» »

slovenčki zapuščajo slovenijo?

slovenčki zapuščajo slovenijo?

1
2
3

Bananovec ::

Gladi je izjavil:

mtosev je izjavil:

http://24ur.com/novice/slovenija/vse-ve...

Medtem ko se politiki ne morejo zmeniti, jim v tujino beži vse več državljanov. Število želja za izselitev v Avstralijo se je lani podeseterilo, migracijski agenti pa tudi letos pričakujejo pravi bum iskalcev boljšega življenja v tujini.

Slovenčki so očitno hitri, da zapustijo državo ko začnejo stvari iti narobe. v preteklosti sn poslušal na TVju kak slovenci ljubijo svojo državo, kako bi naredili vse za svojo državo, kak je slovenija najlepša država na svetu...etc zdaj pa takoj bežijo ko se je stanje malo slabšalo. Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?

In to pravi potomec Makedonca v Sloveniji. Ironija:))

Meh, v njem teče ena osmina makedonske krvi. Torej daleč od pravega potomca pravega Makedonca :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

JamesBond ::

zee je izjavil:

@JamesBond:
V bloku v zadnjega pol leta nisem zasledil nic cudnega razen gekonov, pa se te pustim lepo na miru, ker skrbijo, da se mi ne zaredi kaksna cudna zadeva v stanovanju.

Kakopak lahko v parku vidis kaksno kaco, ki ni nujno nestrupena, pajka, scurka, ... pac v tropih si, kjer je celo leto vroce, zato je tudi zuzkov in ostale golazni vec.


Thx :) Plazilci so mi kul, insekti mi pa dlake dvignejo. Ščurek še gre, kak velik ogaben pajek pa NOPE.

zee ::

Velikega ogabnega pajka se nisem videl.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

plazilci so kul. potrebno se je paziti samo "Komodo Dragon" med plazilci,drugi so harmless
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Komodoskega varana (angl. komodo dragon) v Singapurju skoraj gotovo ne bos videl.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

technolog ::

In ni nevaren človeku, zakaj bi se sekiral?

JamesBond ::

zee je izjavil:

Velikega ogabnega pajka se nisem videl.


Awesome :)

Invictus ::

JamesBond je izjavil:

Kako je pa kaj s pajki v Singapuru? Resno sprašujem, ker sem par takih slik videl, da bi me stisnilo, če bi zbudil zraven take beštije.


Meni so v Avstraliji rekli, večji ko je pajek, manj je nevaren. Boj se majhnih, skritih pajkov ...

Tisti veliki so grozni, ampak precej nenevarni. Seveda če ga ravno ne dregaš s prstom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

http://www.spiegel.de/international/eur...

gremo back on topick. ce koga zanima, kaksni pajki so v singapurju, mate od zeeja temo.

M1_Abrams ::

Jaz že tudi resno razmišljam o odhodu v tujino. Nekaj kolegov je že šlo v Austrijo, Nemčijo in so tam bolj zadovoljni.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ;-) ()

Gladi ::

Dokler ne bomo mel nekega odnosa ter zaveze do lastnega naroda, kulture ter zgodovine bomo tam kjer smo. V kur*u.Vkljub "podganam", ki bežijo izven države in si mislijo da če ne greš z trebuhom za kruhom si pa največji neprilagojenc al pa nesposobnež. Ni tko. Gre se v osnovi za princip mišljenja do svoje države.

In pokazatelji tega mišljenja so naprimer Japonci, ki še vedno ohranjajo svojo tradicijo, kulturo, niso pretirano odprti v smislu liberalnih evropskih držav(podpiranje emigracj, zavzemanje za priseljence, podpora pedr*m). In so uspešni, pa so bili na gospodarskem dnu.

In tak odnos kot ga imate nekateri se ne pokaže samo doma, med prijatelji ampak nasploh v svojem delovanju, v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Matako ::

Dejstvo je, da bi se moralo ogromno število slovencev z odohodom v tujino prekvalificirati oz. sprejeti drugačne zaposlitve.

Določeni profili so enostavno preveč specifični, da bi lahko pričakoval, da boš našel kaj v tujini podobnega.
/\/\.K.

IceIceBaby ::

loki3000, pajki in druge strupene živali so za nakatere očitno precej pomemben faktor pri selitvi. Jaz dejansko zbiram destinacije na podlagi števila nevarnih pajkov :) Kače so kul, pajki pa ne.

Tisti veliki so grozni, ampak precej nenevarni. Seveda če ga ravno ne dregaš s prstom ...


Sydney funnel web spider. Eden večjih in najbolj agresivnih pajkov. Živi v Sydneyu in bližnji okolici, pogosto se znajde tudi v hiši.

Ok, on topic :) Svet se spreminja in danes je možno ogromno stvari delati v digitalnem svetu. Ne mislim samo programiranja, ampak vse. Jaz 2 firmi furam na daljavo. Imaš skype, video konference, telefone z dostopom do neta in praktično vsako malenkost se da že outsourcati.

Miselnost, da si vezan na eno lokacijo je zastarela. Vem, da bo trajalo še nekaj 10 let, preden se bo začelo na veliko uporabljati tele comuting, miselnosti se ne spremeni čez dan. Ampak jaz že zdaj prakticiram zadevo. Posledica je, da mi je skoraj vseeno kakšna je situacija tam, kjer trenutno živim. Delam vedno tam, kjer je moje delo najbolj cenjeno, živim pa tam, kjer je življenje ugodno in mirno. Trenutno je Slovenija za tak način življenja kul, čeprav se že bližamo meji nevzdržnega.

Dokler ne bomo mel nekega odnosa ter zaveze do lastnega naroda, kulture ter zgodovine bomo tam kjer smo. V kur*u.Vkljub "podganam", ki bežijo izven države in si mislijo da če ne greš z trebuhom za kruhom si pa največji neprilagojenc al pa nesposobnež. Ni tko. Gre se v osnovi za princip mišljenja do svoje države.


Meni se sladko jeb... za Slovenijo in vsako drugo drugo državo. Iz nacionalizma in raznih narodnih pripadnosti ni še nikoli prišlo nič dobrega.

Država mi pomeni toliko, kot trgovina v kateri kupujem ali restavracija v kateri jem. Jaz sem "stranka" v tej državi, jaz plačujem svoj denar v skupno blagajno in trenutno je postrežba precej slaba, hrana pa draga. Ko bo price/performance šel čez vzdržno mejo se bom brez slabe vesti odselil.

Isotropic ::

Matako je izjavil:

Dejstvo je, da bi se moralo ogromno število slovencev z odohodom v tujino prekvalificirati oz. sprejeti drugačne zaposlitve.

Določeni profili so enostavno preveč specifični, da bi lahko pričakoval, da boš našel kaj v tujini podobnega.

wtf? lahko poves kaksen tak profil? ker pomoje je kvecjemu obratno, razen ce ni lih posebnost kaksne firme tko (inzenir za cnc strojem recimo)

Bananovec ::

Slovenska srednja medicinska sestra s to izobrazbo, ki jo dobi v Sloveniji, v Avstriji ali drugod po svetu ne more delati.
Mislim WTF?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

5er--> ::

Kako da ne? Poznam vsaj eno, ki se je preselila in dela gor.

oracle ::

Ted je izjavil:

Bo prišlo do nove recesije? Mi smo v recesiji od konca 2008 :).

Točno tako. Ne vem od kje ljudje potegnejo optimizem, da nas čaka rešitev iz "krize". Nobene krize nimamo, pač pa spremembo sistema. Sam očitno če vam mediji dovoljkrat rečejo, da je samo kriza, potem zgleda verjamete.

Sistem se ruši, Slovenija tone, z njo pa cel svet. Le Azijci imajo še nekaj let fore, nam so pa dnevi šteti.

No pa saj celo v medijih se je začelo govoriti, da bodo naslednja 4 leta pasja. Kar je celo resnica, le da ne bo trajalo samo 4 leta, ampak do smrti vseh nas, ki smo sedaj tu. Edino, kar lahko prekine ta počasen propad naše "civilizacije" je kkšna nova svetovna vojna, ki pa itak samo pospeši celoten postopek.

Invictus ::

Prej bi rekel da za določene profile v Sloveniji ni službe, v tujini se jo pa da dobiti.

Tako da prekvalifikacije ... Mogoče, če se ljudje preselijo čisto na blef. Drugače je pa v tujini lažje najti kako specifično službo. Sploh v IT-ju (drugih področij ne poznam).

Je pa res da večina držav zapira pipco. Avstralija je kar precej priprla pipco. Manj kot univerzitetnih ljudi ne jemlje več. Ima že dovolj raje za slabo plačana dela. Poleg tega en znanec tudi ni dobil delovne vize, ker je imel samo srednjo šolo narejeno ...

Kdor se hoče preselit v tujino, naj si najprej tam najde službo. To potem poenostavi preselitev in tudi pridobivanje delovne vize. In takojšen denar po enem mesecu, kar tudi ni zanemarljivo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

DexterBoy> Tamala bo marca 4 stara, pa pričakuje vsakič, ko pride k dediju darilo... :|... bolj, ko ji govorim, da tako pač ne gre, večje darilo hoče... jest pa svizca, ki zavije čokolado :)

Čudn ste to vzgajal.

Dvomim, da bo drugače, če se kam preselite.

Matako ::

Isotropic je izjavil:

Matako je izjavil:

Dejstvo je, da bi se moralo ogromno število slovencev z odohodom v tujino prekvalificirati oz. sprejeti drugačne zaposlitve.

Določeni profili so enostavno preveč specifični, da bi lahko pričakoval, da boš našel kaj v tujini podobnega.

wtf? lahko poves kaksen tak profil? ker pomoje je kvecjemu obratno, razen ce ni lih posebnost kaksne firme tko (inzenir za cnc strojem recimo)


Ogromno stvari, ki so povezane s civilno upravo - celo pravo. To delno zato, ker nismo edini, ki imamo polno kapo raznoraznih pravnikov ampak jih je preveč tudi v Avstraliji, ki je nekako priljubljen cilj. Samo primer, ne posplošujem.

Ne pa v splošnem vse kar je povezano z javnim sektorjem. Kak policaj hitro notri pade povsod :D

To da obstaja kup univerzitetnih profilov slovenskih univerz, ki niso vredni postanega bureka verjetno ni treba razlagati? In s tem povezane (pretežno državne) službe. Ti bodo morali že recimo razmišljati o radikalni spremembi kariere na tujem (ne mislim Bruslja).

Recimo Matthai bo prekleto težko našel izven meja Slovenije sestrsko KPK - predlagam, da se prekvalificira v varilca ali pilota helikopterja - vedno iskano! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LeQuack ::

Še en zanimiv video prispevek o našem najbrž najbolj uspešnem zamejcu:
The Hockey News: Special Features: VIDEO: Kings Anze Kopitar paving the way for Slovenian hockey
Quack !

M1_Abrams ::

oracle je izjavil:


No pa saj celo v medijih se je začelo govoriti, da bodo naslednja 4 leta pasja. Kar je celo resnica, le da ne bo trajalo samo 4 leta, ampak do smrti vseh nas, ki smo sedaj tu. Edino, kar lahko prekine ta počasen propad naše "civilizacije" je kkšna nova svetovna vojna, ki pa itak samo pospeši celoten postopek.


Odlično si povedal. Rešiti nas ne more nič razen vojne (oz. naravna katastrofa), ker po vojni se začne ponovno razvijat industrija, etc.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ;-) ()

MrBrdo ::

Slovenija... Imamo lepo deželo, potem se počasi konča. Politika je itak poden, pa univerza, v glavnem vsi organi države so za en drek. Živet v taki državi je res zelo neprijetno. Se tudi jaz močno nagibam na izselitev v zelo bližnji prihodnosti.
MrBrdo

kunigunda ::

mtosev je izjavil:

http://24ur.com/novice/slovenija/vse-ve...

Medtem ko se politiki ne morejo zmeniti, jim v tujino beži vse več državljanov. Število želja za izselitev v Avstralijo se je lani podeseterilo, migracijski agenti pa tudi letos pričakujejo pravi bum iskalcev boljšega življenja v tujini.

Slovenčki so očitno hitri, da zapustijo državo ko začnejo stvari iti narobe. v preteklosti sn poslušal na TVju kak slovenci ljubijo svojo državo, kako bi naredili vse za svojo državo, kak je slovenija najlepša država na svetu...etc zdaj pa takoj bežijo ko se je stanje malo slabšalo. Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?


Zakaj hitri ? Sej ze 15 let hodjo stvari narobe pa nc ne kaze na bolje. Komur rata drugam iti, naj gre. Sej je kugla cela nasa :P

Super Sonic ::

Medtem ko se politiki ne morejo zmeniti, jim v tujino beži vse več državljanov.

Ja res, brutalne številke, celo tako zelo, da bi morali kakšnega novinarja za ušesa. Ampak pustmo to.

Slovenija je država, tako kot vsaka druga. Je specifična, tako kot vsaka druga država, nudi pozitivne in negativne pogoje za osebno rast in razvoj, predvsem pa te stvari zavisijo od tega, s kom se primerjamo in kakšni so naši cilji. Jaz menim, da trenutno še ni tako hudo, da bi se morali množično preseljevati, sploh pa gre za mlado državo, ki se mora še veliko naučiti. Da se pa seliš zaradi nekih osebnih zamer do delodajalca/politike/šole/prijateljev (ipd) v Sloveniji - je pa kretenizem brez primere, ampak jaz pravim vsem -> kar, pot pod noge. Slovenija namreč to omogoča.

Meni je zaenkrat pri nas ok. Ni ravno za skakat od veselja, ni pa tudi tako zelo slabo, kot se skuša prikazat v splošni klimi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Na leto gre "ven" okoli 10k slovenskih državljanov. Že od osamosvojitve naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Invictus ::

Problem Slovenije je da gredo ven diplomanti naravoslovnih fakultet. Kdo pa bo razvijal nove produkte, če ne oni?

Ampak v Sloveniji bi dobili 700-800 EUR začetne plače, v tujini 1500. Pa računaj ... Cene v tujini so pa enake kot pri nas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M1_Abrams ::

Super Sonic je izjavil:


Jaz menim, da trenutno še ni tako hudo, da bi se morali množično preseljevati, sploh pa gre za mlado državo, ki se mora še veliko naučiti. Da se pa seliš zaradi nekih osebnih zamer do delodajalca/politike/šole/prijateljev (ipd) v Sloveniji - je pa kretenizem brez primere, ampak jaz pravim vsem -> kar, pot pod noge. Slovenija namreč to omogoča.

Meni je zaenkrat pri nas ok. Ni ravno za skakat od veselja, ni pa tudi tako zelo slabo, kot se skuša prikazat v splošni klimi.


Če ne iščeš že več kot leto in pol (z diplomo - naravoslovne smeri) službe in imaš službo res ni hudo.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ;-) ()

Super Sonic ::

Če ne iščeš že več kot leto in pol (z diplomo - naravoslovne smeri) službe in imaš službo res ni hudo.


Torej, tvoj celoten pogled na Slovenijo zavisi le od tega, da nimaš službe. Seli se, v tujini (baje) službe mečejo.

Na leto gre "ven" okoli 10k slovenskih državljanov. Že od osamosvojitve naprej.


Torej smo zgubil od samosvojitve čez 200.000 ljudi? Lani nas je blo še vedno 2.050.189 in glede na rodnost, nekaj tle ne štima.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

djordjevic ::

Sem ravno hotel pripomniti malo prej. Da nas je čedalje več. Potem pa sem se spomnil na trenirke press. :D>:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Super Sonic ::

Trenirk je zaenkrat 128.539 tisoč, od tega pol iz Bosne. Je še okoli 60k delovnih viz. Leta 1991 nas je blo 1.965.986.

Tlele mal gledam, naprej se mi itak ne da: http://www.stat.si/doc/pub/rr798-2003/1...

Pomoje spet ni tolk hudo, kot se skuša ustvarit mnenje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

LeQuack ::

Eno našo 95 letno zamejko je doletel žalosten konec onkraj čez lužo:
Scott Sorby sex offender who walked out of bail hostel and killed elderly lady at her care home


A sex offender sexually assaulted and murdered a woman aged 95 after being released early for attempted rape.

Scott Sorby, 21, had just been freed from prison after serving half of a four-and-a-half year sentence before forcing his way into the Rosewood Court care home in Bradford, West Yorkshire.

Elizabetta Pecka, 94, was found with facial injuries in a pool of blood in a bathroom and died in hospital two months later aged 95.
Sorby pleaded guilty to murder after breaking into a care home and attacking a 95-year-old pensioner

Sorby pleaded guilty to murder after breaking into a care home and attacking a 95-year-old pensioner

Sorby had fled a his hostel in nearby Cleckheaton, West Yorkshire in January, 2011, before carrying out the attack, despite Probation Trust having enforced curfews from 11pm to 6am at the residence where he was staying.

His barrister, Paul Greaney QC, told the court on Monday that Sorby, who appeared in the dock flanked by four security officers, pleaded guilty on the basis that, when he entered Slovenian-born Ms Pecka's room, he had no intention of attacking anyone.

...
Quack !

francek1 ::

Super Sonic je izjavil:

Če ne iščeš že več kot leto in pol (z diplomo - naravoslovne smeri) službe in imaš službo res ni hudo.


Torej, tvoj celoten pogled na Slovenijo zavisi le od tega, da nimaš službe. Seli se, v tujini (baje) službe mečejo.

Na leto gre "ven" okoli 10k slovenskih državljanov. Že od osamosvojitve naprej.


Torej smo zgubil od samosvojitve čez 200.000 ljudi? Lani nas je blo še vedno 2.050.189 in glede na rodnost, nekaj tle ne štima.


Razliko predstavljajo Jankovičevi volilci...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kapitan ::

Točno zaradi tega se stvari nikamor ne premaknejo. Trpi pa zgolj mali človek, takšen ki o 700€ na mesec samo sanja.

djordjevic ::

Trenirke ti službe kradejo? Znana taktika ...

;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

kaj jamrate tu, spokajte se v tujino
Ni največji problem, da gredo najsposobnejši v tujino, ampak da najbolj nesposobni ostajajo tu.>:D

O.

djordjevic ::

kapitan je izjavil:

Trpi pa zgolj mali človek, takšen ki o 700€ na mesec samo sanja.

Mater, mene pa tlači mora, ker sem pol meseca gledal v zrak in me lahko doleti taka cifra. ;(
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

slovenčki zapuščajo slovenijo?


Pa lihk zdej ko bi Zoki ravno začel delat...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Isotropic ::

Matako je izjavil:



Recimo Matthai bo prekleto težko našel izven meja Slovenije sestrsko KPK - predlagam, da se prekvalificira v varilca ali pilota helikopterja - vedno iskano! :D

ko ze omenjas - na svicarskem monster sem videl, da iscejo enega matematika ALI sociologa z znanjem statistike za modeliranje turisticnih _zadev_ (ne vem tocno, st. turistov, priljubljene destinacije...)
migracije ljudi pac.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Matako je izjavil:

Za Slovenijo bi sedaj prišla v poštev edino le še rešitev a la Douglas Adams: državne parazite je treba nekako zmamiti na zastonj sindikalno križarjenje po Jadranu (tako malo jugo nostalgično)... nakar jih v prvi globoki vodi torpediramo :P


Galejo zgradit, potem jih pa na vožnjo povabit - samo pozabil bi jim povedat, da bodo oni tisti, ki bodo veslali. Potem pa v okove, pa naj veslajo in vozijo turiste iz slovenije v grčijo in nazaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francek1 ::

djordjevic je izjavil:

Trenirke ti službe kradejo? Znana taktika ...

;((


Napačno razmišljanje. Kolikor vem, se trenirkarji ravno ne grebejo, da bi delali. Zato pa imajo tisti, ki delajo za njih(oni pa lepo socialno vlečejo in se režijo delavnim slovenčkom, kakor jih imenujejo), 700€ plače namesto 1500...



Oooooooooooo, peeeezda, spet bo to en označil za nestrpnost....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

francek1> Oooooooooooo, peeeezda, spet bo to en označil za nestrpnost....

Jasno, glede na to da je zelo težko videti slovence, ki bi bili smetarji, raznašalci časopisja in drugi poklici, ki jih mnogi smatrajo za "pretežko delo za premajhno plačo".

Perspektiva "trenirkarjev" je drugačna (še vedno pa je nikakva, se moram strinjat).

djordjevic ::

Seveda. Zlasti zato ker se vaški gvantarji prav nič ne pritožujejo nad kombinacijo socialna in delo na črno. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

M1_Abrams ::

Super Sonic je izjavil:


Torej, tvoj celoten pogled na Slovenijo zavisi le od tega, da nimaš službe. Seli se, v tujini (baje) službe mečejo.


Ne mečejo jih. Jih pa je lažje dobit kot v banana Republiki Sloveniji.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ;-) ()

jype ::

Služb je ko dreka, samo ne dobi se 2 jurja neto za vrata odpirat v hotelu.

detroit ::

najbolje če napišete vsi malo kako je življenje na katerem placu:)
opting for england:P
Skero

Invictus ::

detroit je izjavil:

najbolje če napišete vsi malo kako je življenje na katerem placu:)
opting for england:P


Drage najemnine, nepremičnine. Sploh če si v centru ... Če se ti da pa vozit 1 uro na dan v eno smer, pa lahko za 100 jurjev dobiš tudi hišo. Vrstno, ne samostojno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Invictus je izjavil:

detroit je izjavil:

najbolje če napišete vsi malo kako je življenje na katerem placu:)
opting for england:P


Drage najemnine, nepremičnine. Sploh če si v centru ... Če se ti da pa vozit 1 uro na dan v eno smer, pa lahko za 100 jurjev dobiš tudi hišo. Vrstno, ne samostojno ...


saj v SLO je isto :D Ena ura voznje pa res ni tak bav-bav ali kaj?

detroit ::

Hmm mal se pogovarjam z angležem in še enim drugim kolegom je reku da dobi 20min iz centra by train za 600funtov na mesec bajto najeto. Kar pri tistih plačah ni baš nešto (1.5-3x višja kot tuki). Govoriva recimo o birminghamu
Skero

zee ::

Singapur:
- najemnina za stanovanje, ki ni kondominij, okrog 1500-1800 EUR/esec
- cene nepremicnin: od 750000 SGD navzgor, odvisno od lokacije v mestu, blizine javnega prevoza, ...
- dober in poceni javni prevoz (metro, bus, taksi)
- poceni hrana zunaj
- relativno poceni hrana v trgovinah
- klimatska naprava je "mus"
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

I love Slovenia (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114207 (10653) FrRoSt
»

Zlovenija, slovenceljni in jamranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
679211 (5963) GrX
»

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414905 (10023) Scaramouche
»

Slovenci množično zapuščajo domovino (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35551269 (37911) OrkAA
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518188 (9923) Pegaz

Več podobnih tem