» »

S-video 20 metrov

S-video 20 metrov

xxurban ::

Lep pozdrav

imam eno vprašanje: Če povežem pc in tv z s-video kablom, ki je dolg 20 metrov, ali bo slika vseeno lepa ? Enako vprašanje imam za 3,5mm audio kabel.

Hvala za pomoč

Tear_DR0P ::

odgovor je lahko ne, ja ali pa mogoče :D
vprašanje je kakšna je kakovost tvojih kablov, koliko imaš motečih signalov v okolici in podobno. Po mojih izkušnjah ti bo sicer dobro delalo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

xxurban ::

kabel bi potoval zraven utp kabla za internet in 3,5mm audio kabla.
ali bi to povzročalo motnje?

madog ::

UTP in kabel za audio niti ne predstavljata velike motnje bolj je odvisno od kvalitete kabla s-video in kakšne izgube bi se nabrale na tej dolžini kabla.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

xxurban ::

kabel bi bil tale : http://www.mimovrste.com/artikel/217009...
zanima me ali je svhs vrsta s-video kabla, ker v naslovu piše svhs kabel, v opisu pa piše s-video?

Tear_DR0P ::

svhs in s-video v primeru konektorjev običajno pomenita isto. avdio in UTP kabel ti ne predstavljata nekih resnih motenj. večji problem so močne električne naprave (CRT monitorji ali TVji, sesalci, stružnica :D). v Kiberpipi uporabljamo podobne dolžine kablovja za naše live streame in pri samih kablih ponavadi ni izgube kakovosti, oziroma se pozna šele na 30m razdalje, pa še pri tem kablu ne vem ali je štos v slabem konektorju/kablu ali pa v tem, da je kabel speljan mimo cele vrste računalnikov, hladilnikov in ozvočenja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

xxurban ::

kaj pa, če je slika speljana čez tale konektor v tv :http://www.mimovrste.com/artikel/114006...
ali je izguba kakovosti velika ?

floyd1 ::

Vsak vmesnik sicer lahko malo poslabša sliko, a jaz pri 15m s-vhs kablu in točno takem vmesniku nisem imel problemov, za divx-e je bilo to takrat fenomenalno. Moraš pa paziti, nekateri (hudo stari) televizorji na scart priklopu ne podpirajo s-vhs vmesnika (oz. takega signala) in boš dobil ČB sliko.

xxurban ::

moj tv je iz leta 2002 ali pa 2003.
Ali misliš, da bi podpiral s-vhs ?

zavajon ::

Jaz sem povezal komp s TV-jem s 5m kablom S-Video, pa ni bilo OK. V sliki se je pojavljal raster. Ker sem imel možnost, sem nato uporabil composit video signal (chinch) in s tem je bilo OK.

xxurban ::

In kaj mi sedaj priporočate za moj ~8 let star TV ?

floyd1 ::

xxurban je izjavil:

moj tv je iz leta 2002 ali pa 2003.
Ali misliš, da bi podpiral s-vhs ?

Res raje prej nekako probaj, če le lahko. To je ful odvisno od proizvajalca, modela. Mogoče piše v navodilih. Jaz sem imel en primer pri kolegu, ki je imel leto dni starejši TV kot jaz (drugače skoraj identičen Sony TV, le model drugega leta) pa ni podpiral in se nikjer ni dalo nastaviti. Moj pa je podpiral, in ni nikjer kaj posebej pisalo v navodilih. Drugače pa sem takrat s-vhs povezave koristil za vse komponente in računalnik, celo preko AV ojačevalca (še dodatno "štuklanje" kabla), a ni bilo težav. Tudi pri starših sem tako povezal DVD. Pri prastari PC mašini (en duron pred ca. 8 leti) pa se tudi jaz spomnim vzorca - "leteče" svetlejše črte (viden res samo na enobarvni podlagi, med gledanjem filma praktično neopazen).

xxurban ::

bom probal iz dvd-ja, če bo delalo.
Drugače je pa tv gorenje neke sive barve.

B-king ::

Pozdravljeni!

No bom povedal kar si jaz mislim in kako je bilo s to stvarjo pri meni.
Sam sem kupil s-video kabel dolg 10m, katerega sem priklopil preko računalnika na TV...
Stvar mi ni delovala oziroma mi je delovala črnobelo, in se zelo velike motnje so bile... Sam sem stvar rešil tako, da sem iz S-video pretvoril preko adapterja na kabel (ne vem kako se kliče, vendar je iz treh kablov bel, rumen, rdeč) na drugi strani sem dobil pretvornik na Scart in ga priklopil na vhod scarta. Stvar je delovala super....

Sam osebno z s-videom imam slabe izkušnje...

xxurban ::

saj na kartici imam tudi rca izhod. Iskal sem po internetu in nikjer ne najdem 20 metrov rca kabla. Kje ga naj dobim ? Naročil bbi ga prek spleta, na slovenski strani.

Tarzan ::

Sam sem imel precej dober oklepljen kompozitni kabel približno enake dolžine, pozlačene kontakte in sem v sliki imel motnje. Izgledale so kot sence v sliki, ki je načeloma bila dobra, ampak je kabel vseeno neko sranje lovil kot antena kljub temu, da je bil za prst debel.

Skoraj bolj kot nakup kabla bi ti priporočal mogoče začetek šparanja za nov TV. Če boš pa šel v preizkus kablovja, ti pa želim čim manj motenj in čim lepšo sliko.

xxurban ::

kaj sedaj priporočate ? S-video ali rca ? Kje je manj motenj ? Kje je boljša slika ?

Hvala za odgovore

Tarzan ::

Na s-video bi moralo biti motenj manj. Slika je preko tega kabla na splošno boljša. V teoriji. :)

xxurban ::

Slišal sem, da na televiziji scart 1 podpira s-video, scart 2 pa ne ali ravno obratno.
Ali je kaj na tem ?

Tear_DR0P ::

jako čudne težave imate. svideo, scart, svideo in bnc konektorji so ponavadi zamenljivi, dobiš tudi adapterje za vse te konektorje. vse skupaj je malo odvisno od senderja in reciverja, ampak zadnjih nekaj let nisem imel težav.
z motnjami v kablih sem imel težave samo ko sem jih speljal preko sesalca, ko je direktno nad njimi stal fotograf s flešom ali ko je kabel prečkal zadnja dela ohišij dveh precej starih katodnih monitorjev.
sem pa že videl, da dobim na TVtunerju črnobelo in slabo sliko, če vklopim svideo signal in izberem svideo port, če pa izberem port kot composite3, je slika lepa in barvna.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

floyd1 ::

xxurban je izjavil:

Slišal sem, da na televiziji scart 1 podpira s-video, scart 2 pa ne ali ravno obratno.
Ali je kaj na tem ?

Odvisno od modela TV-ja. Raje probaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563566 (2895) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458290 (7685) opeter
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253111 (2644) romario
»

PC<->TV, SVideo?

Oddelek: Zvok in slika
111688 (1511) gumby
»

VooDoo3 TV-out in kabl S-video na SCART

Oddelek: Zvok in slika
271883 (1601) Caboose

Več podobnih tem