» »

Linux Mint vprasanja

Linux Mint vprasanja

xandros ::

Gledam linux mint, in vidim dve verzije, mint katya in lmde(linux mint debian edition).
Kaksna je razlika med tema dvema?
Ali je eden izpeljan iz ubuntu, drugi pa iz debiana?
Kaj to v praksi pomeni?
Ali je drug repositorij programov?

popster ::

razlika bi morala biti podobno kot med ubuntujem in debianom, se pravi v debian različici ni software managera, system monitorja, itd. deluje hitreje a ima manj funkcij

xandros ::

A lahko prosim kaj vec poves.
Kako mislis, da ni sw managerja, kaj je namesto tega?
Kaj je namesto sys monitorja?

jype ::

V debianu je oboje, tako da mi ni čisto jasno, kaj želi povedat, Minta pa ne poznam.

xandros ::

jype, lahko za laike malo razlike med ubuntu in debian?

jype ::

Za ubuntu skrbi druga skupina ljudi z drugačno vizijo. Ne boji se lastniškega programja, medtem ko je debian religiozno vzdrževan v duhu proste programske opreme - če ni na voljo koda, ki jo je dovoljeno spreminjati, ne gre v distribucijo (seveda pa uporabnik odloča o tem, kaj namesti na svoj računalnik - tega mu debian ne preprečuje, ker bi bilo v nasprotju z načeli, ki jim sledi).

Ubuntu tako poskušajo spremeniti v uporabniku prijazen sistem, ki naj bi zadovoljil večino potreb povprečneža, debian pa se ozira predvsem na ideološko premiso, da mora biti celoten odprt komurkoli, da lahko z njim počne, karkoli si želi - v Ubuntu ti tako ni dovoljeno spreminjati predvajalnika flash, v debianu pa tistega, ki pride poleg, lahko.

xandros ::

Huh, tko regiliozno zveni :)
Glede flasha, kako je z instalacijo flash na x64 debian, pa potem, kako je z update le-tega?

dux ::

@jype: To s flashom ni čisto res, saj ti Ubuntu ponudi namestitev Flash ali Gnash (je pa Flash privzeto izbran).

@xandros: Še ena pomembna razlika je ta, da Debian nima določenega urnika, ampak izide, ko je pripravljen. Posledično je res stabilen, ampak so vsi programi (Firefox, OpenOffice, gnome, jedro) zastareli.

Ubuntu vzame vejo Debian Unstable na katero potem namečejo še nekatere svoje stvari (unity, software center, indikatorji, itd.)

Tukaj je malce bolj na široko napisano - http://itmanagement.earthweb.com/osrc/a...
Upanje je v nasih odlocitvah

xandros ::

Jaz nisem mogel upgradeat flash 11 na ubuntu 11.04 64bit.
Chromium je na 11.04 verzija 12, medtem ko Firefox je na zadnji verziji.
Je to urnik?
VirtualBOx ne morem update-at, moram zbrisat in na novo install.

Hawc ::

Kaj moram narediti da se nastavitve za appearance ne postavijo na default vsakič ko se odjavim?
A majo to kakšno foro v mintu da se vedno default uporabi ali pa ne znam. Imam pa verzijo 11 gnome.

pikachu004 ::

Imam Mint 17.3 in jedro 4.4. Sedaj mi ni čisto jasno glede posodobitev jedra, glede na to, da je privzeto jedro 3.19. Če prav razumem, z ukazom apt-get update && upgrade ne morem posodobit jedra, ker ga ni v repozitoriju? Naj me kdo popravi :)

popster ::

lahko posodobiš jedro na ta način vendar bos moral restartat, nekatere linux verzije pa podpirajo patching kerenel real time.

moho ::

Linux Mint uporabljam sedaj že nekaj časa na enem računalniku. Sedaj sem si ga namestil še na moj novi BeeLink GT-R (USB ključek z WIN 10 ne deluje, pa se mi ni dalo zajebavat).
Mint 20 špila zaenkrat kot mora.
Imam vprašanje glede programčka Goodvibes za poslušanje online radijskih postaj, če ga kdo uporablja. Ne najdem url za Radio Ekspres :-) če mi lahko kdo pomaga (rock radio, radio bob ipd imam vnešene)...pa tudi sicer morda s spiskom URL slovenskih radijskih postaj, če ima kdo napravljen, da vnesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moho ()

errhec ::

dd

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316509 (2021) polozweii
»

Linux Mint pridobiva priljubljenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5520521 (16549) MrStein
»

ubuntu je foo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
14120012 (16957) jype
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725915 (23148) MrStein
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13227964 (25147) MrStein

Več podobnih tem