» »

Ray Ban - očala

Ray Ban - očala

««
«
1 / 6
»»

DarkSite ::

Cajt je, da si nabavm nova sončna očala in sicer znamke Ray Ban, upam, da so ta dobra?

Torej zanima me kje se da dobit Ray Ban očala v Ljubljani(okolica), če pa to ne gre pol pa v Sloveniji.

Razmisljam pa trenutno o modelu RB 4038

Xplicit ::

jest sm jih pred ene 4, 5 leti nabavu v eni trgovina z ocalmi, v leclercu na rudniku v Ljubljani (mislm da je Krstic al neki)
drugac jih majo pa tud u btc-ju, tm k je kao ena ogromna trgovina z ocalmi (vsaj enkrat sm gledu ene nove modele)

so pa supr ocala, res da sm uzel une k majo prow steklo in ne plastiko in so res da malo tezja, sam tolk dobrih ocal se nisem imel.
okvir sm ze rahlo spraskal (parkrat so mi padla po tleh :\ ), steklo je pa brez ene praske.

je pa res to kar so ze vcasih pravl za ray ban - they last for a lifetime.
sam pac mors enkrat navabt nove ker une 20 let stare pac pridejo enkrat iz mede ane

laibachnsk ::

Tista velika trgovina v BTC-ju je optika Clarus,poglej tam.
Drugače,najboljše je da očala sprobaš kako ti pašejo na glavi,in ne da jih kupuješ kar tako napamet!
Večina očal lepo zgleda na slikah ko jih daš na glavo ti pašejo kot piletu sise.

perci ::

Sicer ne vem, kje se v SLO kupi Ray-banke, ampak moram pa povedat, da si se pravilno odloču. Jst jih mam ze 5 let, sigurno ze 10krat na sipce na tla padle, pa ni niti praskice na steklih. Jst sem ful zadovoljen.

Tomay ::

Sem si včeraj šel kupit očala, pa sem vzel ena od emporio armani s polariziranimi stekli. Na veliko razočaranje mi nobena oakleyeva ne pašejo preveč. Tudi ray-ban sem probal. Sicer nisem prepričan če je bil best buy, samo so kar v redu.

Torej probaj vse ki jih majo.>:D
Voodoo 4Ever

DjTonic ::

Tudi ray-ban sem probal. Sicer nisem prepričan če je bil best buy, samo so kar v redu.

Hja pri očalih vrhunskih firm, kot so npr Ray Ban, Armani, Oakley,.. Niso nobena best buy. To so pač bolj prestižna očala in temu primerna tudi cena. Je pa res čisto drug občutek, ko si jih daš gor kakšne dobre ali pa kakšne za 2k iz trga. Drugače pa mam Oakley A-Wire in mi kr fajn pašejo.

OwcA ::

Spet bom delal reklamo za Randolph. Kar se mene tiče skozi bolja stekela nisem nikjer zrl, jih je pa težko dobiti. Izbira okvirjev taksito ni presunljiva, če padaš na pilotski izgled, potem krasno, drugače si spet pri kompromisih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Imam model WayFarer. Ampak čist vsi se zgražajo, meni je malo mar.Važno, da ne mežikam. 8-)

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

|CyGNUS-x ::

Ray-ban so ql tista očala, ki jih imajo ameriški piloti. Ne vem modela ker je zelo star. Je pa edino, kar se splača kupit ameriškega poleg meglajte.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

DarkSite ::

jah kot receno v Slo nimajo tanajnovejsih modelov...recimo bi si rad ogledu modela RB 4032 in RB 4038 ...sm poklicu v vse vecje optike v Lj in NC glih te modele nimajo...majo pa vse ostale cifre :)

Zato se odlocam za modele (kolekcija Predator): RB 4026, RB 4030, RB 4029, RB 4033, RB 2112
Pa me zanima, ker vam je vsec?

Pa še nekaj...polarizacija(ne vem tocno kaj je to)...sam na straneh Ray Ban-a pisejo, da imajo njihova vsa ocala 100% UV zascito(je to to?). Zato me zanima, kaj naredi polarizacija? Ker nekateri modeli jo imajo nekateri pa ne...se jo splaca nabavt?

:\

profii ::

moj fotr ma rajbanke že od kar se ga spomnm.
ma pa une "pilotske".
en frend si je kupu kopijo takih rajbank. je pa reku d se dobi tud original u opiki -50.(baje)

smilyxx ::

Polarizacija (vsaj pri fotografiji) ti zmanjša blišč, ki ga vidiš v vodi ali na nečem podobnem. Ribiči imajo zato polarizirana očala, da bolje vidijo "plen":D .

Lp
Save water.
drink beer.

Mirko5 ::

Polarizirane lece ti pridejo prav samo ce jih bos uporabljal za kaksno jadranje na morju....al pa da veliko smucas...u glavnem res zmanjsajo blescanje. Kar se tice Uv zascite, polarizacija ne naredi razlike. Razlika v ceni pa je enih 10k za ocala Oakley - ne vem pa kako je pri drugih proizvajalcih...
Vec info o polarizaciji http://oakley.com/technology/polarized/.

iskra ::

Jst sm poleti pregledu use optike (vsaj ta večje)v Lj za očala s steklenimi lečami in kovinskim okvirjem. Premeru sm ene 20 modelov od Ray Ban in drugih sploh nisem videl, da bi imele steklene leče. Nazadnje sem šel v Staro Gorico (Ita) v še dve optiki. V eni so imeli strahovito zasoljena Ray Ban očala (145€), v drugi pa so se gibale cene do max 130€ ampak so imeli tudi očala Persol (če sem prav razumel trgovko so v lasti Ray Ban) ki ima tudi nekaj modelov s steklenimi lečami.

Na koncu sem pristal na Persol, ki zgledajo dokaj podobna določenim modelom Ray Ban. Za 100€ (znižano iz 129€ ker je že sezona mimo) sem dobil steklene polarizirane leče in kovinski okvir (+ kvaliteten "usnjen" etui in krpica). Prodajalka je zelo prijazna, zna slovensko, ti nastavi očala, da ti lepo stojijo in vse. Naj trgovina v glavnem: Studio Ottico, Via Veneto 34, Gorizia :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

cryptozaver ::

Dobra izbira. Jest mam ze ceu zivlene Ray ban -ke od WayFarer -ja naprej. Te mam samo se za smucat, ene sem izgubil tretje ki so ble drage kot hudic pa so polarizirane (poleg vsega ostalega) in jih ne zamenjam za nobene druge.

Zgodovina sprememb…

Tomay ::

Kakšna je razlika med navadnimi, polariziranimi in še nekimi kromatskimi lečami (ali nekaj podobnega)
Ter kake so uv zaščite.
A ve kdo če kej v slo merijo/testirajo očala na UVA, UVB in UVC?
Baje, da so UVC žarki najnevarnejši veliko očal ne ščiti dobro pred njimi.
Voodoo 4Ever

keko ::

kuglvinkl@Ql očala!!!

Slovencelj ::

Živjo
Jaz bi rad nekje dobil model Ray Ban 3359, pa jih nikjer v Slo ni...
Ali mogoče veste, kdo bi bil generalni uvoznik? Ali mogoče veste kje bi imeli največjo zbirko Ray Ban očal? Mogoče bi jih lahko prepričal, da jih naročijo ;)
Drugače pa bom poizkusil srečo preko ebaya... Ne vem zakaj moramo biti tako zakotni, da še Amazon do nas ne seže :(

hotlips ::

Mah v Sloveniji se mi zdi, da majo ful slabo izbiro Ray Bank. Men v osnovi niso preveč ušeč oblikovno, sam glede kakovosti so pa vredne svojga dnarja. Mi je pe vedno žov, ker sem lan vidu ene (za moj okus) ful hude na letališču v BArceloni in jih nisem nabavu, ker sem si mislu, da jih bom itak v Ljubljani dobu za ene 30% cenej (ker na letališčih enkrat, ko si že v bording zoni, te supr dobr upiljo za vsako neumnost v 95%). In itak, da nism nikjer v Slo videl niti podobnih, pa tud pr ceni sem vidu, da jih pr nas prodajajo vsaj tolk drago če ne dražje kot sem jih gledu v Barci (na letališču!).

lp.hl

djordjevic ::

sam glede kakovosti so pa vredne svojga dnarja.

Itak.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Če bo še kakšna izgubljena duša šla po moji poti po tem forumu, bi dodal, da sem odkril, da obstaja štacunca v Mb (Optika Pirc), ki naroča Ray Ban iz tujine in jih ima ogromno... Ne vem pa kolikšna je cena (še čakam na odgovor).

kuglvinkl ::

Sporoči.
Your focus determines your reallity

shark_nm ::

Men pa Rajko Banič nima lepih modelov. Prav gotovo so pa kvalitetni ;)

DavidJ ::

Jst imam RB3320 in jih lahko le hvalim. Kupil sem jih v eni optiki ob Tržaški v Ljubljani (mislim, da je Krstič ali pa ona druga zraven).

Hotem sem imet model Aviator klasik, vendar se mi je zdelo, da mi ne pašejo. :/

Vendar Ray Ban, potem ko so ga kupili Italijani, ni več tisti "pravi" Ray Ban. Steklenih leč ni več, sedaj se prodaja le še plastika, ki je sicer lažja in bolj prijetna za nosit, ampak precej bolj dovzetna za praske.

RB3320

"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Slovencelj ::

Jaz bi si kupil ali model RB 3359

RB 3359

ali pa RB 3183

3183


O steklih mislim, da tu ne morem niti sanjati. Kateri model pa se vam zdi boljši?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

tale dva modela sta pa tudi meni všeč. Cena?

davco ::

V Glasmaherju v brežiceh mi je naročiv posebej model RB Aviator res da jih je mev nekaj v salonu, sem pa hotel posebej barvo (črne mirror leže, srebrn okvir) pa jih je brez problema naročil, mogoče bo naročil tudi drug model, če ga še nima.

cryptozaver ::

Jaz iamm nekaj takega kot sta zgornja dva modela, ampak ta trenutek so tanki okvirji out. Imam celo ene stare WayFarer a jih ne nosim več. Z veseljem jih prodam za 20€.

Stekla so izredna, sploh polarizacijska. Nekaj let nazaj so RayBan prevzeli Italijani a so očala kljub temu še vedno med kvalitetnejšimi, hkrati pa cenovno zelo ugodna napram konkurenci. Jaz bi vzel nekaj takega:

RayBan

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Jest mam zdej te Predator. Wayfahrer sem namreč pustil v neki restvraciji. Tko da, me te tvoje zanimajo :)
Your focus determines your reallity

cryptozaver ::

Pusti na ZS kakšen glas če te res. Meni ležijo doma že nekaj let...

djordjevic ::

Jaz imam te:


Jako zadovoljen.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

cryptozaver ::

Jaz pa poleg WayFahrerja tele:



Stekla so fantastična!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

djordjevic ::

Moja imajo sicer zamenjane leče, ker sem si jih dal delati z dioptrijo. Malo jim zamerim, da so zajebali ton stekla. Originalno so zelenkaste in tudi druge leče bi morale biti takšne barve, namesto tega pa sem dobil navidez zelo podobne, ko pa malo bolje pogledaš, se na določene trenutke zdi, da je leča rjavkaste, običajno pa sivkaste barve. Letos poleti jih bom verjetno zamenjal za druge.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

cryptozaver, kul so, vendar pa bi trenutno najraje imel tiste, ki sem jih že prej pokazal... Pa kaj, če tanke ročke niso več v modi :P

Še to bi vprašal. Kaj veste o Ray Ban stekelcih? Moj brat si je pred kratkim kupil Oakley in zraven je dobil zloženko, ki blazno hvali nekakšno posebno tehnologijo stekelc. Brat pa je rekel, da zna res biti kakšna posebnost pri stekelcih, saj mu sončna očala dovoljujejo, da v temnem stopnišču čisto normalno vidi. Kaj pa vi veste o Ray Ban stekelcih? (Sprašujem vas, ker na internetu nisem našel nobenih takšnih primerjav)

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Jaz mam pa
takele, pa so čist hude, vendar imam jaz polarizirane (te na sliki niso).

Skratka, ful zadovoljen z njimi, pa verjamem da so vsi ki si lastijo Ray Ban očala.
- End of the Post ->

cryptozaver ::

Kot sem že rekel. Ray Ban ima vrhunska stekla. To ve povedat vsak optik...

SmeskoSnezak ::

Še zdaj pa niste(smo) zvedeli, kje imajo večjo kolekcijo teh očal in kako je z naročanjem. Dajte mal več o tem napisati, enih par modelov mi je zanimivih. Ma tale Ray Ban kako bolj založeno optiko v MB-ju? Kako je tu z naročanjem boljš eksotičnih modelov?
@ Pusti soncu v srce... @

djordjevic ::

Jaz sem moje kupil v Mestni optiki, se mi pa zdi, da imajo največjo izbiro res kar pri Pircu. Pojdi se pozanimat - ni hudič, da ti ne bi pomagali. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

SmeskoSnezak ::

A je kje na internetu cenik? Od kod vi limate slikce? Bi blo fajn prvo si kake špegle sploh nagledat :)
@ Pusti soncu v srce... @

djordjevic ::

Pojdi na gugl, vtipkay ray ban in, voila, prvi zadetek je njihova domača spletna stran. Naprej boš znal sam. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

darkolord ::

Sam za info, polarizacijske steklene so tam okol 200 eur (vsaj pred pol leta so ble)

Slovencelj ::

Hmm... Jaz jih lahko dobim iz US skupaj s poštnino, carino in ddv za okol 120€
Še vedno čakam na odgovor od Optike Pirc. Če bodo dotična očala mel, jih bom samo naročou in jih doma v miru kupu, potem pa v roku 7 dni vrnil in jih cenejše nabavil iz ZDA :P

Meizu ::

Ray Banke so zakon, predvsem zato, ker so ena redkih firm, za katero velja naslednje dejstvo - Da ga ni frisa, na katerem bi ray banke zgledale grdo.

cryptozaver ::

Mene je navdušil odnos optikov do RayBank.

Se mi je zgodilo, da je steklo padlo ven iz okvirja, ker se je pač odvil vijak. Zavil sem v prvo optiko kjer sem videl da prodajajo dotična očala, da uredim zadevo.

Zadevo je stric poštimal v dveh minutah, ko pa sem vprašal za plačilo je samo izjavil: 'je že OK nič ne stane, to se pri RayBanu ne bi smelo dogajat.'

No žal se je še enkrat, ampak enako je storil mojster v čist eno drugi optiki...

Ciklamen ::

Sam za info, polarizacijske steklene so tam okol 200 eur (vsaj pred pol leta so ble)


Res je, za svoje sem dal 204 € takrat.

No, kupil sem jih na Ptuju v Qlandii, pri zadnjem vhodu druga trgovina.
- End of the Post ->

SmeskoSnezak ::

Polarizacijska stekla? Kaj to pomeni?
@ Pusti soncu v srce... @

darkolord ::

Da vsebujejo polarizator svetlobe :D. Po domače povedano, velik del odbojev svetlobe ti "skenslajo". Tkole nekako:



ZLO fajn po močnem soncu, še posebej npr. pri vožnji, kjer ponavadi vidiš odboj armaturne plošče v steklu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

cryptozaver ::

Jp odlična zadeva. Sploh ko voziš v sončnem vremenu ali v sončnem vremenu tik po dežju. Da sneg in vodo sploh ne omenim.

Odboj moteče svetlobe postane skoraj nezaznaven. Splača se ivestirat nekje 20-30% več v očala s polarizacijskim steklom, sploh, če jih nameravaš nosit dalj časa.

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Koliko pa stanejo kakšne bol poceni športna Oakley očala v sloveniji?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Slovencelj ::

Bratec jih je kupil v Madnessu za okoli 140 EUR s popustom, če se prav spominjam.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957541 (615) del0
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221816 (16693) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210716 (7625) Mehmed
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221805 (15370) Jst
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517582 (15575) Rok Woot

Več podobnih tem