» »

Ray Ban - očala

Ray Ban - očala

Gjurisic ::

Imam bvlgari 5008?

perci ::

Maš al nimaš? Zakaj nas sprašuješ? Kako naj vemo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gjurisic ::

Imam kakšna se vam zdijo?

;-) ::

Ej ful ti pašejo.

schurda ::

Glede polarizacije: efekt je največji, če je vpadni kot približno 60˙ od vertikale na osvetljeno ploskev. Temu kotu pravimo Brewsterjev kot. Če zadenemo ta kot, potem je polarizacija popolna, a vedno le za eno valovno dolžino (po domače barvo). Ampak na grobo, ko se bližamo temu kotu, refleks počasi izginja.

Brewster%27s angle @ Wikipedia

Glede stekel pa tole: imel sem v rokah nekaj katalogov optičnih stekel in za vsa velja, da popolnoma absorbirajo UV svetlobo pod 360 nm, pod 400 nm prepuščajo pa le majhen delež, ki se med drugim ustavi že na roženici. Bistveno bolj problematična je IR, za katero je oko prozorno in direktno kuri mrežnico. Ta boljša očala zato ščitijo predvsem pred IR.

Sicer pa ima RB optika Irman v Žalcu.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

nejchi22 ::

Js mam trojne Raybanke nove, če koga zanima PM me..
modeli: RB3269 006 črne, RB3295 006 črne, RB3025 AVIATOR metal pri vseh so zelene leče G-15 XLT.

svajc ::

zdravo bi pa res mogoce kupu ta ocala..:P kok denarja bi hotu...ČP:P posl link tocne slike kasne so aviatorke...tnx

dejanslo ::

Podal je številke modelov - z googlom najdeš mimogrede.
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::



Ravno sem kupil RayBan Aviator z temi mirror stekli, super zadeva. Edino malo preveč temnijo in ko je tista močna svetloba, ko ni sonca je bolje dat dol jih.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

svajc ::

ja mene pa zanima kok te lah kej nategnejo al pa oguljufajo pri nakupu prek speleta al iz dolocenih strani al pa it ebaya... na kaj moras bit pozorn...
hvala...

lambda ::

Vedno glej rating prodajalcev in feedback. Sicer pa sam osebno preferifam amazon za kake take nakupe ...

svajc ::

ja amazon ma ze dost normalne cene... k na ebayu gledam je vse sumljivo poceni..hh

dejanslo ::

Jaz sem na e-bayu našel shadesdaddy.com. Za cca pol slovenske cene sem dobil s poštnino in vsemi dodatnimi taksami.
There`s More Than One Way To Do It

tomazho1 ::

Pozdravljeni,

glede te strani (www.shadesdaddy.com)... kako ste prepričani, da gre za original Ray Ban očala in ne ponaredek?

;-) ::

Nevem, cene fejst kot v sloveniji, RB Aviator sem ravno ta teden plačal 240EUR tu pa je okol 100$

dejanslo ::

Ne vem. Če je ponaredek, je preklemano dober. Sem imel očala v roki tudi v optiki in ne opažam neke razlike. Zraven sem dobil tudi etui in krpico.
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::

Papirji so? certifikat itd.

dejanslo ::

Ne spomnim se, da bi bil priložen kak poseben certifikat. Kako pa izgleda?
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::

Ti bom slikal kaj vse dobiš zraven v slovenski trgovini.

overlord_tm ::

Jaz sem moje kupil na hrvaskem, v optiki (zunaj so imeli obeseno tablo od Luxottice) in tudi nisem dobil nobenega certifikata. Krpico, etui in ocala, vse v sivi RB skatli. Ce bi bila ponaredek bi pomoje ze razpadla (prva ocala ki so mi zdrzala vec kot 1 leto)

svajc ::

iscem ray banke in vam lahko zagotovim da imajo najvecjo izbero na rudniku v supernovi v tamkasnji optiki FELIKS (druga vrata s stranskega vhoda) tudi prodajalci so prijazni pa tudi cene so tudi do 20-30e ceneje kod drugod ko sem gledav...hh

bsslo ::

Na spletu obstaja vodič kako preveriti ali so očala originalna. Jaz sem se po njem zgledoval, poleg tega pa sem jih še v optiko odnesel. Tam so prijazno in brezplačno potrdili originalnost.

bluefish ::

Link ne bi škodil.

dejanslo ::

Sem malo pogooglal - http://www.flixya.com/post/junkbook/141...

Vse štima, razen točke 7 - sem dobil -50% 8-)
opp: je pa res, da moj model ni bil iz nove kolekcije. Cen teh nisem gledal. So pa bile cene tega modela v optikah povsod po Evropi, kjer sem bil, enake.

ali pa to http://reviews.ebay.com/Identify-FAKE-R...
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

svajc ::

zdele sm dobu 3025 mirror... pa se mi zdi da so res mal temne...sicer bom vidu kako se bo izkazalo na soncu.upam da ga bo kej...sam sneg...gggrrr..h mam un jeklene barve okver pa je kr lep..:P

;-) ::

Te mam jaz, temen so zelo zelo, niso za druga ko res sonce pa še to ko se ztemni obstaneš v temi;)

svajc ::

ja sej pomoje bi js zdej navadne sipe uzev..hh :P:P sej mogoce bojo pa u hudem soncu pomagale..h.h

;-) ::

jaz bi pa rad pogledal kake karakteristike imajo tale mirror stekla, če ma kdo podatke, če so sploh kaj ekstra. Sicer jih lahko menjam ampak ostale mi niso lepe.

rit44 ::

Mene zanima, kako je sedaj glede te strani:www.shadesdaddy.com
Zanima me ali tukaj prodajajo orginal očala, ker cene so sumljivo poceni, ter kok je dobavni rok in ali je tista cena res takšna kot ti jo napiše izračun??
Hvala,
lp

IceIceBaby ::

Punca ima spletno trgovino z očali in trenutno ima akcijo. Vse raybanke po 100EUR. Tudi najdražje, polarizirane z titanium okvirjem. Očala so seveda originalna z vsemi papirji in originalno embalažo, tako, da cena okoli 100EUR je povsem realna, če dobiš kak dober deal.

rit44 ::

Ce je možno mi poslji tel. št. da te kontaktiram in da se pogovoriva, ali pa če imas/ima kje kaksno spletno stran, da pogledam modele kateri so dobavljivi!

Hvala,

LP

IceIceBaby ::

Imaš PM, da ne bom delal brezplačne reklame po forumu :)

;-) ::

Še meni PM z kontaktom ali biločem prosim.

823483 ::

Meni tudi, prosim :)

overlord_tm ::

Meni tudi PM

IceIceBaby ::

www.sunstore.si

Da ne bom pošiljal PMov okrog. Upam, da moderatori ne bodo preveč hudi :)

Trenutno je izbira malo manjša, sploh pri raybanu, ker je že precej razprodala v zadnjih tednih. Pride pa v roku 2, 3 tednov ena nova pošiljka, večinoma rayban.

perci ::

"Več o očalah"?

elcielo ::

Živjo! Mene pa zanima, če se da kje na netu dobiti samo okvirje modela Ray ban wayfarer? v optikah so precej dragi. hvala

barakus ::

Če naročate sončna očala po netu, kako pa veste, da vam niso prevelika/premajhna in kako vam "stojijo"?

hendriks ::

Zapišeš si model ki te zanima in greš probat v običajno prodajalno ;)

barakus ::

A v prodajalnah pa imajo tako pestro izbiro? No, upam da optiku pustiš za kavo :)

elcielo ::

A pozna kdo kakšno spletno stran samo z ray ban wayfarer okvirji? ja res, greš v optiko in probaš model :)

dejanslo ::

elcielo si poskusil poslat e-mail z vprašanjem ali je možno dobiti samo okvirje?
There`s More Than One Way To Do It

elcielo ::

Zagotovo se da v optiki dobiti samo okvirje, ampak so sigurno dražji kot na kakšni spletni strani. Rad bi kupil poceni okvirje, v optiki pa dal vstavit zatemnjena korekcijska stekla. Gre za sončna očala.

barakus ::

A ima Ray Ban kaksna ocala, primerna za sport (kolesarjenje) in hkrati da se jih da tudi tak ocasually nosit al je to samo fancy firma?

aitar ::

IceIceBaby je izjavil:

www.sunstore.si


Pozabi, poslal mail z vprašanjem pred 8. dnevi, še vedno čakam na odgovor...

Joc1981 ::

Js imam srečo, ker punca študira v ZDA, pa mi lahko pošlje katere koli Ray banke za res mizerno ceno v Slovenij. Tako da če kdo hoče katerakoli Ray ban očala za 60 eur, trenutno imam še dvojne aviatorke, lahko pa ji rečem tudi za kakšen drug model. Pa še na carini so pregledana, kjer se zapleni ponaredke. So pa super za nosit in imajo mego dobro svetlobo!

player_cube ::

Joc1981 je izjavil:

Js imam srečo, ker punca študira v ZDA, pa mi lahko pošlje katere koli Ray banke za res mizerno ceno v Slovenij. Tako da če kdo hoče katerakoli Ray ban očala za 60 eur, trenutno imam še dvojne aviatorke, lahko pa ji rečem tudi za kakšen drug model. Pa še na carini so pregledana, kjer se zapleni ponaredke. So pa super za nosit in imajo mego dobro svetlobo!



me zanimajo tele aviatorke ! bi pa jih rad probal pred nakupom, da so OK Lp

Lasni ::

Joc, sem ti poslal mail glede ocal

XS!D3 ::

A kdo ve, kje bi dubu 100% original Ray Ban očala ceneje. Iščem namreč model RB8305 in sem ga videl le v SloWatchu cena ccca. 200EUR, medtem ko se na eBayu na upam naročit, ker res ne bi rad dobil nekega ponaredka, imam preveč rad svoje oči. Morda kdo ve, če so v UK kaj ceneje ali pa na letališču, ker grem vrjetno kmalu v London.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957540 (614) del0
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221816 (16693) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210716 (7625) Mehmed
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221805 (15370) Jst
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517579 (15572) Rok Woot

Več podobnih tem