» »

Žarnice

Žarnice

fireX88 ::

Živjo!

nikol se nisem oziral na firme žarnic, včeraj ko mi je pa pregorela sem se pa spomnil da bi lahko kaj vprašal.. Namreč uporabljam H7 in H1 žarnice. Kakšen nasvet glede kvalitetnih žarnic? mislim da sem do zdaj uporabiljal kar Osram, tiste ki sem dobil na bencinskih servisih.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RejZoR ::

Odvisno kaj pričakuješ od žarnic. Je pa tko da načeloma vseeno kakšna žarnica je, dokler je od Philipsa ali Osrama. Pri teh dveh znamkah imajo celo najbolj navadne OEM izvedbe zelo dobro optiko.

Če pa pričakuješ od žarnic kaj več pa obvezno glej Philips Xtreme Vision in Osram NightBreaker Plus. Sicer so kar precej dražje in načeloma zdržijo manj časa ampak razlika v vidljivosti pa je ogromna in ko jih enkrat probaš ne greš na nič drugega. Sicer je v projekcijskih žarometih (tisti z lečo) razlika mal manjša, ampak pri navadnih posrebrenih pa je ogromna. Sicer sem uporabljal H4 verzijo ampak sama zasnova žarnice je bila ista.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

cool, hvala, bom razmislil o Xtreme ali NightBreaker-ju!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Skyman ::

Tako kot je rekel RejZor ko enkrat probas Philips Xtreme Vision in Osram NightBreaker Plus te druge zarnice ne zanimajo vec.. Sam sem pred kaksnim mesecem menjal osram nightBreaker plus za xtreme vision lahko recem da je mogoce philipsova malo boljsa bolj svetla zadeva vec mi osvetli ne mislim s tem rect da je osram slabsa glede na ceno je dobra zarnica jz sm 1x kupil original renault zarnica prisla me je 18€ res pa je da sm imel menjavo zaston ker jo sam ne moram zamenjat oz tezko.Moj nasvet poglej v tujino za nakup zarnic kot zanimivost naj ti povem da sm kaksen mesec nazaj kupil preko amazona, nemskega seveda Philips Xtreme Vision za 24€+6€ poštnina mimovrste 35€+5,50€ poštnina.. za premislit

RejZoR ::

Jezst drugače kupujem žarnice tle: http://www.powerbulbs.com/eu

Ogromna izbira Osrama in Philipsa. Mogoče ni naj naj cenejše ampak imaš pa veliko in pregledno izbiro.
Za NightBreaker Plus sem pri nas dal praktično še enkrat toliko, ker se mi je pač mudilo, ker mi je ena crknila in ne bi mogu čakat 1 teden, da bi jih dobil. Bo treba naročit en par za rezervo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

samo še to, kolk časa pa potem zdžijo tele žarnice? navadne h7 mi zdržijo tam do 1 leta.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RejZoR ::

Men so v povprečju tko nekako (leto do leto in pol). Blue Vision Ultra in Xtreme Power. Trenutno imam NightBreaker Plus, bom videl koliko časa bojo zdržale...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

Meni so osram zdrzale okol 10-11 mescev potem je crknila na voznikovi strani,na sovoznikovi je še vedno dobro svetila.Ja na amazon pa cakas 3 dni pa jih imas za 30€ 2 para s poštnino..

fireX88 ::

sm eno obrazložitev bi še prosu. Izbral sem paket h7 in h1 pa mi reče da mi nemorejo poslat na ta nalov? to se mi je že galaxy tab 2 dogajalo!

to govorim o amazaon.de
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

energetik ::

fireX88 je izjavil:

samo še to, kolk časa pa potem zdžijo tele žarnice? navadne h7 mi zdržijo tam do 1 leta.
Ko že takole pišete, koliko zdržijo, morate napisati tudi koliko ur na leto imate prižgane luči. Drugače je ta podatke čisto brezveze.

RejZoR ::

Jah jezst sem jih striktno vedno imel prižgane med vožnjo, zdej pa se mi itaq same prižgejo. Je pa res da ne delam nekih ogromnih kilometrov ampak dejansko je za žarnice bolj škodljivo če so pogosto prižgane za kratek čas, sploh te naspidirane halogenke, ki niti ne morejo dobro zalaufat regeneracijskega cikla s halogenim plinom znotraj steklene kapsule, če gorijo samo kratek čas in se ugasnejo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ginekolog ::

Testiral veliko žarnic, sploša ugotovitev: močnejša je, manj drži. Nightbreakr lahko crkujejo tudi 3xhitreje kot navadne. Slej ko prej se naveličaš non stop menjavat. Svetijo pa bolje, jih imam za dolge.
Divers do it deeper.

energetik ::

Jasno, kako pa misliš, da naredijo da bolj sveti pri podobni električni moči? Filament bolj zagrejejo, zato odda več in bolj belo svetlobo, hkrati pa tudi prej crkne.

RejZoR ::

ginekolog je izjavil:

Testiral veliko žarnic, sploša ugotovitev: močnejša je, manj drži. Nightbreakr lahko crkujejo tudi 3xhitreje kot navadne. Slej ko prej se naveličaš non stop menjavat. Svetijo pa bolje, jih imam za dolge.


Zato pa moraš vzet NightBreaker+, ker zdržijo precej dlje od navadnih NightBreaker, ki so bile res švoh glede življenske dobe...

Drugače pa dosežejo tako svetilnost z večjim tlakom v sami kapsuli in različnimi mešanicami plinov (predvsem halogenih).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Ne, z večjim tlakom in različnimi plini dosežejo samo daljšo življenjsko dobo filamenta. Večjo svetilnost pri enaki moči pa dobijo izključno z večjo temepraturo filamenta.

RejZoR ::

In kako misliš da to dosežejo? Pejt mal gledat kako se to dosega pa boš videl, da so halogeni plini glavni razlog, da se filament začne obnavljat med delovanjem in da pri tem žari pri mnogo višji temperaturi (in posledično oddajajo več svetlobe pri isti moči). Ker samo na tak način lahko dosežeš road legal žarnice, čim višaš vatažo lahko stopiš luči pa še niso več legalne za na cesto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Ja saj to sem napisal. Da bi dosegli večjo svetilnost, povečajo temperaturo filamenta (debelina, oblika žičke). Ker je filament pri povišani tempraturi zelo neobstojen, dodajo drugo mešanico plinov/povečajo pritistk v bučki, da se doseže normalna življenska doba. Ni pa večja svetilnost žarnice dirketno posledica teh plinov in tlaka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114412 (50384) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815657 (14251) Scorpy84
»

Zamenjava originalnih žarnic

Oddelek: Na cesti
195058 (4608) SeMiNeSanja
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235261 (32085) RejZoR
»

H7 zarnice za citroena

Oddelek: Na cesti
245046 (4413) RejZoR

Več podobnih tem