» »

Je kdo vozil vw motor 1.4 16v

Je kdo vozil vw motor 1.4 16v

«
1
2

jalovec09 ::

Obstaja 75km ter 101km
Prosim, če se oglasijo na ZS, me nekaj informacij zanima o motorju, delovanju....te motorje so vgrajevali tudi v Seat-a.

black ice ::

Kaj točno te zanima? (imam 75KM različico)

;-) ::

Zakaj pa ta motor ki je znan po tem da se začne pregrevat , posledično pit olje, kasneje pa gre k rakom žvižgat ?

Poglej malo na VW forumu ;)

jalovec09 ::

Nedolog nazaj sem kupil tak avto s tem motorjem z različico 101KM in mi lanfa nekako takole, kot na tem video, ki sem ga posnel.

Mogoče bi še dodal, da je digitalc Sony Cyber-shot DSC-P73, star.



Poklical sem tudi mehanika, ki mi je povedal, da so to slabi motorji, povedal sem mu tudi, da lanfa, kot dizel pa mi je rekel, da naj ostane tako kot je in se samo vozt.

Kaj mislite je tu glasno, nekaj sem bral, da so dročniki, ampak ne glede na mrzu zagon, topu zagon ali lanfanje v mrzlem/toplem je zvok vedno isti.

Olje sem menjal za 10w40 Valvoline in menda z menjavo olja ne naredim nič, sploh pa če avto pije olja sintetika odpade.

Na vw forumu sem že spraševal.



Kaj je tole?
Je to normalno

In sedaj me zanima, če si je kdo lastil različico 101KM in, če mu ej tudi tako lanfal.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Jaz bi prej rekel da je tam ena luknja v avspuhu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jalovec09 ::

ne, sem vse pregledal, redne servise sam delam, pokrov jermenov sem tudi dol dal, ....

Pyr0Beast ::

pregledal ?

Daj krpo gor na avspuh in vidi kako ven puha.

Druga varianta ti je, da ti nekje zrak vleče v mašino.

Ne vem pa kakšna bi bila okvara pri mašini. Dizel ko dizel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jalovec09 ::

to ima tak avspuh že vgrajen, ki je glasen.

JohanP ::

Verjetno do dročnikov ne pride dovolj olja. Lahko je dihtunga oljne pumpe, lahko so zapacani kanali za dovod olja do dročnikov. Verjetno pa kombinacija obojega in še česa poleg (npr. obraba dročnikov samih).

Sc0ut ::

Mam 75km Seat Ibiza. Kupil pri 55.000, sedaj imam 87.000 v dveh letih, torej se vozim malo:)

Sranje je, ko zamenjaš zobati jermen. Sta namreč 2 !! En velik, en majhen. Cel kit stane cca. 140 eur, tu nekje. Možno 20 gor, dol.

Dokler se kdaj ne vsedeš v turbodizla se ti celo zdi, da je motor močen, saj ima določeno prožnost vendar ne v majhnim obratih, ali pa ko voziš v breg, takrat so prestavna razmerja kr nekaj. Pa ko vklopiš klimo postaneš nepremičnina, kar se najbolj pozna v vožnji po mestu, saj moraš zelo previdno prestavljat in stistat sklopko. Ko si na avtocesti to ni problem, takrat je motor tudi prožen:)

Sem pa ugotovil, če greš z večjo hitrostjo v hrib (recimo Višnja gora proti LJ), motor ne zgublja kaj preveč moči, ful dobro vleče v breg.

Olja mi zaenkrat še ne pije, pregreva tudi ne - vsaj glede na temperaturo vode. Pa pazi, če boš kupoval Seata moraš vedet, da so dimenzije gum čisto mimo. Jaz imam 195 55 r15. Gume za cca. 15 do 20 eur dražje kot drugi profili.

Aja, zvok ima kot da bi bil dizel:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

c00L3r ::

Tudi mi imamo Ibizo 1.4 75km. Kupili smo jo novo, zdaj ima 70k km prevoženih. Motor deluje nekako tako kot ga je Sc0ut opisal. Je pa znano, da je ta 1.4 motor imel porodne težave predvsem v Golf 4. Naša Ibiza je letnik 2005 in motor dela odlično.

jalovec09 ::

JohanP je izjavil:

Verjetno do dročnikov ne pride dovolj olja. Lahko je dihtunga oljne pumpe, lahko so zapacani kanali za dovod olja do dročnikov. Verjetno pa kombinacija obojega in še česa poleg (npr. obraba dročnikov samih).


prodajalec mi je po nakupu potrdil, da ni imel nobenih težav, lastniki so bili pa več, kot 5 let.
Glasnost je največja v zgornjem delu motorja, nekaj sem bral pa pravijo eni da so odmični glasni.

#000000 ::

To klepanje je posledica zanč dročnikov, ki ne držijo olja, pojavi se ponavadi zjutraj ko je čez noč avt stal, ko se mašina segreje tudi klepat neha, je tako ?

Keyser Soze ::

Sem ga imel. 101KM namreč.

Normativ je bil kakšnega 0.5l olja na 1000km. Tako da sem v avtu redno vozil še dva litra olja, ki semg a dotakal po potrebi. Celo generalko mašine sem naredil, ker je diagnostika vseskozi metala ven ene napake na motorju in izpuhu. Po tistem sem avto kmalu prodal za sitnice.

Zgleda da je bila tale mašina res ena ultra slaba barža.

P.S.: Mehanik mi je rekel, da so bili na motorju znaki "zaribanosti". Ker je bil avto kupljen kot "second hand" sem imel na sumu prejšnjega lastnika oz. njegovo ženo. Glede na to, da je avto rad pil olje, vprašanje kako redno so ga dotakali in če jih je oranžna oz. rdeča luč za olje kaj ganila.
OM, F, G!

T-h-o-r ::

jaz bi enkrat probal vozit 1.4 tsi motorje 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

s1m0n ::

Naš bencinar ima enak zvok ni VW motor pa vsi pravijo, da se popravila ne splačajo ker se napaka spet ponovi :)

Zheegec ::

T-h-o-r je izjavil:

jaz bi enkrat probal vozit 1.4 tsi motorje 8-)

Kar pohiti, se govori da jih bodo ukinili zaradi preveč okvar :) Oziroma uradno "zaradi prevelikih stroškov proizvodnje".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

slabi so? tega si pa ne bi mislil :D


ampak vseeno 1.4 160 konjskih moči


very nice :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Ah, 160HP s turbino IN kompresorjem, medtem ko ima direktna konkurenca 170HP isto iz 1.4 samo s turbino.
Je pa fino na servisu: "Ja gospod, ni vam crknila turbina, ampak vam je crknila turbina IN kompresor" :)

Ampak važno, da je bil "engine of the year" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spock83 ::

Sem že razmišljal, da bi vzel VW kot naslednji avto. Samo evo zdaj Civica 1.6 VTI imam že nekaj časa (200k km) in sploh ne misli crknit :)

jan_g ::

Se mi zdi, da so v tisti novici napovedali ukinitev močnejše različice, šibkejša (90kw) pa menda ostane.

Blinder ::

Zheegec je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

jaz bi enkrat probal vozit 1.4 tsi motorje 8-)

Kar pohiti, se govori da jih bodo ukinili zaradi preveč okvar :) Oziroma uradno "zaradi prevelikih stroškov proizvodnje".


antivw xD

Jaz sem bral da bodo le tistega z dvemi kompresorji skenslali. 1.4 122 bi ostal. tisti z 185 in 180 km pa nevem.
Da je dober motor pa vidiš že po tem da lahko menjaš prestave pri 2000 rpm kot pri dizlih in hvala mehanskemu kompresorju lima za sedež.
Tvoja konkurenca ima 1.4 170, medtem ko tale obstaja tudi v verziji z 185 konji z polno navora pri nizkih obratih, kar je pri tistih brez mehanskega kompresorja utopija :P
Če je tebi fiatov motor boljši, ker se baje manj kvari kot tale vw, pol bi ti predlagal da nabaviš golfa II, ki se kvari še manj kot fiat! Pa na vetrobransko si daj napis "engine of the past 30 years" za motor 1.3 55hp.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zheegec ::

malo si poglej krivulje navora teh turbo bencinarjev, pa boš videl, da nima samo VW dobrega navora v nizkih obratih.
To je en od razlogov, zakaj je 1.8TBi kljub manj konjem okoli Nurburgringa hitrejši od 2.0 Golf GTI...
Drugače pa, a ni v eni drugi temi nekdo hvalil kvaliteto VW (neki tip je skakal po vratih od Golfa), ko pa malo omeniš, da crkuje nek določen tip motorja, pa te takoj napadejo :)

P.s. Pa nisem rekel, da ima 1.4TSI slab navor, ampak ni tako težko priznati, da tudi pri VW kdaj kakšen 1.4 motor crkne, ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Blinder ::

vw s mehanskim kompresorjom skoraj da nima turbo laga, zato gre tako dobro pri nizkih. Krivulje navora so neke sorte best-case.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jericho ::

Če rabiš dročnike se javi na zs, delam namreč v trgovini z avtodeli (da ne boš hodil na original ;D )

Zheegec ::

Eh, vidim da nočeš sodelovati v trollanju, Blinder, si bom pa koga drugega našel :)

P.s.: 1.4TSI ima fenomenalni navor v nizkih obratih :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Spock83 je izjavil:

Sem že razmišljal, da bi vzel VW kot naslednji avto. Samo evo zdaj Civica 1.6 VTI imam že nekaj časa (200k km) in sploh ne misli crknit :)


Saj ni VW, pa še hitro nebo crkno ;)

jalovec09 ::

s1m0n je izjavil:

Naš bencinar ima enak zvok ni VW motor pa vsi pravijo, da se popravila ne splačajo ker se napaka spet ponovi :)


Takole preko digitalca je zvok za otenek glasnejši, vam potem isto deluje, tak kot dizl, danes npr. sem videl kako nekomu prede 1.4 TD, moj celo bolj glasen.

Dročniki...ne glede na to, če mrzlega vžiga, toplega ni razlike.

;-) ::

Olje sem menjal za 10w40 Valvoline in menda z menjavo olja ne naredim nič, sploh pa če avto pije olja sintetika odpade.


Jaz bi v prohodnje nalival olje ki je predpisano, ne pa tega kar en lokalc reče, ker bi rad služil denar potem ko bi prišlo do raznih težav. Shell genarator pove tako:
Premium HELIX ULTRA AV-L 5W30
Standard HELIX HX7 10W40

Oboje je sintetika. Mišlenje da če avto spije malo olja naprimer 5W30, pa potem naliješ 10W40 -samo zato da bi manj pil pa je butasto.

azdelitev po SEA razredih
Pri mazivih je viskoznost zelo pomembna. Če je viskoznost previsoka potem mazivo ne doseže vseh delov mazalnega sistema. Če je pa prenizka, ni zagotovljeno neprekinjeno nastajanje mazalnega filma.
Viskoznostni razredi so naslednji: SAE 0W,5W,10W,15W,20W,25W,
20,30,40,50,60.
Črka W pomeni Winter = zima.
Razredi 5W, 10W, 15W so primerni za hladnejše podnebje in zimo. Razredi 20, 30, 40 pa za zmernejše podnebje in topel letni čas.
Razreda 50 in 60 sta primerna za vroče podnebje in najtežje delovne pogoje.


Kaj dejansko pomenijo viskoznostni razredi: 15W-40, 10W-40, 5W30
Oznake 15W, 10W, 5W, pomenijo viskoznost, ki jo doseže določena vrsta olja pri nizki temperaturi-pozimi. Te številke so zelo pomembne pri hladnem zagonu motorjev v zimskem času. Manjša prva številka pred W-Winter oznako pomeni bolj viskozno olje in s tem je tudi boljše mazanje motorja pri nizki temperaturi.
Meritve t.i. zimske viskoznosti se merijo pri temperaturi -22 stopinj Celzija. Pri tem se meri čas, ki ga potrebuje olje, da prekroži iz karterja skozi motor nazaj v karter.

Dejanski potrebni časi za prekroženje celotnega mazalnega sistema so naslednji:
- olje z oznako 15W-40 = 30sec.
- olje z oznako 10W-40 = 15sec.
- olje z oznako 5W-30 = 7sec.

vir:avtomobilizem

Taki ki pa vlivate kao "gostejše" olje pa koljete motorje na dolgi rok, boljše parkrat dolit na interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jalovec09 ::

5w40 sintetika
10w40 polsintetika.

Moj ima polsintetiko, če ga pije še ne vem.

Valvoline ::

Če kupuješ VW bencinar potem izključno 1.6 ali 1.8. Majhni 1.0 1.2 in 1.4 so podn od podna. Oz VWjevih bencinarjev se raje izogibaj. Dizli so povsem druga.

Zgodovina sprememb…

KuntaKinte ::

kaj je to "lanfa"?

Blinder ::

;-) je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Sem že razmišljal, da bi vzel VW kot naslednji avto. Samo evo zdaj Civica 1.6 VTI imam že nekaj časa (200k km) in sploh ne misli crknit :)


Saj ni VW, pa še hitro nebo crkno ;)


honde so kitajska jajca :))
hec

Drugač sej avto ne more krtko "crknit"
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

detroit ::

Ej moj apple gre hitrej kot tvoj galaksy ass!!

oops napačna tema,...isto sranje

Vsi novejši avti so drek preprosto povedano.

P.S. gledam alfo 2.4jtd 190bhp ali pa 1.9 z 140 da ne bo registracija prehuda. Kolk te kej pijejo in kako se obnesejo (yep offtopic)
Skero

Zheegec ::

P.S. gledam alfo 2.4jtd 190bhp ali pa 1.9 z 140 da ne bo registracija prehuda. Kolk te kej pijejo in kako se obnesejo (yep offtopic)

To je 156? Meni pije 1.9 150HP čipana na 170HP in 400NM okoli 6 pri normalni vožnji (nekaj hriba, večinoma AC@130), drugače pa tam 7-8.

Aja, kolikor vem ima težave samo 2.4JTDm 200HP od dizel motorjev od leta 2000 naprej. Pokanje glav pa to...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

"Meni pije 1.9 150HP čipana na 170HP in 400NM okoli 6 pri normalni vožnj"


ahahaha

Saj to, da čipani avtomobili pijejo manj, kot njihovi ne-čipani modeli si že slišal ane? Mhm...
Veš, novi avtomobili imajo neko stvar, ki se imenuje turbina. Mhm...

[edit] saj, če ne bi imel nekaj Km trojanskega klanca bi bilo še manj... Ampak se trudim imeti porabo nad 7 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

M-XXXX ::

"Meni pije 1.9 150HP čipana na 170HP in 400NM okoli 6 pri normalni vožnj"


ahahaha

Jaz sem imel megana čipanega iz 130/300NM na 160/360Nm, pa mi je pri konkretno dinamični vožnji pil 5.8 - 6.2, tako da bo tole lahko kar držalo. Tudi zdajšna Laguna bo zelo verjetno šla kar kmalu na čipanje (na 205KM ter 460Nm).

T-h-o-r ::

čipajta si vidva kolk lahko, pod 8 pri kombinirani vožnji ne bosta prišla pri bencinarju



če pa govorita o JTD alfi in dizlu renoju, pa se bolj jasno izrazita :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Saj od Detroita post si videl ane? Da citiram:
P.S. gledam alfo 2.4jtd 190bhp ali pa 1.9 z 140 da ne bo registracija prehuda. Kolk te kej pijejo in kako se obnesejo (yep offtopic)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

T-h-o-r je izjavil:

čipajta si vidva kolk lahko, pod 8 pri kombinirani vožnji ne bosta prišla pri bencinarju



če pa govorita o JTD alfi in dizlu renoju, pa se bolj jasno izrazita :D

Uf, da da oba govoriva o dizlih:P

T-h-o-r ::

Zheegec je izjavil:

Saj od Detroita post si videl ane? Da citiram:
P.S. gledam alfo 2.4jtd 190bhp ali pa 1.9 z 140 da ne bo registracija prehuda. Kolk te kej pijejo in kako se obnesejo (yep offtopic)

ne, nisem :P

kako se pa kaj obnesejo najnovejši bmwjevi dizli? sem zasledil, da pijejo tudi pod 5 l :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Zheegec ::

Mnja, za Audijev 3.0TDI piše, da porabi okoli 6l kombinirano, pa sem imel pri čisto povprečni vožnji vedno preko 8, dostikrat okoli 10. Ampak še vedno se mi zdi super poraba.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

T-h-o-r ::

dobro, ampak sprašujem za čist nove bmwje ne nekaj let stare :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Ja za BMW ne vem, nisem peljal. To drugače sem peljal 2011 letnik Audi A7, 7-stopenjski menjalnik. Saj BMW ima zelo podobno zadevo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

ahaa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

detroit ::

sorry vidim da sm underinformal vs

159 2.4jtd 19x konj
Skero

Zheegec ::

159 2.4JTD ima 200HP, s tem motorjem je bilo par težav - pokanje glav če se prav spomnim, pa precej turbo-laga, 2.4JTD 210HP je bistveno bistveno boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

ampak še vedno je alfa ojej
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Jep, 159 je ojej hud avto :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

alfe so mi dizajnersko najboljši in najljubši avtomobili

ampak nikdar ne bi kakega kupil, je imel pa alfo stric in ima alfo en kolega


in jima ne zavidam zelo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater avto vzet (prvi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421743 (18674) RejZoR
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603125807 (109820) parus
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5234000 (32239) jalovec09
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650998 (47879) Matwic
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26552947 (45572) T0RN4D0

Več podobnih tem