» »

Sedaj gre zares - predsedniški dvoboj

Sedaj gre zares - predsedniški dvoboj

«
1
2

Alexius Heristalski ::

Ostala sta le še dva kandidata in manj kot en teden časa. Mnenja?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sergio ::

Toliko apatičnosti v volilnemu boju nisem videl že dolgo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

osebno sploh nisem opazil da poteka..

bolj se morajo potrudit z propagando

Alexius Heristalski ::

Zeh.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SkIDiver ::

Smo ga tko pil pa žural, da nismo nč opazil:D :D :D >:D >:D :D :D

Tr0n ::

Double zeh. |O

MI_KO ::

Al je BB končno opazila, da proti Janezu nič ne more al pa je "dobila" nekaj za to, da malo pomiri kampanjo. Drnovška pa itak boli k. če bo on predsednik, tak kot ga boli za Slovenijo. Ne spomnim se niti enega pametnega odgovora, niti ene pametne zadeve, ki je prišla iz njegovih ust ali jo je on naredil!
Škoda, da so predvolilne spletke Arharja tako pokopali. Sicer pa: Zanima me kolk plače imata J.D. ali B.B.? Zagotovo eno ničlo več v primerjavi z navadnimi slovenci!

San ::

MI_KO: Odgovornost pa je neprimerno večja. (glede plače)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

_Mortal_ ::

I just don't give a fuck
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MI_KO ::

Sigurno je odgovornost vodilnih v državi velika, toda to ni edini razlog za tako veliko plačo!
Poglej recimo šoferja avtobusa polnega otrok! On ima neprimerno večjo odgovornost, pa kljub temu večkrat manjšo plačo.
Plače ponavadi narekujejo tržne razmere. Dober menedžer (In to Arhar definitivno je!) ima tako visoko plačo, ker si podjetje ne more privoščiti, da bi jim ga odvzela konkurenca in si ga s tem varujejo. Pa naj nam vzamejo politika! (Kdo in zakaj?)

San ::

Žal ima taka funkcija vseeno večjo odgovornost, kot 10 šoferjev avtobusa otrok. Govorimo ne samo o odgovornosti do volilcev, gre za prihodnost države, njene dolgoročne zveze z sosedami in pozicioniranje na mednarodni ravni. Torej za dokaj neprimerljivo odgovornostjo do katerga koli drugega poklica.
Poleg tega to niso (vsaj ponavadi - že vemo kateri so) eni brezveznjakoviči, ki bi v realnosti služili povprečne plače, temveč za šolan in izkušen kader, ki ga je težko oceniti z denarjem. Gre za neke vrste nadomestilo, da se lahko politik popolnoma posveti politiki in se poleg ne ukvarja z drugimi, zasebnimi dejavnostmi in jih s tem ne meša z javno odgovornostjo (recimo, če bi imel zastopstvo za Mac in bi vsi računalniki na ministrstvih bili Maci).
Poleg tega bi Arhar gotovo zaslužil mnogo manj na taki funkciji.

Koci ::

Učil bi se pa bi blo, šofer namreč
Panta rei!!

Koci ::

aja volil bom pa definitivno Barbaro
Panta rei!!

AlienGT ::

MI_KO: ... Sigurno je odgovornost vodilnih v državi velika, toda to ni edini razlog za tako veliko plačo! Poglej recimo šoferja avtobusa polnega otrok! On ima neprimerno večjo odgovornost, pa kljub temu večkrat manjšo plačo.


Potemtakem bi bilo prav tudi, da ima šofer vsaj nekajkrat večjo plačo kot nek zdravnik kirurg :D , ki na dan z npr. petimi operacijami odgovarja za življenje pet ljudi, šofer pa za ....
Le zakaj ni tako....? To bi jim najbrž moral nekdo povedati ko so stavkali in izsiljevali za sebe še večje plače (čeprav so edini ki imajo naziv doktor brez dejansko pravega doktorata >:D ), lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienGT ()

MI_KO ::

Saj jaz ne trdim, da si zaradi odgovornosti zaslužijo boljšo plačo! Trdil sem ravno nasprotno!
Njihova plača je pač skupek večih dejavnikov in oddgovornost ima pri tem le majhen delež! Izobrazba pa tudi. Ni jih malo v parlamentu pa tud na drugih pomembnih funkcijah s popolnoma zgrešeno izobrazbo.

Vsak se pač bori za svoje dobro.

Tomi ::

Tudi jaz zadnje čase ne opažam, da bi se karkoli dogajalo. Po moje je obema bolj ali manj vseeno za publiko, ker se je ta tako ali tako že odločila, koga bo volili, neopredeljeni pa ne bodo šli na voltive.
Jaz osebno sem se raje imel zadnje čase lepo zunaj:D
metrodusa.blogspot.com

leonius ::

Se zelo strinjam s Sergiom.

Sergio ::

hvala, husler, ampak še vedno ostaja vprašanje:

koga voliti?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Alexius Heristalski ::

Definitivno Barbaro Brezigar. Je človek prihodnosti, Drnovška pa imamo gotovo že vsi dost!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sergio ::

Ba ha, Alexius. Ba ha.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DavidJ ::

Jst bi si mislil svoje (in si tudi) o neporočenem predsedniku.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tr0n ::

Heh, predsedniska placa je manjsa od place predsednika vlade. Odgovornost predsednika? Hmm, sigurno ne taksna, kot predsednika vlade.

Saj pa gledate kaj Studio City. Predsednik je le maskota naroda in nic kaj vec :).

San ::

Kučo je bil pa res maskota, ja...mafijska.
Taka pozicija v mali Sloveniji za predsednika ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

manijakk ::

Ko sem zadnjič gledal dvoboj na TVSLO Barbara ni imela pojma o čem govori, občutek sem imel da govori točno tisto kar misli da bi mi radi slišali (kot bi nas osvajala), Skratka v tako pomembnem obdobju ne smemo imeti nekoga za predsednika ki nima pojma o pojmu.
Drnovšek saj ve zakaj se gre. Sem tud jest za spremembo ampak za na boljš ne pa na slabš- kar je definitvno Barbara.

DavidJ ::

Zanimivo, jest sem ta intervju doživel čisto drugače. :D

Ženska zna govoriti politično.

Drnovšek je imel dobrega sodelavca v prvem krogu. Lepo se je Jelinčič metal po trepalnicah in brcal v temo. Pravzaprav le v BB. Drnovška pa je začudoma pustil na miru. Zdej pa ga je elegantno podprl. Oziroma rekel svojim volilcem - volite zanj.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Alexius Heristalski ::

Jap, lahko se vprašam koliko glasov več bi dobila BB, če ne bi bilo Jelinčiča?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DarkSite ::


Rezultat: 1) Janez Drnovšek 2) Barbara Brezigar

Vse je jasno!
Govoriti o ne vem kakšnih preobratih, in kdo bo komu dal glasove, je totalka izguba cajta.
To sem rekel že pred 1. krogom.


:)

LPP ::

En političen odgovor enega nepolitičnega mulca:
LDS ma precejšnji delež v parlamentu,
LDS ma ministrskega predsednika in ga bo mela še naprej
in če LDS dobi še predsednika države..
..je to še zdravo za demokracijo?
Z žensko predsednico bi bili ena redkih držav (kar se mi zdi precej fajn).
Ampak predsednik vlade in predsednik republike nej bi bla na isti valovni dolžini, kar bo pa v zvezi LDS - SDS najbrž malo bolj zakomplicirano..
Pa še eno vprašanje se mi mota po glavi - predsednik velikokrat zastopa našo državo v tujini - je morda že kdo slišal Brezigarco govoriti po angleško (jaz je nisem) in katere ostale jezike obvlada? Vemo, da je Drnovškova angleščina Buhseusmil!, obvlada pa še 6 (morda kakega več ali manj) ostalih svetovnih jezikov. To da tudi neko predstavo o kandidatu za predsednika.
Ljubljanski potniški promet

ali3n ::

...čeprav je predsednikova vloga predvsem "promocijske narave" mislim, da je prepuščati vse vodilne funkcije v državi eni politični opciji (stranki), res nezdravo za demokracijo. Moj izbor je BB.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Avenger ::

Bolj na mestu je vprašanje: koga ne voliti? In pravilen odgovor? Drnovška. Če vam je pa slučajno všeč njegov bebavi fris, njegovi neargumentirani, nedirektni, zavajajoči in izvijajoči se dvoumni odgovori na preprosta in direktna vprašanja in (če bolj podrobno spremljate politiko) če vas ne moti da tiskani mediji do njega niso nikoli kritični, ampak neverjetno prizanesljivi (kar se dogaja le še v Rusiji, na Kitajskem in podobnih cvetkah demokracije) in ga v najslabšem primeru le blago krcajo, če sploh, če se ne sprašujete zakaj le Drnovšek in njegova vlada hvali same sebe in svoje delo, kar papagajsko ponavlja tudi tisk, slovenski, od tujega ni nobene pohvalne besede, no, če je to vse kul in ok, potem mirne duše v nedeljo obkrožite našega doktorja, saj si resnično zasluži vaš glas. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

urban ::

Definitivno Barbara Brezigar,jaz sem za spremembo....
Pa kako hudiča eni tukaj govorijo, da so za spremembo ( ampak seveda ne na slabše)....kako vedo, da bi v primeru zmage Barbare dobili slabšega predsednika !?

Drnovšek svoje "obvladovanje situacije" kaže že 10 let, pa ni nič briljantnega pokazal ...... tako da , jaz sem pripravljen, da bolje spoznam še koga drugega, oziroma drugo!!

LP

manijakk ::

Res je da predsednik države nima nekih posebnih pooblastil ampak to je v mirnem času.
Če pa bodo prišle kakšne kritične razmere bognedaj vojna pa je predsednik države vrhovni poveljnik vojske v naši državi, mislim da bi takrat lahko nastala še večja kriza če bi meli predsednika-co, ki sploh ni osnovno vojaško usposobljen!

AlienGT ::

Če bo dons kdo kle kej pisal bo kršil volilni molk, LOL.

undefined ::

Avenger spoke my mind. Brezigarjeva dobi moj glas in glas vseh, ki vedo pri čem smo. :)

Sergio ::

sem razmišljal o tem, pa imam vsak dan večji filing, da ne bom šel volit.

za drnovška je že avenger povedal kako in kaj, ampak, c'mon... barbara me tudi ni prepričala. jaz hočem hladnokrvno predsednico z zgodovino v politiki, ki svojih odločitev ne bo bazirala na besedah "jaz čutim, da".

se nam v nedeljo obeta bojkot? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

San ::

Mah kaj se sekirate - sej bo prej umrl zaradi silnega veselja, ki ga oglašuje na TV, ko bo izvoljen. Pol bomo pa imel na ta dan Gej parado vsako leto.

iration ::

LOL!!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Koci ::

A je dko vido zadnjo tevilko Demokracije? Noter je nekaj iz slo-tech foruma.
Panta rei!!

Thomas ::

In kaj to, Koci?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Koci ::

Noter majo odlomke iz različnih forumih, kjer folk razpravlja o predvolilni tekmi. Med njimi je nekaj odlomkov tudi iz slo-tech foruma. Od Alexiusa, Tonija in še enega mislim. Pa ena slika slo-tech foruma je zraven.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Thomas ::

Nuuu ... moj exit pool = 45% : 55%.

Zmaga JD, čeprav sem volil BB.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cosmo ::

Hjoo pa ja ne more ta(k) "clovek" zmagat :D





I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Sergio ::

ce bo 45:55 za JD, Thomas, potem so lahko volilci BB zelo veseli. ZELO veseli.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

McWolf ::

še par minutk
Go tell it on the mountains!

Tomi ::

Osem, če smo natančni..
metrodusa.blogspot.com

Sims ::

Na pop tv 5 do sedmih ...

R0K ::

5

Sims ::

Na pop tv že lapajo!

Sims ::

Drnovšek 47,7
Ona 42,3

ali3n ::

57 vs 42... škoda.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustavni sodniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807054 (4987) poweroff
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037146 (5707) Eschelon
»

Sklepno soočenje predsedniških kandidatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
865090 (4044) Thomas
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869963 (7952) Thomas
»

Koga boste volili na predsedniških volitvah???

Oddelek: Loža
321855 (1390) Santa

Več podobnih tem