» »

Naše gospodarstvo umira na obroke, tuje pa se krepi

Naše gospodarstvo umira na obroke, tuje pa se krepi

jalovec09 ::

Če komu niso všeč take teme, jih naj mirne duše zapusti. Smo vendar forum, zato bom bolj na hitro napisal.

Naše gospodarstvo s tem, ko se kupuje Slovenske proizvode, tanka naš bencin, hodi na dopust v naše kraje, kupuje Sava gume (mora pisat made in slovenia), spodbuja SLO gospodarstvo, se krepi, kaj nam nuca, če nekdo zapravi 1000 evrov na dopustu na Hrvaškem in tankat hodi k sosedom ali kupuje tuje proizvode.

Mah OK, ljudje naj kupujejo, kjer je cenejše, kjer mislijo, da dobijo več, kot pri nas, ampak ni mi jasno, zakaj potem vsi kažejo s prstom na krivce, v resnici pa smo sami krivi za vse to pi*darijo.

Je tako težko naše gospodarstvo ukrepit, boljša ponudba, recimo kmet bi dajala domače mleko v našo proizvodnjo, ali pa žita, proizvodnja za domači trg, prodajal bi se naše izdelke s tem bi več šlo v naše gospodarstvo.

Ljudje, kar priznajte, da smo sami skuhal KRIZO. Začnimo kupovat SLO robo, če pa niste zato pa naslednjič, da ne slišim več KRIZA, RECESIJA.

Fizikalko ::

Jamr, jamr, jamr. Odpri firmo in nekaj ustvari, ne pa da pričakuješ, da ti ob od države nekaj na glavo padlo.

Jebeš "kupujem slovensko", kupujem najboljši price/performance ratio.

Loocas ::

Ne mine teden, da ne odpreš ene tri teme v katerih samo jamraš.
Tako kot je napisal Fizikalko. Loti se že česa.

djordjevic ::

Fizikalko je izjavil:

Jebeš "kupujem slovensko", kupujem najboljši price/performance ratio.

Mhm. Od 'nacionalnega interesa' imam samo čedalje bolj prazno denarnico. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

jalovec09 ::

Loocas je izjavil:

Ne mine teden, da ne odpreš ene tri teme v katerih samo jamraš.
Tako kot je napisal Fizikalko. Loti se že česa.


Kje ti vidiš jamranje, jaz NE, ampak ostali jamrate, kriza, recesija, to poslušam skoraj vsak teden.

Drugače jaz jamram IZKLJUČNO samo preko neta, saj zato so forumi, d ase kaj takega sporoči, pove, komentira.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Ljudje, kar priznajte, da smo sami skuhal KRIZO. Začnimo kupovat SLO robo, če pa niste zato pa naslednjič, da ne slišim več KRIZA, RECESIJA.


Ne moremo postat nova stara Jugoslavija, sami sebi zadostni.

Vse kar bomo s tem dosegli je, da bodo domači proizvajalci začeli izkoriščat monopol. To je vse.

Sicer pa vsak od nas kupuje mešano, nekaj domačega nekaj tujega. Kar je edino prav.

Ker po tvoji logiki, potem tudi Hrvatje ne smejo nabavljat v Mercatorju in mi ne smemo biti izvozniki in tako naprej, oziroma bolje nazaj ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

lonz ::

Mogoče bi bla rešitev -kar se hrane tiče- v manjših krajih večja povezanost malih kmetovalcev. Nekaka oblika grozdenja ali mini zadrug. Pri nas kupujemo mleko na mlekomatu, kruh v lokalni pekarni, sadje&zelenjavo pa mamo plan začet kupovat na lokalni tržnici. Vse naštete stvari so boljše od trgovinskih in v nekaterih primerih tudi cenejše. Je pa mal več laufarije, ampak nam je to kul. Mal je sam pomislekov, ker smo v regiji z ogromno težkih kovin v zemlji...
...arrrrrr, shiver me timbers...

djordjevic ::

Jap, to sem že pred časom tudi sam študiral. Vsi dobijo. Kmetje lahko prodajajo draže, ti pa daš več za kakovosten produkt.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

Mogoče bi bla rešitev -kar se hrane tiče- v manjših krajih večja povezanost malih kmetovalcev. Nekaka oblika grozdenja ali mini zadrug. Pri nas kupujemo mleko na mlekomatu, kruh v lokalni pekarni, sadje&zelenjavo pa mamo plan začet kupovat na lokalni tržnici. Vse naštete stvari so boljše od trgovinskih in v nekaterih primerih tudi cenejše. Je pa mal več laufarije, ampak nam je to kul. Mal je sam pomislekov, ker smo v regiji z ogromno težkih kovin v zemlji...


Jaz mislim da je to zelo zdravo razmišljanje. Ker spodbuja malo gospodarstvo. Ker vsi enostavno ne moremo biti zaposleni v Mercatorju ali delat za Mercator. Ali katerokoli drugo "multinacionalko".

In še veliko je dejavnosti, ki bi jih lahko pokrivalo malo gospodarstvo, samo država bi morala poenostavit poslovanje za "male podjetnike". Mogoče jim avtomatizirat knjigovodstvo, da se ne ukvarjajo s tem, ampak s tistim, kar je njihova primarna dejavnost. Zmanjšat davke, prispevke ... in ljudje bi začeli dobivati zagon za to, da poskrbijo zase s svojim delom.

Sedaj smo pa v socialnem krču, ko se pogovarjamo samo o tem, da je treba vsakemu zagotoviti človeka dostojno življenje. Da bi si ga pa ljudje lahko sami, če jih država ne bi toliko stiskala, pa nihče ne upa niti pomisliti. Ker takoj pridemo do razslojevanje in yada, yada, ... kot da razslojevanja sedaj ni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jalovec09 ::

nevone je izjavil:

Ljudje, kar priznajte, da smo sami skuhal KRIZO. Začnimo kupovat SLO robo, če pa niste zato pa naslednjič, da ne slišim več KRIZA, RECESIJA.


Ne moremo postat nova stara Jugoslavija, sami sebi zadostni.




Zakaj misliš, da ljudje kupujejo v Hoferju, ker je boljša roba za nižjo ceno, recimo tam dobiš 70 tablet po 4 evre, v Intersparu lahko samo sanjaš o taki količin in vsoti.

Jaz sem poskusil že vse tune iz vseh trgovin, celo 40 km sem hodil po tuno,a mpak tuna mi ej najboljša iz Hoferja, prav tako sladoled, kakav,

Naši domači protizvodi so kakovostni a preveč dragi.

Aljaz1980 ::

djordjevic je izjavil:

Jap, to sem že pred časom tudi sam študiral. Vsi dobijo. Kmetje lahko prodajajo draže, ti pa daš več za kakovosten produkt.


Dejansko. bi moral dat manj za več , ker trenutno so cene hrane z raznimi posredniki in njihovimi maržami, potem pa plačuješ direktno kmetu.
Seveda če kmet nebi postal pohlepen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

jalovec09 ::

Fizikalko je izjavil:

Jamr, jamr, jamr. Odpri firmo in nekaj ustvari, ne pa da pričakuješ, da ti ob od države nekaj na glavo padlo.




To je spet druga zgodba, saj so pogoji pri nas za odprtje s.p.-ja, d.o.o., d.n.o. precej obdavčeno, ni dobrih pogojev, podjetje bežijo, selitev proizvodnje, selitev s.p.ja, delo v tujini.

Fizikalko ::

bla, bla, bla

Pa pojdi v tujino, če je tam tako fletno, in tam odpri firmo, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

nevone ::

Zakaj misliš, da ljudje kupujejo v Hoferju, ker je boljša roba za nižjo ceno, recimo tam dobiš 70 tablet po 4 evre, v Intersparu lahko samo sanjaš o taki količin in vsoti.


Ampak te trgovine imajo vse dovolj prometa, zanje naj te ne skrbi. Problem so vsi ostali, ki iz igre velikih izpadejo. Ti bi se morali podpirati med sabo, pa se začuda ne, ampak vsi padejo v primež nizkih cen pri velikem trgovcu.

Jaz sem poskusil že vse tune iz vseh trgovin, celo 40 km sem hodil po tuno,a mpak tuna mi ej najboljša iz Hoferja, prav tako sladoled, kakav,


Ja saj ne kupujejo vsi v Hofru. Če pa eni kupujejo pa pač kupujejo. Le zakaj ne bi?

Naši domači protizvodi so kakovostni a preveč dragi.


Če bi se ljudje malo samorganizirali in ne samo gledali velike, ampak poskušali igrati neko svojo igro, bi vsak izmed njih pridobil na moči. Ni vedno najceneje najoptimalneje.
Mnogo jih to dobro ve, zato gredo v promet tudi izdelki višjega kakovostnega/cenovnega razreda.

Samo ne mislit, da če nisi "multinacionalka", ali če ne delaš zanjo, da nisi vreden nič. Pa ne bit len in mislit, da si samo veliki lahko privoščijo. Veliki imajo potem druge probleme, ki pa morda manjšega nikoli ne zajamejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

djordjevic ::

Evo, točno to je. Dejansko bi bilo treba organizirat neke vrste zadrug, ampak takih, kot so bile prej, ko je bilo vse od vseh in se ni vedelo prav, kdo pije in kdo plača. Deset največjih (lahko tudi najmanjših, poljubno!) pridelovalcev zelenjave, recimo, bi se povezalo, in skupno nastopilo na (najprej lokalnem) trgu. Ko bi tisti kraj ali manjše mesto enkrat imelo de-facto samooskrbo in bi se to razširilo na druge kraje, bi tudi veletrgovci uvideli, da njihovega sranja pač več ne bomo požirali in bi bili prisiljeni dati na police robo, ki je kaj vredna. Sam zase lahko rečem, da bi rade volje plačal več in to direktno kmetu, sploh če bi mi ta zagotavljal kakovost pridelanega produkta. Tole je zelo dobra ideja. Samo do kmetov jo je še treba spraviti, ki jamrajo, kako da jim plačujejo take odkupne cene, da se ne splača več delati. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aljaz1980 ::

Ljudje, kar priznajte, da smo sami skuhal KRIZO. Začnimo kupovat SLO robo, če pa niste zato pa naslednjič, da ne slišim več KRIZA, RECESIJA.


Ob tem se mi začne rolat po glavi, kako si je Jelenčič kupil parcelo za slabih 600 000€ (ok tehnično gledano njegova 25 letna soproga).

jalovec09 ::

Fizikalko je izjavil:

bla, bla, bla

Pa pojdi v tujino, če je tam tako fletno, in tam odpri firmo, ane.



Zapusti temo, to sem na začetku napisal. Saj vem, kaj takega se pri nas ne bo zgodilo.
Ni kaj dobro smo, ves denar dat Hrvatom, kupovat v Avstriji, v Hoferju....naše gospodarstvo pa v krizi, in potem imajo taki še največ za povedat, ko najmanj pustijo denarja v SLO gospodarstvu.

nevone ::

pridelovalcev zelenjave, recimo, bi se povezalo, in skupno nastopilo na (najprej lokalnem) trgu.


Problem je, ker se marsikomu zaradi birokracije zatakne. In potem si tisto zelenjavo raje zastonj med seboj talajo.

Za pridelavo zelenjave ti nihče ne bo dal kredita da boš z njim pokril vse zagonske stroške, tako kot ga lahko dobi (in ga je dobil) en Mercator.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

djordjevic ::

Ziher bi se dalo potegniti kaka evropska sredstva za zagon lokalne 'BIO-tržnice'. ;) EU ima ful rada take stvari. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

Saj nekaj teh finančnih pretokov je, samo gre v glavnem v žepe etabliranih. Nas pa bolj skrbijo ljudje, ki morajo več ali manj začeti iz nič.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

T0RN4D0 ::

Če se vam zdijo vaše ideje tako briljantne, kar akcija pa se pejte te igre. Boste hitro videli kje se zatakne. Če mislite da nikjer, potem pa evo vam poslovno priložnost.

Sicer pa mislim da hrana še nikoli ni bila in verjetno nikoli več ne bo tako poceni kot je v teh cajtih. Vsaj za eno stvar so subvencije dobre. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bananovec ::

djordjevic je izjavil:

Evo, točno to je. Dejansko bi bilo treba organizirat neke vrste zadrug, ampak takih, kot so bile prej, ko je bilo vse od vseh in se ni vedelo prav, kdo pije in kdo plača. Deset največjih (lahko tudi najmanjših, poljubno!) pridelovalcev zelenjave, recimo, bi se povezalo, in skupno nastopilo na (najprej lokalnem) trgu. Ko bi tisti kraj ali manjše mesto enkrat imelo de-facto samooskrbo in bi se to razširilo na druge kraje, bi tudi veletrgovci uvideli, da njihovega sranja pač več ne bomo požirali in bi bili prisiljeni dati na police robo, ki je kaj vredna. Sam zase lahko rečem, da bi rade volje plačal več in to direktno kmetu, sploh če bi mi ta zagotavljal kakovost pridelanega produkta. Tole je zelo dobra ideja. Samo do kmetov jo je še treba spraviti, ki jamrajo, kako da jim plačujejo take odkupne cene, da se ne splača več delati. >:D

Zadruge? lol ne. Že te sedaj naredijo več škode kot koristi. Glede pridelovalcev zelenjave sta spet 2 luknji. Prva je ta, da so si drug drugemu konkurenca in si zbijajo ceno. Če bi jih bilo 10 združenih, bi morala cena biti tudi enotno visoka oz. nizka. Druga luknja je ta, da sta ponavadi že 1 ali 2 pridelovalca dovolj za vso občino. Ostali bi potem spet bili primorani dajati izdelke po nižjih cenah v tuje kraje. In tu se tvoje domine podrejo.
Fora kmetov tiči pa še drugje (kolikor jih jaz razumem). Pred leti so nadaljevali poslanstvo tastarih in so šli delat kmetije, kar je sicer zelo OK. Za kmetije, stroje, pripomočke so dali ogromno količino denarja. Ko so po par ducat letih prišli tako daleč, da so si denar povrnili, jim je recimo spet na voljo samo to, da se obnovi stare kmetije, stroje itd, saj izobrazbe neke nimajo, delati so navajeni kmečko, pa tudi kam drugam ne morejo investirati $€, ker to spet ni njihova stroka. Na drugi strani jih trgovine in tisti vmes ter zadruge pošteno odirajo. Zaslužek sicer imajo, vendar ravno takšnega, da lahko po 15 letih dokončajo bajto, kupijo vukojeben rabljen avto, traktor, stroj, whatewa in zaslužek je ravno takšen, da se lahko v naprej zadolžijo.
Recimo nekega velikega števila naprednih kmetij pri nas ni.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

nevone ::

Zaslužek sicer imajo, vendar ravno takšnega, da lahko po 15 letih dokončajo bajto, kupijo vukojeben rabljen avto, traktor, stroj, whatewa in zaslužek je ravno takšen, da se lahko v naprej zadolžijo.


Vsekakor bolje kot 200 EUR socialne podpore. Sej veliki se tudi zadolžujejo. Bistveno je preživeti, če ti uspe pa še kaj več pa sploh super.

Ne vem kako mislite, da se bomo vsi kopali v gorah dobička. Ne gre tko, no. Ne še.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335174 (29994) louser
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310109 (9201) Daniel
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10919649 (17176) dexterboy
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321858 (16684) Invictus
»

Kako si naredit zalogo za hude čase recesije? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17116633 (7828) ;-)

Več podobnih tem