» »

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

««
«
1 / 31
»»

rockeye ::

Skeptiki, pametnjakoviči zakopljite se v zemljo. Italijan Andrea A. Rossi je odkril reaktor hladne fuzije, ki ne ustvarja nič radioaktivnih odpadkov, za delovanje pa uporablja Nikelj in še dva elementa, ki so po zatrjevanjih Rossija, poceni in ne radioaktivni.
Naprava naj bi s 100g Niklja delovala 6 mesecev in proizvajala 15kW energije, uporabljala pa samo 80W za delovanje.
Praktično je zadeva uporabna za segrevanje vode, torej adijo centralne peči na drva, premog, kurilca, plin ipd. Za praktično 100EUR na leto naj bi ogrevali celo bajto. Če pa se napravi doda generator pa postane mini elektrarna. Uporabnost takoimenovane E-Cat naprave je praktično neomejena.
Verjetno se bomo kmalu vozili v avtomobilih na paro! He, he zanimivo.
Zadeva naj bi stala 3500EUR, generator za električno energijo pa še dodatnih 1500EUR. Masovno bodo začeli proizvajati te naprave že novembra 2011, torej letos.

Verjetno boste rekli to je natega, ampak preberite is več na http://peswiki.com/index.php/Directory:...
ogledate si lahko tudi filmček z januarja letos.

Tudi jaz sem precej skeptičen glede tega, ne me narobe razumet, ampak sama zadeva bi tako globalno spremenila svet, da ne morem da ne bi o tem razmišljal ali vsaj sanjaril da je to res.

Pomislite, kakšne so možnosti uporabe!!

Kaj mislite o temu?

Aston_11 ::

Živi bili in videli. Zna kdo izračunati energijo, ki se sprosti pri pretvorbi 100 g niklja v baker (baker nastane, če sem prav prebral na linku)? V Sloveniji pod 15 k itak ne bo, če bo.

Vanich ::

Man can dream...

guest #44 ::

GTFO!

jype ::

rockeye> Tudi jaz sem precej skeptičen glede tega, ne me narobe razumet, ampak sama zadeva bi tako globalno spremenila svet, da ne morem da ne bi o tem razmišljal ali vsaj sanjaril da je to res.

Kind of like bitcoin.

Jaz bi tudi sanjaril o tem, pa mi ta zagamana dejstva ne pustijo. No, če je res kaj na tem, bomo že slišali :)

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

]Fusion[ ::

Naj najprej pove kaj je čudežni katalizator. Če za proizvodnjo tega porabiš preveč energije tudi nisi nič naredil.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Brane2 ::

In kaj s tem ?

Tudi če dela, ti bodo pač opalili take davke na nikelj, da boš spet na istem, če ne slabšem.

Da ne govorimo o tem, kaj se bo zgodilo, ko se nad nikelj spravijo zeleni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

za delovanje pa uporablja Nikelj in še dva elementa
Unobtanium in kriptonit.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

za delovanje pa uporablja Nikelj in še dva elementa
Unobtanium in kriptonit.

O.


Pa še malo "fairy dust" kot regulator prostih ambivalentnih elektronov!

]Fusion[ ::

Rossi has announced an agreement with the newly formed Greek company Defkalion Green Technologies as his first client.[59][60] According to Rossi, the agreement calls for delivery of a one megawatt heating plant, consisting of 300 reactors of 4 kW [20] connected in series and parallel. The plant which would supply heating for Defkalion's own purposes only, is supposed to be inaugurated in October 2011. [61]

Source

Očitno bomo oktobra 100% vedli če deluje :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

jype ::



Na endlich!

zaj_tam ::

jype je izjavil:



Na endlich!


A espreso ti nardi tudi :D

Keyser Soze ::

Ts, če je tole even remotely res, pol imamo pred sabo praktično novo industrijsko revolucijo.

P.S.: Razen če ne bodo nikelj pol zamenjali za zlato. Bom začel kar stare baterije hitr zbirat.
OM, F, G!

rockeye ::

Kaj pa če bi res začel kupovat nikelj, al pa vsaj kakšen rudnik niklja. Ne še boljše delnice podjetij, ki se ukvarjajo z nikljem. ;)
Je pa res, da bo na koncu vse skupaj tolk obdavčeno, da bo še vedno cenej da se ogrevaš na kurilca al pa plin.
Pomoje se bo Rossi zbudil z kroglo v glavi pred oktobrom letos.:(
Naftni lobiji so takorekoč svetovna vlada. Moral bi to drugače narest. Svoj patent dat free vsem, ala open source, odpret account na PayPalu in čakat na donacije. Pomoje bi zbral ogromno keša. Pa še nemogoče bi bilo da ga utišajo.

KuntaKinte ::

kupim dva!!

Relanium ::

Nikelj je že zdaj preklemano drag, zato pa je vse kar je rostfraj tako drago. Ker vsebuje nikelj in krom. Nikelj je sicer dosti boljši od kroma za te zadeve ampak hitro cena niklja preseže ceno železa v zlitini.

ABX ::

Nikelj je 25E na Kg.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Pa še na koncu ti malo bakra ostane in ga lahko prodaš :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Go-ahead ::

Italijani niso kar tako. Da vas samo spomnim na izjavo enega, ki je zgorel na grmadi (takrat še ni bilo možnosti za kurjenje na forumih.)

Eppur si mouve!!!!!

ZaphodBB ::

Zdej vemo zakaj je tolk chemtrailov tle okol! Bo treba par orgonskih topov postavt - da ne bojo lizardmani s chemtraili onesposobil projekta!

Matako ::

ZaphodBB je izjavil:

Zdej vemo zakaj je tolk chemtrailov tle okol! Bo treba par orgonskih topov postavt - da ne bojo lizardmani s chemtraili onesposobil projekta!


Na koncu te bodo pa s HAARPom, tako kot vedno :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

$%&/() ::

Go-ahead je izjavil:

Italijani niso kar tako. Da vas samo spomnim na izjavo enega, ki je zgorel na grmadi (takrat še ni bilo možnosti za kurjenje na forumih.)

Eppur si mouve!!!!!



Galileo ni gorel.

guest #44 ::

Na to bodo cigo....romi, navalili!

Saladin ::

Saj smrdi na fake - ampak je pa zanimiv zelo kratek rok komercialne proizvodnje, ergo dokaza.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

dzinks63 ::

Čisto po domače povedano, tega ne verjamem. Navaden nikelj da bi kar tako na hladno pretvarjal v baker z ogromnim plusom pribitka energije. Eventuelno mogoče z kakšnim modificiranim nikljem (z dodatki nevtrovov ali protonov) , kateri pa bi bil peklensko drag za pridobivanje in smo na koncu spet na začetku.

Zero0ne ::

Kaj pa poročila tujih znanstvenikov iz treh(?) javnih demonstracij, ki so potrdili, da zadeva dejansko deluje, kot oglaševano?
uname -o

poweroff ::

Imena, reference?
sudo poweroff

gulfstream ::

Skeptiki, pametnjakoviči zakopljite se v zemljo. Italijan Andrea A. Rossi je odkril reaktor hladne fuzije, ki ne ustvarja nič radioaktivnih odpadkov, za delovanje pa uporablja Nikelj in še dva elementa, ki so po zatrjevanjih Rossija, poceni in ne radioaktivni.


Med popoldanskim sprehodom po Pohorju sem povsem naključno naletel na robidovje, na katerem poganjajo zlate robide! Ne vem kako je to možno, ampak tako je. Bom presadil hudiča na vrt, pa da vidimo kako bo.

Skeptik, zakoplji se v humus!

lmorgh ::

zlata ne, lahko pa na Pohorju odkriješ ogromne kose rude, žal samo železove in bakrove :P

ABX ::

Zero0ne je izjavil:

Kaj pa poročila tujih znanstvenikov iz treh(?) javnih demonstracij, ki so potrdili, da zadeva dejansko deluje, kot oglaševano?


Oktober 2011 bo prvi komercialni poskus.

Tudi jaz sem skeptik, ampak so far so good.

Živeli pa videli.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

andromedar ::

Saladin je izjavil:

Saj smrdi na fake - ampak je pa zanimiv zelo kratek rok komercialne proizvodnje, ergo dokaza.


Eh, samo na brzino bi radi pokradli investitorje, ki jim z vrečami denarja že stojijo pred vrati. Bog daj, da se motim.
Eh?

T0RN4D0 ::

ČE bi delovalo, cena zagotovo ne bi bila 3000€. :) Supply and demand anyone?

Sicer pa mislim, da ne bo breja s temle reaktorjem :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Adrijan0 ::

Go-ahead, sej si smešen. Kot ti je en napisal, tisti ni zgorel. Ta zadeva je res zanimiva drugače. Bomo vidli kake bodo cene.

SasoS ::

Ja, cena je zagotovo tukaj najbolj pomembna...

Če bi to dejansko delovalo, potem bi bilo tudi 10K EUR smešna vsota denarja...

Aston_11 ::

Folk bi kupil za ceno, za katero bi menil, da se mu še splača. Čeprav pri nas je teren za nateg dober - 20k investirat, da je letni prihranek 100 EUR, se pri nas po vseh enačbah splača. (vseh=nobeni)

Tarzan ::

No, če bi delovalo, bi verjetno to pretreslo zadeve in bi cena elektrike verjetno šla toliko navzdol, da zadeve v kleti sploh ne bi rabili poganjati. Lahko pa tudi.

Aston_11 ::

Veš da bi za 1500 kupil elektrarnico. Pri povprečnem računu 40 do 50 EUR mesečno za štrom si mimogrede noter. Vendar so to bajke. Edino, kar drži ljudi pokonci na forumu, je napoved, da bo oktobra vse jasno.

Okapi ::

Vse je jasno že sedaj. To je prav enak nateg kot vsi podobni dosedaj. Se kdo še spomni Steorna? Nekateri še vedno upajo, da deluje8-)
http://slo-tech.com/novice/t232514/0

O.

rockeye ::

Se strinjam, če bi Steorn dejansko deloval, zakaj še ne uporabljamo njegovih motorjev?!..

Še ena taka finta

Ne vem ne štekam, al je folku res vseen za take izume pa se raj plačujejo drago energijo al je pa natega, samo te dve možnosti sta.

DarwiN ::

Itak je nateg... In to še zelo amaterski - po spodnjem posnetku je videt, kot da je senzor temperature glavni sestavni del, ker ga tako povdarja in ima nameščenega na vsake par centimetrov. Zakaj, ko pa gre za hladno fuzijo pri sobni temperaturi, lol.. :))
Pa le zakaj ima šaljivec tisti empar kjer uhaja proizvedena energija/para v sosednji sobi.:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rockeye ::

Tukaj je celo en tip iz NASE nekaj omenjal Rossija http://pesn.com/2011/05/31/9501837_Cold...

rockeye ::

No že več kot en mesec je preteklo in stvari izgledajo še bolj vzpodbudne. Mogoče je pa vse res ..... :)

Tole gre zares.
Tiskovna konferenca v Grčiji, prisoten celo grški minister za gospodarstvo in energijo in še nekaj gospodarstvenikov
http://pesn.com/2011/06/25/9051857_Defk...

Še en intervju
http://pesn.com/2011/07/14/9501869_EV-W...

No celo profesor Martin Fleischman kaže zanimanje za Rossijevo napravo.
http://www.infinite-energy.com/images/p...

No zgleda da je Rossi dobil konkurenco v "Makaronlandiji".... Zdaj se bo začel pravi boj :)
http://pesn.com/2011/07/25/9501876_E-Ca...

Rossi se sestane z s predstavniki NASE, objavi, da bodo verjetno njegovi reaktorji delovali brez vstopne moči (torej bodo potrebovali moč samo za zagon).
Skrivnostni katalizator je element ki je zelo poceni, sklepajo da je to grafit ali kaj podobnega, kar pomeni, da bo energija proizvedena z Rossijevim reaktorjem super poceni.
http://pesn.com/2011/07/21/9501874_Ross...

Kaj porečete?

Zgleda, da stvar le ni popoln zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rockeye ()

JohanP ::

Kupi 100kg niklja zdaj, ko je še poceni..... Če stvar zalaufa bo cena poskočila, države bodo zadevo mastno obdavčile in cena energije bo verjetno podobna trenutni ceni..... Rusi in Kanadčani pa bodo namesto / poleg zemeljskega plina distribuirali še nikelj.

Thomas ::

Hja. Kakšen "pameten" bo rekel, da bo povedal potem, ko se bo videlo kako in kaj.

Morda bo ta "pametni" potem tudi povedal, da je to že skozi tako govoril. Kakorkoli bo že.

Vendar ni to štos. Zdej povej!

Moram rečt, da sem verjetnost, da se kaj resnega dogaja, znižal. Apdejtal na dol. Ni nula, je pa majhna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dmok ::

Pogledal sem si video "Andrea Rossi's 'E-cat' nuclear reactor: a video FAQ", kjer britanski profesor Brian Josephson govori o Rossijevem reaktorju in poskusi razložiti tudi tipične ugovore/dvome. Med drugim pravi, da je Rossi dal ljudem možnost, da izvajajo meritve na njegovem reaktorju in da te meritve same po sebi niso neka huda znanost - meri se input in output ter izračuna razlika. In glede na velikost reaktorske posode je razmerje med proizvedeno in vloženo energijo očitno precej večje, kot bi ga lahko proizvedle znane kemične reakcije. Kolikor sem razumel pravi tudi, da se pač ljudje normalno sprašujejo, kaj se je pri teh meritvah spregledalo. Ampak te meritve so menda res dokaj enostavne in bi se težko kaj spregledalo. To, da Rossi ne dovoli vpogleda v sam reaktor se Josephsonu tudi ne zdi problematično: če meritve držijo, potem zadeva deluje, je pa glede na komercialno naravnanost projekta logično, da Rossi zaenkrat podrobnosti ne želi pokazati. Ne vem sicer koliko kredibilen je tale Josephson (ne zdi se mi ravno nek lolek) ampak všeč mi je predvsem to, da ni eden tistih, ki samo zamahnejo z roko in zavijejo z očmi ampak skuša prikazati neko realno sliko.

Mene trenutno matra vsaj naslednje:
- ali je izvajanje takšnih meritev tako zahtevno, da se zlahka kaj spregleda ?
- ali so dosedanje meritve izvajali potencialni nateguni ?
- ali so dosedanje meritve izvajali nesposobneži ?
- ali je Rossi nekako prešvercal dovod dodatne energije in je torej on vrhunski nategun ?
- ali je v samem reaktorju uporabljen kak redek in drag element, zaradi katerega bo vse skupaj komercialno nezanimivo ?

Thomas ::

- ali je izvajanje takšnih meritev tako zahtevno, da se zlahka kaj spregleda ?


Je.

- ali so dosedanje meritve izvajali potencialni nateguni ?


Mogoče, je!

- ali so dosedanje meritve izvajali nesposobneži ?


Mogoče, je! Ali pa "hipnotizirani".

- ali je Rossi nekako prešvercal dovod dodatne energije in je torej on vrhunski nategun ?


Zlahka.

- ali je v samem reaktorju uporabljen kak redek in drag element, zaradi katerega bo vse skupaj komercialno nezanimivo ?


To pa ni mogoče. Nič ni tako drago.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

V mojem balkanskem nosu za nateg pulzira "Warning!" okrog vprašanja "Zakaj je tiskovka ravno v bankrotirani Grčiji ?"
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Dodatni indic, vsekakor. 99% da je nateg, 1% da ni. Tako nekako.

Od kod sploh tisti 1%?

Ker ne vidim, zakaj bi bilo ob primerni konfiguraciji materialov, kaj takega v principu nemogoče. Če so že s paladijem prišli na pol poti (pol nujne gostote za minimum energije, ki ga seveda ni, ker je gostote samo pol) - potem bi morda lahko na kakšen bolj zvit način pa dosegli tudi to takoimenovano "hladno" fuzijo.

Nemogoče verjetno ni. Da so pa ravno tile uspeli, je pa zelo malo verjetno. Po moje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dmok ::

Thomas je izjavil:

- ali je Rossi nekako prešvercal dovod dodatne energije in je torej on vrhunski nategun ?

Zlahka.

Dvomim, da bi dodatna energija lahko prihajala od zunaj, razen če so tisti, ki so izvajali meritve res nesposobni. Kaj pa bi lahko bil vir dodatne energije znotraj same naprave, glede na njeno velikost (velikost reaktorske posode je 50 ml) ? V 18 urnem testu je naprava proizvedla za 270 kWh toplote (cca. 27 litrov kurilnega olja). Za toliko energije rabiš že kar konkreten električni grelec. No, če je vse skupaj en velik nateg, potem je itak vse možno.
««
«
1 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846144849 (48652) 7982884e
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013204 (10463) Qrents
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21865988 (57960) gruntfürmich
»

Tudi Belgija bo zaprla svoje jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24767910 (60592) enadvatri

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394358 (4121) Ziga Dolhar

Več podobnih tem