» »

2 terminala 1 vrsta vs. 2 terminala 2 vrsti

2 terminala 1 vrsta vs. 2 terminala 2 vrsti

tx-z ::

Nism vedu kako bi naslov napisu, ampak recimo da bo primerno :)

Torej, če mamo 2 terminala in ima vsak svojo vrsto, je to slabše kot če imamo 2 terminala in samo eno vrsto. Zakaj je temu tako? Znam iz računa dokazat ker je bolši, ni mi pa jasno zakaj.

Za boljšo predstavo, kaj mislim:



edit: Aja, ni to za vse primere tko. Odvisn od prihajajna ljudi pa časa k ga porabjo na posameznem terminalu.. Sam še zmer mi ni čis jasn :)
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

Hmm, a ma to kej veze s tem: v zgornjem primeru sm js dokazval z računom da je eksponenta porazdelitev na prihodu in pri strežbi...In zato če je ena vrsta, se vedno ena vrsta polni, potem pa takoj ko je en frej gre oseba na terminal...Pri drugi varianti pa bo mogoče verjetno da pride več ljudi v isto vrsto in se ne razporedijo enakomerno med več vrst...zato je čas večji?
tx-z

klemenSLO ::

da se dokazat. na FOV smo mel predmet stohastični procesi. Neke uporabne naloge so bile na to temo.
Sm že pozabu :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

tx-z ::

Dokazat znam, sam nism razumeu..zj mislm da razumm :) Ponavad treba sam vprašat kej, pa se pol člouk spomne rešitve :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

kalko ::

V enačbo vnesi še spremenljivko države, kjer izbira "Slovenija" pomeni, da imamo kljub principu "ena vrsta za vse" na koncu toliko vrst, kolikor je terminalov.

tsh2 ::

boljše je zato, ker pri eni vrsti ni nikoli noben terminal brez dela, idle. pri več vrstah pa je velikokrat kakšen teriminal prazen, potem pa se porabi čas da ljudje opazijo da je terminal prazen in gredo tja.

še največja prednost ene vrste je, da je bolj pravična. kdor prej pride je vedno prej postrežen. pri več vrstah pa je bolj odvisno od sreče in iznajdljivosti.

no v praksi pa je tako, da je slabost samo ene vrste ta, da morajo terminali klicati čakajoče ljudi, ker ljudje ne opazijo, da se je terminal spraznil. to je v knjižnici mkl naprimer. jaz bi raje imel več vrst. to spremembo so uvedli par let nazaj. ena brihtna glava se je spomnila tega načina, zdaj se morajo knjižničarji pa dreti, ti ko tam čakaš moraš pa stalno gledati sem in tja kateri terminal se je spraznil, potem pa spregledaš in te mora klicati in zgledaš kot bebec. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Mare3 ::

No to bi lahko na mejnih prehodih (carinah) uvedli, ker je to že katastrofa. Ko prideš sta 2 vrsti in 2 terminala, po tem se par idiotov spomne da bi naredili še eno vrsto zraven in se začnejo urivat. No pa ni to tako pomembno kot to da imam tako smolo da se vedno postavim s tisto vrsto ki se ne premakne nikamor in to me živcira. Če bi bila pa ena vrsta in bi se vsak moral postaviti v to vrsto bi bilo pošteno za vse, ker bi vsak naslednji ki je prvi v vrsti šel na prost terminal in nebi bilo potrebno enim čakat cel dan ker je nekje ustavi med tem ko pa drugi peljejo normalno mimo in ne čakajo...

tx-z ::

No sej, spomnm se te naloge k sm se učil za izpit, zanč sm pa bil na pošti, in sta bla u moji vrsti samo dva pred mano, v drugi pa trije, in predn sm js na vrsto pršu so že vsi uni 3je pršli čez pa še 2 nova ... Tko da če bi bla ena vrsta bi js prej pršu .. No in zdej k sm se spet začel učit za ta izpit sm spet na to nalogo naletel :) Recimo v koloseju je to dobr (vsaj ena dobra stvar celga koloseja, hehe)...Maš eno vrsto in takoj k se en sprazn greš notr.. No sej zdej mi je že bl jasn ratal ja :) To bi povsod mogl tko narest..Še posebi v merkatorju :) Se postavš lih v tisto vrsto kjer nekdo pozab stehtat pomaranče, pol je pozabu še prašk, pol na konc pa nimajo tapravih čikov in rabš 100 let da pridš na vrsto, medtem k v sosedni laufa k podmazano :D
tx-z

AndyS ::

V vsakem primeru je bolje 1 vrsta za vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaporedja in vrste

Oddelek: Šola
52052 (1983) c0dehunter
»

linux terminali

Oddelek: Operacijski sistemi
71139 (1030) jype
»

Peticija proti gradnji plinskega terminala v tržaškem zalivu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24213365 (9293) username
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468685 (7022) Pyr0Beast
»

Definicija biološke vrste

Oddelek: Znanost in tehnologija
324712 (4311) Thomas

Več podobnih tem