» »

Nakup NMT HD predvajalnika wi-fi web multipraktika - Katerega priporočate danes?

Nakup NMT HD predvajalnika wi-fi web multipraktika - Katerega priporočate danes?

Percusso ::

Zdravo!

Glede na objave na forumu vidim, da nisem edini, ki ni na tekočem s to ponudbo, aka multimedijski predvajalnik vsebin.
Te je toliko, da je že osnovni pregled pravi podvig!

Bi še bil kdo pripravljen prispevati svojih 50c za osnovne napotke?

Osnovni razlog za ta nakup je crkovanje domačega dvd-predvajalnika. Ali ima smisel iskati NMT, ki imel hkrati še dvd/bluray ali to nima smisla, saj se izbor zoži na enega:
XtreamerDVD, ki pa je v osnovi že "stara verzija"?

En pregled zahtevanih in zaželenih funkcij:
1. podpora vseh možnih video vsebin (kodekov), je samoumevno (sem 99%, če ne podpira 1% bo čisto dober)
2. wi-fi priklop
3. dostopanje do sharanih folderjev na pc-ju (iz windowsov), dvosmerni dostop ni obvezen
4. predvajanje spletnega videa (flash), npr. slo tv, nem tv, eng mediji (prosto dostopnih, pop voyo ipd. ne)
5. spletni brskalnik (da je uporaben)

Zelo zaželeno, ampak ne vem, ali obstaja sploh:
6. samodejna podpora slo podnapisom, ki jih zna prenesti iz spleta (podnapisi.net itd.)?

Zaželeno:
-podpora "appsom", npr. prenos torrentov v ozadju
-še kaj?

Za ceno okrog 100 EUR (do 150 EUR, če treba).

Na voljo pa so npr.
Xtreamer: katera verzija, Sidewinder 2?
Dune HD TV
Popcorn Hour
ASUS O!Play Air

Berem, da nekateri, npr. Egreatech popušča, izgleda zapirajo, tako da to ne pride v poštev.

Komplicirano!

XCom ::

Xtreamer sidewinder 2 rajši tudi ne vzemi, ga imam, pa kolikor sem bral forume, kljub temu, da je praktično dobavljiv šele 4,5 mesecev, in ima firmware poln bugov, da je že zaastarel model, ki je čisto zgrešen. Napovedan je že sidewinder 3. Če pa imaš želje po sidewinder 2, ti ga prodam.

Percusso ::

Hvala!

Moram priznat, da še vedno gledam in berem te zadeve. Ma človek vedno mora zabiti cele ure, da si kaj razjasni.

Imaš prav!
"Naj bi" že čez 1 mesec prišla ven nova serija, tudi sidewinder 3, tako da ima smisla počakat.
Ne bi me motilo, če bi delalo tudi snemanje, kar naj bi menda Prodigy Black omogočal.

Nisem uporabljal nobene te zadeve, tako da ne vem ali je to vsem samoumevno, ker odgovora na to še nisem našel:

Ali je mogoče gledati video oddaj, ki so na spletu v brskalniku prek flash-a? Mislim na npr. MMC rtvslo ipd.

zoot ::

Sem v podobni situaciji kot ti Percusso. Že nekaj časa gledam medijske pedvajalnike za 100€-150€. Medtem, ko sem že skoraj naročil WDTV Live sem nekaj prebral na forumih in me je premamilo da bi kupil Xtreamer-ja. Tako, da ja, še danes nisem naredil nič. Če ima kdo kakšne koristne nasteve kar na dan :). Sicer pri meni je glavno da, podpira NTFS, MKV datoteke. Seveda bi bilo super, če bi podpiral "shared folders" samo pri televiziji je tako, da lahko gledam filme, medtem ko podnapisov ne morem predvajati zraven na televiziji, zato mi je useless, če bi pa predvajalnik predvajal še podnapise bi bilo pa super.

Mavrik ::

Boxee Box je škatlica, ki ustreza vsem tvojm zahtevam. Ima nekaj nemnosti, samo podpira pa vse to kar naštevaš. Ni pa jasno med najcenejšimi,
The truth is rarely pure and never simple.

Ninja333 ::

pozdravljeni

mene pa zanima kako je z zvokom pri teh napravah. sam sem še v dilemi kaj sploh kupiti...sistem za hišni kino z blu ray predvajalnikom in zvočniki ali pa multimedijski predvajalnik in zvočnike posebaj, samo mi ni ćisto jasno ali imaš lahko potem 5.1 zvok ali ne? rad bi pa da mi predvaja hd filme vseh formatov preko zunanjih naprav in seveda da delajo podnapisi normalno in ostale zadeve.

prosim za malo razvetlitve :)

zoot ::

Mja tudi sam sem pred tem vprašanjem :)

floyd1 ::

Sam sem preko HTPC-ja na začetku in kasneje Xtreamerja (Mk1) zdaj spet na HTPC-ju. Tokrat je notri AMD Fusion E350. Cena je bila sicer višja kot zgoraj omenjenih 150 EUR, dela pa (vsaj mislim, ker vsega ne uporabljam) vse to, kar je zahtevano. Mala, tiha in varčna škatlica, zagon v nekaj sekundah (iz "spanja"), prostor za "slim" DVD rom, predvsem pa tudi izgleda kot "mini" komponenta.
Prednosti:
- ni pretirano dražji od dobrih namenskih NMT-jev (mene je prišel na 230 EUR - samo škatla)
- z inštaliranim XBMC zgleda fantastično
- kodeki nikoli ne bodo problem, ker je to pač računalnik
- res uporaben www brskalnik
- lahko tudi kaj razraraš, razzipaš itd.
- hitra mreža
- ko bom našel en "pameten" mali monitor bo postal še uporaben predvajalnik glasbe (ima tako HDMI, kot DVI in VGA izhod za sliko, tako da lahko še kaj gor obesim)
- tih
- bi se verjetno še kaj našlo

Slabosti:
- Če zruži HDD s sistemom sem brez playerja :-)
- za preklapljat zvok med HDMI in namenskim "digital out" moraš nekajkrat kliknit po nastavitvah
- rač. virusi (valjda nimam gor AV)

Zvezdica27 ::

lp,

ne vem če se da danes, a ... čez kako leto bo 100% vse to omogočala tablica + nekje skrit eksterni disk. Po potrebi jo boš pač dal zraven tv in gledal. Recimo android tablice prej kot ipadi. Monitro je že gor ;) samo da b imel vsaj android 3.1 (eksterni USB itd). Če bodo podpirali tudi usb to ethernet naprave, boš mel tudi mrežo.

Če bi pa trenutno to delal, bi pa tudi sam sestavil HTPC, podobno kot floyd1

zz

Ninja333 ::

Kaj izbrati med naslednjima in prednosti ter slabosti enega ali drugega.

Hvala in lp

WD TV Live WiFi (WDBGXT0000NBK)

Asus O!Play HD2, USB3/WiFi

anybody, please :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ninja333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539114711 (60663) vozlov225
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119380 (18539) Han
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253790 (67882) dope1337
»

Xtreamer Sidewinder 3

Oddelek: Zvok in slika
71302 (792) misek
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425571 (3900) dsapac

Več podobnih tem