» »

Birokracija

Birokracija

T|mor ::

Koliko nas je že doživelo, da je moral it na upravo, oddat kak papirček, dvignit kak papirček( oz. karkoli že)?Verjetno vsi.Prvo kar smo naredili je vzeli prosto(beri špricali predavanja) tisti dan, ker so delovne ure na uradu pač od 9.00-14.00.Ok kul...razumem...predavanja bi itak verjetno zamudil tudi če ne bi mogu bit na upravi.Samo...ko pride človek na upravo ob 12.30 in ugotovi, da je urad enostavno zaprt(brez kakršnega koli pojasnila-uradne ure so do 14.00) pol pa človeku enostavno dopizdi.Mislim...haloo!!.Kaj delajo ti ljudje...resno KAJ delajo!!Prvič mi ni jasno kk je možno met ure sam od 9.00-14.00 kar je 5 ur delavnika.Drugič ponavadi jih je noter pet, 3 od njih špilajo pasjanso, 1 si lakira nohte, 1 se pa mal matra z iskanjem tipke esc na računalniku(ok skor tk je).In ob tem dobivajo še višjo plačo kot pa nekdo ki dela primerljivo delo v gospodarstvu.Sam da ga on v gospodarstvu verjetno naredi bistveno hitreje in bistveno boljše.Pol pa ni čudno, da pri anketah vidiš da se večina pravnikov in ekonomistov(ta dva dajeta kr večino v birkokracijo) vidi v upravi.Ja, hvala bogu, sej če bi jes bil ekonomist, bi tud šel najraj tja.Pol pa Drnovšek na TV razlaga, da smo pač mala država mormo pa pokrit glihk tolk funckij, kot ostale države in mamo zato pač žal večji delež populacije zaposelene v birkoraciji.A to pomeni da luksemburg nima gospodarstva in žvijo izključno na upravi!!Mah brezveze...bom nehu, ko si tipam pulz čez 80.

freserovski ::

Jp, se bi glede tega kar strinjal s tabo, še posebno na kakih občinskih uradih je organizacija takšna kot na kmetih.
Če potrebujejo za izdajo npr. vozniškega dovoljenja 3 delovna mesta, pol res ne vem..........Govorijo pa že od takrat, ko smo samostojni, da bo treba glede birokracije kaj spremenit, heh, do zdaj je zgleda ostalo samo in le pri tem:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Kaboom ::

ko sem prebral post, sem kar čutil kak mi kri vreje ob vsej mojih srečanjih s slovensko birokracijo... ampak sem se umirili... miren sem, diham globoko, miren sem...

povsod so iste štorije, recimo pošta, ki ima osem okenc... zakaj za vraga ne morejo vsi delat isto in vsi delat vse... kaj niso kvalificirani da bi en bil sposoben delit znamko in hkrati oddajat pakete? potem pa prideš na pošto, seveda neka priporočena pisma cela država dobla in potem je v dveh okencih kolona do izhoda, pri dveh se pogovarjajo med sabo, pri dveh se igrajo z računalnikom (ESC ali pasjansa) pri dveh pa je preprosto zaprto? delavci med sabo ne skapirajo kak hudi pritisk je to na tista dva delavca ki morata delat 200na uro? to bi se moglo spremenit odznotraj in ne z našo (stranke) brco...
samo na: "Prijazen uslužbenec se vam izza tega okenca reži v ksiht ker čakate v vrsti" okence počakam in potem z UZIjem v pošto vletim %pa še tu nekaj kar sem rajši sam scenzuriral%
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Sims ::

Ni organizacije.

freserovski ::

Pa ne pozabi, da ponavadi sedi za tistim okencem, kjer se dela 200 na uro kakšna študentka, ostali pa gledajo v zrak, če smo že ravno pri pošti, obstajajo še tu popolnoma nepismeni poštarji, ampak res popolnoma 8-O , že tisoč in ena zgodba na njihov račun,:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Tomi ::

Ja, vedno, ko imam kaj za urejat, in ni slučajno kdo prej obvestil, da bom prišel (tudi to se na srečo dogaja), je vedno ena norija.
O slovenski birokraciji imam tako ali tako svoje mnenje. In to ni pozitivno>:D
metrodusa.blogspot.com

Yohan del Sud ::

Je kdo bral knjigo E-uprava. Naj citiram stavek iz svojega članka o tej knjigi:

"Naj gre avtor (vodja projekta e-uprave) raje delat, kot pa da piše ZF knjige...) >:D


Vseeno komaj čakam na e-birokracijo, baje prvi zametki že čez nekaj mesecev...

ABX ::

Moja bivša dela na upravi, jo moram vprašat kaj počne :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ogrevanje hise-temperatura

Oddelek: Loža
13929 (497) Mo5
»

Ubuntu Global Jam pri nas - Prevajalski maraton

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
52591 (2129) dux

Kaj se dogaja v Sloveniji?

Oddelek: Problemi človeštva
354300 (3295) mailer
»

Osnovnošolska matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
526035 (4820) klemen22
»

Linux namestitvena delavnica v Kopru

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62628 (2432) BigWhale

Več podobnih tem