» »

CRT TV, problem ni slike

CRT TV, problem ni slike

marjan_h ::

Lep pozdrav,

Doma imamo še vedno CRT televizijo, včeraj je med gledanjem kar naenkrat slike zmanjkalo nakar je na sredini zaslona utripala zelena in modra barva, za televizijo je zasmrdelo po zažgani elektroniki. Takoj sem jo ugasnil. Sedaj ko jo prižgem; slike še vedno ni in televizija neprestano oddaja nizek pisk dokler je spet ne ugasnem.

Zanima me če so šle katodne cevi, ali pa samo elektronika? Se sploh še kaj dobi za 5 let staro tv? Glede nato da so lani prenehali prodajati CRT zaslone.

Pa še škodljivi so.

popster ::

ja ni kaj bo treba nabavit nov tv počasi:) sicer pa stare crtje dobiš za vsakim vogalom

cegu ::

Pri meni nizek pisk prihaja od visokonapetostnega kabla, ki je priklopljen na zaslon. Na vse žive načine sem ga premikal, pa še vedno tuli (nekako bi moral kontakt izboljšat).

TV zaradi tega ne prižigam.

mat xxl ::

Top, ki projecira sliko na katodno cev je rekel papa .

Da skrajšam, popravilo se ne splača, kmalu boste srečni lastniki nove LCD-jke ali pa TV ja ne boste gledali, se pa rabljene katodarice dobijo za drobiž (Recimo 72 cm 100hz top zadeva stara 6 let bo cena na Bolhi največ 50 eur slabše pa še ceneje...), marsikdaj so srečni, samo, da jim nekdo odpelje !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Brane2 ::

Po moje je samo odpizdilo kak kondi- verjetno kje v odklonski stopnji.

Če ti ej TV tak kot je načeloma O.K., se mogoče splača prečekirati najprej to, preden ga šutneš v smeti.

Če veš kaj delaš, odpreš TV in prečekiraš napihnjene, razpočene in/ali iztekle elektrolitske kondije...

Vse ksupaj je ponavadi na tistem koncu, kjer je napajalnik...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Kovac93 ::

Pozdravljeni! Lastim si CRT TV Sony KV-29C5K. Problem je v tem da se vžiga cca 4min, medtem pa utripa rdeča lučka. Ko TV že nekaj časa dela, če jo vgasnem se tudi takoj vžge (torej je problem če je "mrzla"). Google pravi da je potrebno menjati kondenzatorje na napajanju, vendar ni nobeden napihnjen, da bi pa vse menjal jih je preveč (nevem točno kateri so na napajanju). Je možno dobit kako el. shemo? Te težava mogoče kje drugje?
Hvala!

fpbs ::

Najprej zamenjaj v napajanju tistega največjega. Vrednost je cca 200-300uF, napetost pa cca 400V.

Kovac93 ::

To bo to torej:

z vrha


s strani


Temu primerno sem našel: KLIK

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: VolkD ()

Invictus ::

Če ni slike, dostikrat crkne kaskada. Cena nove je tam cena nekega poceni LCD televizorja ...

Poberi baker ven in na dinos ... Ga je notri kar nekaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kovac93 ::

Temo sem si malo sposodil, torej slika je, vendar dolgo časa traja da jo pokaže. Vem pa da je čas za novo, ampak par € bom reskiral za popravilo.

fpbs ::

Ja to je ta elko, in po tvojem opisu je možno, da je v okvari.

Kovac93 ::

Sicer je trajalo da sem dobil in menjal kondenzator, vendar po menjavi tavečjega kondenzatorja se TV še vedno užiga 5min. Mogoče kak drug predlog ali iščem nov TV?

einstein :P ::

@kovac93

mogoče je šel filament ali del, ki ga napaja... poglej še nizkonapetostne kondenzatorje, glej tudi tam pri cevi.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Kovac93 ::

Kondenzatorje sem vse pregledal in ni nobeden napihnjen (mi jih je na grafični kartici napihnilo in vem kaki zgledajo), kar vse povprek pa nevem če je smiselno menjati na 10+let stari televiziji. Predvidevam pa da filament ni tako enostavno preciniti kot kondenzatorje. Vseeno hvala za predlog :)

einstein :P ::

ja, res ga ni enostavno preciniti, ker je v cevi :) lahko je tudi kaj skurjeno, pa se od zunaj ne vidi... vprašanje, če se ti res splača popravljat.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fpbs ::

Kovac93 je izjavil:

Kondenzatorje sem vse pregledal in ni nobeden napihnjen (mi jih je na grafični kartici napihnilo in vem kaki zgledajo), kar vse povprek pa nevem če je smiselno menjati na 10+let stari televiziji. Predvidevam pa da filament ni tako enostavno preciniti kot kondenzatorje. Vseeno hvala za predlog :)

To, če kondenzator ni napihnjen, še ne pomeni, da je dober. Tam okrog tega velikega elkota imaš še nekaj elektrolitov, ki so možni vzrok okvare. Ker nimaš potrebnih instrumentov, ti ne preostane drugega, kot da jih menjaš. Boljši serviserji imajo komponentni tester, s katerim preverijo lahko elektrolite in tudi druge elemente kar v vezju in jih ni potrebno odlotat, napaka pa je odkrita v nekaj minutah.
"Einstein", kaj pa je "filament" za eno čudo v televizorju?

einstein :P ::

@"fpbs"

"Einstein", kaj pa je "filament" za eno čudo v televizorju?

žarilna nitka, ki se segreje v cevi, torej je možno, da je šel napajalni del le tega. (ker je op omenil, da se tv 5min segreva)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

einstein :P
6 orodje iz leve strani je "Citiraj", uporabi ga.

fpbs ::

einstein :P je izjavil:

@"fpbs"
"Einstein", kaj pa je "filament" za eno čudo v televizorju?
žarilna nitka, ki se segreje v cevi, torej je možno, da je šel napajalni del le tega. (ker je op omenil, da se tv 5min segreva)

To ti 100% zagotavljam, da ni vzrok napake.

einstein :P ::

@fpbs

ok, jawohl herr kommandant, ti že veš :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d tiskalnik (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Kaj kupiti
2295351497 (1202) MacGyver141
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121250 (90174) BigWhale
»

Žarnice

Oddelek: Na cesti
162168 (1858) energetik
»

LCD TV mi crkuje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
206420 (3799) Samson
»

pokvarjen TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
275829 (4385) M@73Y

Več podobnih tem