» »

Števci za vodo v večstanovanjski hiši

Števci za vodo v večstanovanjski hiši

trnvpeti ::

Kako je z števci za vodo.
Odvisno od občine, ali velja za celo slo podobno.
Si lahko vsak zrihta svoj števec, in pol sporoča porabo vode?
Je potrebna kakšna večina v večstanovanjski hiši?
MOra biti daljinsko odčitavanje, ali je možno roćno odčitavanje in sporočanje.

St235 ::

Števci za vodo v večstanovalskih objektih so stvar dogovora. Potrebno je mislim, da 75% soglasje, da se spremeni sistem obračunavanja vode.

Individualno si ne moreš zmontirat števca, oziroma ta nima nobene veljave. Ali gre za daljinsko ali ročno očitavanje je odvisno od ponudnika storitve kakšen sistem uporablja.

trnvpeti ::

Tko po logiki, izguba vode je izredno mala.
NI tako kot pri energiji, ko je potrebno racunati.
Na stevec dobis plombo, tako da ne mores goljufati.

Povprecna poraba vode je 2-3m3 na osebo.
Porabim na morju pri veckratnem tusiranju in zalivanju trave max 2m3.

Racun pa dobim za 6-8m3, kar se mi zdi ogromno.
In na porabo vode so vezane še druge stvari.

;-) ::

Ko smo imeli stanovanje v središču mesta sta imeli 2 stanovanja 1 števec, ker bi morali spreminjat dosti napeljave (vezano je bilo zaporedno iz prvega stanovanja na drugo-števec pa pred prvim stnaovanjem) smo uredili zadevo z "odštevalnim" števcem, če še to obstaja sploh.

St235 ::

Uporaba števcev ali delitev po osebi je stvar pogodbe med stanovalci. Individualna vgradnja števca tako nima nobene veljave, če je dogovor da se stroške deli glede na število stanovalcev.

Zakja tako visok račun? Zato ker 2-3m2 je zmerna poraba. Nekdo ki se namesto tušira, kopa v banji polni vode bo zlahka porabil 2x toliko, potem imaš primerke, ki kopajo še vseh svojih 12 mačk itd. Ravno tako se stroški delijo na št oseb ampak imajo redka stanovanja dejansko prijavljeno pravilno številko. Potem ugotoviš, da je v bloku tam 50-60 oseb v 15 stanovanjih. Število prijavljenih stanovalcev pa 20 + 1 pes. Tako hitro jasno rata od kje tako visok račun.

trnvpeti ::

Poznam vse stanovalce.Osebno.
Zeleli smo namestiti stevce.
Komunala je rekla, da še ne bo mogoče.
Razlog: edino japonci delajo elektroniko za števce, in zaradi potresa ni znana dobava.
Moj sklep: da vsi namestimo števce, bo komunala kar naenkrat dobila polovico manj sredstev.

;-) ::

Moj sklep: da vsi namestimo števce, bo komunala kar naenkrat dobila polovico manj sredstev.


wtf zakaj

St235 ::

trnvpeti je izjavil:

Poznam vse stanovalce.Osebno.
Zeleli smo namestiti stevce.
Komunala je rekla, da še ne bo mogoče.
Razlog: edino japonci delajo elektroniko za števce, in zaradi potresa ni znana dobava.
Moj sklep: da vsi namestimo števce, bo komunala kar naenkrat dobila polovico manj sredstev.


ROFL, saj mate števc kot objekt. Kaj misliš da komunala zaračunava tako po občutku???

Končni račun bo enak, smo bolj pravično se bo porazdelil med stanovalce. Če pa trenutno komunla nima števcev na zalogi pa lahko vi še vedno sprejmete odločitev na svetu stanovlcev, jo sporočite upravniku, ki se bo potem s tem naprej ukvarjal.

kow ::

Verjetno je mislil na padec porabe, ker bi imeli posamezniki (finančen) razlog za varčevanje.

mojsterleo ::

je kdo kaj slišal, da bo menda kmalu obvezno daljinsko odčitavanje porabe vode v večstanovanjskih objektih? pri nas se jim grozno mudi z inštalacijo novih števcev, čeprav se mi zdi da je to samo še en nepotreben strošek, saj lahko odčitke vode dajemo tudi pisno. ker trenutno se mi zdi da je vse skupaj samo lenoba upravnika, ki se mu ne da urejat podatkov o porabi vode.

Spajky ::

Pri nas so samo na stare elektro in vodne števce na zgornji strani dodali na šipco en gadget za dalj.odčitovanje porabe ... ne vem kako deluje princip ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

St235 ::

MojsetrLeo, kot je meni znano prehod ni obvezen, se g apa poslužujejo kjer se da, ker je za uporabnike in za ponudnika storitev bolj enostvano. Ponavdi se ne menja kar vse tja povprek ampak se menjavo naredi takrat ko je potrebno števec menjat. Torej menjava bi v vsakem primeru bila ni dajo pač daljinskega noter.

fosil ::

Pri nas v bloku smo montirali to stvar, ker nas je upravnik zavedel da je to nujno. V resnici je nujna samo vgradnja tistih števcev na radiatorjih.
In lahko samo rečem da se zadeva ne splača.
Sama vgradnja je precej draga, poleg tega se jih pogosto ne da skrit, ampak ven šrtlijo na kakšnem precej nerodnem mestu.
Prihranki so minimalni. Stroški odčitavanja pa precej veliki.
Tako da te na koncu vse skupaj pride dražje, koker če tega ne bi imel.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

Lahko to malce razložiš? namreč nam nihče ne računa stroškov odčitavanja kot tašnih. Plačamo samo vodo po porabi. Prej smo izpolnjevali listke, če smo hoteli plačevat samo svoj delež oziroma se je enkrat letno stanje izravnavalo, sedaj pa gre to daljinsko.

Kaj točno vam štrli ven? nam so obstoječe števce zamenjal z digitalmini, ki so v bistvu manjši od starih.

fosil ::

Pri nas prej ni bilo števcev. Samo blok je imel en števec. Znotraj bloka pa se je delilo glede na število oseb.
Zato je bilo treba števce v stanovanjih vgradit naknadno. Ker je napeljava vertikalna, celo dvakrat v vsakem stanovanju. V kuhinji in kopalnici.
Poleg same vode pa se zaračuna še vsakokratno daljinsko odčitavanje števcev in obdelava podatkov.
Tako je!

cortez ::

V Nemčiji je bila pred kratkim velika afera s temi števci, saj so vodovodne službe v hiše vgrajevale števce, ki so namenjeni večjim blokom. Na ta način so 50 let odiral potrošnike. Za enostanovanjsko hišo je mišljen števec QN 2,5 vgrajevali pa so QN 6 .


vir :

http://wasserzaehler.blogspot.com/p/ube...

http://translate.google.com/translate?j...

telexdell ::

Vsa leta so mi računali pavšal 5 m3 vode/osebo, kar je za 6 oseb znašalo 30 m3/mesec. Po namestitvi števca je izmerjenaa poraba znašala 12 m3/mesec. Če vemo, da je na porabo vode vezana tudi kanalščina, takse, trošarine.. je bila razlika 1,5 €/m3 ali 27 €/mesec.
Vgradnja števca se mi je poplačala prej kot v enem letu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje števca vode preko kamere

Oddelek: Loža
202699 (1975) AndrejO
»

Delilnikih toplote in stroški odčitavanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17337819 (20805) Uporabnix
»

Nov zakon za ogrevanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24640540 (34704) jernejl
»

Prihajajo pametni števci električne energije in nove možnosti napadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7130478 (16419) k4vz0024
»

Upravljanje stanovanjskih zgradb, poraba vode.

Oddelek: Loža
73200 (2923) Primoz78

Več podobnih tem