» »

Šah

Šah

Tloramus ::

Naj bo tole official slo-tech thread za razglabljanje o sahu. Zna biti dokaj zoprno, ce so razlicni threadi o isti temi razmetani po celem forumu.

Za zacetek:
kje vi kopujete svoje sahovske knjige? Jest ne najdem nic koristnega, razen Sah - igra in razvedrilo od Bavdeka. To je pa kr mal premal.

BTW: ali je ze kdo od vas odkril svoj opening, pa potem nekje ves zalosten prebral, da ze obstaja?

Have pfun!

:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

hlodek ::

Obišči na www.chessclub.com . Najhitrejše učenje šaha je trenutno šahiranje preko neta:)

Double_J ::

Jz mam Fritza 7 doma, kva mi počne...
Otvoritev še gre pol me pa vedno zmelje:D

`DoC ::

Se strinjam ja, tale Fritz ni kr tak >:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

para-site ::

dosti ljudi igra šah na netu, v ozadju pa furajo fritza al pa chessmasterja in se potem počutijo pomembne, ko proti njim (računalniku)zgubiš. Brez veze.
Sicer je pa fajn igrat šah preko neta. Jst igram na http://www.instantchess.com/

Tloramus ::

Ce te Fritz zmelje sploh nima smisla zganjat panike. Program obvlada.:D

Mene dosti bolj skrbi to, da me sesuvajo ljudje (ali pa racunalniki) z ratingom 1600 ali pa se celo z nizjim. To res zbija moralo. Zato sem se odlocu, da bom postal tak psiho, kot je bil Rubinstein(enkrat je v enem lokalu igral sah in proti vsem po vrsti zgubljal, zato se je odlocil, da bo naredil temu konec. Kupil si je vse knjige o sahu, ki jih je lahko dobil in se za 9 mesecev zaprl v svojo sobo, kjer je dan in noc studiral pozicije. Po 9-ih mesecih se je zmagoslavno vrnil v logal in vse premagal.). Ce pa hocem narediti kaj takega tudi sam, rabim knjige :O.

BTW: kateri so vasi najljubsi openingi?

p.s. nimam kreditne kartice, zato amazon odpade :'(
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Gandalfar ::

v tem primeru se sprehodis v bliznjo knjigarno z listkom ISBN cifer in oni narocijo knjige zate...

para-site ::

al pa na cobiss poglej, če majo kej pametnega v knjižnici.

whatever ::

Raje se sekiraj, kje boš našel čas in voljo za to, ne pa knjige.:D

SkIDiver ::

Ravno prav. Se da dobit kak šah, ki bi deloval na preljubi 386-ki?

Tr0n ::

MadMicka ::

pr šahu se morš naučit tipične končnice in vsaj ene štiri začetne poteze pri čim večjem številu otvoritev, to je začetek, pol pa čim več špilat..

knjih o šahu je pa tolk, da jih nima smisla naštevat (takih debelih :) , sam u knjižnico je treba stopt, pa bo..

drugač jaz tud mal špilam šah na yahooju, ponavad mam tm okol 1.700 do 1.800, čez 1.900 pa še nism pršu, pa tud ne bom, če ne bom nauču mal bolj otvoritev :)

whinchen šah je dost močn in mislm da laufa tud na 386-tki

http://gimb.org/~l1a/cgi-bin/frames.py.... - tuki ga dobiš..

Tloramus ::

A vse kar rabis je ISBN? Recimo 1901983536? Pa povedat jim mors, da je z Amazona, ne?

Spilanje saha na Yahoo-ju je po moje bl tko tko... Spilov sm dve igri proti nekomu z 1600 ratingom pa ga brez problemov premagov. Mislm, da dajejo na Yahoo-ju malo previsoke ratinge.

Meni osebno je Francoska obramba dost huda. Zdele jo studiram ze ene 20 ur, pa sm predelov sele King's side attack, Exchange variation in pa Advance variation.
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

MadMicka ::

hm, upam, da ne misleš, da majo ti ratingi na yahooju kako vezo z npr. ratingom fide??

pri yahoju pač začneš špilat z 1200 točkam, in potem več kot jih premgaš in boljše od sebe ko premagaš, več točk dobiš...nima to nobene veze z mednarodnimi ratingi seveda..

tisti, ki imajo na yahooju čez 2000 točk so res odlični šahisti... če prenesem zadevo na slo okolje, bi reku da majo npr. MK in več ....

pa še to, jaz raj igram hitropotezni šah, od 2 do 5 min...

Thomas ::

Sem igral na enem gornjih linkov. Ene 10 sem jih osul brez milosti. Enega celo z žrtvijo kraljice!

Pa pride en Izraelec in me kar 2X natepe, pa en remi sem stržu.

No, politično sva se pa zelo strinjala. Sej si lahko mislite! :D



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

kateri je ze hotel sah za 386?
to sem jaz igral se na 8086, sploh ni tako slab pa na herkulesu je imel prelepo 3D grafiko :~)


http://www.jogi.com/schrege-voegel/soft...

para-site ::

Hehe, Thomas, kaj tudi pr šahu boš mešal štrene s politiko...
Tebi bi morali disableat chat, da ne bi širil krive vere po svetu.:D

Šalo na stran, enkrat bi lahko udarla kašno partijo na http://www.instantchess.com/
al pa če je kšn drugi interesent nej se javi.
Tko ku en slo-tech chess turnir, če bi blo več folka.

Gandalfar ::

dejte najdt kaksno podobno skupinsko igro tko, da bi se lahko sli v 6 ali pa kaj podobnega v real-time ali pa potezno. Pomojem bi bilo se bolj 'ubijalsko' kot sah. Ampak ne arkadno ampak miselna zadeva. Zagotovo mora kaj taksnega obstaja.

noraguta ::

tetrinet ? ;~)

Lucifer Tanatos ::

hm a je lahko ta skupinska igra tut strategija(potezna)?
Les yeux sans visage

Gandalfar ::

predlagaj :)

Lucifer Tanatos ::

Ja recimo jst bi su Alpha Centauri prek neta :) Izvrstna strategija, ce vam je bil vsec civ, vam bo tut ta(meni je osebno alpha velik bols od civa, ceprov je starejsa), multiplayer je super dodelan, podpira clo voice tko da se lahko pogovarjamo live :)
Les yeux sans visage

Tloramus ::

Sem ubogal vase nasvete.

V knjiznici je bol malo koristnega. Vzel sem samo Razgovori o sahu z zacetnikom od Milana Vidmarja. Knjiga je sicer malo stara in malo prevec zacetniska(ene 5 poglavij je samo od premikanja figur), ampak vseen rulzzz!:D

Preko Mladinske knjige sm pa narocu:
Practical middlegame techniques od Daniela Kopeca,

Lasker's manual of chess od Emanuela Laskerja in

My system od Arona Nimzowitscha

A je kdo ze prebral kaksno od teh knjig?
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tloramus ()

Tloramus ::

Kolk je pa igrca Alpha Centauri velika? Sm najdu cel kup razlicno velikih verzij...
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Koci ::

A kdo špila na www.freechess.org?
Panta rei!!

BaRtMaN ::

Jst wam tud predlagam en freeware šah - Chess-It! 3.0
Me zanima keri junak ga premaga v prvo. >:D

Thomas ::

http://www.instantchess.com/?GM=1

Tuki je mind včasih ... nej kdo se oglasi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Bartman se seveda heca. Tale šahovski program ni niti za začetnike primeren.

noraguta ::

Chess-It! 3.0
a je to delal kdo za seminarsko ? :~>

psion pa gnu sta se zmeraj zakon za zacetnike. sam crafty engine je ratal ze full mocan.

se pa spomnim psiona kako lepo so figure drsele na 8086.

Fritz je pa ze brez veze. Padem v depresijo ce z njim igram

BaRtMaN ::

Bartman se seveda heca. Tale šahovski program ni niti za začetnike primeren.

In zakaj seveda ne?

MadMicka ::

Zato, ker je prelahek, kr cele figure ti spregleda.

Probi Whinchen šahovski program, k sm dal par postov nazaj link, pa boš prec vidu razliko. S tem, da je seveda Whinchen za dobre šahiste preslab.

BaRtMaN ::

Zanimivo. Bom probal.

Koci ::

Trenutno najboljši šahovski program, s katerim igra tudi Kramnik, je ChessMaster 8000. Že pri raitingu 1600 ga komaj zmagaš, pri 2000 pa ni šans.
Panta rei!!

alf__ ::

jzt pa spilam chess na
http://chess.kiev.ua

Kr neki frendov tm spila je pa zakon zadeva...
registrerite se je free pa mas tournamente pa lepo dela ;)

Tloramus ::

A si preprican, da je ChessMaster najmocnejs? Kva pa vem...

European chess network je hudo dobr plac za igranje saha. Mal je velik, ampak ga je vredno dol vlect. http://www.chess21.com
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

noraguta ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šahovski problem - mat v dveh potezah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19119466 (7909) msjr
»

V šahu čedalje več remijev, prednost belega pa ostaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7225860 (18795) Jst
»

Šah - kje začeti

Oddelek: Loža
133899 (3170) onemore
»

Šah - remi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17622604 (19107) Yosh
»

Kasparov vs Junior (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18314287 (11148) Thomas

Več podobnih tem