» »

Ray Ban

Ray Ban

«
1
2

komar88 ::

Pozdrav, sem si danes naročil sončna očala Ray Ban New Wayfarer, za 164€ (http://www.ray-ban.com/international/pr... ). Kakšni so kaj vaši občutki nad Ray Ban očali? Upam, da se nisem pustil preveč 'nasrati' :D
  • spremenilo: komar88 ()

Yugos ::

full keša, jest nikol tok nebi dal največ tam 40-50€ če so res lepe, mogoče pa denar *erješ, tko da je to zate sitnica...

DimmniBurek ::

Yugos je izjavil:

full keša, jest nikol tok nebi dal največ tam 40-50€ če so res lepe, mogoče pa denar *erješ, tko da je to zate sitnica...

Ti zihr *erješ kej druzga.

Tudi sam bi si rad nabavil Wayfarerke, sam je cena kr konkretna. Mogoče kaka dobra replika?
Drugače, tisti ki jih imajo, jih pohvalijo :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

komar88 ::

jah, imel sem že ogromno drugih pa je vse razpadlo po mesecih, pa sem tokrat malo bolj globoko segel v žep, da bi zadeva držala nekaj časa..

@DimmniBurek: te ki sem jaz vzel so bile toliko zato ker imajo polarizacijska stekla, drugače so bile 120€..
sem pa res videl eno odlično repliko, za 80€, ampak kaj ko so bile malo prevelike..

RejZoR ::

Men osebno za originalen Ray Ban ni problem dat do 150 EUR, ker veš da boš dobil kvalitetna očala. Za svoje sem dal okoli 130 EUR in so vredne vsakega evra. Pred tem sem imel Bollé, matte finish in je od vročine v avtu začel ta mat sloj kar odstopati, guma na nosilcih se je začela kar topit in je bila vsa lepljiva.
Ray Ban pa imam zdele že kar neki časa, v avtu so v predalčku pod stropom kjer se zelo segrejejo pa je guma enaka kot je bila ob nakupu. Vbistvu je bolj podobno neki silikonski masi kot navadni gumi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roty07 ::

Imam iste,kupil sem jih pri Glasmaher v N.M. dal sem 190€ super očala s polarizacijskimi stekli,v glavnem nebo ti žal

francek1 ::

Če sončna očala niso polarizirana, niso za v avto.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mare3 ::

Očala je najbolje kupiti pri kakšnemu ki jih prodaja na črno ker jih prodajajo za polovično ceno če ne še manj. Sam sem tako kupil ta očala za 50€ so bila pa v edini trgovini ki sem jih našel 300€... http://www.mormaii.com.br/produtos/ocul... super očala pa še bolj kvalitetna kot ray ban delujejo. Slabe izkušnje z ray ban tako jaz kot znanci.

49106 ::

Ko kupiš očala na črno, je bistveno večja verjetnost da so ponarejena ali še huje ukradena ;)

RazzorX ::

Imam Ray Ban Aviator polarizirane, original, preko interneta okoli 150€. Očala so vsaj meni odlična in mi ni žal denarja za njih.

blackbfm ::

Jah za pol cene je sigurno ali ponarejeno ali ukradeno. Originali ne odstopajo bistveno po ceni v fizični trgovini in na internetu..je pa res da si marsikater optik (sploh določen v cityparku) malo preveč domišlja in ima napihnjene - nategunske cene:))

RejZoR ::

francek1 je izjavil:

Če sončna očala niso polarizirana, niso za v avto.


To sicer drži ampak je pa problem, ker polarizirana stekla povzročajo probleme z vidljivostjo na LCD ekrančkih v avtu, na navigaciji, na telefonu itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roCkY ::

Ray Ban so vsaj kar sem sam preprobal dokaj OK. 2 do 3 leta mi zdržijo. Trenutno v uporabi 3. zložliva Wayfarer s polarizacijskimi stekli. Prestanejo marsikaj. Od padcev, stiskanj, ... Ni da ni, ker so na nosu praktično leto in dan v sončnem vremenu. Tako v vozilih kot zunaj.

Pri naših optikih kupovat je pa mal huda finančno.

OChack ::

mam 5 komadov fake ray ban očal, padle so mi po tleh pa to pa še kr so cele :) ok ene sm pohodu pa je mal šajba se odškrbnla, sam so pa top shit :) best buy za celo familijo samo 30€ :P
mimgrede tiset wayfare so mal hipsterske, aviator še vedno rulajo :D
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Mare3 ::

Kar uporabljaj fake pa si uničuj oči ;)

49106 ::

RejZoR je izjavil:

francek1 je izjavil:

Če sončna očala niso polarizirana, niso za v avto.


To sicer drži ampak je pa problem, ker polarizirana stekla povzročajo probleme z vidljivostjo na LCD ekrančkih v avtu, na navigaciji, na telefonu itd...


Samo pod določenim kotom ;)

Kopirano iz neke optike:

Večina ljudi misli da je pri sončnih očalih pomembna samo UV zaščita. Seveda je UV zaščita zelo pomembna saj škodljivim UV žarkom preprečuje vstop do očesa vendar pa UV zaščito vsebujejo skoraj vsaka očala tako korekcijska, kot tudi sončna (tudi tista za 5€).

Zakaj potem kupiti kvalitetna očala če imajo podobno UV zaščito kot očala za 5€? Nekvalitetna sončna očala vaše oči sicer ščitijo pred škodljivimi UV žarki, vendar pa le ta niso izdelana iz kvalitetnih materialov in niso kvalitetno površinsko obdelana. Zaradi tega povzročijo številne optične defekte kot je naprimer efekt prizem, ki lahko v najhujšem primeru povzroči tudi strabizem.

Naslednja pogosta napaka je pri življenjski dobi samih očal saj se ljudje ne zavedajo da imajo očala rok trajanja. Naprimer stopnja UV zaščite pri novih očalih ali pa očalih starih 3 leta se bistveno razlikuje.

Yugos ::

OChack je izjavil:

mam 5 komadov fake ray ban očal, padle so mi po tleh pa to pa še kr so cele :) ok ene sm pohodu pa je mal šajba se odškrbnla, sam so pa top shit :) best buy za celo familijo samo 30€ :P
mimgrede tiset wayfare so mal hipsterske, aviator še vedno rulajo :D


kje jih pa kupuješ?

49106 ::

Če ti pove, je prekršil zakon :P Verjetno je mislil aviatorska očala in ne ponarejena ray ban.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

djordjevic ::

Imel sem raybanke za takratnih 30k z dodano dioptrijo, a sem po nekaj letih pomotoma sedel nanje, pa so se do te mere poferderbale, da niso bile več za v javnost (še vedno pa jih imam za silo). Nato sem kupil druge za okoli 185 evrov in mi odlično služijo že tretje leto. Kakovost pač stane, jebiga.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Grumf ::

Moje osebno mnenje je, da je pozerske ovce treba ostriči in mislim da bi morali
za slabše narejena očala plačati še več (pa še grda so). In ne stane veliko kakovost
ampak velik napis ob robu očal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

francek1 je izjavil:

Če sončna očala niso polarizirana, niso za v avto.


To sicer drži ampak je pa problem, ker polarizirana stekla povzročajo probleme z vidljivostjo na LCD ekrančkih v avtu, na navigaciji, na telefonu itd...

To se mi je nazadnje zgodilo na enem starem Garminu pred sedmimi leti, nato pa so začeli proizvajalci na to pazit .
SGS2 ima ekran recino polariziran pod kotom okoli 20 stopinj tako, da niti v vodoravni niti v navpični legi ni težav.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Kakor vem AMOLED ekrani niso dovzetni do te težave, samo klasični LCD zasloni. Vsaj na Samsung Wave se ne spomnim, da bi bila kdaj slika čudna neglede na kot gledanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Ne razumem. Čemu rabite sončna očala za delo z LCD zasloni? Če gre za avto, enostavno spustite ščitnik.

RejZoR ::

Sorry sam to ni niti slučajno enako. Sem dolgo vozil samo z navadnimi očali, ker si nisem dal delat sončnih z dioptrijo in so situacije, ko ti noben senčnik ne pomaga. Zdej nosim leče in sončne Ray Ban-ke s polariziranimi stekli in enostavno ni primerjave na nobenem nivoju. Rahla zatemnitev že tako pomaga, polarizacija pa praktično eliminira glare iz stekel in pleha nasproti vozečih avtomobilov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RazzorX ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam to ni niti slučajno enako. Sem dolgo vozil samo z navadnimi očali, ker si nisem dal delat sončnih z dioptrijo in so situacije, ko ti noben senčnik ne pomaga. Zdej nosim leče in sončne Ray Ban-ke s polariziranimi stekli in enostavno ni primerjave na nobenem nivoju. Rahla zatemnitev že tako pomaga, polarizacija pa praktično eliminira glare iz stekel in pleha nasproti vozečih avtomobilov.


+1.
Vožnja ob sončnih dnevih je veliko manj utrujajoča s takimi sončnimi očali.

Aja, pa tudi AMOLED je dovzeten za te težave, se mi zatemni ob določenem kotu tudi zaslon na Omnii 7.

Venomus ::

Za vse replika-hejterje 8-)

Upam, da znate hrvaško:

http://novatv.hr/clanak/provjereno/koli...

8-)

Sba ::

Oprostite za spam. 8-)

Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

49106 ::

Venomus je izjavil:

Za vse replika-hejterje 8-)

Upam, da znate hrvaško:

http://novatv.hr/clanak/provjereno/koli...

8-)


15 poceni očal in samo ene 3 leta stara dražja očala, za katere je kolegica navodno platila 1500kuna, ampak o njih ne zvemo ničesar, naredijo test merodajen? Šlamparski test=nepredvidljiv rezultat.

OChack ::

49106 je izjavil:

Če ti pove, je prekršil zakon :P Verjetno je mislil aviatorska očala in ne ponarejena ray ban.

prov ray ban aviator :D gor piše ray ban pa še certifikat dobiš :=) pač ebay
Int€l inside, IDIOT Outside

Goldee ::

Sm mel raybanke, jih zgubu in še dans obžalujem. Dobra očala, ampak majo svojo ceno. Sem prepričan, da dobiš enako kvalitetna očala tudi za precej manj €, ampak na njih pač ne piše rayban in ni kul.
Drugače pa precej nespametno naročvat očala preko interneta. Nikol ne veš kako ti bodo sedla.
Razen, če si jih prej preizkusil v kaki lokalni štacuni, pa potem preko interneta naročil.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

49106 ::

OChack je izjavil:

49106 je izjavil:

Če ti pove, je prekršil zakon :P Verjetno je mislil aviatorska očala in ne ponarejena ray ban.

prov ray ban aviator :D gor piše ray ban pa še certifikat dobiš :=) pač ebay


In če Slo-tech ne podpira spletnega pirastva....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

blackbfm ::

Sem prepričan, da dobiš enako kvalitetna očala tudi za precej manj €, ampak na njih pač ne piše rayban in ni kul.


Ja tistim ki se gre kaj piše gor so itak idioti. Ampak lej pač vidi se v kvaliteti izdelave, pri dobrih znamkah je to čisto na drugačnem nivoju. Meni sicer ray ban niso všeč, so mi pa oakley..nisem najdu primerne (in cenejše) alternative..ko bi jo vsaj:)

OChack ::

no kar se ray ban napisa tiče, ga imajo tudi očala aviator iz dealextrema za 3.99$ s poštnino vred :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Goldee ::

Okay, če se ob mojo izjavo spotikate sem namenoma napisal, da brez napisa RayBan ni kul :)
Sem bil pa v Sarajevu prejšnji mesec in dol vsi furaj _original_ Raybanke. Za šminkat se mi zdi to boljša izbira :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

OChack ::

samo ko ma enkrat 3/4 folka ray banke pri čemer ne veš katere so orginal, potem se mi zdi da nekako ratajo nezanimive za šminko
Int€l inside, IDIOT Outside

nUUb ::

Toliko za info. Imam očala za dioptrijo (firma Superbike, če to kaj pomeni) in za 20eur sem dobil sončna očala z polarizacijo, ki se nataknejo čez dva "hakelčka", ki gresta čez očala pri nosu. Zdržala naj bi 3 sezone, potem pa naj bi se ta polarizacijski nanos porabil. Prej sem za v avto uporabljal leče in navadna sončna očala. Zdaj ko se vozim, me odbito sonce od avtov, morja ali drugih odbojnih površin, skoraj da ne moti.

Ko gledam z njimi na Galaxy S, ki ima SAMOLED zaslon je slika res slaba. Tudi če gledaš pod drugim kotom, kot je bilo omenjeno. Tako da je malo nadležno pri uporabi telefona kot navigacija v avtu.

Srečo imam da sem izbral takšen okvir, kjer se ta sončna očala prilegajo zelo lepo in se jih ne opazi. Folk je že prišel do mene in vprašal, kako imam lahko enkrat navadna očala in enkrat sončna. Enostavno se ne opazi.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

c00L3r ::

Za tiste ki prisegate na draga sončna očala odsvetujem ogled prispevka 8-)
So dražja sončna očala res boljša?

Na kratko je rezultat testa takšen, da je vseeno če imaš očala za 3€ ali 200€. Zakaj je potem vredno dat več denarja?

PARTyZAN ::

Očala za 3€ niso polarizirana.

Vanadium ::

Imam isto ray ban polarizirane sem jih pa kupil v optiki -50%. Meni so vrhunska imam jih že 3 leta in mi ni žal da sem dal cca 150-200€, (nevem čist točno koliko sem jih plačal). Mi je zanimivo ko si jih dam gor mam filing kot da mi oči počivajo neznam čisto opisat filinga pač oči manj trpijo 8-)

blackbfm ::

Na kratko je rezultat testa takšen, da je vseeno če imaš očala za 3€ ali 200€. Zakaj je potem vredno dat več denarja?


Glede same zaščite vsak trdi svoje, dejstvo pa je da imaš oči samo ene. Raje pa zaupam dobri znamki kot pa noname kitajcu.

Kar se pa tiče same izdelave pa spet, tist kar je noname, ni ne kvalitetno ne lepo, v bistvu gre ponavadi za slabe kopije določenih modelov boljših znamk. Jaz komurkoli dam svoje (oakley straight jacket) za probat je prijetno presenečen, in takoj čuti vidi v čem je razlika tako da tu sploh ni debate. Ne pravim pa da taka očala niso na splošno overpriced.

c00L3r ::

PARTyZAN je izjavil:

Očala za 3€ niso polarizirana.

Kaj pa za 5€?
Fake Ray Ban

Imam doma podobna očala, cena je bila +/-2€ in so polarizirana.

49106 ::

c00L3r je izjavil:

Za tiste ki prisegate na draga sončna očala odsvetujem ogled prispevka 8-)
So dražja sončna očala res boljša?

Na kratko je rezultat testa takšen, da je vseeno če imaš očala za 3€ ali 200€. Zakaj je potem vredno dat več denarja?



49106 je izjavil:

Venomus je izjavil:

Za vse replika-hejterje 8-)

Upam, da znate hrvaško:

http://novatv.hr/clanak/provjereno/koli...

8-)


15 poceni očal in samo ene 3 leta stara dražja očala, za katere je kolegica navodno platila 1500kuna, ampak o njih ne zvemo ničesar, naredijo test merodajen? Šlamparski test=nepredvidljiv rezultat.

komar88 ::

uff, danes sem jaz dobil svoje, na prvi pogled so res TOP, samo čakam še sončno vreme, da jih vredu stestiram ;)

Donk3y ::

Kje bi lahko kupil wayfarerke in aviatorke po nizki ceni? Ne iščem original rayban...

Olajuwon ::

c00L3r je izjavil:

Za tiste ki prisegate na draga sončna očala odsvetujem ogled prispevka 8-)
So dražja sončna očala res boljša?

Na kratko je rezultat testa takšen, da je vseeno če imaš očala za 3€ ali 200€. Zakaj je potem vredno dat več denarja?


Jaz IMHO bi vzel ta članek zelo z rezervo. Vsekakor se pri očalih "preplača" znamko v povprečju več kot pri drugih dobrinah, ampak vseeno tako ekstremno ni. Stroški proizvodnje so zelo odvisni tudi od tehnologije obdelave stekla. Pri očalih za 3 eur imaš pač prebarvano plastiko, pri očalih za 200 eur imaš molekularno obdelano steklo npr. Potem imaš tu še samo kvaliteto stekla, ki je odvisna od marsičesa itn itn. Mene ne bo noben prepričal, da so očala za 10 eur enako kvalitetna kot ena za 200 eur.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Mehmed ::

Sej niso.
Ampak tista za 200 pa tudi ponavadi niso 20x boljsa od tistih za 10, v tem je hec.

http://www.sunglasses-shop.co.uk/

Tuki imas par wf pa aviatork, originale in replike.

c00L3r ::

Neodvisna ustanova naredi test, pa ni dovolj dobro. Potem nima smisla sploh debatirat tukaj naprej. Kaj mene zanima kako je barvano steklo in kaka je molekularna obdelava. Zanima me, kako so očala varna za oči.

Nekateri daste 200€ in potem vam placebo pravi, da imate boljša očala :) Jaz pa kupim 3 kopije in me sploh ne boli glava, če se katerim kaj zgodi.

Nosim pa klasična očala že več kot 20 let. Tako da sem dal že kar nekaj okvirjev skozi. Nikoli si v optiki ne vzamem okvirja dražjega od 80€, ker so predragi. Zdaj, ko pa vidim za kaki mali denar se da dobit kvalitetna očala iz kitajske, razmišljam, da bi si še kar okvirje od tam naročil.

Eni ljudje pač dajejo nekaj na znamke, drugi pa gledamo razmerje kvaliteta/cena.

RejZoR ::

Sorry sam ni isto. Optika same leče je tud pomemben faktor, kvaliteta polarizacijskega filtra (obstojnost, kvaliteta nanosa), kvaliteta materiala za same leče (steklo, polikarbonat), da ne omenjam kvalitete materialov okvirja, sploh gume, ki se v slanem in vročem okolju hitro spremeni v poc.

Ray Ban sem vzel, ker vem, da ima kot znamka kvalitetne izdelke, model mi je bil všeč pa še polarizacijska sem hotel. Tud cena 130 EUR skupaj s poštnino iz tujine ni zasoljena imo. Je 15x več od čungalunga iz kitajske ampak mi bojo za to ceno sigurno dobro odslužile...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

djordjevic ::

Ah, vidiš, ko ga serješ. V zaporožcu se tudi pripelješ od točke A do B kot v kakšnem mercedesu. Me zanima, kateri idiot gre kupit ovepriced mercedesa ... ;)

Malo heca mora bit. V splošnem pa ja - za grafo ni težko dati 150-200 evrov na dve leti, za očala, ki ščitijo ena in edina očesa pa? Kul, vsak si prioritete postavlja sam.
No grave is deep enough to keep us in chains.

thramos ::

Če gre samo za zaščito enih in edinih oči, potem je iz testov jasno da so očala za 2 € enakovredna tistim za 200 €. Kar je znano že kar nekaj časa - mimogrede, vsak optik vam lahko izmeri UV zaščito očal.

Če gre pa za statusni simbol in podobno, pol ste pa itak loleki, k kupujete poceni nekvaliteten šrot za 300 €. :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957541 (615) del0
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23256637 (47604) darkolord
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221816 (16693) Cervantes
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221805 (15370) Jst
»

Sončna očala

Oddelek: Loža
257109 (6195) Ramon dekers

Več podobnih tem