» »

kateri format...

kateri format...

filipinkus ::

Mi lahko kdo pomaga?

Nekaj mi namreč ni jasno. Če zapečem film na dvd, mi enkrat normalno player predvaja, drugič napiše, da ni diska. Torej je napaka na sami peki. V čem je štos? V formatu filma ali v čem drugem?
Primer; snela sem 2 filma. Enega s končnico brrip.xvid.ac3, ta mi ne dela. Drugega pa z dvdrip.xvid-drsi. Seveda sem oba dala na pred peko na convertxtodvd. V čem morajo torej biti filmi, s kakšno končnico, da mi bo ta vrag delal na DVIX playerju?

Hvala! Sem uničila že toliko dvd-jev da glava peče :|

M.

Malajlo ::

To niso končnice. To so imena datotek brez končnice.
NasDesno klikni na datoteko in izberi lastnosti. Tam bo pisalo, kaj za ena zadeva je to.

shinko ::

Zakaj pa konvertaš v DVD, če imaš divx predvajalnik?

Izi ::

V Explorerju oziroma raziskovalcu imaš zelo verjetno nastavljeno, da ti ne prikazuje končnic. Po defaultu sistem Windows sploh ne prikazuje končnic, dokler tega ročno ne nastaviš v nastavitvah Explorerja.
brrip.xvid.ac3 ni nobena končnica, ampak še vedno del imena, ki pove, da je BRRIP ukraden iz BluRay plošče, video prekodiran v Xvid format in Avdio prekodiran v AC3 format. Končnica kontejnerja v katerem je film je šele čisto na koncu ampak ti je verjetno sploh ne vidiš. Končnice so AVI, MKV, MP4, ...
Katere formate ti pa tvoj player predvaja pa ti verjetno piše v navodilih. Vprašanje je ali imaš klasičen DVD player, ki predvaja večinoma samo MPEG oziroma DVD formate ali pa kakšen novejši Divx player, ki predvaja bolj ali manj vse.
Če imaš Divx player potem sploh ni treba nič konvertirati ampak ti mora predvajati direkt tisto datoteko, ki si jo ukradla iz interneta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

filipinkus ::

shinko je izjavil:

Zakaj pa konvertaš v DVD, če imaš divx predvajalnik?


ker mi sicer ne predvaja.

DVD player je pa PHILIPS DVP3010

Izi ::

Tvoj player je klasičen DVD player, ki so mu dodali zraven samo še DivX in nič drugega.
Od Video formatov razume samo: MPEG1, MPEG2 in DivX
Od Avdio formatov pa WAV, MP3 in WMA

Filme v kontejnerju s končnico AVI bi lahko večinoma predvajala direkt, ker imajo le ti ponavadi Video DivX in Avdio MP3.
Vse ostalo pa seveda ne. Večina filmov je danes v formatu Video x264 in Audio AC3 ali DTS, vse skupaj zapakirano v kontejner MKV ali MP4.

Bo treba počasi prodati in kupiti kakšen novejši predvajalnik ki podpira tudi MPEG4. Sicer pa dandanes že vsi novejši LCD televizorji predvajajo vse po vrsti kar vtakneš vanje preko USB vhoda in predvajalnika sploh ne rabiš več.

filipinkus ::

Izi je izjavil:

Tvoj player je klasičen DVD player, ki so mu dodali zraven samo še DivX in nič drugega.
Od Video formatov razume samo: MPEG1, MPEG2 in DivX
Od Avdio formatov pa WAV, MP3 in WMA

Filme v kontejnerju s končnico AVI bi lahko večinoma predvajala direkt, ker imajo le ti ponavadi Video DivX in Avdio MP3.
Vse ostalo pa seveda ne. Večina filmov je danes v formatu Video x264 in Audio AC3 ali DTS, vse skupaj zapakirano v kontejner MKV ali MP4.

Bo treba počasi prodati in kupiti kakšen novejši predvajalnik ki podpira tudi MPEG4. Sicer pa dandanes že vsi novejši LCD televizorji predvajajo vse po vrsti kar vtakneš vanje preko USB vhoda in predvajalnika sploh ne rabiš več.


Hvala...imam lcd tv, pa sem mislila, da bomo preko usb ključka lahko gledali filme pa ne gre. Ne bere podnapisov. Je pa tale LCD TV sprejemnik Philips 37PFL5405H/12

Izi ::

filipinkus je izjavil:

Ne bere podnapisov. Je pa tale LCD TV sprejemnik Philips 37PFL5405H/12

Vidiš, take "malenkosti" je vedno treba preveriti pred nakupom. Ljudje se učimo na napakah ;)
Moj nasvet za naslednje nakupe moderne elektronike: Vedno kupuj samo vzhodnjaško robo, je ceneje in bolj napredno od Evropske.

Pozabil sem še omeniti, da za za snemanje filmov na DVD plošče uporabljaj plošče za večkratno snemanje, da ne boš metala stran plošč. Na DVD plošči mora biti oznaka DVD+RW ali DVD-RW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med formatoma zapisa...

Oddelek: Zvok in slika
122850 (2518) Zvezdica27
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321409 (46753) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724285 (8899) bizi72
»

kako zapisati video ts oblike da bo dvd - divx - ali kaj podobnega???

Oddelek: Pomoč in nasveti
66167 (6108) lasse007
»

Črnobel windows media player 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
91814 (1724) Pinzl

Več podobnih tem