» »

Simobil podražil naročniške pakete

Simobil podražil naročniške pakete

««
2 / 11
»»

djordjevic ::

Runnagain je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pozabil si, da bodo klice v druga omrežja poslej zaračunavali po 0,15 evra na minuto (doslej 0,10). 50% podražitev torej. Najs, mafija. Čist po vzoru paradržavnih draguljev. >:D


Kje si pa to razbral?

Lp, Runnagain!!


http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...

vir: dnevnik
No grave is deep enough to keep us in chains.

techfreak :) ::

pharaon je izjavil:

Hmm, ne vem potem od kje te cene...
Sam imam 300mb vključenih v osnovno naročnino, sem vzel jeseni nov telefon, ko je bla ta akcija.

Pri 18€/mesec za 3GB imaš večjo subvencijo telefona.

pharaon ::

Ja to je logično, samo ne vem tisto o čemer govori Silck. Da ima prek telefona ali USB-ja 20gb za 18 evrov.

Silck ::

Imam prek telefona Opcijo mobilni internet Plus 20GB za 18€/mesec. Link
Nekateri pa imajo Maxi Plus 3GB za 18€/mesec.Link

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

gendale ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?

nekoga, ki bo plačeval naročnino za x let

forplan je izjavil:

Prav smeji se mi ob tej novici :))))))))))))) končno!

Prej so se pa vsi pri simobilu smejali nam na mobitelu ko so nam podražili

lp

tipična slovenska miselnost

mene bi bilo sram

lopov ::

pharaon je izjavil:

Ja to je logično, samo ne vem tisto o čemer govori Silck. Da ima prek telefona ali USB-ja 20gb za 18 evrov.


Pomeni da ni vzel internet v paketu pač pa posebej. Enako imam jaz, namesto 300Mb iz paketa imam "opcija mobilni napredni" 2Gb za isti denar. Mal je treba pogledat ponudbo, samo po sebi ni opazno + na šalterju niti ne vedo da se to da.

Razlika se nato pozna pri subvencioniranih telefonih, kjer nato gledaš ceno samo za paket *brez* interneta -- cena je posledično višja. Ampak jaz nimam subvencioniranega telefona, tko da me BK :))

JurijTurnsek ::

CaqKa je izjavil:

EU nam je prinesla nižje cene pri gostovanju v tujih omrežjih. Manjši prihodek zaradi tega zapisuje simobil v svojem letnem poslovnem poročilu: http://www.letnoporocilo2010.simobil.si...
pravijo da je to 5.5%. absolutno to znese 9,76mio€. če to razdelimo na 618888 uporabnikov, kot piše da so jih imeli ob koncu leta, dobimo "izgubo" 15,77€ na uporabnika na leto. 10€ bo te nove naročnine in vsak mesec še dodatna dva evra pri običanji naročnini znese 22€ na leto dodatno s čimer si bodo to izgubo gladko pokrili.
tako se sedaj pojavi vprašanje, ali so to zvišanje naredili zaradi povečanih stroškov poslovanja kot je tukaj omenjeno, ali pa le zaradi izgube zaradi poenotenja gostovanja v EU?


verjetno imaš v celoti prav: tvoj komentar sem objavil na FB Orto.si, kjer so ga izbrisali, medtem ko na druge odgovarjajo...
http://www.slatnaskejta.com

kmetek ::

katastrofa.

sgdjkdlsugi4 ::

gendale je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?

nekoga, ki bo plačeval naročnino za x let


Kako narocnino ? Pri mizernih 15€ na nasem trgu ne mores pricakovat nevem kak telefon. Pri visjem paketu pa, a to hepani kot tisti zgoraj najbolj ne dojamejo. Operater ni karitas za telefone.

oracle ::

7 let sem imel dober razlog, da sem pri simobilu namesto pri mobitelu. Zdej ta razlog ne bo več dober ampak ga skoraj ni več. Pravzaprav edina ugodnost, ki jo vidim je paket orto u nulo (brez opcije mobilni, medtem ko je z opcijo mobilni prihranek napram mobitelu le 2 €) oziroma na splošno bolj pestra izbira paketov.

Po eni strani sem totalno razpickan nad to podražitvijo (sploh ko sem hkrati med nesrečniki, ki jim je siol podražil internet za 7 €), po drugi strani se mi pa še vedno splača ostat na simobilu in trpet posledice.

kmetek ::

da bi pa oni sebi plače znižali to pa ne. 8-O

Adrijan0 ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?


Kot je nekdo že napisal, da se vežem. Drugače pa, sem pri simobilu že 10 let (če se prav spomnim) in v teh letih nisem dobil še niti ene spodobne ponudbe, razn nokio e63 za 20€. Saj ne da bom umru za ta 2€, ampak bi npr dali še 100mb prenosa zravn, pa bi mi blo vseeno.

bluefish ::

pharaon je izjavil:

Kaj jim je pa na mobitelu prinesla podražitev? Če se prav spomnem, so jim še okrnili prenos podatkov z 1gb na 100mb. Tu ga niso..
Saj je vseeno, kaj se je zgodilo pri Mobitelu. Ga mora Simobil povsem posnemati?

Skratka, ogledoval sem si ponudbe in opciji sta XS Zame (7€ / 51 min klicev v vsa omrežja) ali Tušev Klasik 5 + popust (3,75€ / 50 minut v vsa omrežja). Pri slednjem so cenejši tudi pogovori nad vključeno minutažo, prav tako prenos podatkov.

jusv ::

Skratka ugotovimo da je Simobil postal najdražji operater z najslabšo pokritostjo s signalom 3G, ki postaja pomemben člen pri smart telefonih. Za vse, ki imate prevelik račun je po mojem najboljša izbira Tušmobilov paket ALLINCLUSIVE. Raje plačam stroške prekinitve kot tem oderuhom plačujem več za isto kot prej. Da o nadomestilu ne pišem, ker mi je slabo!!

djordjevic ::

Ja, samo kaj pa sam Tušmobilov signal? Se je kaj izboljšal ali ti še vedno marsikje skače na mobitelov signal?
No grave is deep enough to keep us in chains.

tado6 ::

kmetek je izjavil:

da bi pa oni sebi plače znižali to pa ne. 8-O

Kaj imajo plače z podražitvami?

Glede omrežja pri TM si lahko kupiš predp. kartico za 3, 99 EUR in preveriš signal. Kakovost omrežja je primerljiva z Si.mobilovim.

ahac ::

Je pa smešno, da se najbolj pritožujete otroci ( < 31 let ), ki imate veliko boljše pakete kot odrasli. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tado6 ::

To popolnoma drži.

kmetek ::

tado6 je izjavil:

kmetek je izjavil:

da bi pa oni sebi plače znižali to pa ne. 8-O

Kaj imajo plače z podražitvami?

Glede omrežja pri TM si lahko kupiš predp. kartico za 3, 99 EUR in preveriš signal. Kakovost omrežja je primerljiva z Si.mobilovim.


kok imajo zaposlenih? nekaj 100 ? začenši z direktorčki in zgornjimi, ki imajo vsi po 10k € in več plače...vsakemu vzameš 1-2k...ma takoj bi našel denar jim za vzet...ne dejmo raje naročnikom.

techfreak :) ::

tado6 je izjavil:

Glede omrežja pri TM si lahko kupiš predp. kartico za 3, 99 EUR in preveriš signal. Kakovost omrežja je primerljiva z Si.mobilovim.

Po mojih izkušnjah ima TM še vedno slabše 3G omrežje. Če si na prostem še nekako gre, v stavbah pa mi je Tušmobilovega 3G pogosto zmanjkovalo.

djordjevic ::

ahac je izjavil:

Je pa smešno, da se najbolj pritožujete otroci ( < 31 let ), ki imate veliko boljše pakete kot odrasli. :P

Pomeni to, da se ne bi smeli pritoževati?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ashrack ::

Mislim da grem jaz kar na Tus Mobil
20e
http://www.tusmobil.si/paketi/brezmejni...
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

rejven ::

kako je pa v tem primeru s prenosom številke?

RockyS ::

Tušmobil omrežje je na štajerskem (od Maribora do Lendave) kot se šika, razen v Benediktu je luknja, bo odpravljena v jeseni.

Tista z otroci je malo tak tak, kaj pa tebi preprečuje da greš na TM all inclusive paket za 30€?

Pa še zemljevid (ki se nonstop posodablja) baznih postaj vseh treh operaterjev
http://www.dreamdesign.si/projekti/tusm...

djordjevic ::

U, lepo tole.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ameba ::

Pač na mesec daš 20€ za telefon, 40€ za internet pa tv in to je to ...
Včasih tega ni blo :-)

kmetek ::

Vidim, da je kar dosti prahu dvignilo tole.....ja nič, komur se splača naj pogleda za Tuš, a ne? Pa naredi primerjavo....pomoje je Vesolje vrh glave?

djordjevic ::

Tako je. Vesolje je odličen paket. Moja ni več vezana na simobil in bo šla najbrž k tušmobilu. Tole se jim bo še maščevalo ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

gendale je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?

nekoga, ki bo plačeval naročnino za x let


Kako narocnino ? Pri mizernih 15€ na nasem trgu ne mores pricakovat nevem kak telefon. Pri visjem paketu pa, a to hepani kot tisti zgoraj najbolj ne dojamejo. Operater ni karitas za telefone.



jah če je telefon na bolhi toliko kot pri operaterju oz še cenejši zakaj bi se potem tisti za 15 sploh vezal? Ne vidim nikakršnih subvencij tu. Sicer pa 15 x 24 ni malo €. Ali drugače paket za 30 + bo vzel samo poslovnež ki res veliko govori ostalim se ne splača. Torej tvoj point je?

sh1t41 ::

Sicer me moti povišanje naročnine. Vendar me zanima ali obstaja kakšen ukrep proti letnemu nadomestilu. Namreč nočem plačevati nadomestila za storitve ki jih ne uporabljam. Oziroma jih uporabljam 1x na pet let. Mislim, obstaja kdo ki menjuje številko letno? Ali pa menjuje SIM kartico vsak mesec, da bi mu moral jaz to plačevati? Je možno da se uporabniku kako upremo (zbiranje podpisov ipd.). Seveda razen tega da se odpove pogodbo.
Če drugače ne bo šlo, bom potem to izkoristil do konca. Se pravi dejansko bom potem mejaval SIM kartico vsak mesec (in vse nepotrebne storitve ki mi jih bodo zaračunali).

sgdjkdlsugi4 ::

Ramon dekers je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

gendale je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?

nekoga, ki bo plačeval naročnino za x let


Kako narocnino ? Pri mizernih 15€ na nasem trgu ne mores pricakovat nevem kak telefon. Pri visjem paketu pa, a to hepani kot tisti zgoraj najbolj ne dojamejo. Operater ni karitas za telefone.



jah če je telefon na bolhi toliko kot pri operaterju oz še cenejši zakaj bi se potem tisti za 15 sploh vezal? Ne vidim nikakršnih subvencij tu. Sicer pa 15 x 24 ni malo €. Ali drugače paket za 30 + bo vzel samo poslovnež ki res veliko govori ostalim se ne splača. Torej tvoj point je?


Zeh .. Moj point je, da nevem zakaj se folk pizdaka cez ceno telefona pri min. paketu narocnine, katerega po moznosti sploh ne presegas. Komentiral sem nekoga, ki je bentil cez podrazitev in da ce ze podrazijo, naj ponudijo cenejse telefone. Saj operaterji niso karitas.

tado6 ::

djordjevic je izjavil:

Tako je. Vesolje je odličen paket. Moja ni več vezana na simobil in bo šla najbrž k tušmobilu. Tole se jim bo še maščevalo ...

Poleg tega pri Vesolju ni omejitve let. Torej je neomejen.

gendale ::

ahac je izjavil:

Je pa smešno, da se najbolj pritožujete otroci ( < 31 let ), ki imate veliko boljše pakete kot odrasli. :P

važno da 32 letnik reče vsem pod 31 otroci :P

BALAST ::

Kaj lahko odstopiš od naročnine brez stroškov razveza, če se s tem ne strinjaš? Ali moraš plačat penale za subvencioniran telefon?

tado6 ::

Penale je potrebno vsekakor plačat, lahko pa vrneš telefon in plačaš uporabnino.

Aston_11 ::

Po moje ne bi smel plačati penalov, saj je razlog za odstop na njihovi strani. Vzemeš telefon, kot je in greš drugam. In naj se j.

BALAST ::

To tudi mene zanima, če oni enostransko spremenijo pogodbo, potem ne morejo prejeti odškodnine, če jo bi kdo prejel je tisti, ki pogodbe ni spreminjal "naročnik".

Silck ::

BALAST je izjavil:

To tudi mene zanima, če oni enostransko spremenijo pogodbo, potem ne morejo prejeti odškodnine, če jo bi kdo prejel je tisti, ki pogodbe ni spreminjal "naročnik".


To tud meni ni jasno. A je kakšen pravnik tukaj?

Lp

tado6 ::

Ne rabiš pravnika. VSe ti piše na strani. Legalno in tako je. PREBERITE POGODBE!

Tarzan ::

Žal je tako, da to lahko zahtevajo. Bi bilo pa edino pošteno, da lahko ti njim telefon vrneš in ti ne zakasirajo nobene uporabnine.

Mohimm ::

Vsekakor odplačate telefon do konca (ali ga vrnete in povrnete izposojnino), če prekinete vezavo.
Del ki vam ga ni potrebno plačati so stroški prekinitve pogodbe.

Sicer mi paket ustreza, najbolj mi gre v nos teh 10€ na letu, kjer so prvi, in bo to postala stalna praksa pri vseh slovenskih operaterjih.
Ampak, bom pa v tihem protestu, v obdobju, ko ne bom imel kaj početi z življenjem odkorakal do simobila in prosil za novo sim kartico. Otročje, ampak ta je že tako zdrsana :)

Zanima pa me dolgoročno kateri paketi so okoli 10€ pri slovenskih ponudnikih. Orto u nulo mi je zaenkrat vrh glave (še posebej ker je večina ljudi ki jih kličem na simobilu ) Se da zmeniti na TUŠ-u, da ti dajo samo pol vesolja? :)

tado6 ::

Lahko se zmeniš tako (če ne potrebuješ novega aparata) dobiš 25% popust na naročnino:
http://tusmobil.si/paketi/popust.html

onlyMe ::

Na forumu Finance.si je @prerok objavil naslednje:
"Postopek teče takole:
1. Oseba X z operaterjem sklene razmerje z vezavo za določen čas.
2. Operater dvigne ceno.
3. Oseba X popeni.
4. Oseba X gre k operaterju in reče, da pod novimi pogoji ne bo več imela razmerja.
5. Operater reče, da OK, samo da imajo pa ramerje z vezavo in je pač treba plačati pogodbeno kazen, če želi oseba X prekiniti razmerje.
6. Oseba X, ve da trditev pod #5 ne drži, ker ni v skladu z obligacijskim zakonikom niti z dobrimi poslovnimi običaji. Oseba X pove operaterju, da je pravila igre spremenil operater, zato jim ni nič dolžna. Omeni še APEK in društvo za varovanje potrošnikov.
7. Operater reče, da OK, samo je pa potrebno plačati amortizacijo telefona, ki ga je oseba X dobila v paketu z vezavo. In pove cifro, ki je približno enka pogodbeni kazni.
8. Oseba X da telefon na pult in reče, da ga vrača.
9. Operater reče, da tako ne gre, da tega telefona ne morejo nobenemu prodati. Operator zniža ceno odkupa telefona.
10. Oseba X se odloči ali odkupi telefon ali ga pusti na pultu. Razmerje prekinjeno. Case closed."

Morebiti bo to koristilo vsem tistim, ki ste vezani na Simobil zaradi "nakupa" telefona... in bi radi menjali operaterja!

Tudi jaz sem med njimi in na srečo, je moja pogodba z njimi že zdavnaj potekla, nove pa nisem hotel sklenit, ker ni bilo nobene prave ponudbe (beri: ugodne)! Tako, da so sedaj z uvedbo "letnega nadomestka" za ne vem kaj (kar sploh ne rabim)... so samo pospešili mojo odločitev... o menjavi operaterja! :(

Ashrack ::

onlyMe je izjavil:

Na forumu Finance.si je @prerok objavil naslednje:

Tudi jaz sem med njimi in na srečo, je moja pogodba z njimi že zdavnaj potekla, nove pa nisem hotel sklenit, ker ni bilo nobene prave ponudbe (beri: ugodne)! Tako, da so sedaj z uvedbo "letnega nadomestka" za ne vem kaj (kar sploh ne rabim)... so samo pospešili mojo odločitev... o menjavi operaterja! :(

Kot bi sam sebi jaz bral misli. Z 20. avgustom grem jaz po 6 letih stran od Simobila ;)
Trenutno sem v razpotju ali naj vzamem All Inclusive ali brezmejni internet 20e
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Tarzan ::

Mimogrede, je kaka kvota, koliko menjav SIM kartice je vključenih v to pavšalno ceno? Mogoče ne bi bilo slabo izkazati nezadovoljstvo tako, da vsak mesec greš izkoristit kakšno od plačanih ugodnosti. :D

bluefish ::

Kot bi sam sebi jaz bral misli. Z 20. avgustom grem jaz po 6 letih stran od Simobila ;)
Verjetno tudi jaz. Sprva sem bil Halo uporabnik (še čas legendarne Nokie 5110), pozneje prešaltal na naročnino, vendar je tale splošna podražitev z kvazi pavšalnimi stroški glupa.

onlyMe ::

Glede kvote pa so na FB zapisali:
" Verjetno obstaja droben tisk, ki pravi, da lahko to storiš "brezplačno" 1x na leto".

Vsekakor si ne bodo delali "izgube"... ali pač?

JayKay ::

zanimivo v "razvitih" :D državah pri predčasni prekinitvi naročniškega razmerja plačaš samo razliko do izteka naročnine tvojega paketa. Se pravi, recimo si na 10€ paketu in 6 mesecev pred iztekom = 60€. Brez teh bedarij o rabi telefona.

TARIFE-SI ::

Na portalu Tarife.si so nove cene naročnin paketov Si.mobila že vnešene. Preverite, katera tarifa je po novem za vas najugodnejša na naslovu: http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...

Če vam je zadeva všeč, stisnite gumb Like (Facebook) na strani tarife.si.

P.S.
Nadomestilo za vodenje računa še ni vnešeno, ker zahteva nekaj programiranja. Bo pa v kratkem :)

CaqKa ::

bluefish je izjavil:

pharaon je izjavil:

Kaj jim je pa na mobitelu prinesla podražitev? Če se prav spomnem, so jim še okrnili prenos podatkov z 1gb na 100mb. Tu ga niso..
Saj je vseeno, kaj se je zgodilo pri Mobitelu. Ga mora Simobil povsem posnemati?

Skratka, ogledoval sem si ponudbe in opciji sta XS Zame (7€ / 51 min klicev v vsa omrežja) ali Tušev Klasik 5 + popust (3,75€ / 50 minut v vsa omrežja). Pri slednjem so cenejši tudi pogovori nad vključeno minutažo, prav tako prenos podatkov.

jaz sem tudi že gledal tušmobil ponudbo. samo pazi pri podatkih, ko moreš bit v njihovem omrežju da veljajo tisti zakupljeni megabajti, drugače ti jih kasirajo extra.

zna kdo kaj več povedat o tem da tista kazen za aneks k telefonu ni v skladu z obligacijskim zakonom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034768 (19872) Veron
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058191 (46706) Lonsarg
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674218221 (185681) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460763 (52890) nekikr

Več podobnih tem