» »

Sončna očala

Sončna očala

Carmack ::

Živjo!

Zanima me, kje bi se dalo dobiti tista "klasična" amerišča policijska očala, šerif style, if you know what i mean :)

V bistvu niti ne vem kako se imenujejo da bi lahko začel iskati, sem pa slišal da so originali kar precej dragi.

Hvala in lp!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

black ice ::

Imenujejo se Ray Ban Aviator.
Več info o tem kje jih lahko kupiš ceneje v tejle temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Steinkauz ::

Aviator

Mare3 ::

Ne kupujte Ray Ban ker so sranje in nič drugega, poznam par ljudi in vsi pizdijo čez njih.

black ice ::

Lahko argumentiraš svojo trditev? Nameravam jih kupiti, zato me zanima kaj je narobe z njimi.

Meizu ::

Kaj je narobe? Nič, le da so pretirano drage. 125 UK pounds je pa že preveč za moj okus.

koyotee ::

v italiji dosti ceneje
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare3 ::

Drage a vsaj po mojem okusu nekvalitetne in težke. Okvir se je ob manjšem pritisku takoj izkrivil kar za tako ceno nebi nihče pričakoval, očala so pa za moje pojme pretežka. Imamo pa različne okuse tako da če si jih videl in so ti všeč pozabi moje komentarje vendar jih res dobro pazi. LP

Heisenberg ::

imam raybanke od leta 2002! še danes jih redno uporabljam - kakšna prska to je pa to...naslednje bodo sigurno rayban!

;-) ::

black ice je izjavil:

Lahko argumentiraš svojo trditev? Nameravam jih kupiti, zato me zanima kaj je narobe z njimi.


Jaz sem do nedavnega imel RB Aviator z mirror stekli. Kot je že povedal so zanič. Z vsem se strinjam, tista 2 čepka ko ti nos gor stoji sta tudi zelo mehka, očala z mirror stekli pa so tako temna da pri pripeki vidiš oblačno vreme, ko pa se sonce malo skrije pa je že neuporabno vse skupaj.

Sedaj sem kupil neke Aviator look, manj temne z črnimi stekli ter polarizacijskimi stekli in so vsaj 1x lažje in dosti lepša "slika".

c00L3r ::

Na DealExtreme dobiš dobre ray ban ponaredke. Čeprav v opisu izdelka nikjer ne piše, da gre za ponaredek. Pod "Reviews" in "Customer Images" lahko vidiš za kaj gre.

Jaz sem že naročil trojna očala od tukaj in sem zadovoljen. Pa previdno pri nakupu polariziranih stekel. Meni se je zgodilo, da imam polarizirana stekla na očalih in polariziran vizir na čeladi (tega prej nisem vedel). In če si dam oboje gor vidim vijolično/zelene odseve. Tako pač teh ne nosim na motorju.

Mare3 ::

Kolega si je kupil te v črni barvi in izgledajo fantastično lahke so, trpežne, in kovinsko ogrodje
http://www.mormaii.com.br/wp/produtos/o...

flood ::

imaš tudi caarbon različico kolko so lažja pa nebi vedel

http://cgi.ebay.co.uk/RAY-BAN-TECH-RB-8...
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Good Guy ::

Poglej tudi za CARRERA 1 očali.. bomba očala...

imel sem tudi rayban pa nisem bil zadovoljen

zee ::

Imam RayBan in sem zelo zadovoljen z njimi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

black ice ::

Good Guy je izjavil:

Poglej tudi za CARRERA 1 očali.. bomba očala...

Pa še slovenskega porekla so, če se ne motim.

Malajlo ::

c00L3r je izjavil:

Pa previdno pri nakupu polariziranih stekel. Meni se je zgodilo, da imam polarizirana stekla na očalih in polariziran vizir na čeladi (tega prej nisem vedel). In če si dam oboje gor vidim vijolično/zelene odseve. Tako pač teh ne nosim na motorju.

Dvomim, da imaš polariziran vizir. Najbrž gre za dejstvo, da je vizir polimer, ki dejansko polarizira svetlobo. Ampak ne vertikalno, temveč v vse smeri. Prozoren plastičen model in pogled skozi polarizacijski filter prikaže vse napetosti v materialu, če ga obremeniš.
Polarizacija na očalih je vertikalna, prav taka bi bila (logično) na vizirju in razen morda temnejše slike ne bi opazil nobenih barv. Če bi pa bil kateri od filtrov horizontalen, bi imel pa temo. Tako namreč delajo LCD zasloni...

c00L3r ::

Malajlo je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Pa previdno pri nakupu polariziranih stekel. Meni se je zgodilo, da imam polarizirana stekla na očalih in polariziran vizir na čeladi (tega prej nisem vedel). In če si dam oboje gor vidim vijolično/zelene odseve. Tako pač teh ne nosim na motorju.

Dvomim, da imaš polariziran vizir. Najbrž gre za dejstvo, da je vizir polimer, ki dejansko polarizira svetlobo. Ampak ne vertikalno, temveč v vse smeri. Prozoren plastičen model in pogled skozi polarizacijski filter prikaže vse napetosti v materialu, če ga obremeniš.
Polarizacija na očalih je vertikalna, prav taka bi bila (logično) na vizirju in razen morda temnejše slike ne bi opazil nobenih barv. Če bi pa bil kateri od filtrov horizontalen, bi imel pa temo. Tako namreč delajo LCD zasloni...

Spomnim se nekaj o polarizaciji iz srednješolske fizike. Na fax-u pa se nismo s tem več ukvarjali. Ne vem točno zakaj, ampak nova čelada v kombinaciji s polariziranimi stekli daje zeleno/vijolčne odseve. Tipično se vidi na steklih avtomobilov, oknih, ravnih kovinskih strehah... Samo z očali ali pa samo z vizirjem tega pojava ni. Čelada pa je Nolan N62.

Malajlo ::

Ker so polimeri dolge molekule in ker so razvlečene, se obnašajo kot tanke niti. Ena zraven druge. Kar je pa pravzaprav polarizacijski filter.
Tole je lep primer:
 Napetosti stekla

Napetosti stekla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

Steinkauz ::

c00L3r je izjavil:

Na DealExtreme dobiš dobre ray ban ponaredke. Čeprav v opisu izdelka nikjer ne piše, da gre za ponaredek. Pod "Reviews" in "Customer Images" lahko vidiš za kaj gre.

Jaz sem že naročil trojna očala od tukaj in sem zadovoljen. Pa previdno pri nakupu polariziranih stekel. Meni se je zgodilo, da imam polarizirana stekla na očalih in polariziran vizir na čeladi (tega prej nisem vedel). In če si dam oboje gor vidim vijolično/zelene odseve. Tako pač teh ne nosim na motorju.


A si šel slučajno dat očala k optiku da ti stestira UV zaščito?
Ponavad je zastonj.

Ker veliko očal ima "UV zaščito" in potem to veliko bolj škodi očem kot če bi bil brez, saj imaš razširjene zenice, zaščite pa nobene.

Yamaha ::

Hey,

jaz sem imel podobne pomisleke. Potem sem pa naletel na sončna očala Xray in odločil, da jih sprobam. No v glavnem, naročil sem jih tukaj www.xray.si, dobil v roku in sem bil presenečen nad kvaliteto. Za to ceno precej več, kot sem pričakoval.

LP

energetik ::

Steinkauz je izjavil:

A si šel slučajno dat očala k optiku da ti stestira UV zaščito?
Ponavad je zastonj.
A če je gor nalepka UV400 CE je to zadosti? Se temu lahko zaupa?

Steinkauz ::

Mnja gleda na to da kitajci na vse pišejo non toxic, genuine in podobno jst nebi glih preveč na to se oziral.
Sej možno da večina ma. Vem da par let nazaj je dal brat ene 3 testirat pa so mele sam ene 100% zaščito

Yamaha ::

Jaz imam na srečo znanca optika - smo s posebno mašinco preverili, ker me je zanimalo in je 100% UV. Aja, vzel sem si pa model http://www.xray.si/sl/moska/rockstar/mg...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Yamaha ()

Steinkauz ::

Am ja očala za 75 eur itak da bodo mela. Problem je pr tistih za < 10eur

Ramon dekers ::

je mogoče že kdo probal/ imel očala police?

http://si.giarre.com/ocala/police-model...


nekaj takšnega bi sam vzel. Drugače pa kar se ray ban očal tiče, jah mogoče so kvalitetne mogoče niso, problem pa je že to ker daš 100E+, uveljavljanje garancije v tujini, problemi z velikostjo...

Te zadeve so pomoje preveč delikatne za nabavo preko spleta, ali pa moraš imeti srečo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957896 (970) del0
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296109180 (1158) geofull
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23257212 (48179) darkolord
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221939 (16816) Cervantes
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517690 (15683) Rok Woot

Več podobnih tem