Okapi ::

Majhnost, cena, preprostejša raba ...

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150897 (33466) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115055 (3228) Robert1
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Nvidia vstopa na trg poceni računalnikov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
295927 (4203) PrimozR

Več podobnih tem